Teraz jest 14 grudnia 2018, 21:22 - Pt

• Reklama

Odwyk od zapachowych zakupów

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

kuchn63

Forumowicz

Re: Odwyk od zapachowych zakupów

Post01 sierpnia 2015, 15:11 - So

Panie i Panowie jutro wyjeżdżam na zasłużony urlop nie będzie mnie tydzień a jestem z wami 6 miesięcy zalogowany, trochę dłużej bez logowania i co mogę powiedzieć w moim wieku 50 plus znalazłem fajne , nie tanie :D hobby moja pani liczy ile już wydałem na zapachy :evil: ale podbiera mi . Nie przepijam przepalam przegrywam kupuje i bedę kupował pachnidła i pozdrawiam wszystkich

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post01 sierpnia 2015, 15:19 - So

udanego urlopu ;)

MHW

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post13 października 2015, 21:23 - Wt

Cześć, jestem Mateusz i jestem perfumoholikiem (i perfumowym zakupoholikiem). <teraz powinniście napisać "cześć Mateusz">
Zauważyłem ostatnio, że mam problem z opanowaniem żądzy posiadania nowego flakonu perfum. W ciągu ostatnich trzech miesięcy zakupiłem 18 flakonów, co prawda nie ciągnie mnie do niszy (za droga, zbyt ekskluzywna, nie dla mnie), ale nie wiem jak opanować kolejne mainstreamowe perfumowe zakupy.
Zacznę od tego, że w kwestiach finansów jestem dość ostrożnym człowiekiem, do niedawna bardzo zrównoważonym pod tym względem. W pewnym momencie uznałem jednak, że niczego mi w życiu nie brakuje, jestem zdrowy, mam co ubrać, mam gdzie spać, co jeść, mam pożywkę dla umysłu i ciała, ciężko pracuję (studia i praca), odnoszę jakieś sukcesy, więc czemu mam sobie żałować "niegrożnego" hobby?
Co chwilę obiecuję sobie, że to już ostatni flakon. "Będzie 20, to skończę z tym nałogiem, bo będę miał już zapach na każdą okazję." Tu nagle okazuje się, że coś mi się nagle spodoba, coś gdzieś wyczytam i nagle robi się z tego "gdy jutro przyjdzie tych 15 próbek, to wybiorę tylko 3 zapachy i je kupię", a za chwilę sobie myślę, że jak już i tak będzie 21 to czemu by nie dobić do 25 flaszek, w końcu liczby zakończone na 5 i 0 są piękne i doskonałe.
Boję się, że robi się niebezpiecznie i nie wiem jak nad tym zapanować. Przestać tu wchodzić? Przestać czytać blogi, fragranticę, omijać perfumerie?
http://www.perfumoholik.pl
Mój blog poświęcony perfumom, a na nim recenzje, szybkie testy i autorskie zdjęcia.
Zapraszam!

kod rabatowy do perfumeria-euforia.pl

Byczku

Forumowicz

Post13 października 2015, 21:57 - Wt

Odpowiedziałeś sobie sam w ostatnim zdaniu :D
Ale nie martw się bo i tak ci się to nie uda ;)

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Odp: Odwyk od zapachowych zakupów

Post13 października 2015, 22:13 - Wt

Na to chyba nie ma lekarstwa :D
No, może są pewne "sposoby" na ograniczenie zakupów, u mnie nawet nieźle jeden działa. Najważniejsze - testować jak najwięcej i nie wybierać zapachów pochopnie. Jak już coś Ci się spodoba tak że myślisz nad flakonem, to wrzuć se na listę zakupową, ale dodatkowo ponoś zapach przez minimum 2 tygodnie albo i dłużej. Jeśli po tym czasie będzie Ci się podobał w równym stopniu (co zdarza się dość rzadko, przynajmniej u mnie) to wtedy możesz brać. Zastanów się też teraz, czy rzeczywiście używasz wszystkich zapachów z kolekcji i jak często, czy one wgl są Ci potrzebne... No chyba że kupujesz dla samego kolekcjonowania, no to sorry :P
Generalnie polecam włączyć zdrowy rozsądek i poznawać jak najwięcej, żeby sobie wyklarować pewien gust - gwarantuję Ci że po odpowiedniej ilości poznanych kompozycji, coraz rzadziej będzie Ci się coś podobać na tyle, żeby myśleć o flakonie :D
Powodzenia!

