Teraz jest 24 marca 2019, 02:09 - N

• Reklama

Nasze perfumowe plany na nadchodzący 2018.

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

eduardo

Aktywny forumowicz

Re: Nasze perfumowe plany na nadchodzący 2018.

Post22 lutego 2018, 11:27 - Cz

Obstawiam się na wiosnę i lato :)

Mam DHC, mam CAHS, trochę Diora Eau Sauvage Cologne, resztkę Forda Mandarino di Amalfi i Xerjoff'a Renaissance.
Zamówiłem 50 ml Aventusa, i dokładnie przed chwilą złożyłem zamówienie na Dior Homme Eau.

Tak się zastanawiam co jeszcze :D :?:

charoshi

Aktywny forumowicz

Post22 lutego 2018, 12:16 - Cz

Ja mam w planach poważną redukcję, więc wkrótce na straganie pojawi się z 10 flakonów.

Ponadto spodobało mi się ostatnio poznawanie nieznanych mi dotąd marek. Ostatnio poznałem niektóre produkty Aramisa, Boucheron, Jil Sander i Caron.
I w tym kierunku chyba pójdę.

lemoncamel

Forumowicz

Post04 marca 2018, 18:40 - N

Jako że perfum nie ma u mnie za wiele stwierdziłem że muszę mieć Luna Rossa carbon. Bardzo mi się spodobał :o

rzetelskik

Forumowicz

Post04 marca 2018, 21:32 - N

Moim planem na tę chwilę jest poznanie większej ilości zapachów Roberta Piguet i Etat Libre d'Orange, tego pierwszego z większym priorytetem

Wakazashi1981

Forumowicz

Post18 marca 2018, 19:29 - N

Moje plany na 2018 rok.
1. Acqua di Parma Colonia Intensa Oud
2. Serge Lutens Chergui
3. Tom Ford Grey Wetiwer
4. Serge Lutens Amber Sultan
5. Montale Aoud Leather
6. Les Jeux sont Faits Jovoy Paris

Czarny

Aktywny forumowicz

Post18 marca 2018, 23:36 - N

Moje plany, napisze te niezrealizowane, bo mamy już marzec i swój plan uskuteczniłem częściowo.

1. Van Cleef & Arpels pour Homme Van Cleef & Arpels
2. Coty Aspen (w ciemno)
3. Calvin Klein - One
4. Salvadore Ferragmo - Tuscan Soul
5. Jaguar Green
6. Montale Patochouli Leaves
7. Montale Chocolate Greedy (w ciemno)
8. Paco Rabanne Invictus
9. Paco Rabanne XS
10. Joop Homme

Dodatkowo chce przetestować wszystkie próbki jakie mam, a posiadam tego klika pudełek i dokupić kilka dekantów. O żadnej redukcji nie ma mowy :D

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post19 marca 2018, 09:58 - Pn

supermariobros napisał(a):Ja chciałbym również nieco uporządkować kolekcję.
Nie chciałbym kupować przypadkowych zapachów i kupować w ciemno, nawet dobrze upolowane tanie zapachy to strata pieniędzy, które mógłbym przeznaczyć na wybitne, znane już mi zapachy.
Chciałbym wykorzystać możliwie najwięcej dekantów, które mnie nie zachwyciły, zrobi się więcej miejsca na półce.
Phaedon Tabac Rouge, Mancera Cafe Oud- chcę przetestować i jak mnie zachwycą chciałbym je kupić w przyszłym roku (mogą to być flakony z rozbiórki z 50ml zawartością).
Do tego testy Creeda Erolfy oraz myślę nad kupnem flakonu Back to Black by Kilian.
Do tego chciałbym sprzedać z 5 flaszek z obecnej kolekcji bo mi wypadają już z szafy.

Z moich planów, póki co, zrealizowany jest jeden punkt- zdobyłem wreszcie flaszkę Kiliana :mrgreen:
Reszta planu poszła w pizdu, więc planuję nie snuć planów, które są nie do zrealizowania :lol:
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Lucjan

Moderator

Post19 marca 2018, 10:05 - Pn

Przynajmniej zapał i chęci miałeś godne podziwu :lol:

Ja muszę cały swój majątek zgromadzić w jedno miejsce , bo nieświadomie zacząłem kupować duble :? :roll:

poison

Aktywny forumowicz

Post19 marca 2018, 11:45 - Pn

Czarny napisał(a):Moje plany, napisze te niezrealizowane, bo mamy już marzec i swój plan uskuteczniłem częściowo.

