Teraz jest 04 lipca 2020, 10:38 - So

• Reklama

woda-kolońska - gorzka pomarańcza

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

aleksander

Super Perfumaniak

woda-kolońska - gorzka pomarańcza

Post30 czerwca 2020, 12:15 - Wt

woda kolońska - gorzka pomarańcza

Obrazek

początek: cytryna, bergamota, mandarynka
środek: neroli, lawenda
koniec: ambra

Obrazek

Gorzki i orzeźwiający jak popijanie drinka z likierem curaçao nad brzegiem morza.
Ostatnio edytowano 30 czerwca 2020, 17:14 - Wt przez aleksander, łącznie edytowano 2 razy

kamolskee

Bardzo aktywny forumowicz

Re: woda-kolońska - gorzka pomarańcza

Post01 lipca 2020, 18:56 - Śr

No więc tak: zacznę od najważniejszego - jeśli lubisz Creed Original Vetiver - pozycja obowiązkowa !!! Patrząc na skład Creeda, w sumie nie dziwię się:

https://www.fragrantica.pl/perfumy/Cree ... r-468.html

Nutami głowy są mandarynka, imbir i bergamotka; nutami serca są irys, haitańska wetyweria i drzewo sandałowe; nutami bazy są piżmo i ambra.

Ta mandarynka jest przepiękna, dla mnie to od początku taki w 75% Creed, chociaż nie mam już flakonu i nie mam jak porównać ręka w rękę, ale doskonale pamiętam tego Creeda. Trochę też dzieło Aleksandra przypomina mi Caron - De Caron Sport i tutaj robiłem nawet test nadgarstkowy, bo mam spory dekant tegoż pachnidła.

Reasumując: pachnie nad wyraz naturalnie, nie czuję nic syntetycznego, przy skórze pachnie mi drugą godzinę, co do projekcji nie chcę na razie oceniać, bo mam na sobie niecałe 2h, coś tam czuję ale sam nie wiem czy się już za bardzo nie przyzwyczaiłem. Jako że ma to być prezent dla dziewczyny, niebawem może jeszcze uzupełnię opinię o moje odczucia NA KIMŚ. Bo na mnie pachnie świetnie. Bardzo dobra robota.
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Re: woda-kolońska - gorzka pomarańcza

Post01 lipca 2020, 19:11 - Śr

W moim odczuciu Gorzka Pomarańcza jest bardziej męska niż Lawenda dla Panów.
Tak, pachnie naturalnie, dobrą jakością, zapach klasycznie koloński, na mnie dość mocno wybrzmiewa neroli na pierwszym planie.
Szczęśliwie nie jest to, jak to często bywa, neroli typu chemia domowa czy mydło, tylko biały kwiat z pazurem.
A dzięki lawendzie neroli brzmi właśnie raczej męsko.
Do tego orzeźwiające i soczyste cytrusy.
Ambra pewnie gdzieś tam jest, bo czuć że te ostre i kwaśne nuty mają jakieś miękkie, gładkie tło, ale sama z siebie bym nie odgadła, że to akurat ambra.
Ogólnie wrażenie jak najbardziej pozytywne, fajna, przestrzenna kompozycja, z tym, że uniseksem bym nie nazwała, pomarańczą też nie :)
Najbardziej mi pasuje do białej koszuli.

Powrót do Perfumy unisex