ginez

Forumowicz

Post14 października 2015, 20:40 - Śr

Po półtora roku od zarejestrowania odkryłem ten fantastyczny dział. Czytam i boki zrywam. A jednocześnie czuję ulgę, że nie jestem sam. Ja po początkowym okresie nabywania flakonów w perfumeriach (oczywiście wszystko 100 ml, bo bardziej się opłaca), ostatnio wpadłem w jakąś manię nabywania odlewek (szczególne pozdrowienia dla użytkownika disaster, a także Arcadar, Maruz, kudzior i inni). Oczywiście 3/4 z nich w ogóle mi nie podpasowało, ale żądza posiadania jest silniejsza. Osoby, które są świadkami mojej rosnącej kolekcji powoli zaczynają patrzeć na mnie jak na wariata i omijają szerokim łukiem. Dlatego jako rozwiązanie wymyśliłem, że do każdego zamówienia będę zamawiał jedną odlewkę dla osoby, która zaczęła unikać jakiegokolwiek ze mną kontaktu. Oczywiście po wręczeniu natychmiast żądam sprawdzenia zapachu na nadgarstku, który od razu wyrywam jego posiadaczowi i przykładam do swojego nosa. Hmm... Czuję, że niedługo czeka mnie odpoczynek w pokoju bez klamek.

Byczku

Forumowicz

Post14 października 2015, 20:51 - Śr

ginez napisał(a):Po półtora roku od zarejestrowania odkryłem ten fantastyczny dział. Czytam i boki zrywam. A jednocześnie czuję ulgę, że nie jestem sam. Ja po początkowym okresie nabywania flakonów w perfumeriach (oczywiście wszystko 100 ml, bo bardziej się opłaca), ostatnio wpadłem w jakąś manię nabywania odlewek (szczególne pozdrowienia dla użytkownika disaster, a także Arcadar, Maruz, kudzior i inni). Oczywiście 3/4 z nich w ogóle mi nie podpasowało, ale żądza posiadania jest silniejsza. Osoby, które są świadkami mojej rosnącej kolekcji powoli zaczynają patrzeć na mnie jak na wariata i omijają szerokim łukiem. Dlatego jako rozwiązanie wymyśliłem, że do każdego zamówienia będę zamawiał jedną odlewkę dla osoby, która zaczęła unikać jakiegokolwiek ze mną kontaktu. Oczywiście po wręczeniu natychmiast żądam sprawdzenia zapachu na nadgarstku, który od razu wyrywam jego posiadaczowi i przykładam do swojego nosa. Hmm... Czuję, że niedługo czeka mnie odpoczynek w pokoju bez klamek.

:shock:

Też bym chyba zerwał kontakt :D

rabarbary

Super Perfumaniak

Post14 października 2015, 21:39 - Śr

dychotomja napisał(a):A po kilku miesiącach zaglądasz do szuflady i dziwisz się "O, zapomniałem, że to mam. I to. O, i jeszcze tamto!" I tak ze dwadzieścia razy się dziwisz :roll:.

:lol:

Bardzo pomaga zaglądanie do swojej Fragrantiki, jeżeli ktoś na bieżąco dostawia nowe flaszki.
Ja ustawiam w sekundę po kliknięciu "kupuję".
Jedynie nie działa w przypadku podwójnych, potrójnych itd, powinni coś z tym zrobić!

MHW napisał(a):Cześć, jestem Mateusz i jestem perfumoholikiem (i perfumowym zakupoholikiem)

Cześć Mateusz!

A znacie ten tekst: "Wstąpiłam do klubu AA. Piję trzeci dzień ale nadal nie wiem z kim!"
Ostatnio edytowano 14 października 2015, 21:49 - Śr przez rabarbary, łącznie edytowano 3 razy

MHW

Post14 października 2015, 21:42 - Śr

rabarbary napisał(a):
dychotomja napisał(a):A po kilku miesiącach zaglądasz do szuflady i dziwisz się "O, zapomniałem, że to mam. I to. O, i jeszcze tamto!" I tak ze dwadzieścia razy się dziwisz :roll:.

