Teraz jest 19 października 2019, 04:03 - So

• Reklama

Mieszanie, mix zapachów, podkłady...

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

jazon

Aktywny forumowicz

Re: Mieszanie, mix zapachów, podkłady...

Post15 stycznia 2019, 11:36 - Wt

Czy testował ktoś mix CH Men Prive i Bentleya Intense?
Profil Fragrantica: https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/19140/

Poszukuję korka do Guerlain Homme (w nowej szacie)

Czarny

Bardzo aktywny forumowicz

Post16 sierpnia 2019, 19:34 - Pt

Givenchy Gentleman 1975 + Denim Musk. Psiknięte na kocyk, na którym perfumy pachną bardzo naturalnie i nie zniekształcenie, nietypowy ale bardzo fajny materiał do psikania. Na początku czuć było samego Gentlemana. Jednak następnego dnia po 24 godzinach, zaszła jakaś dziwna reakcja i ten mix zaczął pachnieć obłędnie. Całość zrobiła się gourmond z gęstą mocną czekoladą i wanilią wraz z silnym piwniczno trupim pazurem. Prawdopodobnie połączeniu obydwu paczuli tak na siebie zadziałało + reszta składników i pewnie też warunki w moim pokoju. Petarda 8-)

sen_jakuba

Post03 września 2019, 13:31 - Wt

Czasem mieszam, ale nie zawsze bezpośrednio, zdarza mi się aplikować coś innego na szyję/klatkę, a coś innego na nadgarstki. Uwielbiam dodawać perfumy na alkoholu na plamy olejków zapachowych. Dzięki temu powstają bardzo ciekawe kompozycje ocierające się o solidną niszę. Alkohol świetnie podbija i rozprzestrzenia olejki.

Często dodaję Vetiver Guerlain do innych perfum, stają się wtedy bardziej soczyste i lotne. Moja żona odkryła ogromny potencjał w mieszaniu Oudowego Iceberga z olejkami kwiatowymi. Mieszamy głównie na skórze, do tej pory jeszcze nie próbowaliśmy sami robić jusów, ale planujemy.

Mieszamy intuicyjnie kierując się nutami i charakterem kompozycji. Do tej pory wynika z tego samo dobro.

Obecnie moją ulubioną mieszanką jest: Vetiver Guerlain + Timbuktu L'Artisan Parfumeur - nie znam lepszego ujęcia wetywerii
Z ciekawostek: wczoraj testowałem Dalego Pour Homme i dodałem kropelkę Iso E Super (dokładniej I Don't Know What DS&Durga) i wyszło z tego bardzo autentyczne Black Afgano...
“Unless you are educated in metaphor, you are not safe to be let loose in the world.”
― Robert Frost

Fragrantica: https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/30057/

dawit123

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 4

Mieszanie, mix zapachów, podkłady...

Post03 września 2019, 14:00 - Wt

Baccarat Rouge i Aventus albo Fierce lub Hacivat.
[S] DEKANTY, FLAKONY - MFK BR540, Nishane, PdM, Creed Aventus + inne

Kontakt ze mna w weekendy może być utrudniony.

sen_jakuba

Post05 września 2019, 22:06 - Cz

Lalique White świetnie podbił Yesterday Room 1015 - wyszedł z tego idealny świeżak dla mnie.
Yesterday jest odrobinkę za słodki/gęsty, ale ma w sobie mój ulubiony kardamon, odrobinkę soli i koloński sznyt.
White dodał dokładnie to, czego mi brakuje w Yesterday - powietrzną, chłodnawą świeżość i lekki, wodnisty kwasek.
“Unless you are educated in metaphor, you are not safe to be let loose in the world.”
― Robert Frost

Fragrantica: https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/30057/

Samuel

Post08 września 2019, 13:08 - N

ja ostatnio na skórę użyłem aventusa, a na koszulę prysnąłem hacivata. Jestem w stanie sobie wyobrazić też połączenie aventusa/vacivata z baccaratem jak pisze Dawid, zresztą powstał już nawet taki zapach :)
Poprzednia strona

Powrót do O perfumach ogólnie