Teraz jest 19 października 2019, 15:47 - So

• Reklama

Za co zgarniacie komplementy ?

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

1kemoT

Forumowicz

Re: Za co zgarniacie komplementy ?

Post17 sierpnia 2012, 16:35 - Pt

V&R Antidote ("mmm, ładnie pachniesz"),
Dior Fahrenheit 32 ("ładne to, co to?"),
Bugatti Design&Motion ("pachniesz pastą do podłóg"),
Joop! Homme ("mmm").
:)

blueberry

Forumowicz

Post17 sierpnia 2012, 17:03 - Pt

Mysza napisał(a):W ogóle często słyszę, że używam męskich zapachów.
Kompletnie się z tym nie zgadzam, ale i bana nie daję, no bo co tu wymagać od niewyrobionych gustów. Można jedynie cierpliwie edukować.

No właśnie, po różnych Waszych komentarzach tu na forum mam wrażenie, że kobiety łatwiej znosza posądzenie o stosowanie męskich zapachów niż mężczyżni o stosowanie damskich.

Mnie jeszcze nikt nie powiedział, że pachnę męskimi perfumami, a używam ich całkiem sporo. Czasem jak mówię, że dany zapach jest męski, to mi nie chcą koleżanki uwierzyć i zaczyna się, "ale fajowy" itp. Ale też nie wszystkim się przyznaję - tym mniej bliskim o tym nie mówię, mam jakieś opory, bo nieśmiała jestem trochę ;) .

Ostatnio dostałam komplement za Habit Rouge i Vetiver Guerlaina - od mamy, od taty za L'Instant męskie - "pachniesz terpentyną" :lol: i Nikos Sculpture (męski) od koleżanki z pracy "ale śliczny zapach, jaki ogoniasty". A od męża za Arabie Lutensa - "o, pachnie ciepłym posiłkiem, ładnie" :lol:

hanka

Bardzo aktywny forumowicz

Post17 sierpnia 2012, 18:19 - Pt

Mysza napisał(a):Zazwyczaj zgarniam komplementy typu: "Pachniesz jak mój dziadek", ale "o rany, co tu tak wali apteką?". No więc sami rozumiecie..
Dostalam kilka faktycznych komplementów za Black Afgano i Black Tourmaline ale były to komplementy od kobiet/koleżanek.

W ogóle często słyszę, że używam męskich zapachów.
Kompletnie się z tym nie zgadzam, ale i bana nie daję, no bo co tu wymagać od niewyrobionych gustów. Można jedynie cierpliwie edukować.

No właśnie, po różnych Waszych komentarzach tu na forum mam wrażenie, że kobiety łatwiej znosza posądzenie o stosowanie męskich zapachów niż mężczyżni o stosowanie damskich.

Ja np. bardzo dzielnie znoszę posądzenia o to iż używam męskich zapachów . Gdyż ich używam.Namiętnie i z dziką rozkoszą.
Pozostań w pokoju a ruchy miej roztropne , aby uderzając się w łokieć nie trafić w to miejsce które czyni prąd.

Mam ciało osiemnastolatki.( Trzymam je w tapczanie).

jarosword

Aktywny forumowicz

Post17 sierpnia 2012, 20:21 - Pt

Podzielę się swoimi doświadczeniami na tym polu i ja.
Komplementy dostałem za Bvlgari Aqva Marine (nawet mnie to nie dziwi, przyjemny morski świeżak).

Natomiast trzej następni "komplementodawcy" to już bardziej wyrafinowane zapachy, co mówi mi, że ludzie nie mają jednak tak oklepanych gustów.
Gucci PHII - psiknąłem na siebie i chcąc nie chcąc pomieszczenie też przyjemnie pachniało. Usłyszałem od koleżanki: "U Ciebie to jakoś tak ładnie pachnie, inaczej niż w innych męskich pokojach" - mieszkam w akademiku, więc uwaga na miejscu, bo w innych męskich pokojach pachnie różnie ;)

Cartier Delaration - na powitanie przytuliłem dziewczynę (albo to ona mnie, bez znaczenia). Wieczorem dostaję SMS-a w ten deseń: "Wiesz, Twój zapach długo się trzyma, bo cały czas go czuję na ubraniach. Ładny jest." Swoją drogą, coraz częściej przychylam się do stwierdzenia, że kobiety mają bardziej czuły zmysł powonienia niż faceci. Co myślicie na ten temat?