:lol:

Bardzo pomaga zaglądanie do swojej Fragtantiki, jeżeli ktoś na bieżąco dostawia nowe flaszki.
Ja ustawiam w sekundę po kliknięciu "kupuję".
Jedynie nie działa w przypadku podwójnych, potrójnych itd, powinni coś z tym zrobić!

Najlepiej takie małe cyferki jak przy ikonach na iOS :D
http://www.perfumoholik.pl
Mój blog poświęcony perfumom, a na nim recenzje, szybkie testy i autorskie zdjęcia.
Zapraszam!

kod rabatowy do perfumeria-euforia.pl

Meister

Super Perfumaniak

Post14 października 2015, 23:17 - Śr

MHW napisał(a):Boję się, że robi się niebezpiecznie i nie wiem jak nad tym zapanować. Przestać tu wchodzić? Przestać czytać blogi, fragranticę, omijać perfumerie?

Spokojnie, przyjdzie taki czas, że zaczniesz sprzedawać to co kupiłeś i zredukujesz kolekcję.
Tylko ostrożnie z redukowaniem, żebyś nie musiał kupować potem tego co już kiedyś sprzedałeś ;)

Piotr.

Forumowicz

Post15 października 2015, 07:13 - Cz

Idąc do pracy rozmyślałem, że trzeba jakoś ograniczyć zakupy- przestać się "nakręcać" t.j. zaglądać w "okazje", na bazarek i w inne kuszące miejsca - za małe pieniądze aż żal nie wziąć... Ledwo co wszedłem do pracy odpaliłem pocztę a tu newsletter z perfumesco- testery do - 50 % albo - 10 % na towar w regularnych cenach - zaraz do koszyka wrzuciłem lalique White, ale na szczęście resztki zdrowego rozsądku tym razem zwyciężyły i nie kupiłem :)

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post15 października 2015, 07:26 - Cz

Piotr. napisał(a):Idąc do pracy rozmyślałem, że trzeba jakoś ograniczyć zakupy- przestać się "nakręcać" t.j. zaglądać w "okazje", na bazarek i w inne kuszące miejsca - za małe pieniądze aż żal nie wziąć... Ledwo co wszedłem do pracy odpaliłem pocztę a tu newsletter z perfumesco- testery do - 50 % albo - 10 % na towar w regularnych cenach - zaraz do koszyka wrzuciłem lalique White, ale na szczęście resztki zdrowego rozsądku tym razem zwyciężyły i nie kupiłem :)

a już się chciałem pochwalić jaką to ja redukcje zrobiłem (zostały mi tylko 3 flakony i kilkanaście odlewek !!!) i jak się hamuję w zakupach a tu taki wpis i teraz będę pewnie miał cały dzień otwartą stronkę i zastanawiał się wrzucić/nie wrzucić do koszyka mojego ulubionego Lalique :D

biaggi0303

Post15 października 2015, 07:28 - Cz

ginez napisał(a):Po półtora roku od zarejestrowania odkryłem ten fantastyczny dział. Czytam i boki zrywam. A jednocześnie czuję ulgę, że nie jestem sam. Ja po początkowym okresie nabywania flakonów w perfumeriach (oczywiście wszystko 100 ml, bo bardziej się opłaca), ostatnio wpadłem w jakąś manię nabywania odlewek (szczególne pozdrowienia dla użytkownika disaster, a także Arcadar, Maruz, kudzior i inni). Oczywiście 3/4 z nich w ogóle mi nie podpasowało, ale żądza posiadania jest silniejsza. Osoby, które są świadkami mojej rosnącej kolekcji powoli zaczynają patrzeć na mnie jak na wariata i omijają szerokim łukiem. Dlatego jako rozwiązanie wymyśliłem, że do każdego zamówienia będę zamawiał jedną odlewkę dla osoby, która zaczęła unikać jakiegokolwiek ze mną kontaktu. Oczywiście po wręczeniu natychmiast żądam sprawdzenia zapachu na nadgarstku, który od razu wyrywam jego posiadaczowi i przykładam do swojego nosa. Hmm... Czuję, że niedługo czeka mnie odpoczynek w pokoju bez klamek.

