Teraz jest 27 maja 2020, 17:39 - Śr

• Reklama

Gorsza trwałość perfum kupowanych w perfumerii internetowej

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Re: Gorsza trwałość perfum kupowanych w perfumerii interneto

Post18 sierpnia 2019, 08:47 - N

Jeżeli masz wątpliwości to po co się stresować, kup w S czy D i problem z głowy.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 2

Post18 sierpnia 2019, 18:01 - N

Już któraś zacna perfumeria sprzedawała pojemność, która nie występowała w oryginale. Coś od Armaniego bodajże
Artur

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post18 sierpnia 2019, 18:14 - N

pamietny "hit" niektorych perfumerii internetowych w postaci armani adg sport :lol:

Profumo

Forumowicz

Post18 sierpnia 2019, 18:15 - N

Aivan napisał(a):A z ciekawości zapytam. Jak odbieracie taką sytuację, gdy La Vie est belle od Lancome (wersja pierwsza - nie flanker) na stronie polskiej Lancome jest sprzedawany w pojemnościach 30, 50 i 75

Przecież jest wersja 100 ml, a nawet i dwusetka

Co do nieistniejących wersji perfum Armani, to była wersja sportowa Acqua di Gio i posiadały je w ofercie takie "zacne" sklepy jak Pachnidełko i Crystaline.

BlueJeans

Moderator

Post18 sierpnia 2019, 18:16 - N

Słyszałem, że niektóre produkty mają pojemności nietypowe przeznaczone np do butików lub na strefę bezcłową.

kiddi

Aktywny forumowicz

Post18 sierpnia 2019, 19:55 - N

Piszcie co chcecie ,pracowałem na studiach w nie jednym magazynie i temperatury panujące tam są straszne w lato ;) Jednak w S czy D jest klima 24/7.Zresztą nie raz już kupiłem w necie zapach który praktycznie nie miał żadnej projekcji a uznawany jest za killer.Wątpie aby Notino czy EG miały klimatyzowany magazyn

sulek

Aktywny forumowicz

Post18 sierpnia 2019, 20:20 - N

Myślisz, że sklepy trzymają zapasy u siebie stacjonarnie? Naprawdę? Na zapleczu mają kilka, może kilkanaście najbardziej popularnych flakonów.
Reszta wisi w takich samych magazynach jak inne towary.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

kiddi

Aktywny forumowicz

Post18 sierpnia 2019, 20:25 - N

Możliwe ale nie zdarzyło mi się kupić w D czy S zapachu który jest zwietrzały a z neta już parę razy tak

Artplum

Sensei Perfuforum

Post18 sierpnia 2019, 20:43 - N

Belial Lord napisał(a):pamietny "hit" niektorych perfumerii internetowych w postaci armani adg sport :lol:

O to,to! :lol:
Artur

Czarny

Bardzo aktywny forumowicz

Post19 sierpnia 2019, 00:17 - Pn

Coś jest w tych zwietrzałych perfumach z perfumerii internetowych, niestety to się mi już parę razy zdarzyło ale zawsze udawało się zwrócić.

Machiavelli

Post19 sierpnia 2019, 05:47 - Pn

Tyle razy mówiło się tu na forum o "zwietrzałych" perfumach, a ja wciąż nie byłem w stanie znaleźć żadnego, naukowego podparcia dla tego zjawiska.
Jestem w stanie znaleźć wytłumaczenie dlaczego zapach zmienia się z czasem, ale nie dlaczego zanika lub jakoś drastycznie słabnie od otwarcia do bazy w alkoholowych perfumach. Ktoś mógłby mnie oświecić?
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

sulek

Aktywny forumowicz

Post19 sierpnia 2019, 07:01 - Pn

Widzisz. Trzeba było poszukać odpowiedniej literatury na półce obok publikacji antyszczepionkowcow.
Możesz też obejrzeć na YT filmy z żółtymi napisami.

:)

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Artplum

Sensei Perfuforum

Post19 sierpnia 2019, 07:09 - Pn

Alan, wytłumaczeniem może być wyprodukowanie go w stodole pod Łodzią z denaturatu, bejcy i oleju od majfrienda.
Artur

Czarny

Post19 sierpnia 2019, 13:05 - Pn

Nie linczujcie mnie bo to może być dość kontrowersyjne pytanie ale czy nie może być przypadkiem tak, że jak wyjdzie gorsza partia zapachu (coś nie wyjdzie przy produkcji) to nie jest usuwana, tylko jakiś dystrybutor ją wykupi a potem trafić może do niektórych perfumerii internetowych ? Osobiście raczej nie skłaniałbym się co do tej teorii ale poza perfumami, już kiedyś słyszałem że są takie praktyki w innych produktach.

