Teraz jest 15 października 2019, 17:55 - Wt

• Reklama

Nie kupujcie splash'ów i miniaturek!

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

marialisa

Forumowicz

Nie kupujcie splash'ów i miniaturek!

Post06 września 2011, 21:20 - Wt

Splash'e, a wszystkie niemal miniaturki nimi są, są po prostu zwietrzałe na maksa!
To już czwarta moja miniaturka kupiona na Allegro, która się niestety nie nadaje kompletnie do testowania zapachu, bo tego zapachu tam prawie nie ma :( Perfumy tak zwietrzały, że potrafią ulotnić się po 15 minutach.
Moje nieudane nabytki:
Ogranza - czyste perfumy!!! - zapach ledwo słyszalny;
Organza Indecence edp - tu trochę lepiej, trzyma do ok. 2 godzin, ale bardzo słaby (a przecież to ponoć super trwała siekiera);
Lancome Collection Mille et Une Roses - rozczarowanie największe, bo strasznie chciałam poznać ten zapach - przez kwadrans coś się kołacze przy skórze, nos trzeba wwiercać w nadgarstek, a potem zonk;
Yves Rocher 8e jour - słabiuteńki, ledwo słyszalny.

Przestrzegam, że w miniaturce czaić się może zupełnie nie ten zapach, którego się spodziewamy ;(

Tu miniaturki kilerki, które się uchowały mimo nieszczelnego splashowego korka:
Kenzo słonik
Paloma Picasso klasyczna
Ungaro Diva

belor

Re: Nie kupujcie splash'ów i miniaturek!

Post06 września 2011, 21:30 - Wt

Myślę, że masz sporo racji, bo również spotkałem się z bardzo koślawymi woda w postaci miniaturek/próbek. Co gorsza, czasem można nie dojść do tego, że zapach jest zważony i się zwyczajnie pomylić.
Z drugiej strony czasem to jedyna możliwość na przetestowanie zapachu, a bardziej popularne i nieniszowe rzeczy często są w przyzwoitej jakości.

pirath

Super Perfumaniak

Post06 września 2011, 23:29 - Wt

cóż największym mankamentem wersji splash poza niehigieniczną aplikacją i tendencją do zużywania więcej cieczy niż się planowało - jest nieszczelne zamknięcie... ja się naciąłem tylko raz w postaci Habit Rouge Guerlain, ale winię za to raczej wiek samych perfum... 30 lat miało prawo zrobić swoje z zawartością miniatury...
korek w nowo nabytym Davidoff Cool Water ledwie się trzyma, ale już miniaturki Tumulte które ostatnio nabyłem mają pod korkiem jeszcze gumowe, szczelnie wciskane koreczki, które zazdrośnie strzegą zawartości buteleczek...

niestety nigdy nie wiemy ile leżały i jak były przechowywane miniaturki, dlatego też wolę zwykłego samplera albo flaszkę z atomizerem...

lolek

Bardzo aktywny forumowicz

Post08 września 2011, 21:42 - Cz

dziś nałożyłem na nadgarstek miniaturkę Pi, i rzeczywiście zapach słabszy o wiele niż jeszcze pół roku temu, na koreczek tumulta narzekałem, ale czytając posty wyżej rzeczywiście lepsze taki szczelne coś:) moja najlepsza inwestycja w miniaturkę to Terre 12,5 ml z atomkiem była:) i jest nadal, idealny do kieszeni ;)

Don Raul de Lucho

Perfumaniak

Post09 września 2011, 11:17 - Pt

Akurat te Terre są pewne, bo mają atomek i są absolutnie szczelne.
Mój stragan

Buena suerte, porque yo me voy a California.

marialisa

Forumowicz

Post10 września 2011, 17:13 - So

Ja wiem, że i tak będziemy kupować miniaturki, bo niektóre zapachy nielzia dostać w innej pojemności, bo albo nie ma, albo cena dawno poszybowała poza granice rozsądku, nie ma próbek itd. Chciałam sie wyżalić i przestrzec.
Poza tym stwierdziłam po namyśle, że jednak nie lubię aplikować perfumy maźnięciem, bo inaczej wtedy pachną, nie tak ogoniasto, jak przy psiknięciu z atomizera, chyba że to autosugestia ;)

pirath

Super Perfumaniak

Post13 września 2011, 08:51 - Wt

marioliso - pełna zgoda... raz ze splash jest niehigieniczny, bo sebum skóry miesza się przy każdej aplikacji z perfumami, a to drastycznie obniża ich trwałość (przechowywanie) i zmienia sam zapach... perfumy wtarte w skórę pachną inaczej niż rozpylone...
no i aplikacja niewygodna niemiłosiernie, i zawsze coś się może wylać za dużo, albo nie tam gdzie trzeba... no i zużycie większe, bo nie mogąc liczyć psiknięcia atomem, łatwo o przesadną aplikację...

DJ

Post15 września 2011, 19:00 - Cz

Kupuję miniaturki na Allegro głównie od sklepów/ludzi, którzy stale handlują takim towarem i jeszcze nigdy nie natrafiłam na zwietrzałą miniaturkę a gdyby tak było, to reklamowałabym ją bez chwili wachania. Kolekcjonuję buteleczki po miniaturkach, ale samą wodę/perfumy natychmiast przelewam do fiołki z atomizerem.

Powrót do O perfumach ogólnie