Chetnie zostane Twoim znajomym hahah :D
Pozdro! ;)

Kenzo

Post15 października 2015, 07:33 - Cz

grzegorz01 napisał(a):
Piotr. napisał(a):Idąc do pracy rozmyślałem, że trzeba jakoś ograniczyć zakupy- przestać się "nakręcać" t.j. zaglądać w "okazje", na bazarek i w inne kuszące miejsca - za małe pieniądze aż żal nie wziąć... Ledwo co wszedłem do pracy odpaliłem pocztę a tu newsletter z perfumesco- testery do - 50 % albo - 10 % na towar w regularnych cenach - zaraz do koszyka wrzuciłem lalique White, ale na szczęście resztki zdrowego rozsądku tym razem zwyciężyły i nie kupiłem :)

a już się chciałem pochwalić jaką to ja redukcje zrobiłem (zostały mi tylko 3 flakony i kilkanaście odlewek !!!) i jak się hamuję w zakupach a tu taki wpis i teraz będę pewnie miał cały dzień otwartą stronkę i zastanawiał się wrzucić/nie wrzucić do koszyka mojego ulubionego Lalique :D

Co to za 3 gwiazdy zostały w Twojej kolekcji Grzesiu? :)

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post15 października 2015, 07:35 - Cz

^ Creed Aventus, Narciso Rodriguez for Him, Nautica Voyage (kolejność nie przypadkowa). Możliwe że będzie jeszcze 4 tj. Lalique White, walka trwa ;)

Zawsze jest możliwość na "nawrót choroby zakupowej" z tym że pocieszam się tym że teraz bym już kupował z o wiele większą świadomością i znajomością zapachów niż wcześniej, tylko znowu po co mieć więcej flakonów niż jest się w stanie używać, tylko by się w szafie kurzyły. Staram się mieć pragmatyczne podejście do perfum.

EDIT: mam już 4 flakony w kolekcji tj. Lalique White, szczęśliwie się składa wszystkie 4 należą mojego TOP 5

Pochwalę się jeszcze że redukcja obejmowała ok. 40 flakonów i 30 dekantów ;)
Ostatnio edytowano 15 października 2015, 09:09 - Cz przez grzegorz01, łącznie edytowano 5 razy

lolek

Post15 października 2015, 08:24 - Cz

Mi się odwyk sam załącza w okresie letnim, niestety gdy robi się chłodniej, automatycznie narasta :)
Dobrym sposobem jest też wciągnięcie się w coś innego, ja w tym roku dość sporo w rower inwestowałem i to trochę przystopowało perfumy :)
Zmiana pracy i miejsca zamieszkania na bardziej odludne też sprzyja zaprzestaniu kupowania nowych pachnideł, ale to już radykalny sposób, pozdrawiam :o

audiolab8000s

Aktywny forumowicz

Post15 października 2015, 12:55 - Cz

Lolek co masz za rower szosówkę ? to mój drugi konik zaraz po perfumach :D

lolek

Post15 października 2015, 14:55 - Cz

nie, tylko cross, polski składak, lazaro z tego roku, ale na akcesoria różne się połasiłem, bo miałem w poprzednim słabiutkie, teraz jeszcze jakieś cieplejsze ciuchy muszę ogarnąć, bo nadal jeżdżę na zakupy i basen, a jest chłodnawo wieczorami

Obrazek

audiolab8000s

Aktywny forumowicz

Post15 października 2015, 15:14 - Cz

Bardzo fajny sprzecik ja mam rowniez crossa ale ze stajni Meridy

lolek

Post15 października 2015, 15:39 - Cz

Osprzęt jak dla mnie, po przestawieniu z komunijnego :!: górala(niedługo 20stka mu stuknie :)), to może nie niebo a ziemia, ale zdecydowanie lepszy, polecam jak ktoś się nad nimi zastanawia.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do O perfumach ogólnie