Teraz jest 18 września 2019, 23:39 - Śr

• Reklama

Bloter

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Re: Bloter

Post18 października 2017, 14:40 - Śr

hehe, dzięki Panowie, obydwa linki już odwiedziłem przed zadaniem pytania ;)
W globe na razie brak, a Olfaktoria pisze, żeby blottery chować w woreczki strunowe- dobry patent!
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post18 października 2017, 15:19 - Śr

i na lotnisko :D

Machiavelli

Bardzo aktywny forumowicz

Post18 października 2017, 15:24 - Śr

Prześledziłem sporo adresów internetowych w poszukiwaniach. Przy okazji doszedłem do tego, że są dwa ich typy - pierwsze z przeznaczeniem dla perfumiarzy, drugie do użytku perfumerii (i już wiem, że tych drugich poszukuję).

Odezwałem się do jedynego chyba w Polsce producenta blotterów, ale nie uzyskałem żadnych odpowiedzi. Może już nie działają w tej branży, a może detal ich nie interesuje. W każdym razie jak na razie udało mi się znaleźć tylko w zagranicznych źródłach i niestety, nigdzie nie są jakoś szczegółowo opisywane. :/

Znalazłem na blogu Piratha stary komentarz Piotra Czarneckiego, który nieco rozjaśnia, skąd takie działanie blotterów, na które się natknąłem:

"Może ciekawostka ode mnie pomoże zrozumieć powstanie urban legend.Czy wiecie że w produkcji papieru na papierki testowe do perfumerii używa się dodatku skrobi, glukamu P-20 razem z kumaryną?Co to daje?Wielokrotnie zwiększa trwałość zapachu na tym papierku a kumaryna poprawia efekt świeżości i lotność zapachu.To dlatego zawsze na papierku długo pozostają nuty otarcia a właściwie pozostaje całe prawie spektrum zapachowe bo skrobia wraz celulozą i glukamem wchłania wszystko i oddaje stopniowo i powoli każdą z nut od otwarcia aż po bazę a kumaryna wszystko to odświeża i wzmacnia.Znacie pewnie ten efekt papierkowy i to że na skórze to wszystko inaczej pachnie głownie z powodu jej małej chłonności jak i temperatury ok 36,6 stopnia w której wszystko szybko paruje.Może to z tego powodu ludzie myślą że testery są trwalsze bo na papierkach testują tych z perfumerii.Zapewniam że efekt na białym kartoniku tej samej grubości jest zupełnie inny bo kilka razy sprawdzałem i jeszcze zwędziłem 3 papierki do testów swoich kompozycji i? te moje zyskały znacznie na urodzie na papierkach z perfumerii"

Niestety, nie udało mi się w żadnym sklepie znaleźć w opisach, czy sprzedawane blottery mają takie dodatki. Właściwie w ogóle nie udało mi się potwierdzić tych słów w innych źródłach. :/
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do O perfumach ogólnie