Teraz jest 24 października 2019, 03:14 - Cz

• Reklama

Kiedy perfum nie używać?

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

dzordz

Aktywny forumowicz

Kiedy perfum nie używać?

Post20 lipca 2016, 11:35 - Śr

Znalazłem w necie taki oto poradnik:
When not to wear cologne:

1. A Funeral – You should smell as subdued as your clothing looks. Skip it.
2. An international flight – If a kid craps his pants behind you, at least you know the diaper will be changed. Sharing a row with someone who reeks like an Abercrombie & Fitch for 8 hours is a hopeless feeling.
3. On a first date – Too risky.
4. On a second date – Still pushing it.
5. At the gym – An incline press bench that smells like CK One isn’t helping.

6. A job interview – Some HR types are just looking for any reason not to hire you.
7. When meeting your significant other’s parents for the first time – Get in, get out, take no chances.
8. Camping – Well, maybe those that do deserve their bear mauling.
9. Making a sales call – Unless it’s to a cologne manufacturer. Then you best be wearing something they make.
10. Drinking Wine – “Ah… the boquet on this red has hints of raspberries, peppercorns, and… Polo Black.”

11. In a recording or radio studio – They’re sealed to keep sound out. So smell stays in. You’ll suffocate someone.
12. On a road trip – That 1994 Toyota Corolla ain’t getting any bigger. The strongest lingering smells on a road trip should be coffee and beef jerky.
13. At the Mall – There’s already too many smells pouring out of those leased spaces. Hollister, Abercrombie & Fitch, Wetzel’s Pretzels… Not sure how those ladies can stand working in the cologne/perfume/cosmetics section at Macys.
14. At the dentist – Best not to distract someone with a sharp pick or drill in your mouth.
15. While dining at a fine restaurant – If your date is a foodie, you’re a dead man.

16. At the humane society – Stressed animals + Brut = deserved growls.
17. While performing surgery – Want to smell fresh for your team? Have a mint before scrubbing in.
18. On the international space station – In space, no one wants to smell your D&G.
19. During a tandem sky dive – Mutually assured destruction has its limits.
20. While performing CPR on the editor in chief of Dappered.com – Just let him expire.
Perfume does make women prettier, say scientists.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/9431/

stragan - viewtopic.php?f=52&t=15417

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Re: Kiedy perfum nie używać?

Post20 lipca 2016, 11:42 - Śr

:lol:
Niektóre naprawdę dobre- ale też i bardzo trafne spostrzeżenia :D
Z tego wynika, że autor MOCNO ogranicza stosowanie perfum, nie żebym często skakał w tandemie z samolotu czy bywał w przestrzeni kosmicznej ale do restauracji, w podróż, na randki, pogrzeb czy rozmowę kwalifikacyjną można coś na siebie ubrać- bez przesady ;)
Wiadomo, że odpowiednio do okazji należy ubierać dyskretne zapachy z dyskretną projekcją.

Z ciekawszych, o których bym nie pomyślał: perfumy do samolotu na 12h lot, co mnie czeka w listopadzie- trzeba wziąć to pod uwagę, że nie każdy musi lubić moje perfumy.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post20 lipca 2016, 11:54 - Śr

dobre.
zauważ Mario że każdy wybór uzasadnia (i ot niektóre bardzo dobrze) a nie że nie, bo tak

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post20 lipca 2016, 12:03 - Śr

Tak, wiem i za to duży plus dla Niego! Uzasadnienia są jak najbardziej logiczne, chociaż niektóre, mam wrażenie zabawne i ironizujące ;)
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

American Beauty

Bardzo aktywny forumowicz

Post20 lipca 2016, 18:04 - Śr

Według mnie ma to wymiar bardziej humorystyczny niż realny.

