Teraz jest 17 października 2019, 11:26 - Cz

• Reklama

Import prywatny perfum z USA

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

bejo82

Bardzo aktywny forumowicz

Import prywatny perfum z USA

Post04 kwietnia 2018, 15:41 - Śr

Nie znalazłem potrzebnych informacji w innych tematach, więc zakładam ten.
Bardzo polubiłem perfumy DS&Durga, zwłaszcza serię HYLNDS. Niestety, jak się okazało w rozmowie z pracownikiem Mood Scent Baru, perfumy z tej serii są już dostępne wyłącznie w USA, nie sprzedają nawet dystrybutorom w EU. Faktycznie, po założeniu u nich konta z polskimi danymi i zalogowaniu, seria HYLNDS znika ze sklepu.
Uparłem się strasznie i kombinuję, jak je zdobyć. Pracuję w amerykańskiej firmie i mogę poprosić kogoś z centrali o zamówienie ich u producenta i prywatną, okazjonalną wysyłkę do Polski oznaczoną jako GIFT, ale chciałbym załatwić maksimum formalności za osobę wysyłającą. Tutaj pojawiają się pytania, może ktoś ma podobne doświadczenia:

Z jakiego przewoźnika najlepiej (najtaniej) skorzystać?

Wartość to 4 x $180 - czy zapłacę VAT? Wszystko wskazuje na to, że VAT-u nie płaci się tylko poniżej 45 euro, więc ten zakup się nie kwalifikuje, nawet jeśli podzielę to na 4 osobne paczki (koszt każdej przesyłki byłby mniejszy niż 23% VAT). Można to jakoś obejść? Może za napoczęte, używane perfumy nie policzą?

W internetach piszą, że cła nie płaci się dla wartości poniżej 150 euro a do 700 euro ryczałt 2,5%; gdzie indziej z kolei piszą, że cło na perfumy wynosi 0%.

Będę niezmiernie wdzięczny za rady.

Niszka

Administrator

Re: Import prywatny perfum z USA

Post04 kwietnia 2018, 17:47 - Śr

Nie ma cła na perfumy. Czy zapłacisz vat jeśli przesyłka przyjdzie jako gift - loteria. Największe szanse że nie zapłacisz jeśli przesyłka przyjdzie pocztą. Miałem przypadki, że miałem kontrolę przesyłki 100g w kopercie (i procedurę naliczania VAT), a bywało, że zamawiałem paczkę 5-6 ciężkich flach w środku i nikt nie zaglądał. Poza pocztą możesz popatrzeć na oferty pośredników typu Polamer.

p.s. Pamiętaj, że VAT oblicza się na zawartość przesyłki wraz z kosztami wysyłki, nie na sam towar.

Niszka

Administrator

bejo82

Bardzo aktywny forumowicz

Post04 kwietnia 2018, 19:21 - Śr

Dzięki Niszka. Właśnie wróciłem do domu i pomyślałem, że przecież za Odrą mogą mieć Durgę i też ich znalazłem. Zamówię jeden flakon i resztę w próbkach, bo jednak Cowboy Grass i Burning Barbershop mi nie przypasowały.

Powrót do O perfumach ogólnie