Teraz jest 19 grudnia 2018, 10:34 - Śr

• Reklama

Wasze finalne kolekcje perfum

Dyskusja ogólna o perfumach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

lukaszlv

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post02 listopada 2018, 20:40 - Pt

Tworzę ten temat dla tych, którzy są już na końcowym etapie poszukiwań swoich zapachów, mają już wybrane ulubione perfumy, pozbyli się nieużywanych, zoptymalizowali swoją kolekcję i już nie szukają nowych. Ten temat jest po to, aby opisać ile perfum, jakie zapachy lub grupy zapachów wybraliście po długich poszukiwaniach. Opiszcie wasze finalne kolekcje perfum. Może dopiero macie w planach stworzenie finalnej kolekcji? Opiszcie, jakby ona wyglądała na dzień dzisiejszy.

Zacznę od siebie.
Pewnego deszczowego wiosennego wieczoru liczyłem sobie moje zapachy, przeglądałem i nawet zaskakiwałem się, że niektóre mam, bo o nich zapomniałem. Poukładałem je sobie, potem usiadłem sobie wygodnie, po to aby czytać książkę i wpadła mi do głowy myśl: "Łukasz, starczyło by ci 5 zapachów. Tylko 5, ale dobrych. Nie dobrych, bardzo dobrych. Takich, które pasują do mnie, lezą na mnie fenomenalnie i świetnie mi się ich nosi."
Kilka dni później kupiłem nowe odlewki do testów ;)
Ta myśl mnie nie opuszczała. Kilka miesięcy później, mając już kilkanaście flakonów, kilkaset odlewek podjąłem starania, aby wcielić w życie tą myśl. Perfumy sprzedawałem, rozlewałem, oddawałem. Teraz piszę, bo dziś mam już tylko 5 flakonów (+ 2 inne odlewki, które za niedługo się skończą i pożegnam te zapachy). Zostało mi moje 5, moja finalna kolekcja, co kilka miesięcy temu było niewyobrażalne.

Byłem zmuszony pożegnać kilka świetnych zapachów, które bardzo mi się podobały, jednak z różnych względów (nie pasowały do mnie, zbyt słabe parametry, zbyt mało noszalne itp.) nie dostały się do listy moich 5 zapachów. Z tych najbardziej lubianych to : YSL - La Nuit, Versace - Pour Homme, Versace - Dylan Blue, Swiss Arabian - Mutamayez, Al Haramain - L'aventure, CH - 212 Men, Rochas - Man.
Oczywiście, jeśli będzie jakaś głośna premiera, albo jakiś hype poparty dobrymi recenzjami na forum to wtedy kupię małą odlewkę, aby przetestować zapach, może inny wskoczy na miejsce 5 zapachów, jednak te zakupy nie będą tak częste jak kiedyś.

To lista moich 5 zapachów:

- Versace - Eros - na pierwszym miejscu, trudno powiedzieć czy przypadkowo czy też nie, w każdym bądź razie nigdy nie myślałem, aby się go pozbywać. Ma on trochę wad, na forum opinie są podzielone, nie zawsze jest noszalny, ale mi się podoba. Komplementowany, mam wersję o bardzo dobrych parametrach. Pasuje do mojej osobowości. Czekam na flankera Eros Flame.

- JPG - Ultramale - pewniak. Mój ulubiony zapach na imprezy, choć mógłbym go nosić codziennie. Moje samopoczucie się podnosi po każdym psiku tego zapachu. Tak mi się spodobał, że swego czasu prowadziłem skup odlewek tego zapachu w wersji BPI France, w efekcie tego ten perfum jest na pierwszym miejscu biorąc pod uwagę ilość ml. Świetnie do mnie pasuje.

- Armani - Acqua di Gio Profumo - świetny zapach do pracy, na uczelnię, do garnituru. Bardzo uniwersalny, ponadczasowy i swego rodzaju luksusowy. Podobają mi się jego nuty, lubię go wąchać. Prosty zapach i bardzo zmysłowy. Traktuję go jako elegancki zapach. Mam jeszcze kilka ml Special Blenda

- Rasasi - Hawas - bomba. Pantydropper nr. 1 Dziewczyny go lubią wąchać na mnie. Idealnie pasuje do mojej osobowości. Testowałem całą grupę zapachów "invictusowych": Invictusy, Azzaro - Wanted i inne klony, były niezłe, ale brakowało im czegoś. Czego? Na to pytanie odpowiedziałem, gdy poznałem Hawasa. Brakowało im "szyku i elegancji". Ten zapach ma coś, co czyni go bardziej uniwersalnym, nie jest mi wstyd ubrać go na formalne okazje, wiem że będzie dobrze odbierany, a mi się będzie go dobrze nosiło. Bardzo dobre składniki. Parametry kosmiczne!

- Armaf - Ventana - najbardziej się nad nim zastanawiałem, ale jednak wygrał z L'aventure. Dlaczego wygrał? Bo bardziej do mnie pasuje, jest on bardziej zaczepny. Klon Diora - Sauvage. Dlaczego wygrał również z Diorem? Przez dużo lepszy stosunek jakości do ceny. Różnią się tylko w otwarciu, a po 30 minutach trudno rozpoznać który jest który. Będę go stosował na zmianę z AdG, też jest uniwersalny i będę go stosował na codzień.

