Teraz jest 21 października 2019, 10:43 - Pn

• Reklama

Nishane - Fan Your Flames

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Nishane - Fan Your Flames (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
13%
5 - Bardzo dobry
1
13%
6 - Genialny
6
75%

Liczba głosów : 8

• Autor
  • Wiadomość

Salvin

Aktywny forumowicz

Nishane - Fan Your Flames

Post30 czerwca 2017, 20:15 - Pt

Fan Your Flames marki Nishane to perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy, Fan Your Flames został wydany w 2016 roku. Nutami głowy są kokos i rum; nutami serca są tytoń i fasolka tonka; nutami bazy są mech dębowy i chiński cedr.

Obrazek

Dziwne, że jeszcze nie ma tematu. Dzięki Sergii za rozbiórkę. Niestety zapach mnie pokonał :) Od początku uderzenie kokosa, zdecydowanie jest on nutą przewodnią. Po krótkim czasie zacząłem wyczuwać też nutę alkoholową(zapewne rum). Może wydawać się, że słodziak. Nic bardziej mylnego. Mech bardzo dobrze dodaje kwasowości i chropowatości, dzięki czemu perfumy nie wpadają w zbytnią słodycz(taki przybrudzony kokos). Są słodkawe i świetnie zbalansowane. Jednak po kilku godzinach zaczęły męczyć. Niewiele się zmienia w czasie. A muszę dodać, że parametry ma bardzo dobre. Poszły wczoraj wieczorkiem 3 psiki z odlewki na nadgarstek i musiałem wietrzyć pokój :lol: Projekcja przez pierwsze 3-4 godziny bardzo mocna, potem zaczyna słabnąć. Trwałość spokojnie do rana. W końcu to jednak ekstrakt. Z opinią się wstrzymam, testy będą na pewno, ale nie w taką pogodę. Zdecydowanie za wysoka temperatura. Pachnidło typowo jesienno-zimowe i rozgrzewające.

Proszę o dodanie ankiety i do katalogu.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Re: Nishane - Fan Your Flames

Post26 sierpnia 2017, 20:50 - So

Mam za sobą na razie test nadgarstkowy, ale jakie to dobre! Wytrawny kokos, mocny rum, później wychodzi drewno cedrowe. Wszystko oddane w sposób bardzo naturalny i noszalny. Perfumy te nie są słodkie, ale rozgrzewające. Dawno nie miałem takiego efektu "wow" jeżeli chodzi o zapach. Parametry świetne. Mocna rzecz.

Jester

Perfumaniak

Post13 października 2017, 11:30 - Pt

Zazdroszczę Wam tak wyraźnego wyczuwania kokosa, na którego właśnie tutaj bardzo liczyłem :?

Fabrice

Forumowicz

Post01 maja 2018, 13:10 - Wt

Jest kokos i rum, dwie najbardziej prominentne nuty na które na prawdę liczyłem :D Oprócz kadzidła i mleka praktycznie moje ulubione, dlatego oczekiwania były spore, zwłaszcza, że trudno o porządny wypust niszowy z kokosem w roli głównej. I jestem bardzo zadowolony z tej kompozycji. Całość przywołuje skojarzenia słodkiego likieru, orzeźwionego cedrem i mchem, czyli następnymi najbardziej wg. mnie wyczuwalnymi składnikami. Silna projekcja utrzymująca się przez co najmniej kilka godzin; +24h wyczuwalne bliżej skóry. Generalnie potrafią zamęczyć i raczej warto się w nie ubierać raz na jakiś czas, żeby nie przyzwyczaić do nich nosa. Dla mnie to jest 6.

tornado

Bardzo aktywny forumowicz

Post30 czerwca 2019, 18:51 - N

Wczoraj w sposób nieplanowany poznałem tytułową pozycję. Jakież było moje zdziwienie widząc pięknie wyeksponowane flakony Nishane. Grzech nie spróbować!
Ad rem, perfumy są wykonane wyśmienicie, nawet jak na standardy Nishane robią ponadprzeciętne wrażenie. Nie ma mowy o pójściu na kompromis.
Kompozycyjnie nie przeżyłem trzęsienia ziemi, co w żaden sposób nie ujmuje nic perfumom. Dla mnie jest tu realizacja opoponaksu, którego nie ma w składzie. Znam dwie inne pozycje, gdzie ten temat jest tak silnie i wyraźnie przedstawiony, to jest Interlude od Amouage oraz Ambre Incense od Evody. Oczywiście sprowadzenie tych trzech zapachów do jednej nuty jest niedopuszczalnym uproszczeniem. Każdy z nich ma swoją perfumeryjną muzykę, która wybrzmiewa na swój sposób. Natomiast akord opoponaksowy odgrywa bardzo istotną rolę a, że jest charakterystyczny i gruncie rzeczy rzadko kiedy wyraźnie zaznaczony to inna sprawa.
Polecam testowanie tytułowego zapachu tym, którzy są zwolennikami wymienionych powyżej Interlude i Ambre Incense.

patoja

Forumowicz

Post25 lipca 2019, 18:56 - Cz

Póki co jeszcze powstrzymuję się od oceny, jednak pierwsze spotkanie, to bardzo wytrawny tytoń oraz pociągający i kobiecy kokos. Świetne połączenie takich przeciwieństw, czekam na odpowiednią porę do ubrania go :)

pblonski

Aktywny forumowicz

Post08 października 2019, 11:39 - Wt

Na początku jest bardzo fajna nuta rumu, która jednak trwa o wiele za krótko moim zdaniem.
Chwilowo miałem nadzieję, że to wszystko pójdzie bardziej w kierunku enigmy, no ale się posypało.
Docelowo, baza jest na mojej skórze dość suchą mieszanką mchu d. i tytoniu.
Zapach jest trwały.

