Teraz jest 15 października 2019, 16:50 - Wt

• Reklama

Zabawa skojarzeniowa

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Machiavelli

Bardzo aktywny forumowicz

Zabawa skojarzeniowa

Post02 listopada 2016, 09:42 - Śr

Opisywanie zapachów to trudna sztuka. Opisy zazwyczaj opierają się w dużej mierze na skojarzeniach/wspomnieniach i własnie skojarzenia wydają mi się "kluczem" do przekazania, jaki "charakter" mają dane perfumy. Takie słowne skojarzenia są jednak często dość mylące, bowiem każdy z nas trochę inaczej odbiera opisywany obraz (to jak przy czytaniu książki, kiedy każdy z nas, może sobie wyobrazić bohatera/lokację/przedmiot zupełnie inaczej).

Dlatego pożytecznym, a jednocześnie przyjemnym wydaje mi się kojarzenie zapachów z konkretnymi obrazami, postaciami (np bohaterami filmowymi, autentycznymi personami), a nawet z muzyką.

Żeby była jasność - nie proponuję zaprzestania recenzji opisowych, lecz prostą "zabawę" opartą na kojarzeniu pachnideł z powyższymi. Przy okazji będą mieli szansę wykazać się Ci, którzy tłumaczą się z niepisania recenzji brakiem talentu pisarskiego. Wklejanie obrazków to łatwiejsza sztuka. ;)

Podam kilka swoich skojarzeń dla rozkręcenia tematu:

Obrazy i postaci dla La Liturgie des Heures:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

RL Polo Green:

Obrazek

Obrazek
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

Exuberant

Aktywny forumowicz

Re: Zabawa skojarzeniowa

Post02 listopada 2016, 09:51 - Śr

Lalique Encre Noir :D
Obrazek

YSL Opium, nie wiem dlaczego, ale kojarzy mi się z ciepłym wieczorem przy kominku
Obrazek

LeChiffre

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Zabawa skojarzeniowa

Post02 listopada 2016, 11:36 - Śr

Powstały już kiedyś takie tematy, obecnie są głęboko zakopane...

viewtopic.php?f=42&t=5695&hilit=skojarzenia oraz viewtopic.php?f=41&t=6274&hilit=skojarzenia

Miłego przeglądania :)
Mianownik - te perfumy / Dopełniacz - tych perfum / Celownik - tym perfumom / Biernik - te perfumy / Narzędnik - tymi perfumami / Miejscownik - o tych perfumach / Wołacz - perfumy!

Powrót do O perfumach ogólnie