Teraz jest 11 grudnia 2019, 01:46 - Śr

• Reklama

Roja Dove - Diaghilev

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Roja Dove - Diaghilev (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
1
11%
6 - Genialny
8
89%

Liczba głosów : 9

• Autor
  • Wiadomość

Kobalt

Forumowicz

Re: Roja Dove - Diaghilev

Post01 grudnia 2019, 22:04 - N

Koleżanka woli starszych. Czego tu nie rozumieć ;)

Machiavelli

Bardzo aktywny forumowicz

Post02 grudnia 2019, 10:14 - Pn

Świetna recka Tornado, dopiero teraz się natknąłem. W pełni się zgadzam, że Diaghilev to kolejny (i bardzo udany zresztą) projekt reinterpretacji i rozbudowy klasyka, warto dodać że z pełnym szacunkiem dla klasycznych wzorców, jak to ma w zwyczaju Dove robić. On nawet nie stara się łamać konwencji - zachowuje ją w pełni, rozbudowując tylko profil i inaczej wyważając akcenty. Są ludzie, którzy znieść go za to nie mogą, ale ja uważam, że to właśnie tego typu projekty są wizytówką i najlepszym co możemy znaleźć w portfolio Roja Parfums.

I zwrócę uwagę na to samo co Kyloe, w tym ujęciu Diaghilev to szypr wręcz pierwotny, nawiązujący do tej prototypowej koncepcji, którą Coty miał w głowie i która tak wszystkich urzekła. Gdyby Diaghileva wypuścić 100 lat temu, to potrafię sobie wyobrazić, że bez problemu znalazłby uznanie wśród damskiej klienteli, bo i klimatem od perfum z tamtych lat tak bardzo nie odstaje (chociaż rzeczywiście to kompozycja uwspółcześniona) - zwłaszcza tym kwiatowym wątkiem, który swoją drogą wydaje mi się o definicyjnie o wiele istotniejszy dla gatunku szyprowego, niż powielane teraz wszędzie labdanum.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

tornado

Post02 grudnia 2019, 21:40 - Pn

Cóż, przyznaję trochę mnie poniosło :lol:
Na usprawiedliwienie przyznam, iż miałem wenę i samo się pisało.

nickynick

• Ostrzeżenia: 1

Post02 grudnia 2019, 22:48 - Pn

Po kilku podejsciach do Diaghilev uwazam ze sam aromat jest genialny, mimo to nie trafia na moj wishlist nie ze wzgledu ze jest zbyt animalistyczny badz zbyt dziadkowy. Jest wspolczesna wesja dobrej klassyki, dla mnie (niestety) narazie malouzyteczny. Niektore perfumy by je nosic potrzebuja odpowiedniego miejsca, stroju, zachowania i chyba Diaghilev jest jednym z nich, taki aromat bedzie calkiem ,,ku miejscu,, pod czas puznej kolacji w Ritz Paris, na czerwonym chodniku, badz w miejscu gdzie dress code wieczorowy jest wymagany. Taki aromat potrzebuje czegos wiecej, by na osobie go noszacej brzmiec logicznie niz jeansy i buty sportowe. Wlasnie dlatego uwazam ze Diaghilev (jak i Amouage Gold) ida o kilka krokow przede mna, majac nadzieje ze z czasem bede mogl je nosic ,,ku miejscu,, i pachnac nim odpowiednio. Diagi naprawde jest wspanialy :)

tornado

Post02 grudnia 2019, 22:59 - Pn

Nawiązanie do Gold' a jak najbardziej trafne. Jeśli kogoś drażni charakter "złota", to całkiem prawdopodobne, że Diaghilev także go odrzuci.

Novella

Perfumaniak

Post04 grudnia 2019, 10:44 - Śr

też uważam że charakter obu jest podobny

tornado

Post04 grudnia 2019, 13:44 - Śr

Czyżby równanie wygląda następująco:
New York Nicolai + Amouge Gold= Rioja Diaghilev :?: :lol:
Poprzednia strona