Teraz jest 17 grudnia 2018, 19:01 - Pn

• Reklama

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź

Dyskusja ogólna o perfumach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

pingwin

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Re: Krótkie pytanie - krótka odpowiedź

Post14 lipca 2018, 12:49 - So

Tak się dzieje jak się użyje izolacyjnej na gwincie albo za dużo. Teflonowe ma 0.1mm i po zakrwceniu i tak się drze na kawałki wypełniając tylko te miejsca co powinna. Uważam, że globe wypada gorzej niż decant.pl. Ani jeden mi nie wypracował
.:: STRAGAN PINGWINA ::.
Kup Pan dekant. Już prawie 250 flakonów !

poison

Aktywny forumowicz

Post14 lipca 2018, 12:51 - So

Ja używam izolacyjnej wyłącznie na gwincie (jedna warstwa, bardzo oszczędnie, tak by gwint się idealnie spasował), profilaktycznie do transportu. Informuje moich rozbiórkowiczów, że mogą ją po otrzymaniu dekantu zdjąć i zakręcić normalnie bez niej. :) Dodatkowo cały flakon zawijam w strecz ale to ma zabezpieczyć przed uszkodzeniami przy rzucaniu paczek. Staram się korzystać ze sprawdzonych flaszek które mi nie przeciekały do tej pory czy to w plecaku czy w podróżach lotniczych. :)

@pingwin: decant.pl mają takiego psika, że moim zdaniem nadają się głównie do zapachów o słabej/zwykłej projekcji. Tam z 5-6 psików to 1ml moim zdaniem, mam dekanty 5ml w pracy, bo tam się często kąpie po drodze przebytej na rowerze i widzę jak znikają w oczach. Nie wyobrażam sobie w takim flakonie mieć np. Interlude, bo wolę używać moich dekantów z aluminiowym atomizerem który robi naprawdę małe chmurki ale taki mocny zapach mogę sobie rozłożyć na skórze w wielu miejscach. Aha, dodam, że dekanty z aluminiowym atomizerem są w podobnych cenach dostępne na Allegro, na pewno lepsze niż globe, jak ostatnio mi się z globe popsuł atomet (zapadał się) to wyjąłem już tylko pustą flaszkę z plecaka, ale to najwidoczniej moja wina, bo skoro się zapadał to zaczął przeciekać.

ŁukaB

Aktywny forumowicz

Post15 lipca 2018, 09:21 - N

W nawiązaniu do uszczelniania dekantów. W mojej opinii nakładanie taśmy w flakonikach od decant_pl mija się z celem, gdyż posiadają one fabrycznie uszczelkę. W sumie taka operacja może pogorszyć szczelność, ze względu na to, że jej grubość na gwincie uniemożliwi na dostateczne dokręcenie atomizera, aby uszczelka dokładnie była dopasowana do krawędzi buteleczki.
Druga sprawa, naklejenie taśmy na gwint i zakręcenie atomizera, powoduje rozciąganie się taśmy, która może powodować samoczynne odkręcanie się dekantu.

Birbant

Forumowicz

Post15 lipca 2018, 09:23 - N

Zgadzam się Łukasz. Dodam, że szkła decant mają taki gwint że praktycznie nie sposób go "przekręcić".

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post15 lipca 2018, 09:33 - N

Generalnie szkła od decant to klasa!
Obadwa z jednej zapialiście nuty,
Boście obadwa koguty. -
Kiedy głupstwo jeden powie,
Głupstwo drugi mu odpowie;
Potem płacą życiem, zdrowiem.
Co rzec na to? Wiem - nie powiem.

