Teraz jest 17 grudnia 2018, 01:06 - Pn

• Reklama

"arabskie przygody" czyli zakupy w ciemno arabskich perfum

Dyskusja ogólna o perfumach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

lester86

Forumowicz

"arabskie przygody" czyli zakupy w ciemno arabskich perfum

Post16 lipca 2018, 13:02 - Pn

Zauważyłem z czasem, że się tu spora garstka osób (w tym ja) lubujących się w kupowaniu w ciemno ("blind buy") perfum marek Rasasi, Armaf, Al haramain, Swiss Arabian itd. Chciałbym założyć wątek, gdzie każdy kto kupił mniej popularnego "araba" mógłby go zrecenzować i opisać swoje wrażenie (może dodać swoją ocenę w skali 1-6). Popularność tych perfum jest tak mała, że dużo ludzi nie zakłada specjalnych wątków w sekcji perfumy męskie. Z czasem może będzie można przenieść część wątków do tamtej części.
Perfumy są generalnie dosyć mało popularne, czasami przewijają się w wątkach jednak poza tymi najbardziej popularnymi (głównie klony aventusa + hawas), informacje na temat tych perfum są mocno nieuporządkowane i chaotyczne.
Z uwagi na całkiem niezłą jakość w stosunku do ceny, część z Nas decyduje się na zakup w ciemno perfum, które często nawet nie mają swojej strony na fragrantice lub mają 1-2 recenzje na YT.

Mnie np. interesują Armaf Hunter Intense, Rasasi Chastity jednak nie ma o tym zbyt wiele informacji.

Ostatnio jedynie po nutach zapachowych kupiłem Armaf Voyage (brown) korzystając z promocji -20% na armafy na ip.

Poniżej mój opis Armaf Voyage Brown:

Nuty:
głowy: kardamon, szałwia, irys, grejfrut
serca: cynamon, lawenda, liść fiołka
baza: tonka, nuty drzewne

Zacznijmy od tego, że zapach należy do słodkich - zapewne głównie za sprawą cynamonu i tonki. Osobiście liczyłem na mocniejszy kardamon, którego tutaj za bardzo nie czuję. Nie jest to ulep, jednak lepiej będzie się zachowywał w okresie jesień - wiosna niż ciepłe lato. Obecne 18-20C daje radę.
Nut drzewnych tutaj kompletnie nie czuję, tak samo jak i lawendy. Główny plan gra słodki cynamon, na dalszym miejscu w tle czuć nuty owocowe i kwiatowe (raczej irys niż fiołek).
Ogólna obserwacja jest taka, że na otwarciu i przez pierwsze pół godziny ma bardzo podobny do Hawasa efekt zapachu owocowej gumy balonowej, potem zapach idzie w inną stronę, choć klimat jest podobny (dominujący cynamon w obu). Nie ma tu nut aquatic i nie jest to zapach letni, ale nie jest to zapach ciężki. Grejfrut daje lekką owocowość, ale w żadnych wypadku nie ma cytrusowości (świeżości) - zapach nie daje efektu odświeżenia.

Pierwsze wrażenie było takie, że byłem średnio zadowolony, spodziewałem się czegoś trochę innego (liczyłem więcej pikanterii i drzewa). Jednak ten zapach ma jakiś pierwiastek uzależniający, ciągle chcę go używać bo bardzo przyjemnie się go nosi. Myślę, że największą zaletą tego zapachu jest jego nienachalność i przyjemność w noszeniu, nie ma tu kompletnie nic co mogłoby irytować lub drażnić. Nie ma też słynnego dla niektórych armafów nieprzyjemnego chemicznego otwarcia.
Uważam, że trochę pieprzu (czerwonego lub syczuańskiego) wyniosło by tą kompozycję znacznie wyżej, szkoda :)

Parametry:

projekcja: Przez 2-3h mocno go czuć, jednak zapach dosyć szybko staje się bliskoskórny chociaż po dobrych kliku godzinach przy szybszym ruchu lub podmuchu wiatru lubi o sobie przypomnieć.
trwałość: tu oceniam zapach bardzo wysoko, bo zapach przy skórze potrafi się utrzymać ponad 10 godzin.

Zapach nie ma nic wspólnego z Dior Homme Intense, niektóry tak po nutach próbują go przypisywać.

