Teraz jest 11 sierpnia 2020, 00:58 - Wt

• Reklama

Memo - African Leather

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Memo - African Leather (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
2
3%
2 - Słaby
4
6%
3 - Przeciętny
3
5%
4 - Dobry
8
12%
5 - Bardzo dobry
17
26%
6 - Genialny
32
48%

Liczba głosów : 66

• Autor
  • Wiadomość

ginez

Aktywny forumowicz

Re: Memo - African Leather

Post20 listopada 2019, 18:52 - Śr

Nie. Nie do końca wiem dlaczego, ale nie. Testuję od parunastu dni i nie. Wracam cały czas zachęcony opiniami, odlewka już się kończy i tylko utwierdzam się w przekonaniu, że są zupełnie nijakie. Nie dałbym rady ich używać. Źle bym się czuł, że tracę czas na taki twój, kiedy istnieje tyle przecudownych pachnideł. Do tego parametry są mocno niezadowalające. Ale w sumie w moim przypadku to i lepiej. Przyznam, że oceny na forum lekko mnie szokują. Ale wierzę, że nie są przypadkowe. Może te parenaście dni to za mało. Z szacunku do forum podejmę jeszcze próby. Ale jeszcze nie teraz. Jeszcze nie.

Jester

Super Perfumaniak

Post20 listopada 2019, 22:20 - Śr

Nic na siłę. Wielokrotność testów, o których piszesz w zupełności wystarczy i nie ma najmniejszego sensu, żebyś się koniecznie do niego przekonywał ;)
To przy okazji zupełnie naturalne, że możemy nie podzielać często bardzo licznych zachwytów.

jazon

Aktywny forumowicz

Post21 listopada 2019, 01:17 - Cz

ginez napisał(a):Nie. Nie do końca wiem dlaczego, ale nie. Testuję od parunastu dni i nie. Wracam cały czas zachęcony opiniami, odlewka już się kończy i tylko utwierdzam się w przekonaniu, że są zupełnie nijakie. Nie dałbym rady ich używać. Źle bym się czuł, że tracę czas na taki twój, kiedy istnieje tyle przecudownych pachnideł. Do tego parametry są mocno niezadowalające.

Często go testuję będąc w Quality i mam dokładnie takie same odczucia. Poza ciekawym otwarciem i pierwszą fazą, zapach staje się nijaki i szybko gaśnie. Fenomen, którego nie potrafię zrozumieć.
Profil Fragrantica: https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/19140/

Poszukuję korka do Guerlain Homme (w nowej szacie)

Tournemire

Forumowicz

Post21 listopada 2019, 07:11 - Cz

Dołączam się do tych ostatnich wpisów. Testuje od wielu tygodni, próbki, dekanty, różne źródła. Niestety dla mnie, choć kompozycja jest rozpoznawalna, to mało wyrazista, o słabowitych parametrach (na mnie). Brakuje mi dookreślenia, zdecydowania w realizacji tematu, przewodniego, dostatecznie wyeksponowanego akordu. Ani przyprawy, ani skóra, ani cytrusy, drzewa czy oud nie grają, są stłumione i niekonkretne. Dla przeciwwagi - zapach zbiera komplementy od otoczenia, żona się rozpływa, zwraca uwagę na projekcje i moc, kiedy ja nic nie czuje.. do tego powielanie genialnych ocen na naszym forum..
Będę jeszcze próbował, ale lubię czuć, ze nosze zapach, a dopsikiwanie się co pare godzin, które nie przynosi rezultatów, jest przykre dla portfela i samopoczucia.
ps: na noc dla pocieszenia nosa użyłem Naxosa, minimalna doza - daje do teraz, mocno, wyrównana tytaniczna projekcja przez długie godziny. To lubię :)

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 4

Post21 listopada 2019, 08:53 - Cz

Skoro żona czuje perfumy, a Ty nie, to chyba to nie jest wina perfum, tylko Twojego nosa. Tak na logikę....
Artur

Mirx

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post21 listopada 2019, 09:05 - Cz

Trudno mówić o winie. To kwestia innej wrażliwości dla wybranych składników, a może i dla wszystkich zapachów. Mam tu na myśli nie tylko czułość zmysłu powonienia, ale i skłonność do łatwego przyzwyczajania się do konkretnych aromatów, co powoduje czasową anosmię.

