Teraz jest 18 września 2019, 22:39 - Śr

• Reklama

perfumy do auta

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

ts-

Forumowicz

Re: perfumy do auta

Post05 maja 2017, 20:00 - Pt

Mam dwie różne Californie "Berry ...jakieśtam". Nie polecam. Trwałość ok, ale olfaktorycznie to porażka.
Z dedykowanych psikaczy do samochodów polecam zapachy "Shiny Garage", te w butelce z atomizerem.

disaster3

Super Perfumaniak

perfumy do auta

Post05 maja 2017, 20:17 - Pt

Jeśli California Scent to tylko Cherry u mnie siedzi juz 9 miesięcy. Tylko ja podrób za 10 pln nie kupowałem .
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

American Beauty

Bardzo aktywny forumowicz

Post05 maja 2017, 21:01 - Pt

Panowie, bo mi ta puszka nie przyszła jeszcze a i też auto w sumie będę używał na codzień dopiero tak od lipca :lol:
Czy mogę tę puszkę otworzyć jak mi za kilka dni przyjdzie, powąchać i zamknąć? Da się wgl jakoś szczelnie, żeby zapach mi się nie ulotnił? Jestem strasznie ciekawy tego Tahoe Powder :cry:

Jak czytam o tej Cherry to dobra opcja na jesień-zimę będzie 8-)

Konrad00

Forumowicz

Post05 maja 2017, 21:40 - Pt

To się otwiera jak puszkę tuńczyka
Szczelnie nie zamkniesz

Kiedyś z ciekawości otworzyłem opakowanie w małym pokoju 6m2 i zapach nie był wyczuwalny

ts-

Forumowicz

Post05 maja 2017, 22:03 - Pt

American Beauty napisał(a):Panowie, bo mi ta puszka nie przyszła jeszcze a i też auto w sumie będę używał na codzień dopiero tak od lipca :lol:
Czy mogę tę puszkę otworzyć jak mi za kilka dni przyjdzie, powąchać i zamknąć? Da się wgl jakoś szczelnie, żeby zapach mi się nie ulotnił? Jestem strasznie ciekawy tego Tahoe Powder :cry:

Na wierzchu powinna być naklejka do potarcia, która uwalnia zapach. Nie trzeba otwierać.

Kamil

Forumowicz

Post09 maja 2017, 14:18 - Wt

Polecacie jakies zapachy dedykowane do auta?

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post19 lipca 2017, 13:26 - Śr

Kamil, tak ciężko przeczytać dwie strony wątku? Przecież powyżej masz napisane jak byk.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

American Beauty

Post26 lipca 2017, 17:29 - Śr

American Beauty napisał(a):Panowie, bo mi ta puszka nie przyszła jeszcze a i też auto w sumie będę używał na codzień dopiero tak od lipca :lol:

Mam ten Tahoe Powder. Jest ok, polecam spróbować. Zapach specyficzny, przypomina trochę może zasypkę dla niemowląt. Wnosi trochę świeżości do samochodu.

Następny będzie Fresh Linen lub Laguna Breeze 8-)

Na Allegro są za 14-15 zł z wysyłką. Imo bardzo dobra cena.

brigade

Forumowicz

Post01 sierpnia 2017, 15:29 - Wt

California mi zapachowo nie podeszła, więc zrobiłem zapach sam.

To proste: ulubiony olejek + stara puszka po California Scent + żelatyna. Wyobraźcie sobie Aventusa (u mnie G.O). Pachnie świeżo kilka miesięcy.

https://www.youtube.com/watch?v=rKIpwCRMb1c

Warto popróbować alternatyw:
- pou puri (czy jak się to pisze - te pachnące listki do łazienki) popsikać
- popsikać podsufitkę dekantem (u mnie Loewe 7 trzymał po 4 psikach ok tygodnia)
- znalezioną w lesie szyszkę popsikać GO/olejkiem/edt i zawiesić na lusterku
- na YT jest sporo różnych metod

Warto próbować, tym bardzie my - perfumoholicy :D

PS. dajcie znać tutaj, jeśli znajdziecie jakąś fajną metodę DYI.

American Beauty

Post02 sierpnia 2017, 11:12 - Śr

Mnie ta żelatyna nie przekonuje. Wyobraź sobie co się dzieje z nią w takie upały jak teraz, potem szturchniesz, wyleje się i powodzenia z czyszczeniem tego.