7. Montale Chocolate Greedy (w ciemno)

Nie idź tą drogą, zapach jest super do wąchania ale czy do noszenia? Polemizowałbym.
Jak masz możliwość to skocz do Quality albo skorzystaj z odlewki, chyba, że chcesz żeby wszyscy myśleli, że pracujesz w cukierni - to ok. :lol:

Nawiązując do tematu - u mnie zmiany jak w kalejdoskopie, z flakonów trochę przeskoczyłem na odlewki z przerywnikami flakonowymi (co by nie było monotonnie :P ), obecnie mam takie tyły w testowaniu tego co uzbierałem, że chyba najpierw muszę zobaczyć co jak mi się nosi zanim kupię kolejne ale obecnie jakbym miał sypnąć kasę na jakiś flakon z marszu to byłby to Opus IV od Amouage. :)

Bazyli

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Odp: Nasze perfumowe plany na nadchodzący 2018.

Post25 grudnia 2018, 21:47 - Wt

Bazyli napisał(a):W planach mam nadrobić stracone lata, podczas których trzymałem sie tylko 3-4 zapachów ( przy czym nie dać się zwariować, jak większość z Was ;)). I tak, jak do niszy raczej nie planuję się (chyba i na razie :) ) zbliżać, tak z mainstreamu, do tego co już posiadam, mam zamiar dokupić trochę klasyki (część zapachów już miałem, część znam, ale są też takie, których nie znam) i z pewnością będą to flakony, a nie odlewki ;).

No, a tak konkretnie:
- YSL Kouros, Body Kouros, Opium (jescze nie wiem edt czy edp) + prawdopodobnie Oud Absolu.
- Givenchy Pi.
- Cartier Declaration.
- Cacharel Pour Homme.
- JPG Fleur Du Male.
- Boucheron Pour Homme i Jaipur Homme (obydwa raczej edp).
- TM A*Men.
- Davidoff Zino, no i oczywiście, Good Life.

To tak na pierwszy ogień :P (tak, tak, wiem, że będą glosy, że starocie i nuda, ale ja też jestem stary i nudny :P:P:P). Z pewnością trafią się też nie wiadomo skąd, niczym meteory, cudeńka o których istnieniu nawet jeszcze nie wiem, tak jak ostatnio Custo Man Barcelona :).

baszurek nadaje mobilnie...

Tak sobie myślę, że koniec roku, to dobra pora, żeby zrobić małe podsumowanie ;) Z mojej listy "do kupienia" stworzonej rok temu nie mam tylko M7 Oud Absolu i Boucheron Pour Homme, cała reszta nabyta i to, co dla mnie ważne, w postaci flakonów, a nie odlewek :) Oprócz flakonów z listy, wpadło jescze trochę innych, tak na oko pewnie ze 30 lub ciut więcej, do tego kilka odlewek. W przyszłym roku chciałbym trochę zwolnić tempo zakupów, w planach jeszcze może 10-15 zapachów, no i z czasem pewnie mała redukcja.
Good Life, Xeryus Rouge, Kouros, Zino, Declaration - mój mały świat zamknięty w butelce...

Marwol

Forumowicz

Post25 grudnia 2018, 21:58 - Wt

Muszę zapas zapachów na lato zrobić :)

Faworyci :

Hermes - Orange verte concentree
Thierry Mugler - Cologne
Dior Homme - Sport lub Cologne
Azzaro - Chrome Sport
Acqua di Parma - Intensa
Davidoff - Cool Water
Issey-Miyake - L Eau dIssey Pour Homme

Artplum

Mega Perfumaniak

Post26 grudnia 2018, 22:48 - Śr

Rok się kończy. Pora podsumować.
Założenia były takie:

Artplum napisał(a):Chciałbym, żeby rok 2018 był u mnie rokiem porządków.
Mam bliżej nieokreśloną liczbę flakonów, odlewek i próbek. Nie wiem ile tego jest. Często nie pamiętam, że coś (głównie odlewki) już mam i kupuję nowe... :?
Chciałbym więc w pierwszej kolejności cały ten bajzel uporządkować, czyli spisać, posegregować, poustawiać, jak się należy.
Myślę, że sensownie byłoby części tego dobrobytu się pozbyć, bo niektóre flakony kurzą się od paru lat, użyte tylko po zakupie, a niektóre stoją nawet nierozpakowane, a nie są to wcale zakupy typu "lokata kapitału" :P . Tak więc może i ja otworzę jakiś straganik.
Co do zakupów, to z pewnością nie zrezygnuję z poznawania nowych zapachów, ale tu planuję raczej się skoncentrować na próbkach i odlewkach i to o obniżonym "litrażu". A jeśli chodzi o flakony, to właśnie planuję zrobić listę, którą na pewno tu wrzucę, ale nie będzie tego dużo.
Planuję też trochę więcej czasu poświęcić na poszerzenie wiedzy teoretycznej o perfumach.
A co z tego wyjdzie, to się okaże po roku ;)