Zapraszam do opisywania waszych historii.
Ostatnio edytowano 02 listopada 2018, 21:08 - Pt przez lukaszlv, łącznie edytowano 3 razy

Artplum

Mega Perfumaniak

Re: Wasze finalne kolekcje perfum

Post02 listopada 2018, 20:43 - Pt

Nie ma czegoś takiego, jak finalna kolekcja.
Gdybym taką poskładał, byłoby mi bardzo smutno...
Artur

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post02 listopada 2018, 20:48 - Pt

Czyli Łukasz dogonił królika heh brawo!

lukaszlv

Forumowicz

Post02 listopada 2018, 20:59 - Pt

Artplum napisał(a):Nie ma czegoś takiego, jak finalna kolekcja.

Może lepiej by pasowało słowo "ustabilizowana", ale niech już zostanie finalna.

Antarjami

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post02 listopada 2018, 21:08 - Pt

Ja taka posiadam ;)
1: Creed Aventus
2: Creed Viking
3: Cartier Declaration Parfum
4: Bleu De Chanel Parfum
5: Dior Sauvage EDP

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post02 listopada 2018, 21:20 - Pt

lukaszlv, nie używaj słowa „kolekcja” na daremno bo skończysz marnie :P
A tym bardziej nie ograniczaj kolekcji, że niby można ją zamknąć w liczbie skończonej :)
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

rabarbary

Super Perfumaniak

Post02 listopada 2018, 21:34 - Pt

Lukaszlv nie rozumiem, ale szanuję :)

Jester

Perfumaniak

Post02 listopada 2018, 22:08 - Pt

Zrozumiałbym taką tezę wśród zwykłych śmiertelników, którzy rzadko kiedy mieliby potrzebę uzbierania aż pięciu zapachów ;) ,
ale żeby swój chłop wygłaszał takie herezje :?: :mrgreen:

Bazyli

Aktywny forumowicz

Post02 listopada 2018, 22:18 - Pt

Kto jest w pobliżu, niech skropi Go jakimś kadzidlakiem, może się opętaniec nawróci :D

Bazyli nadaje mobilnie...
Good Life, Xeryus Rouge, Kouros, Zino - mój mały świat zamknięty w butelce...

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post02 listopada 2018, 22:29 - Pt

lukaszlv napisał(a):
Artplum napisał(a):Nie ma czegoś takiego, jak finalna kolekcja.

Może lepiej by pasowało słowo "ustabilizowana", ale niech już zostanie finalna.

Były już pomysły zoptymalizowania kolekcji. Teraz czytam, że można by kolekcje ustabilizować.
Ja już mówię: idź Pan w cholerę, kolekcja musi być nieokiełznana jak kolumna rządowa za rządów PiSu.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Mirx

Aktywny forumowicz

Post02 listopada 2018, 22:43 - Pt

Człowiek się zmienia, świat ewoluuje, moda podlega trendom, nastroje są różne. Jak więc może być kolekcja finalna, jeśli wpływa na nią tak wiele czynników? Panta rhei.
Ostatnio edytowano 02 listopada 2018, 22:46 - Pt przez Mirx, łącznie edytowano 1 raz

leandros

Bardzo aktywny forumowicz

Post02 listopada 2018, 22:43 - Pt

Bazyli napisał(a):Kto jest w pobliżu, niech skropi Go jakimś kadzidlakiem, może się opętaniec nawróci :D

Bazyli nadaje mobilnie...

Kouros, Casbah, Iquitos i mar79 jako kapłan dziadów :D
Silesius non Polonus - Anselmus Ephorinus

Mój stragan - zapraszam!
Fragrantica

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post03 listopada 2018, 05:41 - So

Finalna nie nosi znamion ustabilizowania. Finalna vel rozstrzygająca vel wyłaniająca gdyż wskazuje na czas trwania czynności, ale też nie ostateczna, podsumowująca. W przypadku jednak użycia zwrotu "finalnie kończąca" oznacza nie koniec kolekcji lecz koniec owego hobby, byłoby to więc niepoprawne określenie. Zwieńczająca z kolei jest stosownym przymiotnikiem o ile podkreślone jest "co". Tak czy siak tytuł tematu został napisany jak najbardziej zasadnie w stosunku do aktualnych uczuć sercowych autora.

pemo124

Forumowicz

Post03 listopada 2018, 08:36 - So

Nagle nikt nie ma z tym problemu żeby nazwac 5 flakonów kolekcję a nie zbiorem ?

:twisted:

Artplum

Mega Perfumaniak

Post03 listopada 2018, 09:08 - So

Problem jest, tylko szkoda czasu na walkę z wiatrakami ;)
To tak, jak z określeniem "wersja"
Nie wytłumaczysz chłopu, że brony nie jego! :lol:
Artur

NGL7

Bardzo aktywny forumowicz

Post03 listopada 2018, 10:10 - So

A nie wpadłeś na pomysł, że sam jesteś tym "wiatrakiem" bo...
https://m.youtube.com/watch?v=rDAL071rsxE :lol:

A co do finalnej wersji kolekcji...no ja tego nie widzę :lol: niby mam na liście jeszcze 2 absolutne must have, ale jak tak sobie myślę to tych prawie must have jeszcze kilka by sie znalazło, nie mówiąc o zakupach staroci w ciemno, których nie ma jak przetestować

Lucjan

Moderator

Post03 listopada 2018, 13:13 - So

Dla mnie finalna kolekcja czegokolwiek to taka , gdy poznało się wszystko to , co w danej dziedzinie ukazało się i to się posiada lub oddzieliło ziarna od plew z pozostawieniem tych najcenniejszych rzeczy. W przypadku perfum nie ma czegoś takiego . W katalogu Fragry jest 51145 pozycji

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie - dyskusja ogólna