Teraz jest 19 lipca 2019, 06:56 - Pt

• Reklama

Hermes - Concentre d'Orange Verte

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Hermes - Concentre d'Orange Verte (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
6%
4 - Dobry
5
31%
5 - Bardzo dobry
8
50%
6 - Genialny
2
13%

Liczba głosów : 16

• Autor
  • Wiadomość

rabarbary

Super Perfumaniak

Hermes - Concentre d'Orange Verte

Post13 kwietnia 2015, 19:54 - Pn

Fr:
Concentre d`Orange Verte marki Hermes to cytrusowo - aromatyczne perfumy dla kobiet i mężczyzn z 2004 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean Guichard. Perfumy zawierają takie składniki, jak pomarańcza, Żywica bursztynowa, paczula, bazylia i cedr.

Obrazek

Przepiękne i komfortowe cytrusy na upały.
Czuję też w nim miętę, której nie ma w składzie, w każdym razie te cudne naturalne cytrusy leżą na zielonych, rozgniecionych liściach, jest jak w raju...
Orzeźwiające, energetyzujące, rozweselające.
Zapach cytrusowo-kwaśny, ziołowo-gorzkawy, ale też i słodkawy.
Niby proste cytrusy, a jednak trudno to opisać, bo wbrew pozorom to jest zapach złożony, mieniący się odcieniami.
Poznać trzeba :)

Uniseks o całkiem niezłych jak na świeżaka parametrach, no i zdecydowanie lepszych niż ma Eau D`Orange Verte.

emera

Perfumaniak

Re: Hermes - Concentre d`Orange Verte

Post13 kwietnia 2015, 20:21 - Pn

rabarbary napisał(a):Czuję też w nim miętę, której nie ma w składzie (...)
Ja też! Taką dziką, nie ogrodową/sklepową z doniczki, ale świeżo zerwaną gdzieś pod płotem na wsi.
I w całej rozciągłości recenzji - zgadzam się ze wszystkim.
Jest cytrusowo-gorzkawo. Fantastycznie ożywczo, ale żadne to kolońskie odświeżacze czy detergenty. Ta pomarańcza jest zmiętoszona/zgnieciona z aromatycznymi ziołami. Jest "mokro", soczyście. Paczuli nie wywęszyłam.
Trwałość o wiele lepsza niż w wersji edc. Na mnie Concentre siedzi wyczuwalnie ok. 6 godzin.

Da się upolować w bardzo rozsądnej cenie (np. ok.120zł/100ml, w testerze) i naprawdę warto. Świetne uniseksowe pachnidło na ciepłą wiosnę i lato. W chłodne dni pachnie mniej aromatycznie.
Fragrantica
Straganik
Poszukuję odleweczki Carillon Tauera i Vraie Blonde od ELd'O.

Sabasza

Re: Hermes - Concentre d`Orange Verte

Post15 kwietnia 2015, 10:52 - Śr

Do Concentre d`Orange Verte czuje ogromny sentyment. Sa to pierwsze perfumy, w ktorych sie naprawde zakochalam. Dostalam je na prezent wiele lat temu, w wersji 200 ml i byl to pierwszy 'inny' zapach, ktory poznalam. Kiedy pozniej zaczelam bardziej interesowac sie perfumami zdziwilo mnie duzo nieprzychylnych recenzji tego zapachu. Ja caly czas wspominam go bardzo dobrze, i wlasnie czekam na paczuszke, tym razem w nieco mniejszej butelczynie bo smutno mi bez tego zapachu na toaletce ;)

kyloe

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Hermes - Concentre d'Orange Verte

Post31 marca 2016, 12:36 - Cz

Nie jestem w ogóle miłośnikiem zapachów cytrusowych, aczkolwiek zdarzają się wyjątki, Concentre d'Orange Verte jest jednym z nich. Dla mnie zapach ten to cytryna plus wytrawne, zielone pomarańcze, wymieszane z bazylią w drzewno - paczulowej oprawie, całość podbita Iso E Super.

Poszczególne nuty tańczą na skórze, zapach jest dość liniowy, aczkolwiek jest skonstruowany w taki sposób, że co chwilę inny akord dochodzi do głosu przed pozostałymi. Bazylia przebija się przez cytrusy, zapach jest na przemian słodko - ziemisto - kwaśnawy. Jest też niebywale świeży, lecz ta świeżość jest podana w bardzo klasowy sposób, nie epatuje w żaden sposób taniością czy syntetycznością, choć sama kompozycja do tych najbardziej naturalnych nie należy - cała jej drzewna baza to sama chemia, głównie iso e super.

Bardzo to wszystko jest ciekawie wymieszane, czuć tutaj niebywały kunszt J.C.Elleny, który jak nikt inny potrafi podać minimalistyczną mieszankę oklepanych już jednak dość mocno składników w taki sposób, że całość sprawia wrażenie czegoś niebywałego, niespotykanego - jednym słowem, jest moc :) Iso E Super, które odpowiada tutaj za tę wytrawno-ziemną szorstkość, jest wyraźnie wyczuwalne od początku do końca trwania zapachu.

Dla mnie Orange Verte to zdecydowanie uniseks z minimalnym przechyłem w męską stronę, trwałość na mnie dość wysoka ( 6-8 godzin ), projekcja też nie najgorsza.

