Teraz jest 24 października 2019, 03:31 - Cz

• Reklama

Aplikacja perfum z naturalnymi olejkami

Dyskusja ogólna o perfumach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Rob99

Post03 sierpnia 2019, 08:19 - So

W jednej perfumerii pani mnie poinstruowała, że perfumy zrobione z naturalnych, a nie syntetycznych olejków, aplikuje się inaczej. Powiedziała, że aby przedłużyć ich wyczuwalność na skórze, najlepiej wcześniej posmarować się balsamem albo umyć jakimś balsamem nawilżającym skórę. Nie pamiętam, o którym sposobie mówiła. Wiecie może?
Chodzi o to, że nienawilżona skóra "wchłania" olejki, przez co nie czuć zapachu. Jak ktoś jest ciekawy, to nadmienię, że ta rozmowa odbyła się w kontekście perfum Jo Malone. Podobno zrobione z samych naturalnych składników.

pablo9910

Forumowicz

Re: Aplikacja perfum z naturalnymi olejkami

Post03 sierpnia 2019, 08:53 - So

Należy pamiętać tez o dobrej diecie.Spozywania dobrej jakości pokarmu,żeby skóra nie była zatoskykowana,a to ma bardzo duży wpływ na to jak się perfumy zachowują na skórze.

Mirx

Bardzo aktywny forumowicz

Post03 sierpnia 2019, 09:27 - So

„zatoskykowana” - OMG :) zatruta po polsku. Jakieś źródło tej informacji?

sulek

Forumowicz

Post03 sierpnia 2019, 09:56 - So

Pan Zięba o tym mówił przecież. :D

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Jaro1221

Forumowicz

Post03 sierpnia 2019, 10:23 - So

Ostatnio aplikowałem w S Spicebomba na skórę, co prawda naturalnych olejków tam na pewno nie ma, to miałem dłuższy czas tłusto-lepki nadgarstek :shock: Ja nie wiem co oni tam dodali :lol:

Mirx

Post03 sierpnia 2019, 10:27 - So

Na jakiej podstawie twierdzisz, że w Spicebomb nie ma naturalnych olejków?

Machiavelli

Post04 sierpnia 2019, 10:37 - N

Jeszcze nie wąchałem Jo Malone, które byłoby zrobione tylko z naturalnych składników. W tych ich zapachach, których analizy widziałem, co prawda bywały jakieś składniki naturalnego pochodzenia, ale były używane w małych ilościach.

Pamiętasz, o jakiej ich serii/kolekcji była mowa?
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

Rob99

Post04 sierpnia 2019, 17:07 - N

Kobieta w Douglasie, jakieś 5 mies. temu, mówiła o naturalnych olejkach we wszystkich produktach Jo Malone. Głównie byłem zainteresowany Jo Malone 154. Z zakupu zrezygnowałem, bo na mojej skórze okazał się wyjątkowo nietrwały. Z tego co piszesz, wynika, że dają jakieś śladowe ilości, aby marketingowo sprzedać produkt. Muszę na tych opowieściach polegać, bo skąd mam czerpać wiedzę? Ale, ale, czytając to forum z czasem nie będę taki zielony. :lol:

Machiavelli

Post04 sierpnia 2019, 17:20 - N

Jeśli uzyskałeś rzeczywiście takie informacje, to wprowadzono Cię w błąd - na 6 analiz perfum Jo Malone, które miałem okazję zobaczyć, tylko 2 wskazywały na użycie naturalnych składników (w ilościach nieprzekraczających 1%).

Generalnie we współczesnych, komercyjnych perfumach (praktycznie wszystko co masz w sieciowych perfumeriach + około 90% niszy) jest bardzo mało miejsca na składniki naturalnego pochodzenia. Znakomita większość tych perfum nie ma w sobie ani procenta naturalnych olejków. W przypadku niektórych składników (jak np. paczula), wykorzystuje się naturalnego pochodzenia izolaty, ale to nie to samo co olejki!
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

myk

Forumowicz

Post26 sierpnia 2019, 22:51 - Pn

Ja niestety w perfumach Jo Malone nie wyczuwam naturalnych składników. Wszystkie siedem zapachów, które poznałem, pachnie bardziej jak odświeżacze do pomieszczeń, a nie perfumy, są liniowe i takie powiedziałbym "prosto między oczy". Jakiś czas temu napaliłem się na poznanie tej marki, ale niestety entuzjastyczne opinie z Fragry nijak się mają do tego co czuje mój nos.

Powrót do Perfumy męskie - dyskusja ogólna