Givenchy Xeryus Rouge - na imprezie zebrałem za niego kilka komplementów, w gruncie rzeczy oklepane: "Ładny zapach" lub "Ładnie pachniesz". Niemniej miło to usłyszeć, no i zawsze twierdziłem, że Givenchy XR to imprezowa woda.

Co ciekawe wszystkie komplementy dostałem od panien, żadnego od faceta.

xif

Forumowicz

Post17 sierpnia 2012, 21:57 - Pt

no to pochwalę się i ja, tymi ciekawszymi i mniej banalnymi sytuacjami:

1. Joop Nightflight

Zrobił furorę w osiedlowym, małym sklepiku. Zaraz po moim wejściu - ekspedientka do drugiej "zobacz jak ładnie pachnie, co to?", ta na to "rzeczywiście, fajnie pachnie, ale nie mam pojęcia co to, może coś na sklepie?". Dopiero jak podszedłem do nich bliżej to skojarzyły. Nie wiem czy bardziej wtedy było głupio mi czy im :lol:

2. Escada Magnetism

Sympatia - "bardzo lubię wiśnie, a na to tobie podwójnie"

3. Paris Hilton for Man :twisted:

Znajoma. Po imprezie zostałem na noc u niej spać. Przy następnym naszym spotkaniu, kilka dni później - "gdyby to nie był męski zapach, podziękowałabym ci za to, że moja poduszka tak ładnie teraz pachnie" - do dziś się zastanawiam, czy to był komplement czy nie :oops:

lukesho

Moderator

Post17 sierpnia 2012, 22:14 - Pt

I ja coś skrobnę :)

Sporo plusów zebrałem za A*Mena, swojego czasu - bo kiedyś używałem go niemal codziennie, więc nie mógł pozostać niezauważony ;) W większości typowe "Fajny zapach, słodki" itp.

Hermes Terre d'Hermes - zarówno od koleżanek jak i kumpli - właściwie to częściej od kumpli.

Versace Man Eau Fraiche - bardzo podoba się pewnej koleżance - i nawet jak pokazałem jej resztę szafki, to ten pozostał najbardziej cenionym zapachem, bo "taki lekki i przyjemny".

Gucci Envy Men - kiedyś poszedłem ubrany w całości na czarno (pantofle, spodnie, koszula i krawacik) na uczelnię, zdjąłem płaszcz i dojrzał mnie kolega na co rzekł: "O Panie, jak Pan ładnie wygląda. O Panie, i jak ładnie pachnie. Brałby Pana" :)

Pure Havane - "czuję wiśnię, to Twój zapach?"

Burberry London - raz użyłem na wieczorne wyjście do koleżanki. Następnego dnia dostałem smsa: "Wciąż czuję ten Twój zapach. Bardzo mi się podoba". Zdziwiłem się bardzo, bo przez większość czasu sam praktycznie nic nie czułem.

Black Aoud - no tego to nie można nie poczuć - głównie komplementowany przez dziewczyny.

Co mnie zdziwiło - szału nie wywołał M7 ani Jubilation XXV Men. Ani razu nie usłyszałem komplementu za nie. A raczej nie są to kiepskie zapachy.

illusion

Aktywny forumowicz

Post19 sierpnia 2012, 21:37 - N

Nigdy nie dostałem komplementu....

(Tak, dlatego tutaj się zarejestrowałem)

domurst

Perfumaniak

Post20 sierpnia 2012, 10:53 - Pn

Ja mam doświadczenia podobne jak autorka tematu. Tzn. o jakiekolwiek komentarze na temat noszonych perfum, nie wspominając już o komplementach, jest bardzo ciężko. Zdażyło mi się to ledwie kilka razy i w przeważającej ilości przypadków nie w Polsce, a za granicą Oczywiście nie liczę opinii osób o których pisze Kortez Zabójca, czyli znajomych, czy rodziny wtajemniczonych w moje perfumowe hobby, bo zgadzam się, że to często tylko kurtuazja lub próba "zagajenia" dyskusji.
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

