Teraz jest 14 października 2019, 10:16 - Pn

• Reklama

Eksponowanie zapachów w Sephorze itp.

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

Re: Eksponowanie zapachów w Sephorze itp.

Post01 grudnia 2011, 21:50 - Cz

Bendigo napisał(a):Myślę, że firmy produkujące od lat perfumy nie pozwoliły by sobie na to, by ich zapachy pachniały inaczej niż testery. Niezadowoleni klienci, którzy sugerując się zapachem testera zakupiliby pełnowartościowy produkt, pachnący np. słabiej niż tester na pewno zrobili by niezłą antyreklamę takiej firmie. Poza tym byłby to powód do zwrotu zakupionego towaru do perfumerii.

Zgadzam się z tym w 100%..

farello

Bardzo aktywny forumowicz

Post28 stycznia 2012, 13:37 - So

A mnie ciekawi jakie są Wasze doświadczenia odnośnie otrzymywania próbek, o które prosiliście w S i D?
Mi się zdarzyło, że w D w ogóle nie chcieli odlać z testera do fiolki zapachu, który mnie interesował a w S pani kwękała i stękała ale w końcu odlała i powiedziała, że mogą robić tylko 1 małą odlewkę z testera.
Raz w D chciałem sprawdzić jeden zapach ale skończył się im tester to pani dała mi do powąchania korek a jak powiedziałem, że nic nie czuję to dała mi do niuchnięcia balsam z tej linii tylko zaznaczyła żebym nie wyciskał bo to produkt do sprzedaży...
Za każdym razem jak proszę o jakiś zapach to mam wrażenie, że traktują mnie jak osobe, która chodzi po perfumeriach i wyłudza próbki tylko po to żeby nie kupić pełnego produktu tylko nazbierać próbek i używać ich na co dzień a przecież nie kupie w ciemno zapachu, który mogę przetestować tylko na papierku albo na nadgarstku :evil:
Inna kwestia to ochrona - tylko wejdę to już "pan władza" mnie obserwuje z małej odległości bo jestem potencjalnym złodziejem.
Zazwyczaj pytam się takiego szpiega szoguna, czy mogę mu w czymś pomóc lub, czy chce powąchać bloterek :)
Ogólnie to w takich sklepach nie czuje się komfortowo ze względu na atmosferę tam panującą...i te ceny...

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post28 stycznia 2012, 14:33 - So

Jeszcze ani razu nie dostałem próbki, choć o to nie raz pytałem.
Poziom obsługi stoi na poziomie budki na targu. W zasadzie większość z konsultantek orientuje się tylko w tym, co stoi na półkach. O tym, co już nie ma na stanie nawet pojęcia nie mają: pytałem raz o Grey Flannel, to pani poszła zapytać na zaplecze, wróciła i z tonem twierdząco-pytającym rzekła, iż chodzi mi o Acqua Di Gio. Ręce mi opadły, zatkało mnie i se poszedłem.

farello napisał(a):Inna kwestia to ochrona - tylko wejdę to już "pan władza" mnie obserwuje z małej odległości bo jestem potencjalnym złodziejem.Zazwyczaj pytam się takiego szpiega szoguna, czy mogę mu w czymś pomóc lub, czy chce powąchać bloterek

Mnie to zawsze wkurzało. Wiem, że jego praca polega na pilnowaniu, ale nie powinien od razu szpiegować mnie jak potencjalnego złodzieja. Swoją drogą, to w Holandii nie mają ochrony na sali, co daje duży komfort w przeglądaniu zawartości półek.

mrk.

