Teraz jest 18 września 2019, 22:40 - Śr

• Reklama

Bloter

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

fazimodo

Bloter

Post06 czerwca 2014, 12:22 - Pt

Zastanawia mnie jak najlepiej używać blotera w perfumeriach, żeby był jak najbardziej skuteczny w ocenie zapachu. Druga sprawa to, czy dłużej perfumy utrzymują się na owym papierku, czy na ciele ? Czytając w internecie są różne opinie.

Argentum

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Bloter

Post06 czerwca 2014, 12:33 - Pt

No cóż... Blotter nie jest czymś zaawansowanym technologicznie i trudnym w obsłudze. Po prostu pryskamy i... i tyle.:D
Jeśli chodzi o trwałość perfum na papierku, to nigdy nie spotkałem się z perfumami, które trzymają na papierku krócej niż dzień. Mogę zaryzykować stwierdzenie, że perfumy ZAWSZE trzymają się dłużej karki, niż skóry. Kartka jest martwa, zimna, zapach nie ma z niej jak uciec, z kolei ciepło skóry unosi pachnące molekuły, dlatego zapachy z niej znikają.

Niacha

Post06 czerwca 2014, 14:01 - Pt

Długość trzymania zapachu na blotterze zależy też trochę od papieru z którego jest zrobiony. Powinien być grubszy i chłonny. Takie zazwyczaj dostarczają sami producenci perfum z elegancko wytłoczonym logo itd. Papierki które są np w Douglasie są jak kartka z drukarki - słabej jakości. To raczej ma znaczenie w przypadku jak ktoś chce dokładnie opisywać fazy rozwoju w odstępach czasu - jak perfumiarze.

Z tego jak testować. Mogę zauważyć że babki w perfumeriach często psikają na blotter z odległości ok 30 cm. Zakładam, że w celu uniknięcia mocnej fazy "alkoholowej" zapachu. Co ma miejsce jak polejemy obficie papier.

Bach_rules!

Perfumaniak

Post06 czerwca 2014, 14:24 - Pt

Ja z kolei zauważyłem, że panie w perfumeriach psikają na węższy koniec blotera; grubszy służy do wygodnego trzymania go. Potwierdzają to także zdjęcia znanych perfumiarzy, np. w avatarach niektórych forowiczów naszego forum. 8-)

Heniek

Post06 czerwca 2014, 14:41 - Pt

Ostatnio testowałem właśnie trzymając za grubszy koniec, a pryskąc na ten cienszy. Poręczniej się trzyma bloter w ten sposób wg mnie.

Natomiast nie lubię testować na papierze tak ogólnie, bo zauważyłem, że perfumy na mojej skórze potrafią się zupełnie inaczej rozwinąć

archie.m90

Super Perfumaniak

Post06 czerwca 2014, 15:12 - Pt

ja mam wrażenie, że na bloterkach zapach się nie rozwija.. nie zmienia faz jak na skórze.

SirjooX

Forumowicz

Post06 czerwca 2014, 18:28 - Pt

Ja z kolei miałem okazję się już niejednokrotnie pozytywnie zaskoczyć lub rozczarować w pojedynku skóra vs. blotter, także nie warto oceniać zapachu po papierku lub po początkowej fazie (wiele osób tak właśnie robi). Pamiętam jak kiedyś kiedyś odrzuciłem Chanel Allure po teście na blotterze - potem test na skórę i zmiana sytuacji o 180 stopni ;)

Poza tym j.w. - nie spotkałem jeszcze zapachu, który byłby na skórze równie trwały jak na papierku.

fazimodo

Post06 czerwca 2014, 18:50 - Pt

Właśnie mijają 24h od psiknięcia na blotery i perfumy są jeszcze dobrze wyczuwalne.

Znalazłem coś takiego:

7 powodów, dla których nie warto wybierać perfum w perfumerii:

1 Kiedy wybierasz perfumy w perfumerii, w powietrzu wymieszane są różne zapachy, dlatego Twój wybór może być zniekształcony.
2 Często do perfumerii przychodzisz już poperfumowany, dlatego testowany zapach może się wymieszać z tym, który nosisz.
3 W perfumerii wpływa na Ciebie wiele czynników, dlatego wybrany zapach może nie pachnieć na Tobie tak, jak powinien.
4 Jak perfumy na Tobie pachną, nie okaże się od razu. Trzeba odczekać pewien czas, żeby zapach mógł się rozwinąć.
5 Odróżnić możesz maksymalnie trzy zapachy na raz, dlatego wybór w perfumerii jest dość ograniczony.
6 Zapach powinno się przetestować w naturalnym otoczeniu, w którym będzie się go nosić, a taka możliwość istnieje tylko w przypadku próbek.
7 Poszczególne próbki możesz testować przy róznych okazjach i dzięki temu możesz sprawdzić, jak na zapach zareagujesz Ty i Twoje otoczenie.