Niestety, zadne porządki nie nastąpiły. Trochę z powodu braku czasu, a większe trochę z wrodzonego lenistwa i bałaganiarstwa... :oops:
Niczego nie poustawiałem, nie spisałem, ani nie sprzedałaem.
Kupiłem za to kilkadziesiąt (na pewno ponad setke) odlewek i też parędziesiąt flakonów....
Część to były, niestety, zupełnie głupawe zakupy pod wpływem chwili.
Nie wiem nawet, czy czynić jakieś załozenia na kolejny rok, czy od razu uznać, że i tak się nie uda :lol:
Jak Wam poszło?
Artur

srG

Perfumaniak

Post26 grudnia 2018, 23:26 - Śr

Z wyjątkiem zakupu próbek od Strangers i lekko zmienioną kolejnością, udało mi się wykonać to co założyłem (a nawet trochę więcej, bo wpadło kilka nadprogramowych rzeczy), do tego spodobał mi się jeden z próbkowych zapachów i kupiłem flakon, a akurat tak się szczęśliwie złożyło, że MSB ściągnęło tę markę.
Zmieniłem jednak dalsze postanowienie i rozplanowałem sobie od razu na 2019 wszystkie te rzeczy, które miałem zamiar zostawić na kiedyś i do lipca, jeśli nie będzie nieprzewidzianych większych wydatków, powinno się udać to zrealizować. Optymistycznie usunąłem je już z notatnika i zostawiłem tylko to, co będzie czekało na jakąś okazję, gdy będę mieć do nich dojście.

Szkoda, że nie udało Ci się Arturze zrobić jednak porządku, byłem ciekaw Twojej kolekcji. Byłoby co oglądać.
No i wiesz, masz jeszcze kilka dni ;)

turbosnail

Hiper Perfumaniak

Post27 grudnia 2018, 00:01 - Cz

żadnych założeń nie miałem, w sensie zwolnienia tempa/redukcji.
doszło bardzo dużo flakonów i odlewek i mam nadzieję, że następny rok będzie jeszcze lepszy! nie luzuje pasa!

ayylmao

Forumowicz

Post27 grudnia 2018, 09:48 - Cz

Moje założenia na nowy rok: wyprzedać perfumy których nie używam i ograniczyć się tylko do tych najlepszych na wybrane okazję. Koniec chomikowaniem perfum i parcia na ich ilość.
https://www.fragrantica.com/member/1009015/
[S] Sauvage, Guerlain Ideal L'Homme L'Ideal, D&G Intenso, Encre Noir, YSL L'Homme, YSL L'Homme La Nuit, Armaf CDNI: https://www.perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=24013

Jarek

Forumowicz

Post27 grudnia 2018, 09:55 - Cz

Znaleźć ten jeden jedyny. Wierzę się, że taki istnieje ;)

SOP3L

Forumowicz

Post27 grudnia 2018, 18:08 - Cz

Mam nadzieję, że w nowym roku potanieje nieco Terre d'Hermès Eau Intense Vétiver i zaopatrze się w małą flaszeczkę tego świeżaka :D

Ernest84

Forumowicz

Post28 grudnia 2018, 16:23 - Pt

W tamtym roku była redukcja z prawie 60 flakonów do 30. W tym dalsza redukcja i zamierzam stanąć na góra 7 zapachach.

michson

Forumowicz

Post05 stycznia 2019, 23:12 - So

Chce zrobić to samo, masz jakiś kierunek jakie sobie zostawiasz? Szukam inspiracji bo samemu ciężko się pożegnać z flaszkami :D

Marcin__

Super Perfumaniak

Post05 stycznia 2019, 23:20 - So

Planuję odwyk. Pewnie i tak z tego nic nie wyjdzie.
Ostatnio edytowano 06 stycznia 2019, 14:01 - N przez Marcin__, łącznie edytowano 1 raz
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do O perfumach ogólnie