Teraz jest 21 listopada 2019, 10:14 - Cz

• Reklama

Smieszna sytuacja w drogerii

Ogólne rozmowy o świecie perfum.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

BlueJeans

Moderator

Smieszna sytuacja w drogerii

Post05 kwietnia 2016, 10:56 - Wt

Po weekendzie stwierdzilem, ze opisze sytuacje, ktora spotkala mnie w drogerii S... Zastanawia mnie czy tez mieliscie tak fachowych doradcow. Otoz w sobote rano poszedlem sobie na zakupy i przy okazji odwiedzilem S... ( ;) ). I tak jak zwykle ogladam sobie ekspozycje i niucham jakies perfumki, ktore chcialem poznac badz upewnic sie czy napewno mi sie podobaja. W kazdym razie po okolo 5 minutach przychodzi do mnie pani z obslugi i pyta sie czy moze mi doradzic w wyborze zapachu? Odparlem na to, ze czemu nie moze mnie czyms zaskoczy. Wtedy akurat mialem ochote na jakis zapach wieczorowy moze kadzidlany z nutami zwierzecymi i przekazalem infromacje tej pani. Ona tak sie patrzy na mnie i mysli i mysli i pyta sie czy znamo moze ich nowosc od Diora - Sauvage lub Armani Code Profumo.... mysle sobie :geek: ze moj opis kompletnie sie nie pokrywa z jej propozycja i nieszukam zapachow tego pokroju. Po moim komentarzu pani ta stwierdzila, ze poprosi kolezanke bo ona sie lepiej zna od niej na zapachach i skladzie. Po chwili przyszla druga pani z pytaniem w czym mi moze pomoc i oodpowiedzialem to samo. Naprowadzilem nawet ja bardziej ze interesuja mnie takie zapachy jak Antaeus, Kouros, Royal Black. Pani ta zastanowila sie psiknela Antaeusa powachala i stwierdzila, ze zaden zapach jaki zna nie przypomina jej tego i ze raczej nie bedzie w stanie mi pomoc. Po nieudolnej pomocy podziekowalem grzecznie tej pani i powiedzialem, ze w tym wypadku sam sie porozgladam.

Podsumowujac, dziwi mnie fakt, ze osoby nie znajace sie na zapachach, nieznajace klasykow i niczego innego poza ich nowoscami (ktore sa juz an rynku nieraz rok czy dwa...) nie maja za duzo do powiedzenia. Osobiscie wstydzilbym sie podjesc do kogos zaproponowac mu pomoc przy wyborzy lub przekazanie klienta w rece kolezanki :D...

Mielscie podobne sytuacje ?

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Re: Smieszna sytuacja w drogerii

Post05 kwietnia 2016, 11:22 - Wt

Mieliśmy. Niestety.
One są tam by sprzedawać. Liczy się ilość. Owszem, zdążają się wyjątki. Ja poznałem dotychczas jeden: bardzo obeznana babka z Katowic. Reszta tylko ładnie wygląda. Nawet ci tzw. eksperci z Douglasa są daremni.
Przywykniesz.

marcinklin

Bardzo aktywny forumowicz

Post05 kwietnia 2016, 11:28 - Wt

Nie ważne o co poprosisz ekspedientkę, ona zawsze poleca to co polecać ma. Czyli One Million, nowego Diora itp. Nie raz miałem sytuację, że pytając o coś panią ona pokazywała mi coś kompletnie z du*y, ale co tam, nieważne. Sam znajdę lepiej :)

Nuty zwierzęce ? Wierzysz w to, że one wiedzą co to może znaczyć ? :P

agat1969

Post05 kwietnia 2016, 11:28 - Wt

No, jestem zbulwersowany, :lol: ;)
Mente et Malleo

Meister

Super Perfumaniak

Post05 kwietnia 2016, 11:29 - Wt

Nie dziwi mnie ta sytuacja. To praca jak każda inna - jeden będzie pasjonatem z dużą wiedzą, drugi będzie opierał się jedynie na tym, co przekażą na szkoleniach wewnętrznych itp.
To, że polecają nowości również mnie nie dziwi, bo zapewne mają taki przykaz. A rozważania nad kwestią wstydu przy propozycji pomocy są moim zdaniem pozbawione sensu. Konsultantki są przecież w pracy i zapewne za stanie przy filarach im nie płacą. Muszą zachęcać klientów, okazywać im zainteresowanie. Ja mam na próbę konsultacji idealny sposób: "Dzień, dobry, dziękuję bardzo". Pracownica ma czyste sumienie, bo okazała zainteresowanie klientowi, a ja mam spokój i możliwość swobodnego poszukiwania i testowania zapachów.

BlueJeans

Moderator

Post05 kwietnia 2016, 12:49 - Wt

Meister napisał(a):Nie dziwi mnie ta sytuacja. To praca jak każda inna - jeden będzie pasjonatem z dużą wiedzą, drugi będzie opierał się jedynie na tym, co przekażą na szkoleniach wewnętrznych itp.
To, że polecają nowości również mnie nie dziwi, bo zapewne mają taki przykaz. A rozważania nad kwestią wstydu przy propozycji pomocy są moim zdaniem pozbawione sensu. Konsultantki są przecież w pracy i zapewne za stanie przy filarach im nie płacą. Muszą zachęcać klientów, okazywać im zainteresowanie. Ja mam na próbę konsultacji idealny sposób: "Dzień, dobry, dziękuję bardzo". Pracownica ma czyste sumienie, bo okazała zainteresowanie klientowi, a ja mam spokój i możliwość swobodnego poszukiwania i testowania zapachów.

Byc moze moje podejscie do tego co robie jest zbyt pedantyczne. Ale jakos clae zycie uczono mnie ze jak cos robisz to z glowa i osobiscie byloby mi wstyd doradzac cos co kompletnie nie pokrywa sie z oczekiwaniem klienta.
A co do pasji pracy w drogerii to pewnie rzadkosc za takie pensje jakie wyczytalem w necie. Po raz kolejny okazuje sie ze nie liczy sie dobro klienta tylko wyrabianie targetow co wiaze sie min z polecaniem tych ichdwuletnich nowosci.

Meister

Super Perfumaniak

Post05 kwietnia 2016, 13:21 - Wt

Idealistyczne podejście jest dobre, jednakże czasami nie wytrzymuje zderzenia z brutalną rzeczywistością. Smutne, ale prawdziwe.

Byczku

Forumowicz

Post05 kwietnia 2016, 13:22 - Wt

Mnie ta sytuacja nic a nic nie dziwi. Takich "wybrednych" klientów zdarza się raczej nie wielu więc wystarczy, że znają kilka najpopularniejszych zapachów + nowości i na tym bazują. Na to mają targety i to muszą sprzedawać, dlatego zawsze grzecznie dziękuję za pomoc i sam sobie szukam tego co mnie interesuję. Jak nie chcesz kupić L'Homme, 1 Milliona, szarego Bossa czy Diora Sausage to jesteś dla nich jakimś ewenementem :D

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post05 kwietnia 2016, 13:24 - Wt

sytuacja nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz :P z tego co sie orientuje to "panie konsultantki"maja polecac wlasnie nowosci i perfumy na wylacznosc to przede wszystkim..a co do wiedzy to niektore ja maja a niektore poprostu tylko bazuja na "nowosciach"temat i opinie o "paniach konsultantkach"to temat rzeka :lol:

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post05 kwietnia 2016, 13:44 - Wt

Czego oczekujecie od tych biednych dziewczyn za minimalną krajową?
W większości są to osoby na studiach, bądź zaraz po studiach, jaką mogą mieć motywację poszerzania swoich horyzontów za takie pieniądze?
Prawdziwi specjaliści powinni zarabiać jak specjaliści.
Póki co "specjaliści" zarabiają jak laicy.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

BlueJeans

Moderator

Post05 kwietnia 2016, 14:21 - Wt

supermariobros napisał(a):Czego oczekujecie od tych biednych dziewczyn za minimalną krajową?
W większości są to osoby na studiach, bądź zaraz po studiach, jaką mogą mieć motywację poszerzania swoich horyzontów za takie pieniądze?
Prawdziwi specjaliści powinni zarabiać jak specjaliści.
Póki co "specjaliści" zarabiają jak laicy.

Jest to bolesna prawda... Mozna sie tylko zdemotywowac w tym kraju. A szkoda bo w takich drogeriach jakby byly ceny normalne i kompetenty personel to dla perfumomaniakow.bylby.to raj :-)

aleksander

Super Perfumaniak

Post05 kwietnia 2016, 16:43 - Wt

Dlatego te panie jak podchodzą, nie pytają się 'czy mogę doradzić w wyborze zapachu?',
tylko klepią formułkę 'w czym mogę pomóc?'. Wydaje mi się, że im chodzi o pomoc w ogólnym rozumieniu.
Jak spłacić kredyt, jak się umówić na udaną randkę, coś z takich rzeczy.

rabarbary

Super Perfumaniak

Post05 kwietnia 2016, 17:13 - Wt

aleksander napisał(a):Dlatego te panie jak podchodzą, nie pytają się 'czy mogę doradzić w wyborze zapachu?',
tylko klepią formułkę 'w czym mogę pomóc?'. Wydaje mi się, że im chodzi o pomoc w ogólnym rozumieniu.
Jak spłacić kredyt, jak się umówić na udaną randkę, coś z takich rzeczy.

Oj, bo możesz chcieć kupić konkretny zapach tylko być gapą i bezskutecznie go szukać :)

Kiedyś z pewną fajną konsultantką w Katowicach (pewnie tą, o której wspomniał pknbgr) na czworakach wygrzebywałyśmy Embersa z tylnych rzędów półki przy ziemi, w życiu sama bym go nie znalazła...

Southpaw

Aktywny forumowicz

Post05 kwietnia 2016, 17:20 - Wt

Oj tam oj tam , ja ostatnio usłyszałem w Douglasie że Eau Tres Fraiche to nowość Hermesa :D

BlueJeans

Moderator

Post06 kwietnia 2016, 17:08 - Śr

Mi w Douglasie odardzano Hermesa Terre na wiosne poniewaz jest bardzo intensywy i ponoc najlepiej sprawdzi sie w zimie lub chlodnych porach roku ehhh(tak jakby wiosna byla upalna pora roku :P).... Nic tylko zrobic oddzielny watek "Cytaty z drogerii"

street

Aktywny forumowicz

Post06 kwietnia 2016, 21:31 - Śr

mnie w D ostatnio Pani proponowała nową Prade, pytam się jak się nazywa bo to chyba nowość, Prada luna sport. Mówię jej że sport to ten, extreme ten a normalny to ten. W koncu dziewcze skapitulowało i powiedziało, że nie wie. Stała sama butelka bez kartonika. A chodziło o Prada Luna Rossa Eau Sport :lol:

Spasticink

Post09 kwietnia 2016, 21:32 - So

Ja miałem ciekawszą akcję jak w Douglasie konsultantka mnie ochrzanila, że śmiałem psiknąć na nadgarstek więcej niż 2 razy...

ale chop

Super Perfumaniak

Post09 kwietnia 2016, 21:37 - So

Znajomy kiedyś odpowiedział konsultantce, że szuka zapachu z kategorii gourmand... zaczęła się jąkać i uciekła.
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post09 kwietnia 2016, 22:31 - So

Perfumeria typu s. lub d. to tak naprawdę perfumowy supermarket. I taką ma obsługę. Jeżeli chcemy być obsłużeni przez kompetentny personel, proponuje oodwiedzić jedna z perfumerii niszowych.
http://perfumowyblog.com. ...bo zapach ma znaczenie...
http://perfumaniac.wordpress.com...because scent matters...

emera

Perfumaniak

Post09 kwietnia 2016, 22:52 - So

fqjcior napisał(a):(...) Jeżeli chcemy być obsłużeni przez kompetentny personel, proponuje oodwiedzić jedna z perfumerii niszowych.
A jeslibyśmy chcieli być obsłużeni przez kompetentny personel w pachnidłach nie niszowych? To gdzie?
Następna strona

Powrót do O perfumach ogólnie