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Odp: Bloter

Post06 czerwca 2014, 19:09 - Pt

Najlepszym sposobem jest spryskanie w perfumerii dwóch nadgarstków różnymi zapachami - wtedy możesz poznać naturalną ewolucję zapachu na Twej skórze :)
Blotera nie używam już od dawna - pare razy zrobił mnie "w konia" :D

Naxos

Forumowicz

Post06 czerwca 2014, 19:26 - Pt

Najlepszym blotterem jest własna skóra.

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Odp: Bloter

Post06 czerwca 2014, 19:48 - Pt

Naxos napisał(a):Najlepszym blotterem jest własna skóra.

Dokładnie. I koniec tematu :)

fazimodo

Post08 czerwca 2014, 13:03 - N

Z zapachów które miałem na bloterze tylko Lalique Ecre Noir Sport dzisiaj jeszcze dobrze wyczuwalne :D Swoją drogą to jest woda perfumowana, czy toaletowa, bo różnie w necie jest napisane.

Heniek

Post08 czerwca 2014, 13:29 - N

Toaletowa.

blackwater

Forumowicz

Post08 czerwca 2014, 19:42 - N

W zdecydowanej większości takie dosyć podstawowe informacje można szybko zweryfikować na stronie producenta. A co do blotera, to nigdy w życiu go nie używałem, wolę sprawdzić zapach bezpośrednio na sobie.

MrMole

Aktywny forumowicz

Post08 czerwca 2014, 19:49 - N

Doceniłem bloter testując Joopa Homme. Byłem szczęśliwy, że nie wylałem sobie tego na skórę. :roll:

Raw

Aktywny forumowicz

Post09 czerwca 2014, 16:40 - Pn

http://raidersofthelostscent.blogspot.i ... etter.html
Tutaj Andre Moreau przeprowadza ciekawy eksperyment. Polecam też jego blog.

Machiavelli

Post30 września 2017, 10:51 - So

Dokopuję temat w nadziei, że może pomożecie mi w poszukiwaniach.

W jednej hiszpańskiej perfumerii trafiłem na bardzo "specyficzne" blottery. Tzn. na pierwszy rzut oka nie różniły się od innych jakie napotykałem w perfumeriach - faktura, grubość, wymiary standardowe, logowane nazwą perfumerii. Ale w działaniu... to był kosmos!

Dobrze wiemy, że na blotterach przeważnie zapachy trzymają się dłużej. Jednak pachnidła, które dobrze znałem i na zwykłych blotterach trzymały się około tygodnia, na tych konkretnych spokojnie wytrzymywały dwa tygodnie - i to nie tak, że przez 1 dzień było czuć otwarcie i serce, a przez następne bazę. Wszystkie fazy były pięknie wydłużone, tak jak przejścia między nimi. Co jednak najbardziej mnie zaskoczyło - na tych blotterach były zapachy wyjątkowo przestrzenne i "wyostrzone" tak, że można było bez większego wysiłku wyodrębnić konkretne akordy. Naprawdę przyjemnie analizowało się na nich zapachy i w taki sposób odkryłem zupełnie nowe rzeczy w perfumach, które wydawało mi się, że znam dobrze.

Pytanie, czy ktoś z Was orientuje się, co może odpowiadać za takie działanie (szczerze wątpię aby sama gramatura papieru odgrywała tak ogromny wpływ) i gdzie można takie blottery nabyć? :D
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post18 października 2017, 13:59 - Śr

Podbijam, gdzie można kupić blottery? Czy ktoś posiada taką wiedzę?

I niech ktoś zmieni tytuł wątku na prawidłowy bo oczy bolą.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

maruz

Post18 października 2017, 14:23 - Śr

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post18 października 2017, 14:29 - Śr

Mario poczytaj sobie bardzo fajny artykul Olfaktori,moze znajdziesz cos dla siebie
http://www.olfaktoria.pl/2014/11/jak-zdobyc-blottery/
Następna strona

• Reklama

Powrót do O perfumach ogólnie