dandys

• Ostrzeżenia: 1

Post20 sierpnia 2012, 11:36 - Pn

jarosword
Swoją drogą, coraz częściej przychylam się do stwierdzenia, że kobiety mają bardziej czuły zmysł powonienia niż faceci

biologicznie ta, ale to i tak nie zmienia faktu że często za tym czulszym zmysłem powonienia idzie kiepska estetyka albo interpretacja.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1027/
Money for nothin' and chicks for free

klystianek

Aktywny forumowicz

Post20 sierpnia 2012, 22:21 - Pn

jarosword napisał(a):Cartier Delaration - na powitanie przytuliłem dziewczynę (albo to ona mnie, bez znaczenia). Wieczorem dostaję SMS-a w ten deseń: "Wiesz, Twój zapach długo się trzyma, bo cały czas go czuję na ubraniach. Ładny jest." Swoją drogą, coraz częściej przychylam się do stwierdzenia, że kobiety mają bardziej czuły zmysł powonienia niż faceci. Co myślicie na ten temat?

hahaha to samo mialem ! :D raz przytulilem a pozniej sms ze strasznie przeszedl zapach i caly czas dziewczyna czula go ;) a jakos tam nie migdalilismy sie w pracy zwykly przytulas
Top Niche: 1. Black Aoud 2. Musc Ravageur 3. L'air du Desert Marocain
Top Designer: 1. Terre d'Hermes 2. Guerlain L'Instant PH EDT 3. YSL M7

Peter

Post22 sierpnia 2012, 10:52 - Śr

Jil Sander Man
Mandarina Duck Black

HMR

Aktywny forumowicz

Post04 września 2012, 19:21 - Wt

ostatnio Escada Magnetism

xentrix

Super Perfumaniak

Post04 września 2012, 19:36 - Wt

Laura Biagiotti Roma Uomo ostatnio
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

rossonero

Forumowicz

Post04 września 2012, 19:54 - Wt

Ostatnio za YSL La Nuit i Gucci Envy. Oba podobają się kobietom.

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post06 września 2012, 21:25 - Cz

Najwiecej komplementów dostałem za Terre i za Grey Vetiver TF(ostatnio za niego zbieram same komplementy).
W mniejszych ilościach komplementy dostawały:
Issey Miyake L'eau D'issey
Aventus Creed
GIT Creed
Cartier Roadster
Cartier Declaration (równiez dostałem za niego negatywny komplement strasznie nie na miejscu)
Kenzo Pour Homme
Montale Black Aoud
Acqua Di Gio Essenza
Allure Homme Sport
Loewe 7
Gucci Pour Homme
JPG Le Male

Z negatywnych komentarzy przypominam sobie przytyki za nierozsądną aplikację oraz za Kouros'a :mrgreen:

Niacha

Post06 września 2012, 21:39 - Cz

Dziś dostałam komplement od męża "coś tu zalatuje piwnicą...czujesz?" było to Cuir.

marianos

Forumowicz

Post06 września 2012, 21:49 - Cz

Za GIT creeda zgarnalem tyle przez ostatni miesiac co za wszystko inne od poczatku roku :shock:

Bach_rules!

Perfumaniak

Post06 września 2012, 22:32 - Cz

A ja dzisiaj od dwóch niemłodych kobiet za R. Lauren Polo MR. BARDZO im się podobał, a wąchały już na mnie niejedno pachnidło, więc zaskoczył mnie ten zgodny i zdecydowanie entuzjastyczny chórek pochwał.

AutumnLeaves

Post22 września 2012, 10:45 - So

Od obcych ludzi w zasadzie nie dostaję komplementów.
Jeżeli chodzi o rodzinę i znajomych, to komplementowane są m.in L'Eau Par Kenzo Eau Indigo, Gucci EDP, Lou Lou, Boudoir, Byzance, Euphoria EDP, 1889 Moulin Rouge, Classique w obu wersjach, Lolita Lempicka EDP, Lace Yardley.

marianos

Forumowicz

Post22 września 2012, 12:31 - So

AutumnLeaves napisał(a):Od obcych ludzi w zasadzie nie dostaję komplementów.

Nieumiejetnosc dawania i przyjmowania komplementow. Typowe dla nas Polakow :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O perfumach ogólnie