Ocena dobra - 4/6

Dodatkowo posiadam lub testowałem arabskie, jak kogoś interesuje info to dajcie znać:
Rasasi Hawas
Rasasi Daarej (męski)
Rasasi Abyan (próbka 1ml)
Al Haramain l'aventure
Al Haramain Mystique Homme (próbka 5ml)
Armaf Club de nuit Woman

Mam nadzieję, że moderacja zgadza się na taki wątek - jeżeli nie to proszę o przeniesienie rencenzji Voyage'a do Perfum męskich z ankietą.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Re: "arabskie przygody" czyli zakupy w ciemno arabskich perf

Post16 lipca 2018, 13:06 - Pn

lester86 napisał(a):Zauważyłem z czasem, że się tu spora garstka osób (w tym ja) lubujących się w kupowaniu w ciemno ("blind buy") perfum marek Rasasi, Armaf, Al haramain, Swiss Arabian itd. Chciałbym założyć wątek, gdzie każdy kto kupił mniej popularnego "araba" mógłby go zrecenzować i opisać swoje wrażenie (może dodać swoją ocenę w skali 1-6). Popularność tych perfum jest tak mała, że dużo ludzi nie zakłada specjalnych wątków w sekcji perfumy męskie. Z czasem może będzie można przenieść część wątków do tamtej części.
Perfumy są generalnie dosyć mało popularne, czasami przewijają się w wątkach jednak poza tymi najbardziej popularnymi (głównie klony aventusa + hawas), informacje na temat tych perfum są mocno nieuporządkowane i chaotyczne.

viewtopic.php?f=9&t=855

Samych zapachów od Armaf'a, Rasasi i Al Haramain naliczyłem 45 szt.
Wszystko poukładane alfabetycznie.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

lester86

Forumowicz

Post16 lipca 2018, 13:26 - Pn

Mario, jestem świadom że sporo "arabów" jest już ze swoim wątkiem, jednak to kropla w morzu i są to głównie najpopularniejsze klony. Niestety większość tych pozycji jest "martwa" i nikt się tam nie dopisuje - natomiast przewija się ta dyskusja w innych wątkach. Chodziło mi o to, że jak ktoś kupił w ciemno coś zupełnie nieznanego i chce się podzielić swoimi przemyśleniami to mógłby to być taki wątek - wątpię żeby każdy chciał zakładać go jako nowa pozycja w katalogu. Co do samego Hunter Intense, to rzeczywiście go przeoczyłem w rozpisce.
Jeżeli moderacja nie podziela mojego pomysłu, to można skasować wątek :)

supermariobros

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post16 lipca 2018, 13:28 - Pn

Lepiej jednak byłoby, gdyby powstałwały wątki dla danych zapachów, po to jest tworzony ten katalog, który podlinkowałem.
A jak będzie przyzwolenie, żeby pisać o nich bez tworzenia dedykowanych wątków to wtedy dopiero będzie bajzel ;)
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

lester86

Forumowicz

Post16 lipca 2018, 13:39 - Pn

Przekonałeś mnie, wątek do zamknięcia (ja nie widzę żebym mógł sam to zrobić) - recenzję Voyage Brown przeniosłem do odpowiedniego działu.

Pytanie czy jest gdzieś wątek z serii "czy testował ktoś .../nazwa zapachu/ i może coś o nim powiedzieć" - krótkie pytanie/krótka odpowiedź średnio się do tego nadaje.

Rudolf Rolfordo

Forumowicz

Post17 lipca 2018, 01:14 - Wt

Może jednak nie koniecznie do zamknięcia? Myślałem ostatnio by założyć podobny wątek i zatytułować go "perfumy arabskie/orientalne - dyskusja ogólna" gdzie miłośnicy ogólnie pojętego orientu mogliby sobie dyskutować na luzie, zadawać pytania, pisać swoje historie, czy wyrażać swoje ogólne wrażenia związane z tą niezwykłą grupą pachnideł. :)
Zostawiając na boku kwestię klonów - wszak to tylko malutka część tego, co orientalne marki mają do zaproponowania. A zamiast tego, skupić się na rasowym i głębokim oriencie. Tym co go tworzy, jego nutom i odmienności od naszych zachodnich perfum (inne spojrzenie na sztukę perfumeryjną, często niesamowite parametry przy śmiesznych cenach itp.). Pewnie są u nas Forumowicze którzy podróżują po świecie i może mogliby coś opowiedzieć o tym, czego doświadczyli w swoich podróżach z punktu widzenia perfumaniaka.
No a dyskusję o konkretnych pachnidłach drążyć w przypisanych im właściwych tematach.
"Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co
dobre - w tym cel rozumnego życia
."

- Platon

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie - dyskusja ogólna