A na 12h lot to proponuję coś lekkiego założyć. Chyba, że chcesz dużo miejsca wokół siebie, to weź Kourosa :D

Mikâil

Forumowicz

Post21 lipca 2016, 14:29 - Cz

10 psików Joop Homme podczas lotu, maski z tlenem wyskoczą, samolot awaryjnie wyląduje :D
Kod: Zaznacz cały

kubanczyk

Perfumaniak

Post21 lipca 2016, 14:49 - Cz

Do samolotu to pasuje mi Versace Eau Fraiche, Gucci Pour Homme II
viewtopic.php?f=52&t=27272- Wiele ciekawych flakonów niszowych i mainstreamowych !

sebekel

Forumowicz

Post21 lipca 2016, 15:38 - Cz

na pogrzeb Encre Noire jak znalazł :D

raf

Forumowicz

Post21 lipca 2016, 19:03 - Cz

Nie wiem czemu tu tyle wpisow, przeciez perfumomaniaka ten temat nie dotyczy :mrgreen:
Raf

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post21 lipca 2016, 19:09 - Cz

:lol: dokladnie :lol: piona :P

Jeżyna

Post21 lipca 2016, 19:13 - Cz

Mam koleżankę w pracy, która tuż przed wyjściem do domu wyciąga swój mega-flakon z torebki i pryska się intensywnie - totalnie ignorując fakt, że tym samym skazuje współpracowników na przebywanie w pachnącej chmurze. I oczywiście kwestią gustu jest sam zapach. Ale w tej chmurze po prostu nie da się złapać oddechu. Trzeba więc także wyczuć - nie tylko kiedy perfum nie używać, ale JAK nie używać.

American Beauty

Bardzo aktywny forumowicz

Post21 lipca 2016, 20:36 - Cz

Jeżyna napisał(a):Mam koleżankę w pracy, która tuż przed wyjściem do domu wyciąga swój mega-flakon z torebki i pryska się intensywnie - totalnie ignorując fakt, że tym samym skazuje współpracowników na przebywanie w pachnącej chmurze. I oczywiście kwestią gustu jest sam zapach. Ale w tej chmurze po prostu nie da się złapać oddechu. Trzeba więc także wyczuć - nie tylko kiedy perfum nie używać, ale JAK nie używać.

Rób jej to samo na początku dniówki. Może się zorientuje po jakimś czasie :D

W temacie o naganach właśnie napisałem, że niegrzecznie się zachowała koleżanka z pracy w stosunku do naszego Forumowicza (Bvlgari Man in Black nazwała cmentarnymi kwiatkami), ale jak się takie coś czyta to kozik w kieszeni się otwiera...

BlueJeans

Moderator

Post22 lipca 2016, 19:00 - Pt

sebekel napisał(a):na pogrzeb Encre Noire jak znalazł :D

O tym sobie pomyslalem.

A z tymi randkami? Jesli laska nie pokocha Kourosa na wejsciu to lepiej sobie odpuscic na wejsciu! A nie juz w oficjalnym zwiazku nasluchac sie jaki jest dziadkowy, smierdzacy itd... :P

he1885

Aktywny forumowicz

Post08 sierpnia 2016, 15:48 - Pn

Wpis bardziej humorystyczny niż faktyczny, ale najczęściej śmiejemy się z "krzywej" rzeczywistości.

Absolutnie nigdy nie używam perfum, jeżeli idę do restauracji. Wydaje mi się to bez sensu, choć tam chyba najczęściej czuję perfumy innych.

Kristos

Post08 sierpnia 2016, 17:35 - Pn

Do restauracji można, ale z głową tak aby nie zadusić stolika obok. W małej ilości z małą projekcją. Im mniej tym lepiej, w końcu chcemy też czuć zapach jedzenia :D

Natomiast ja osobiście nie trawię zapachu perfum zmieszanych z potem. Widuję czasem takiego jednego "agregata", który po treningu zamiast prysznica bierze 20 chmur na lico jakiegoś badziewia, i uważa że wszystko oki :lol: Tragedia...

sylwi

Aktywny forumowicz

Post18 sierpnia 2016, 14:52 - Cz

Mikâil napisał(a):10 psików Joop Homme podczas lotu, maski z tlenem wyskoczą, samolot awaryjnie wyląduje :D

Ja bym dał 12 psików Joop, lub 10x Thierry Mugler A*Men :lol:

Powrót do O perfumach ogólnie