Teraz jest 14 października 2019, 02:22 - Pn

• Reklama

"Tańsze" Rasasi

Dyskusja ogólna o perfumach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

jugend

Forumowicz

"Tańsze" Rasasi

Post17 stycznia 2019, 15:30 - Cz

Cześć,

Rasasi ma sporo zapachów i całkiem duży też rozstrzał cenowy. W swojej kolekcji posiadam tylko Daarej, a jest jeszcze cała masa innych flakonów w podobnych cenach od arabskiego producenta - powiedzmy do stówy.

Jakie Waszym zdaniem są jeszcze zapachy od Rasasi, godne uwagi, które mieszczą się w tym budżecie? Jakie omijać?

dzonuejn

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Re: "Tańsze" Rasasi

Post17 stycznia 2019, 15:31 - Cz

A nie możesz po prostu przejrzeć wątków o zapachach Rasasi tutaj na forum? Będziesz też widział po ocenach które warto poznać, a które nie.

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post17 stycznia 2019, 15:36 - Cz

Egra
Oudh al misk
Shuhra pour homme
Wiesz do 100 trochę ciężko,niektóre są za 100 z kawałkiem,możesz zainteresować się inna marka np armaf,Swiss arabian albo al haramain

jugend

Forumowicz

Post17 stycznia 2019, 15:39 - Cz

dzonuejn napisał(a):A nie możesz po prostu przejrzeć wątków o zapachach Rasasi tutaj na forum? Będziesz też widział po ocenach które warto poznać, a które nie.

OK, można zrobić tak. Pomyślałem jednak, że Rasasi może mieć swoich fanów, którzy mają większą wiedzę i obeznanie w pustynnych zapachach i mogą coś polecić, a wątek jest przydatny. Może się jednak pomyliłem, ale z chęcią poczytałbym dyskusję. :-)

michson

Forumowicz

Post18 stycznia 2019, 16:12 - Pt

Chyba 3 najpopularniejsze/najlepsze zapachy Rasasi to Darej, La Yuqawam i Hawas - przynajmniej dla mnie

mam katar

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post18 stycznia 2019, 16:19 - Pt

Trochę ponad stówę kosztuje 50 ml Rasasi Faqat Lil Rijal. Nie znam wielu Rasasi (Egrę i All Wisam Day i juz chyba więcej nic), ale FLR jak dla mnie wymiata. Tak samo intensywny, bardzo męski zapach, jak np Kouros. Oudowość i bezkompromisowość w swojej sile oddziaływania. Komplementowany. Ale w ciemno bym nie brał, bo wiem, że niektórym śmierdzi. ;) Mnie porywa.
Bez potrzeby przedłużania gatunku,
pistoletów, noży
i przykazań Bożych

delmar

Forumowicz

Post18 stycznia 2019, 18:26 - Pt

Jest jeszcze : Rasasi Tasmeem Men
mi osobiście nie przypadł do gustu , ale wielu osób go chwali.Najlepiej nie skupiać się wyłącznie na Rasasi , zawszę jakieś perełki można znaleźć u Armafa + Al Haramain .

marcin_c89

Forumowicz

Post18 stycznia 2019, 20:38 - Pt

Ja dorzucę jeszcze Rasasi Rumz Al Rasasi Zebra Pour Lui kosztuje niewiele ponad 100 zł za 50 ml ale jest naprawdę bardzo dobry zresztą Leo i krokodyl również są dobrymi zapachami. Obecnie najlepszym/najbezpieczniejszym wyborem jest chyba Hawas i lepiej dorzucić to 100 zł więcej i go wybrać.
Zresztą wszystko zależy od tego kto co lubi.

chaber108

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 3

"Tańsze" Rasasi

Post18 stycznia 2019, 23:05 - Pt

Dhanal Oudh Nashwah - jak dla mnie kozak!!!

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

lester86

Forumowicz

Post21 stycznia 2019, 16:49 - Pn

to zależy czy szukasz europejskiego klimatu zapachowego jak mainstream z sephora/douglas, czy coś orientalnego. Rasasi ma bardzo dużo dobrych zapachów:
1. Hawas - elegancki Invictus Aqua z lepszymi parametrami
2. Egra - coś jak Cool Water / Aspen / GIT - ponoć bardziej rześki, cytrusowy.
3. Enteeba - imprezowy zapach coś w stylu szampana/musującego wina. Porównują do SMW ale bardziej w słodką i wieczorową porę. Ponoć klubowy killer dla podrywaczy
4. Al Wisam Day - klon SMW, bliższy oryginalowi niż Enteeba - tyle że tu dominuje róża, a nie porzeczka.
5. Rasasi Rumz Al Zebra Pour Lui - klon Aventusa, jeden który ma bardziej owocowe niż cytrynowe otwarcie. Jakbym teraz szukał klona Avika pod kątem otwarcia, wziąłbym tego.
6. Rasasi Rumz Al Crocodile Pour Lui - ponoć mniej pikantny klon Sauvage - nie wąchałem, chociaż myślałem nad zakupem. Sam nie jestem wielkim fanem Sauvage, nie lubi się z moją skórą (mimo że na blotterze bardzo go lubię)
7. Shururh pour homme - tego bym nie sugerował - ponoć totalnie przegięty zapach. Nie nadaje się na blindbuy. Zapach alkoholu i papierosów - gruba imprez w las vegas.

