Teraz jest 14 listopada 2019, 07:04 - Cz

• Reklama

Sperma, gó*no, taśma klejąca, pieniądze, itd...

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

honoris causa

Bardzo aktywny forumowicz

Sperma, gó*no, taśma klejąca, pieniądze, itd...

Post26 lutego 2012, 15:09 - N

Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Freshman - Truefitt & Hill
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be
Davidoff Cool Water Deep Summer Fizz
Petroleum - Histoires des Parfums

FourOfKind

Re: Sperma, gó*no, taśma klejąca, pieniądze, itd...

Post26 lutego 2012, 15:39 - N

W kilku przypadkach, podobnie jak genitalia na krzyżu i tym podobne, to nieudolna próba zarobienia kasy pod przykrywką sztuki.

kamolskee

Post26 lutego 2012, 15:40 - N

Czytałem już jakiś czas temu. Nie nazwałbym tych zapachów perfumami, ale jako ciekawostka interesujące :) Swoją drogą, nie wiem co ludzi kusi, aby utrwalać znane powszechnie zapachy w małym flakoniku. Nie potrafię zrozumieć, po co to wszystko. Być może zbyt poukładany jestem ;)

edit: a najlepszy jest ten cały marketing, również w przypadku tradycyjnych perfum. Podsłyszana rozmowa apropo wypuszczenia na rynek zapachu deszczu:

- Dobra, daj powąchać
Hmmm, jak przystało na japońca z krwi i kości przyznam, że jakotako przypomina zapach deszczu
- No to jaką hisotryjkę sprzedajemy ?
- Weź napisz, że zapach przywołuje wspomnienia autorki związane z wizytą w Bangladeszu, w dżdżysty, ponury je...
- Ej, za mało przymiotników
- ok, w dżysty, szarobury, ponury, chłodny, jesienny poranek ociekający niedawno przeżytą...
- no, coś o miłości dodaj, najlepiej niespełnionej... kobitki na to polecą
- oki - ociekający niedawno przeżytą tragedią niespełnionej miłości do tego jedynego. Zapach idealnie oddaje wrażenie obcowania z kroplami deszczu. Przywołuje prawdziwe, namacalne wspomnienia.
- ok, mega - teraz trzeba walnąć typowo niszową cenę i ludzie na to polecą. No i dodaj koniecznie, że to lata pracy, zanim to cudo powstało. Jakaś współpraca z perfumiarzami, no wiesz ten tego...
- spoko, szykuj gratisy dla blogerów - to nam powinno zwiększyć sprzedaż. Padaj deszczu, padaj :)
Ostatnio edytowano 26 lutego 2012, 15:54 - N przez kamolskee, łącznie edytowano 3 razy
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post26 lutego 2012, 15:47 - N

Tak naprawdę większość tych "perfum" można mieć bez wydawania choćby złotówki.
Jako sztuka dla sztuki ma to sens. Ale żeby płacić za to pieniądze, to już nie mieści się w mojej głowie.

Simon

Post26 lutego 2012, 15:58 - N

O Burning Leaves i Petroleum czytałem bardzo dużo pochlebnych opinii. Jeśli chodzi o perfumy Blood Concept to nawet Sabbath o nich ostatnio pisała. Ogólnie wydaje mi się, że przez niekompetencję autora artykułu znalazło się w tym zestawieniu kilka pozycji, które znaleźć się nie powinny. Ale to nic dziwnego przecież, kto by tam wąchał zapachy jakie opisuje ;)

kuba5566

Forumowicz

Sabbath

Forumowicz

Post28 lutego 2012, 10:22 - Wt

Simon napisał(a):O Burning Leaves i Petroleum czytałem bardzo dużo pochlebnych opinii. Jeśli chodzi o perfumy Blood Concept to nawet Sabbath o nich ostatnio pisała. Ogólnie wydaje mi się, że przez niekompetencję autora artykułu znalazło się w tym zestawieniu kilka pozycji, które znaleźć się nie powinny. Ale to nic dziwnego przecież, kto by tam wąchał zapachy jakie opisuje ;)

Niekompetencję niekoniecznie. Raczej celowe przedstawianie tematu tak, by był sensacyjny i bulwersujący. Ludzie przeczytają i będą się nabijać, jaki to idiotyzm.

W sumie, ile osób rzetelnie zainteresowanych jest tym jak skomponowany został zapach inspirowany nutami kleju i taśmy klejącej?

Z wymienionej listy nie tylko Burning Leaves, Petroleum czy zapachy Blood Concept to normalne perfumiarstwo (i do noszenia, jak najbardziej) ale też A New Perfume, Funeral Home (pachną kwiatami i odrobiną drewienka), Wode, Kush, Harvey Prince Eau Flirt, My DNA czy Lady Gaga Perfume.
Secretions Magnifique (które nota bene nazywają się Secretions Magnifiques) to też kompozycja zapachowa, niektórzy twierdzą, że ładna. :roll:

A co tam robi Esprit du Tigre (powinno być z dużej) to już zupełnie nie wiem! Faktycznie ludziom na forach się z maścią tygrysią kojarzą, to przecież interpretacja. Producent pisze tylko, ze jest zapach inspirowany jest antycznym chińskim "remedium". W ten sposób mogłyby się tam znaleźć Serge Noire, które na tych samych forach kojarzą się z kaszanką.

Ogólnie dziewczyna ma blog o marketingu, nie o perfumach. I marketingowo do tematu podeszła.
A że tanio? Wiecie ile będzie miała wejść dzięki takim postom? :D
sabbathofsenses.blogspot.com

Simon

Post28 lutego 2012, 12:50 - Wt

Dobrze Sabbath napisałaś, naprawdę :) Przyznaję rację i jeszcze w ramach rytuału libacji puszczam w powietrze jeden psik z atomizera :D Ale trzeba też przyznać, że marketingowo również do tematu podeszli twórcy tych perfum. Bo bardziej chcą zwrócić na siebie uwagę, niż faktycznie sprawić, że ludzie zaczną wykupować perfumy o zapachu ekskrementów.

Sabbath

Forumowicz

Post28 lutego 2012, 14:05 - Wt

Simon napisał(a):Dobrze Sabbath napisałaś, naprawdę :) Przyznaję rację i jeszcze w ramach rytuału libacji puszczam w powietrze jeden psik z atomizera :D Ale trzeba też przyznać, że marketingowo również do tematu podeszli twórcy tych perfum. Bo bardziej chcą zwrócić na siebie uwagę, niż faktycznie sprawić, że ludzie zaczną wykupować perfumy o zapachu ekskrementów.

Ten gościu od kupy to jest... Swego rodzaju fenomen. Tupeciarz na maksa. I, o ile nie dziwi mnie szczególnie fakt, ze ktoś usiłuje zbić kasę na sprzedawaniu swojej kupy, o tyle dziwi mnie, ze ktoś za nią płaci. Przecież kupę można powąchać za darmo.
Gdyby to jeszcze były "zapachy" jakieś Pameli Anderson czy innej bogini seksu, zrozumiałabym - fetyszyści. Ale ten pan? On się na źródło fetyszu nadaje bardzo średnio. :?

Simon, psik wzajemnie w Twoją stronę. Dziś jest to psik zacny nader, bo Oud Royal. Na zdrowie. :)
sabbathofsenses.blogspot.com

Powrót do O perfumach ogólnie