Lubię tytoń i nuty alkoholowe ale FYF nie zagrał dobrze u mnie i dlatego tylko 4.

kubanczyk

Perfumaniak

Post08 października 2019, 14:30 - Wt

Z dotychczasowo poznanych zapachów od Nishane to właśnie Fan Your Flames podoba mi się najbardziej. Niesamowita klasa zapachu, cudowny kokos z tytoniem(który nigdy nie był moją ulubioną nutą). Nosi mi się go świetnie, super spisuje się na wieczornych imprezach. Po skończonej odlewce zamówiłem swój flakon. Gdyby ktoś chciał, chętnie się podzielę:)
viewtopic.php?f=52&t=27272- Wiele ciekawych flakonów niszowych i mainstreamowych !

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post08 października 2019, 19:09 - Wt

Ale mnie zaciekawiliście tym zapachem... :twisted:

A po oglądnięciu tego materiału, koniecznie muszę go poznać :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=0VLmFEwparQ
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Besar

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post09 października 2019, 11:57 - Śr

Tak, gość ma trochę poprzestawiana pod kopułą :D

kyloe

Post09 października 2019, 12:06 - Śr

kubanczyk napisał(a):Z dotychczasowo poznanych zapachów od Nishane to właśnie Fan Your Flames podoba mi się najbardziej.

Mi z kolei podoba się najmniej :D W hierarchii Nishane wyżej cenię sobie m.in. M.Oud, Munegu, S.Vetiver, P.Kozha i Boszporusz czy Afrika Olifant

Ciekawe jak to czasami bywa przewrotne i na ile odbiór zapachu jest kwestią indywidualną :)

Ruben

Aktywny forumowicz

Post09 października 2019, 12:08 - Śr

Bardzo dobry jest też Colognise

tornado

Post09 października 2019, 18:13 - Śr

Ja akurat uważam, Colognise za dość mało ciekawy zapach.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post11 października 2019, 16:00 - Pt

Dekant dotarł...
Uuuu... Moi mili :D
To będzie coś wyjątkowego. Niespotykanego na co dzień.
Coś czuję, że polubimy się trochę bardziej niż bardzo.
Pierwsze skojarzenie- Kuba! Wyspa, która pachnie jak Fan Your Flames. Albo raczej FYF pachnie jak ta piękna wyspa. Cygara, drinki z kokosem i rum, duuuużo rumu, naturalnego, będącego nieodłącznym elementem kubańskiej kultury.
Zapach wnętrza lokalnego baru z pustymi półkami, ze zmęczoną, masywną, klejąca się od rumu ladą, za która zasiada obszerny kubańczyk który leniwie odpala skręcone przed momentem cygaro.
Kompozycja jest bardzo realistyczna. Masywna, poważna, z nutką zmysłowego kokosa. Bardzo męska. Uzależniająca. Jest naprawdę świetna. Z przyjemnością ponoszę dłużej, żeby się z nią oswoić, chociaż wydaje się, że to ona mnie oswoiła, owinęła mnie wokół palca.
Foliowy Ranger

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post14 października 2019, 08:07 - Pn

Ponosiłem w piątek, w sobotę spędziłem z nim cały dzień w Tatrach i w niedziele do południa.
Mam kilka nowych spostrzeżeń.
Otóż zapach globalnie, przy większej aplikacji zachował się ZUPEŁNIE INACZEJ niż podczas skromniejszych aplikacji tylko na rękę.
Globalnie, niestey, zabrakło mi tego zajebi***** kokosa, który w teście nadgarstkowym rzucił mnie na kolana :roll:
Przy większej aplikacji zapach w początkowej fazie był mocno alkoholowy, intensywny i głośny rum zdominował otwarcie, może nawet był zbyt dosłowny. Za to po pół godzinie alkohol odparował i doszedł do głosu genialny tytoń. Tytoń wilgotny, aromatyczny, jeden z lepszych jaki poznałem w perfumach. Przypomina mi on aromat, jaki unosi się w herbaciarni w moim mieście, gdzie dotępne są również shishe. To jest dokładnie zapach tego rodzaju tytoniu! Na ladzie stoi kuferek z puszkami, w których sa przeróżne tytonie jakie można sobie wybrać, to jest dokładnie ten zapach! Zapach wilgotnego tytoniu z puszki. Jest niesamowity! Niestety, jak wczesniej pisałem, brakuje mi tego kokosa, którego czułem przy mniejszej aplikacji a globalnie go zabrakło.
Jeżeli chodzi o parametry, tutaj jestem troszkę zawiedziony, o ile trwałość mnie satysfakcjonuje (jakieś 8-9h), to projekcja niestety już nie.
Od samego początku nie razi projekcją, także po 4 godzinach siada praktycznie przy skórze.
Zapach jest z pewnością na piątkę z aspiracjami na wyższą ocenę.
Skończę dekant to będę myślał, czy chcę więcej :)
Foliowy Ranger

Besar

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post14 października 2019, 08:27 - Pn

Dla mnie zapach na "6". Ja wyczuwam kokos, i to mocno, bez znaczenia czy aplikacja na dłoń czy global.
W kwestii parametrów nie jest źle, ale racja, projekcja nie jest tak wybitna jak np. w Sultan Vetiver czy Musiqa Oud.

Powrót do Perfumy unisex