Teraz jest 21 października 2019, 11:21 - Pn

• Reklama

Eksponowanie zapachów w Sephorze itp.

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

farello

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Eksponowanie zapachów w Sephorze itp.

Post29 stycznia 2012, 12:17 - N

kiedyś widziałem filmik, na którym koleś (który generalnie ma kupę kasy) przebrał się w łachmany i wszedł do jakiegoś drogiego butiku. Obsługa totalnie go olewała, wręcz wypraszała aż w końcu ochrona zaczęła go "wypychać" i wtedy koleś wyjął zasobny portfel z grubą gotówką i wszelakimi kartami i wprost zapytał, czy teraz jest dla nich coś wart...
Niestety tak to jest, że jak obsługa w potencjalnym kliencie wyczuje "golasa obdartusa" to nie jest godny uwagi bo i tak na nim nic nie zarobią. A wystarczy jakieś znane logo na widoku i już się szczerzą zachłanne pastuchy :x

lichu

• Ostrzeżenia: 1

Post29 stycznia 2012, 12:20 - N

Nie wiem jak się ubieracie i wcale mnie to nie interesuje ale miałem na myśli jedno że mierzą nas po tym jak jesteśmy ubrani
- czy jesteśmy godnymi zaufania klientami tak jest prawie wszędzie w polskich sklepach.
Gdy byłem pod paryżem i czekałem aż wywleką nam samochód z warsztatu poszedłem spocony i uwalony jak świnia do salonu porsche
zabić czas, nie potraktowali mnie jak kogoś gorszego... bez problemu gościu powiedział że mogę sobie oglądać, a nawet jeśli chcę to możemy skorzystać z jazdy próbnej.
Warto nadmienić że na początku mocno akcentowałem że nie przyszedłem kupować niczego bo czekam na samochód. U nas taka sytuacja nie miała by miejsca...

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post29 stycznia 2012, 12:31 - N

U nas przyjęła się zasada, że albo kupujesz, albo spier...
Rozwinę to, co napisałem wyżej: wchodzę do perfumerii cały przemoknięty (była śnieżyca), okulary miałem zalane i zaparowane, więc mówię, że chwilę się porozglądam, bo nic nie widzę. Na co "uprzejme" panie, że mam wyjść, bo niby inwentaryzację robią. W takich sytuacjach żałuję, że jestem bardzo opanowany. Ale pewnie za dużo pieniędzy mają, że na takie coś sobie mogą pozwolić.

FourOfKind

Post29 stycznia 2012, 13:03 - N

lichu napisał(a):Nie wiem jak się ubieracie i wcale mnie to nie interesuje ale miałem na myśli jedno że mierzą nas po tym jak jesteśmy ubrani
- czy jesteśmy godnymi zaufania klientami tak jest prawie wszędzie w polskich sklepach.

Tak to też zrozumiałem wcześniej i się z tym zgadzam. W zasadzie to nie jest żadne nowe zjawisko. Jak Cię widzą, tak Cię piszą.

robe

Post29 stycznia 2012, 14:24 - N

W sklepach z drogim audio oceniają klientów po obuwiu :D
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche

farello

Post29 stycznia 2012, 15:33 - N

Właśnie wróciłem z D i S. W D żadnej próbki nie otrzymałem bo pani powiedziała, że mnie interesują niszowe zapachy i takich nie leją (Kenzo i YSL to nisza? :roll: ). Byłem z dzieckiem i kupiłem mu małą puszkę z myjką, żelem i mydłem i oczywiście przy zakupie próbki czegokolwiek brak...
W S natomiast otrzymałem 2 próbki przelane - Guerlain L'Instant i YSL La nuit (pani powiedziała, że jednorazowo mogą zrobić tylko 1 próbkę ale zrobiła mi 2, może dlatego, że z dzieckiem byłem :) )

kepo

Forumowicz

Post29 stycznia 2012, 19:40 - N

Mi w sephorze 2x odmówili próbek, więcej się nie dopraszałem

Biral

Perfumaniak

Post29 stycznia 2012, 19:43 - N

W Douglasie od dawna nie mają próbek, także przy zakupach rzadko dają jakieś gratisy. W Sephorze jest lepiej. Jakiś czas temu można było dostać 3 próbki, obecnie robią jedną, a przy zakupie czegokolwiek, dwie-trzy. Także upominajcie się. jedną muszą zrobić. Ja zawsze podchodzę do kasy z testerem i od razu wiedzą, o co chodzi.

farello

Post29 stycznia 2012, 19:48 - N

Biral napisał(a):Ja zawsze podchodzę do kasy z testerem i od razu wiedzą, o co chodzi.

i to jest chyba najlepsza metoda bo "dopraszasz" się tylko u pani przy kasie, która robi próbki bez ekspedientki, która może powiedzieć nie

lichu

• Ostrzeżenia: 1

Post29 stycznia 2012, 20:25 - N

Musimy masowy protest zrobić w galerii, tyle ostatnio się dzieję a to z paliwem, acta...

Bonifacy

Aktywny forumowicz

Post29 stycznia 2012, 20:44 - N

Na temat próbek...
http://allegro.pl/chanel-egoiste-platin ... 78762.html

Czego to ludzie nie zrobią dla paru groszy...

FourOfKind

Post29 stycznia 2012, 21:03 - N

:shock: :shock: :shock:

Nieźle. A potem się dziwię, że nie chcą mi próbek zrobić.

kamolskee

Post29 stycznia 2012, 21:17 - N

W sumie to nie dziwię się, że niechętnie robią próbki albo w ogóle tego nie praktykują. Powinni udostępniać próbki, ale za przyszłowiowe 2 zł na przykład. Jak chcesz wypróbować zapach, to psikasz na nadgarstek. I tyle w tym temacie z mojej strony ;)
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

FourOfKind

Post29 stycznia 2012, 21:46 - N

Ja osobiście z chęcią bym zapłacił i kiedyś to już proponowałem uprzejmej Pani, jednak nie ma takiej możliwości, przynajmniej nie w S. czy D.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post29 stycznia 2012, 22:09 - N

Też bym chętnie zapłacił. Zresztą chyba nie mają obowiązku robić próbek. Od tego są testery.
Poprzednia strona

Powrót do O perfumach ogólnie