Tournemire

Forumowicz

Post21 listopada 2019, 09:34 - Cz

Mirek trafia w sedno, zrzucam to na karb przyzwyczajenia nosa.. Robiłem test na materiale.. Psikalem różne perfumy. Wachajac różne skrawki materiału po jakimś czasie, po kilku wdechach African znikal jako jeden z pierwszych, czyli zapach był, tylko nos się odcinal od zapachu. Mój pech, bo używam perfum dla siebie. Przedwczoraj nosilem Bois Noire od Pigueta i cały dzień elegancko zapach mi towarzyszył.
Dla żony czasem mogę popachniec, Arturze :)

Bear Nose

Aktywny forumowicz

Post21 listopada 2019, 11:28 - Cz

Na fragrantica słupki pory roku pokazują najwięcej przy jesieni i zimie. A Według mnie-wydaje mi się, że ten zapach bardziej nadaje się w wyższe temperatury-wiosną i latem. Cierpka bergamotka i musujacy i łaskoczacy receptory nosa kardamon na swój sposób "pikantny" , kmin dodaje ziołowości. Nutki paczuli , skóry i oud są spacjalnie gładkie i łagodne co sprawia, że ten zapach chyba będzie lepiej "grał-pracował" nutami w wiosnę i lato 8-) .

kyloe

Post21 listopada 2019, 11:52 - Cz

Reformulacja African Leather jest dość szeroko komentowana, podejrzewam że to własnie ona jest przyczyną takiego a nie innego odbioru tego zapachu wśród niektórych użytkowników

Novella

Perfumaniak

Post21 listopada 2019, 12:19 - Cz

tak to może być jedno z wyjaśnień

sajlent

Forumowicz

Post21 listopada 2019, 21:23 - Cz

Możliwe, że coś majstrowali. Nie zmienia to faktu, że jestem bardzo zadowolony z jakości zapachu i jego mocy. A kupiony już jako ten "poreformulacyjny". Oczywiście testowałem afrykańca już rok temu a kilka miesięcy wcześniej miałem próbkę więc wiedziałem czego się spodziewać i jestem zadowolony po kupnie flakonu.

Swoją drogą to ktoś dwa tygodnie temu pisał w jakimś wątku, że ma wersję z pierwszego roku produkcji african leather i nowy wypust i miał zrobić testy. To chyba było w wątku okazje w notino i prostych.

edit. A nie, to było w tym wątku. W takim razie czekamy na opinię Leonidasa :)

Artplum

Sensei Perfuforum

Post22 listopada 2019, 02:18 - Pt

kyloe napisał(a):Reformulacja African Leather jest dość szeroko komentowana, podejrzewam że to własnie ona jest przyczyną takiego a nie innego odbioru tego zapachu wśród niektórych użytkowników

I dla kolegi Tournemire go zreformułowali, a dla jego żony nie? :?
Artur

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post22 listopada 2019, 08:39 - Pt

Mocny, wyrazisty i bardzo trwały. Tyle, jeżeli chodzi o moją ocenę jego cech użytkowych.
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

Nie samymi perfumami fqjcior żyje: https://www.youtube.com/channel/UCyBGBE4YwFTwg6IRtfy-18Q

Jester

Super Perfumaniak

Post22 listopada 2019, 11:17 - Pt

^ Bardziej konkretnie określicć go nie można. Mam takie same odczucia :D

Wakabaya

Aktywny forumowicz

Post22 listopada 2019, 16:10 - Pt

ginez napisał(a):Nie. Nie do końca wiem dlaczego, ale nie. Testuję od parunastu dni i nie. Wracam cały czas zachęcony opiniami, odlewka już się kończy i tylko utwierdzam się w przekonaniu, że są zupełnie nijakie. Nie dałbym rady ich używać. Źle bym się czuł, że tracę czas na taki twój, kiedy istnieje tyle przecudownych pachnideł. Do tego parametry są mocno niezadowalające. Ale w sumie w moim przypadku to i lepiej. Przyznam, że oceny na forum lekko mnie szokują. Ale wierzę, że nie są przypadkowe. Może te parenaście dni to za mało. Z szacunku do forum podejmę jeszcze próby. Ale jeszcze nie teraz. Jeszcze nie.

Nic na siłę, wtedy to będzie już syndrom sztokholmski.

Novella

Perfumaniak

Post02 grudnia 2019, 10:57 - Pn

w Q. jest taki sam jak i był
na temat różnic jest dużo na fb
łącznie z całą dokumentacją :D

dawideksl

Forumowicz

Post14 lutego 2020, 00:41 - Pt

Jestem ciekaw czy znacie coś takiego ;) ostatnio zauważyłem na lotnisku w Dubaju i spodobało mi się. Bazowy AL posiadam.

Obrazek

tornado

Post14 lutego 2020, 01:15 - Pt

Nie znam!
Memo ma tak tandetne flakony, że kolejna "blaszka" chyba nie stanowi problemu. Koniec końców, blacha niczym papier wszystko przyjmie.

Artplum

Sensei Perfuforum

Post14 lutego 2020, 01:27 - Pt

A sprawdzałeś, jak to pachnie?
Artur

dawideksl

Forumowicz

Post14 lutego 2020, 12:11 - Pt

Sprawdzałem pobieżnie, ale spodobało mi się. African leather z różą. Po prostu :) wydawało mi się, ze podchodzi mi nawet lepiej od oryginału. Nie wiem czy gdzieś u nas można to dostać. Mogę popytać czy Q może sprowadzić.

Proszę trzymać się tematu wątku, który dotyczy African Leather
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Perfumy unisex