Forumowicz

Post28 stycznia 2012, 16:00 - So

ja raz chciałem kupić próbkę w rzeszowskiej S. l'instant, to nie mieli, ale sympatyczna pani zaproponowałą, że mi odleje, i tak zrobiła :) oczywiście za friko :P chyba trzeba mieć podejście :lol:

Pako

Forumowicz

Post28 stycznia 2012, 16:25 - So

W S. jak poproszę to zawsze dostaję próbki, zazwyczaj dwie. W D. mówią że nie robią próbek :(

piotrek

Aktywny forumowicz

Post28 stycznia 2012, 16:31 - So

W D. nie robią próbek. W S. zawsze dostawałem, najczęściej bez kupowania czegokolwiek.

robe

Post28 stycznia 2012, 17:30 - So

Najlepsi są własnie bodygardzi w Sephorach.Ta ich czujność mnie przerasta.Ale to chyba odgórne nakazy.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

piotrek

Aktywny forumowicz

Post28 stycznia 2012, 17:37 - So

robe napisał(a):Najlepsi są własnie bodygardzi w Sephorach.Ta ich czujność mnie przerasta.Ale to chyba odgórne nakazy.

Ale mówią "Dzień dobry" i "Do widzenia" :)

FourOfKind

Post28 stycznia 2012, 20:15 - So

Do pewnego czasu nie miałem problemów z uzyskiwaniem próbek zapachów w Sephorze. Jednak ostatnio usłyszałem dokładnie to samo co farello, że próbka może być jedna i w dodatku mała. Potem okazało się, że nie robią próbek z Chanel, nie robią próbek z Diora. WTF?! Prawda jest jednak taka, że sporo osób przychodzi wąchać do stacjonarki, a kupują w internecie. Sporo jest też gości wpadających, psikających się i wychodzących. Najczęściej odzianych w nowoczesny żupan (czyt. dres). Muszą jakoś nad tym zapanować. Osobny temat to ochroniarze, nie jesteście odosobnieni w opiniach. Czuje się na cenzurowanym, choć z racji ogólnej postawy mam to gdzieś. Taką ma gościu robotę, pewnie mu przykazali, żeby wywierać presję.

W Douglasie za to moja żona dostała oryginalnie zapakowaną próbkę Acqua Di Gio (męską). Niestety, co najlepsze próbki ze stacjonarek lądują pewnie na allegro.

Pako

Forumowicz

Post28 stycznia 2012, 22:08 - So

To prawda, też spotkałem się z tym że w S. nie można wziąć próbek chanel. Koleżanka pracuję w jednej z perfumerii S. i powiedziała mi że dostały zakaz na rozdawanie próbek Chanel bo bardzo rzadko im testery przysyłają. Oczywiście ja nie mam tego problemu :P

piotrek

Aktywny forumowicz

Post28 stycznia 2012, 22:45 - So

No nie wiem. Nie tak dawno temu, w S., poprosiłem o próbkę Chanel 19 i Dior Homme i dostałem. Nie miałem pistoletu :)

belor

Post28 stycznia 2012, 22:55 - So

Hehe, to ja tylko raz zapytałem o próbki w seforze, to się dowiedziałem że "nie robią" czegoś takiego :)
Widać za brzydki jestem dla miłych pań :lol:

piotrek

Aktywny forumowicz

Post28 stycznia 2012, 23:12 - So

Nie jesteś wystarczająco brzydki.
Ja jestem tak brzydki, że dają mi próbki, żebym szybko sobie poszedł sprzed ich oczu :lol:

belor

Post28 stycznia 2012, 23:16 - So

piotrek napisał(a):Nie jesteś wystarczająco brzydki.
Ja jestem tak brzydki, że dają mi próbki, żebym szybko sobie poszedł sprzed ich oczu :lol:

Najgorzej wylądować gdzieś pomiędzy ;)

piotrek

Aktywny forumowicz

Post28 stycznia 2012, 23:43 - So

belor napisał(a):
piotrek napisał(a):Nie jesteś wystarczająco brzydki.