Podsumowując, pomimo iż nie pałam sympatią do zapachów cytrusowych, Orange Verte Concentre jawi się dla mnie jako absolutny must have na sezon letni, jest to ten rodzaj świeżości, który przemawia do mnie i na pewno będę go używał bardzo często. Trochę żałuję, że nie znałem go wcześniej, zastanawiam się też, czy obecnie zapach ten różni się od wersji sprzed kilku lat, czy były jakieś reformulacje ?

Jacek40

Forumowicz

Post04 października 2016, 13:17 - Wt

Kupiony w ciemno - jak zwykle Hermes nie zawodzi - świeżak pierwsza klasa.

pedrodelsol

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post30 maja 2018, 19:57 - Śr

Hermes to moja ulubiona marka a dzieła J.C.Ellena darzę szczególnym sentymentem. Jak dla mnie jeden z lepszych letnich zapachów, szczególnie dla kogoś kto lubi kolońskie klimaty ale w takim "lajtowym" wydaniu. Jeśli komuś nie do końca odpowiadają zdecydowanie klasyczne ostre "dziadkowe" klimaty wód kolońskich, ten powinien przypaść do gustu. Jest świeżo, delikatnie kolońsko i odświeżająco. Tylko te parametry marne .....

gurlen87

Perfumaniak

Post19 stycznia 2019, 09:30 - So

Mam mieszane uczucia, generalnie przyjemny. I faza jest debeściarska, fontanna pomarańczowa, w dalszej części zapach robi się jakby bardziej pylisty zapewne przez nuty drzewne, ale nadal świeży dzięki mięcie. W II fazie bardzo, ale to bardzo przypomina mi Guerlain Homme ... ;)

Mario1969

Forumowicz

Post19 stycznia 2019, 19:28 - So

Mam próbeczkę. D;a mnie bardzo fajny intensywny świeżak. Moc cytrusów niesamowita. Szkoda, że projektuje do 2 godzin. natomiast 10 cm od ciała utrzymuje się na mnie 4-5 godzin. Gdybym poznał wcześniej wybrałbym zamiast Mercedesa Cologne.Swoja drogą i tak w planach zakupowych. Mocna 4. Gdyby był bardziej trwały dostałby 5.

maciejb1986

Forumowicz

Post20 stycznia 2019, 18:49 - N

Doskonale sprawdza się na mojej kobiecie. Jest wytrawnie rześki, naturalny i pudrowy. Czuć go przez 2-3 godziny, później staje się bliskoskórny, ale niezle osiada na ubraniach. Kompozycja jest świetna i piękna ode mnie 5.

Grzegorz

Super Perfumaniak

Post20 stycznia 2019, 19:40 - N

Pudrowy? Na pewno masz na myśli Concentre d' Orange Verte?

jazon

Aktywny forumowicz

Post20 stycznia 2019, 21:45 - N

maciejb1986 napisał(a):Doskonale sprawdza się na mojej kobiecie. Jest wytrawnie rześki, naturalny i pudrowy. Czuć go przez 2-3 godziny, później staje się bliskoskórny, ale niezle osiada na ubraniach.

Czy nie masz przypadkiem na myśli wersji EDC?
Profil Fragrantica: https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/19140/

Poszukuję korka do Guerlain Homme (w nowej szacie)

maciejb1986

Forumowicz

Post21 stycznia 2019, 18:32 - Pn

https://www.fragrantica.com/perfume/Her ... -4658.html - dokładnie te, tak są pudrowe na mojej kobiecie, pudrowe w sposób zielono-owocowo (bardziej skórka cytrusów niż sam sok/miąższ)-drzewny. może to poprostu sygnatura zapachowa hermes? tą samą ''pudrowość'' odnajduje w Hermes Voyage Perfume.

Grzegorz

Super Perfumaniak

Post21 stycznia 2019, 19:08 - Pn

maciejb1986 napisał(a):pudrowe w sposób zielono-owocowo (bardziej skórka cytrusów niż sam sok/miąższ)-drzewny

Wyraźnie różnimy się więc w stosowaniu definicji "pudrowości".

rabarbary

Super Perfumaniak

Post21 stycznia 2019, 19:21 - Pn

Skórka cytrusów jest pudrowa???

Mirx

Bardzo aktywny forumowicz

Post21 stycznia 2019, 19:53 - Pn

@maciejb1986: Zrób sobie ćwiczenie z zapachów i powąchaj kilka pudrów, a najlepiej kosmetyczkę jakiejś eleganckiej, zadbanej pani. To będzie zapach pudrowy — kompletne przeciwieństwo cytrusowego. To jest mieszanina róży, irysa właśnie z pudrem (talkiem).

aleksander

Super Perfumaniak

Post21 stycznia 2019, 21:13 - Pn

W Concentre d'Orange Verte, bezproblemowo można poczuć składniki wymienione przez producenta.
Przede wszystkim, bazylia z pomarańczą i paczula. I niestety, trochę nut metalicznych.
W żadnej mierze nie ma pudru.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post22 stycznia 2019, 08:28 - Wt

Pudru nie ma.
Zapach bardzo naturalny, energetyzujacy i przyjemny.
Niestety, na mojej skórze wykazuje bardzo marne parametry.
Artur

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post22 stycznia 2019, 12:12 - Wt

Nawet na mojej skórze (jak niektórzy utrzymują, legendarnej ;) ), parametry poniżej średniej.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post22 stycznia 2019, 13:29 - Wt

Parametry to największy minus tych perfum.
Bardzo je lubię, ale to momentalne znikanie zapachu ze skóry jest mocno irytujące.
Artur

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post22 stycznia 2019, 13:32 - Wt

To je - przynajmniej dla mnie - całkowicie dyskwalifikuje.
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex