Teraz jest 14 października 2019, 01:37 - Pn

• Reklama

Moja lista top 10

Dyskusja ogólna o perfumach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

kantor

Forumowicz

Re: Moja lista top 10

Post28 czerwca 2019, 20:30 - Pt

Po ponad roku zabawy przyszedł czas na jakieś uporządkowanie zapachów i refleksji na temat swoich ulubionych :)
Dokładnego uporządkowania się jeszcze nie podejmuję, jak i wybrania dokładnie dziesięciu ulubionych. Wybrałem kilka zapachów, które uważam za mój top oraz kilka aspirujących do tego.

Co do wytycznych którymi się kierowałem przy wyborze, to zapach powinien mi się podobać (nawet nie tylko podobać, jego wąchanie/noszenie powinno wręcz mi sprawiać autentyczną przyjemność) na każdym etapie rozwoju (powiedzmy czynnik hedonistyczny ;) ), dobrze by było, żeby cechował się odpowiednią misternością konstrukcji (najlepiej żeby mógł się rozwijać trochę inaczej w różnych warunkach użycia) i ogólnie żeby kompozycja była ciekawa i złożona (żeby opowiadała historię ;) ) (czyli powiedzmy czynnik kompozycji), całość wybrzmiewała naturalnie (czynnik jakości), ponadto perfumy to nie tylko kompozycja zapachowa ale produkt do używania, więc zapach powinien cechować się odpowiednimi parametrami (przyjąłem za minimum te 3h projekcji i trwałość żeby po tych 8h był bez problemu wyczuwalny bez szurania nosem po skórze) (czynnik parametrów) oraz zapach ogólnie spełniał swoje zadanie jako perfumy, a nie był tylko ciekawostką olfaktoryczną ;) (czynnik powiedzmy noszalności). Ponadto zapachy z tej listy top spodobały mi się od pierwszego użycia ale akurat to nie był czynnik decydujący.

Mój TOP (kolejność alfabetyczna):
-Amouage Journey Man
-Atelier Cologne Philtre Ceylan
-L'Artisan Perfumeur Coeur de Vetiver Sacre
-Tom Ford Grey Vetiver EDP (ten tak na pograniczu, też top ale póki co, wg mnie trochę gorszy od powyższych)

Lista rezerwowa (albo zapach wg mnie nie spełnia któregoś z czynników, albo po prostu np. go jeszcze słabo przetestowałem, tutaj też mam wrażenie, że może być więcej losowości i że testowałem zapachy do których nie mam jeszcze świadomości, że mi się bardzo podobają ;) kolejność losowa)
-Lalique Equus EDP (niestety kuleją parametry na mnie)
-Creed Royal Oud (raz zapach mi się bardzo podoba innym razem jest już "tylko" dobry)
-Acqua Di Parma Colonia Oud (w sumie jak wyżej, ponadto trochę jakby za dużo "ostrości" ma)
-Xerjoff Nio (niby bardzo fajny ale brakuję mi w kompozycji tego czegoś, jakby był zbyt ułożony, trochę też parametry bez szaleństwa)
-Profumum Roma Acqua Di Sale (mało jeszcze testowałem ale w zasadzie to odkrycie ostatnich dni, świetnie zagrał w upale, w zimniejszej aurze zupełnie nie porywał ;) )
-Nishane Colognise (jeszcze mało potestowałem ale z każdym użyciem bardziej mi się podoba, więc potencjał jest)

I taka rezerwowa do rezerwowych :)
-Amouage Memoir Man (czegoś mi brakuje w tej kompozycji, chyba jakiegoś pazura, chociaż otoczenie nie uważa go za przyjemniaczka :D )
-Creed Green Irish Tweed (też czegoś mi brakuje w kompozycji ale jakość składników super)
-Amouage Honour Man (mało jeszcze testowałem)
-Tom Ford Grey Vetiver EDT (jeszcze mało testowałem i parametry raczej słabawe)
-Guerlain Neroli Outrenoir (gdyby nie było takiej dziwnej, cukrowo-miodowo-żywicznej słodyczy w nim (niskiej ale jednak) i nuta dymu była trochę inaczej zbudowana (wg mnie mało przypomina tę z wędzonej herbaty i bardziej wchodzi w palone tworzywo sztuczne niż w palone drewno), to pewnie byłby mój top)
-Amouage Opus VI (chyba się powoli przekonuję, nawet w lekki upał można nosić ;) )

Gontar3d

Forumowicz

Post06 sierpnia 2019, 09:14 - Wt

Moja lista TOP 10 na chwile obecną :)
Mam ochote zacząć uderzać w nisze bo mainstream chyba już zaliczony :)
1. Dior Homme Parfum
2. Givenchy Xeryus Rouge
3. Creed Aventus
4. Bleu De Chanel Parfum
5. Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme EDT
6. Prada Lhomme
7. Chanel Allure Home Sport Edition Blanche
8. Dior Fahrenheit
9. Dior Sauvage EDP
10. Dior Homme Cologne

the_fifth_horseman

Forumowicz

Post06 sierpnia 2019, 09:42 - Wt

Kolejność przypadkowa:

1. Creed Royal Water
2. Escentric Molecule Molecule 02
3. Fendi Fan Di Fendi
4. Tom Ford Mandarino di Amalfi
5. Franck Boclet Tobacco
6. PdM Layton
7. Giorgio Armani Acqua di Gio
8. Bvlgari Aqva Amara
9. Versace Dylan Blue
10. Creed Green Irish Tweed

sajlent

Forumowicz

Post08 września 2019, 23:45 - N

Jeżeli w tym momencie miałbym wybrać tylko 10 zapachów i ograniczyć się tylko do nich to wybrałbym (kolejność przypadkowa):

1. Xerjoff Erba Pura
2. Amouage Epic
3. Amouage Sunshine
4. Xerjoff More Than Words
5. PdM Layton
6. PdM Herod
7. Memo African Leather
8. MFK Aqua Vitae Forte
9. ARMAF CDNIM
10. Memo Tamarindo

marv0lo

Post20 września 2019, 11:11 - Pt

1. Creed Aventus
2. TF - Noir Extreme
3. TF - TV
4. Creed - SMW
5. Hermes - Terre
6. Givenchy - Xeryus Rouge
7. Issey Miyake - L'eau D'Issey Pour Homme
8. YSL - La Nuit l'Homme
9. Prada - l'Homme
10. Joop! - Nightflight

kolejność przypadkowa :D

pablo9910

Forumowicz

Post21 września 2019, 10:13 - So

Na TEN moment to wyglada tak:
• Amouage OpusVII
• Amouage Myths Man
• Amouage Fate
• Xerjoff Alexandria II
• Zoologist Squid
• Zoologist Civet
• Amouage Sunshine Man
• Creed Royal Oud
• Creed Aventus
• V Canto Arsenico

Terrasse

Post01 października 2019, 21:25 - Wt

Po długim zastanowieniu lista zapachów, które są najlepsze, nie dlatego, że najbardziej doceniam pomysł twórcy i najbardziej doceniam ich klasę podczas wąchania nadgarstka w samotności, ale to lista tych, których po prostu najczęściej i z największa przyjemnością używam.

1. M.Micallef- Jewel For Him
2. Dior- Homme Cologne
3. Nishane- Sultan Vetiver
4. Kenzo- Boisee
5. Tom Ford- Mandarino Di Amalfi
6. Acqua di Parma- Colonia Assoluta
7. Amouage- Journey
8. Tom Ford- Oud Wood
9. Hermes- Voyage d’Hermes Pure Parfum
10. YSL- Opium
Poprzednia strona

Powrót do Perfumy męskie - dyskusja ogólna