Ale mam inny pomysł- dobrze umyć pojemnik po california scent, znaleźć kawałek odpowiedniego materiału- coś a'la rozpałka do grilla, nasączyć porządnie olejkiem- może być w sumie G.O. i do tego pudełeczka dać. Duuuużo bardziej bezpieczne rozwiązanie niż jakieś żelatyny. Możnaby połączyć sobie kilka olejków, np. olejek pomarańczowy, ylang ylang, trawa cytrynowa- powinna być cytrusowa bomba, może do tego kilka kropel czegoś cięższego, drzewnego. Niestety nie mam tych olejków a zamiast kupować zestaw i się bawić wolę kupić puszczkę California Scent :|

johnx88

Aktywny forumowicz

Post02 sierpnia 2017, 19:08 - Śr

Jakiś czas temu, zużyłem może z 10 opakowań california scents,bardzo polecam, były trwałe i dobrze projektujące, nie wszystkie mi się podobały, nie pamiętam które tak które nie i nie jestem w stanie niczego dokładnie odradzić ani polecić.
Od jakiegoś czasu używam zapachu do auta http://showcarshine.pl/odswiezacze-i-neutralizatory..
Nazwa, opakowanie... śmieszne, ale sam zapach do auta ładny, również polecam.

mar79

Post02 sierpnia 2017, 20:26 - Śr

Tak sklepy detailingowe mają wiele wszystkiego do samochodów i forum dzięki któremu jest rabat :D

johnx88

Aktywny forumowicz

Post03 sierpnia 2017, 06:44 - Cz

Wiem, już jakiś czas temu zrezygnowałem z dbania o kosmetykę auta, zrobiło się wiekowe, w przyszłości jeżeli fundusze pozwolą na nowszy model pewnie wrócę do hobby detailngowego jeżeli na to też starczy.

mar79

Post03 sierpnia 2017, 09:19 - Cz

Nie jest sztuką dbać o nowe samochody ;) największe efekty są na Vintage :mrgreen: :lol:

Muzzer27

Aktywny forumowicz

Post11 sierpnia 2017, 11:26 - Pt

Ja uzywam dwóch zapachów w aucie: Fioletowe K2 w formie zawieszki na nawiew (zapach lawendowy, wg mnie rewelacja) oraz perfumy samochodowe w sprayu AREON Silver. Niezła jakoś i trwałość, a rozpylam go na kartonową zawieszkę (na kierunkowskazie więc nie rzuca się w oczy) oraz do nawiewów.

brigade

Forumowicz

Post15 sierpnia 2017, 15:13 - Wt

American Beauty napisał(a):Mnie ta żelatyna nie przekonuje. Wyobraź sobie co się dzieje z nią w takie upały jak teraz, potem szturchniesz, wyleje się i powodzenia z czyszczeniem tego.

Ale mam inny pomysł- dobrze umyć pojemnik po california scent, znaleźć kawałek odpowiedniego materiału- coś a'la rozpałka do grilla, nasączyć porządnie olejkiem- może być w sumie G.O. i do tego pudełeczka dać. Duuuużo bardziej bezpieczne rozwiązanie niż jakieś żelatyny. Możnaby połączyć sobie kilka olejków, np. olejek pomarańczowy, ylang ylang, trawa cytrynowa- powinna być cytrusowa bomba, może do tego kilka kropel czegoś cięższego, drzewnego. Niestety nie mam tych olejków a zamiast kupować zestaw i się bawić wolę kupić puszczkę California Scent :|

Racja, racja. Bawiłem się także w GO na California Scent. W miarę ok, ale bardzo słabo było je czuć, bo pod siedzeniem.
Ogólnie uważam, że nie ma fajnych zapachów - większość jest sztuczna i badziewna, więc póki co pozostają GO (nasączam wycinek gąbki) w dozowniku od BMW.

Testowałem też wunderbaumy i inne zawieszki - po tym, jak zapach uleciał nasączałem GO i jest ok. Tylko te kształty takie lipne strasznie :D

Nadal testuję, luknę na propozycję Muzzera jeszcze. Jak nic nie znajdę to założę swoją markę z zapachami do samochodu :D

Hethell

Post18 września 2017, 08:37 - Pn

Używam zapachów Yankee Candle wpinanych do kratki wentylacyjnej. Obecnie mam o zapachu skóry, bardzo polecam. Nie lubię żadnych dyndadełek pod lusterkiem.

faxide

Perfumaniak

Post22 września 2017, 10:18 - Pt

Ostatnio psikam w Mercedesie Mercedesem Cologne z rozbiorky :mrgreen:

agat1969

Post23 września 2017, 09:45 - So

Mente et Malleo

American Beauty

Post05 października 2017, 14:10 - Cz

Ehhh Koledzy... posłuchałem Was i kupiłem tym razem California Scents Coronado Cherry. Świeżo po otwarciu pachnie jak olejek do ciasta (chyba najbardziej jak migdałowy) zmieszany z aromatem wiśniowym. Spodziewałem się soczystej, odrobinę bardziej naturalnej wiśni. Oczywiście wiem, że to zapach do auta a nie Amouage :lol:
Mam nadzieję, że jak trochę postoi to będzie lepiej :P
Jak na razie poprzedni zapach- Tahoe Powder, bije go na łeb i szyję. Zobaczymy jak będzie dalej. Tahoe Powder troszkę mało intensywny jest, fajnie by było jakby Cherry zgubił nutę olejku do ciasta i był mocniejszy od Tahoe.

Btw, gdzie trzymacie te puszeczki? Ja na podłodze pasażera prawy przód.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do O perfumach ogólnie