Najgorzej wylądować gdzieś pomiędzy ;)

:lol:

lichu

• Ostrzeżenia: 1

Post29 stycznia 2012, 09:47 - N

belor: w Krakowie jak byłem na floriańskiej to też mi jakiś babozol robił wielka łaskę że naleje 1 próbeczkę chyba zbyt dużo osób tam przychodzi i prosi o takie rzeczy. Wkurzyło mnie to bo zrobiłem również zakupy podczas wizyty w sephorze...
Zostałem potraktowany jak szmata (patrzała się na mnie jakbym miał zaraz coś zakosić)
W Gdyni nigdy takich problemów nie miałem, chętnie babki nalewały mi po 6-7 próbek sytuacja była zupełnie inna w galerii obok dworca (krak) poprosiłem o próbkę z douglasa - tom forda extreme nalali mi bez problemu (pewnie dlatego że byłem ubrany w markowy t-shirt) bo gdy poszedł Bendigo powiedzieli mu że nie ma takiej opcji.

A co do ochroniarzy mam im czasem chęć powiedzieć żeby spier... albo zapytać aż tak Ci się podobam? pewnie lekko by się zmieszał.

belor

Post29 stycznia 2012, 09:59 - N

lichu, ja pytałem w Galerii Krakowskiej i taka nie bardzo reakcja była, w ogóle nie przepadam za Seforą, niekompetencja miłych pań i klimat jak na bazarku. Douglas co by nie powiedzieć, prezentuje znacznie większa klasę, no i kolekcja ciekawsza - częściowo spoza mainstreamu. A co do ochroniarzy, to generalnie kładę na nich lagę, jak wchodzę to idę tam gdzie chce i nie zwracam na nich uwagi, staram się trzymać lekko "od półek", podchodzić jak coś wybiorę do psiknięcia.

lichu

• Ostrzeżenia: 1

Post29 stycznia 2012, 10:29 - N

belor: Ja mam inne odczucia co do sefory u mnie obsługą jest przyjemna - często stoję przez dobre 2-3 minuty i zastanawiam się co wybrać nawet nie zdążę niczego dotknąć (poza kafelkami po których chodzę) tylko bramkarz jak wierny piesek przy nodze waruje to potrafi człowieka zezłościć
Natomiast Kobiecinki nigdy nie katują mnie hasłem "w czym mogę pomóc" zawszę odstąpią to o co proszę jest to ogromny plus dla perfumerii (a oferta w Polsce niestety jest jaka jest) spowodowana wiadomo brakiem klientów, bo każdy przy zdrowych zmysłach kupuje w necie. Będąc w zagranicznych seforaczach z czymś takim się nie spotkałem, nawet zapachy niszowe potrafiły stać sobie samotne a nikt nie latał za tobą gdy byłeś w ich zasięgu.

A co do douglasa to faktycznie mają większy wybór tylko żałują czegokolwiek odstąpić (w formie sampla), wkurzą mnie brak wyprzedaży u nich zawsze ten sam syf leci: chrom, d&g light blue.
Ogromny minus minus za nachalność jak tylko podejdę do zapachów forda to leci już jakaś babka w moim kierunku.
(w tle leci tekst klient do zapachów Tom Forda)
Oczywiście fachowa porada, w postaci tom ford to ekskluzywna linia bla bla może Pan wszystkie zapachy łączyć ze sobą - nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać... z miejsca zapytałem czy maja nowe m7 zyskałem 3 min spokoju.

Podsumowując gdyby sefora miała znacznie lepszy asortyment wymiatała by na polskim rynku jako perfumeria stacjonarna.

FourOfKind

Post29 stycznia 2012, 12:08 - N

lichu napisał(a):(...)pewnie dlatego że byłem ubrany w markowy t-shirt) bo gdy poszedł Bendigo powiedzieli mu że nie ma takiej opcji(...)

To wiele tłumaczy, bo ja się ubieram jak bibliotekarz z prowincji :lol: :lol: :lol:

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post29 stycznia 2012, 12:11 - N

FourOfKind napisał(a):
lichu napisał(a):(...)pewnie dlatego że byłem ubrany w markowy t-shirt) bo gdy poszedł Bendigo powiedzieli mu że nie ma takiej opcji(...)

To wiele tłumaczy, bo ja się ubieram jak bibliotekarz z prowincji :lol: :lol: :lol:

Heh, to jakie ja muszę robić wrażenie, skoro z jednej perfumerii mnie wyprosili... :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O perfumach ogólnie