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Post19 sierpnia 2019, 13:10 - Pn

Może tak być, ale wg mnie prędzej to będzie dotyczyło flakonu, atomizera czy opakowania niż samych perfum.

Machiavelli

Post19 sierpnia 2019, 13:27 - Pn

Czarny napisał(a):Nie linczujcie mnie bo to może być dość kontrowersyjne pytanie ale czy nie może być przypadkiem tak, że jak wyjdzie gorsza partia zapachu (coś nie wyjdzie przy produkcji) to nie jest usuwana, tylko jakiś dystrybutor ją wykupi a potem trafić może do niektórych perfumerii internetowych ? Osobiście raczej nie skłaniałbym się co do tej teorii ale poza perfumami, już kiedyś słyszałem że są takie praktyki w innych produktach.

Istotnie, zdarza się, że między partiami są różnice, często nawet zauważalne "gołym nosem" (vide Creed). Nie widzę jednak wytłumaczenia, dlaczego jakaś partia miałaby mieć drastycznie słabsze parametry (o ile to nie jakaś mała, niezależna marka z chałupniczą produkcją). Na pewno to mało prawdopodobne, jeśli produkcją zajmuje się jakiś koncern kosmetyczny - tam tworzy się partie produktu z laboratoryjną precyzją i to do tego stopnia, że nawet ludzie nie odmierzają składników - robią to specjalne roboty i robią to szalenie precyzyjnie! Poza tym, takie błędy spowodowałyby zmianę zapachu, a nie jego brak lub mocne osłabienie.

Taki, drastyczny spadek parametrów w partii teoretycznie mógłby być wynikiem błędów na etapie rozlewania (inne proporcje alko do koncentratu), ale wydaje się to mało prawdopodobne, bo 1) proces jest również wysoce zautomatyzowany 2. taki błąd z pewnością zostałby zauważony, musiałby być oznaczony na opakowaniu, na nowo przebadany i zalegalizowany. Koszty takiej operacji wydają się droższe niż utylizacja partii.

Widzę też możliwość na etapie między stworzeniem koncentratu, a rozlaniem. Jednak taki koncentrat musiałby być transportowany i przechowywany w złych warunkach, oraz musiałby być przechowywany przez długi czas. Zazwyczaj jednak te warunki i okresy czasowe są podobne, więc szczerze, ten wariant też mało mnie przekonuje. Chociaż jest najmniej nieprawdopodobny :P
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

boberus

Forumowicz

Post11 września 2019, 13:45 - Śr

Ja chyba nigdy nie kupiłem niczego w stacjonarnej perfumerii z perfum, kosmetyki owszem, testowanie zapachów też. Oczywiście nagminnie kupuje w internetowych, nie trafiłem jednak na coś, co było mocno podejrzane. Jedynie rozczarowany byłem zakupem Lalique EN parę late temu, wtedy uznałem że już mi ten zapach nie pasuje. Z czasem jednak wyczytałem że trafiłem na reformacyjne zmiany. Trudno.

Natomiast mam koleżankę którą twierdzi z cała stanowczością że flakony w IP czy EG są gorszej jakości i że to jest celowe działanie, bo musi być wytłumaczenie tego że sparzedają taniej niż stacjonarnii czy wolnocłówki. Ona jest koneserem mainstreamowych popularesów w ilościach hurtowych i być może faktycznie te swoje zapachy zna bardzo dobrze. W każdym razie już z nią nie dyskutuje o zakupach i podróbach.

kiddi

Aktywny forumowicz

Post10 stycznia 2020, 21:45 - Pt

Ja nie mam koleżanki ale przez ostatnie 2 lata moja sytuacja finansowa się zmieniła i stać mnie aby sobie brać z S czy D i wiesz co w Diorze czy u Chanela czuć róznicę.I najważniejsze nie zastanawiam się czemu projekcja znika z prędkością światła :) nie trafił mi się zwietrzały zapach :lol: ale wiem reformulacje

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post10 stycznia 2020, 21:59 - Pt

Tutaj się zgodzę..i nie tylko Chanel ,Dior

Machiavelli

Post10 stycznia 2020, 22:10 - Pt

kiddi napisał(a):w Diorze czy u Chanela czuć róznicę

Czekam aż ktoś to udowodni w podwójnie ślepej próbie 8-)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O perfumach ogólnie