Z damskim mogę polecić Emotion - rewelacyjny przyjemniaczek na każdą okazję, bardzo uniwersalny (w każdym wieku). Ponoć damska Enteeba też jest świetna, coś jak Guerlain Champs Elysse.

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post21 stycznia 2019, 17:32 - Pn

pieknie rozpisane,wszystkie sa naprawde godne uwagi ,tylko ze niektore sa ponad budzet ktory sobie obral za cel ;) a wspominal ze do stowy!ale fakt faktem lepiej dolozyc czasem i miec petarde :P

volcano

Bardzo aktywny forumowicz

Post21 stycznia 2019, 21:40 - Pn

O Jezusicku aby nie Shururha nie kupujcie tego .Piotrek chciałeś mnie wykończyć tym zapachem , chyba nie znam żadnego zapachu co powodują u mnie podnoszenie treści żołądkowej .Ty to twardziel jesteś jak to na siebie aplikujesz :)

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post21 stycznia 2019, 22:31 - Pn

Hehe można powiedzieć że jest na swój sposób oryginalny heh i wyjątkowy!przy Tobie Irek jestem zwykłym szeregowym hah

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post22 stycznia 2019, 11:20 - Wt

Ze swojej strony polecę bardzo przyjemnego Rasasi Oudh Al Misk i Al Haramain Mystique.
Pierwszy na lato/wiosnę, drugi w sumie całoroczny o monstrualnych parametrach.
Troszkę droższy ale świetny (chyba najlepszy): Al Wisam Day na wiosnę/lato.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post22 stycznia 2019, 11:49 - Wt

Oud Al Mubakhar (złoty korek).
Bilet wstępu do klasycznego złożenia oud + róża za ok. 70 złotych. Pachnie drożej, niż kosztuje. Parametry użytkowe na bardzo dobrym poziomie.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post22 stycznia 2019, 12:13 - Wt

Zapomniałem o Swiss Arabian Mutamayez! Jest przepiękny!
Foliowy Ranger

lester86

Forumowicz

Post22 stycznia 2019, 13:17 - Wt

al haramain mystique jest dla mnie trochę nijaki. Takie to cukierkowe jest dla mnie pewnie od pomarańczy i tytoniu podbite jaśminem którego nie lubię. Nosiłem go trochę ale znudził mi się (wziąłem rok temu 10ml tester z iperfum i została jeszcze połowa) - dla mnie akurat w tym zapachu nic poza ceną i parametrami ciekawego nie ma. Oczywiście kwestia gustu :) W tej cenie wolałbym Egrę, choć to inny klimat to na porę podobną.

Mario, na fragrze mówią że Oudh al misk można porównać do Versace Man eau Fraiche, zgodziłbyś się z tą opinią?

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post22 stycznia 2019, 13:29 - Wt

lester86, nie powiedziałbym, że jest jego klonem, ale napewno w bardzo podobnym klimacie, jest lekko, cytrusowo i przyjemnie. Parametry może nawet i lepsze niż Versace.

Jeszcze dodam świetnego Al Haramain Leather Oudh! Piękny klon TF TL.
Foliowy Ranger

jugend

Forumowicz

Post23 stycznia 2019, 14:49 - Śr

Patrząc po tym, jak wątek się rozwija, to idzie w stronę tańszych arabskich zapachów w ogóle... I dobrze.

W internecie jest kilka perfumerii, które sprzedają arabskie pachnidła, o których często próżno szukać jakiejkolwiek informacji w internecie. Np. Surrati Royal Musk (perfumeria na A). Zero informacji w necie. Niektóre zapachy są w bardzo niskich cenach - w okolicy 50 zł. Brakuje mi jednak odwagi, by tak w ciemno zamawiać ;-)

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post23 stycznia 2019, 14:52 - Śr

Co Ci szkodzi? Nie duża strata jak Ci nie podejdą, najwyżej odsprzedaż.
Zamów Rasasi Oudh Al Misk na wiosnę/lato i Al Haramain Leather Oudh na jesień/zimę i będzie git!
Foliowy Ranger

Następna strona

Powrót do Perfumy męskie - dyskusja ogólna