Mirx

Aktywny forumowicz

Post15 lipca 2018, 10:51 - N

Chodzi o to, że te butelki sprzedawane przez decant, to nie jakieś zabaweczki z delikatnym gwintem, ale solidny kawałek szkła, gumy i plastiku. W ich przypadku dodatkowe wynalazki w postaci taśmy teflonowej, czy izolacyjnej nie mają najmniejszego sensu. Natomiast te flakoniki po lakierach do paznokci są po prostu źle zrobione i faktycznie bez taśmy teflonowej mogą przeciekać. Dziwię się, że koledzy robią w nich dekanty. Na kilkadziesiąt odlewek, które zamówiłem w takim szajsie, dwie przeciekały. Faktem jest, że lekko. Natomiast na wielokrotnie więcej dekantów, które wyszły ode mnie, lekko nieszczelny był jeden i według mnie, po prostu nie wyłapałem wyszczerbionej buteleczki. Na sto butelek z dekant, wadliwe są jedna-dwie.

icu

Aktywny forumowicz

Post15 lipca 2018, 12:40 - N

Potwierdzam słowa @ŁukaB, cały czas dodatkowo uszczelniałem taśmą teflonową szkła od decant i inne i było wszystko OK. Do dzisiaj mam odlewki z przed 2-3 lat i nic się nie odkręciło itp.

Natomiast ostatnie partie (z decant) z dodatkowym teflonem potrafią samoistnie się odkręcić. Dlatego całkowicie zrezygnowałem z uszczelniania.
⭐ MAINSTREAM & NISZA - FLAKONY / MILILITRY / DEKANTY ⭐ ---> viewtopic.php?f=52&t=22456

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post15 lipca 2018, 13:43 - N

ŁukaB napisał(a):W nawiązaniu do uszczelniania dekantów. W mojej opinii nakładanie taśmy w flakonikach od decant_pl mija się z celem, gdyż posiadają one fabrycznie uszczelkę. W sumie taka operacja może pogorszyć szczelność, ze względu na to, że jej grubość na gwincie uniemożliwi na dostateczne dokręcenie atomizera, aby uszczelka dokładnie była dopasowana do krawędzi buteleczki.
Druga sprawa, naklejenie taśmy na gwint i zakręcenie atomizera, powoduje rozciąganie się taśmy, która może powodować samoczynne odkręcanie się dekantu.

Potwierdzam, również zauważyłem taką przypadłość. Atomizery bardzo łatwo się odkręcają po owinięciu gwintu taśmą teflonową.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

rabarbary

Super Perfumaniak

Post15 lipca 2018, 15:18 - N

Mirx napisał(a):Natomiast te flakoniki po lakierach do paznokci są po prostu źle zrobione

O których mowa?

koorchuck

Bardzo aktywny forumowicz

Post15 lipca 2018, 15:37 - N

Zgaduję, że globe, bo w nich często widuję jakieś tanie lakiery.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/2585/
-----------------------------------------------
https://www.parfumo.net/Users/Koorchuck

Stragan - Flakony i odlewki z własnych flaszek
viewtopic.php?f=52&t=19640

rabarbary

Super Perfumaniak

Post15 lipca 2018, 15:44 - N

Tak się domyślałam, ale z drugiej strony od pięciu lat używam Globe i z 10-tkami nigdy nie było problemu, kiedyś tylko miałam felerną partię 5-tek...
Ostatnio edytowano 15 lipca 2018, 15:47 - N przez rabarbary, łącznie edytowano 1 raz

pingwin

Aktywny forumowicz

Post15 lipca 2018, 15:46 - N

Piątki to u decanta również są średnie. Każde ma nieco inne dno, a w dodatku nie ma ciemnej wersji.

Mirx

Aktywny forumowicz

Post15 lipca 2018, 17:04 - N

@rabarbary: Tak. Chodziło mi o globe. Może mam po prostu takie szczęście. Poza tym ostatnio przyszedł kolega z takim flakonikiem, z którego po jakimś czasie sok wyparował zostawiając dużo bardziej gęstą ciecz.

Kenzo

Bardzo aktywny forumowicz

Post15 lipca 2018, 21:42 - N

Ja niestety nie podzielam Waszego zdania i przychodzace do mnie odlewki w szkielkach z decant.pl od razu przelewam do swoich. Dla mnie to jedne z najgorszych szkiel, jakie uzywalem, pomijajac juz to, ze globe faktycznie poszlo w dol pod wzgledem jakosci. Jak ktos juz wspomnial 10ml szkielka z takiego decanta to moze 4,5 globali, to nie psiki, a chmury cieczy, a druga sprawa sam atomizer, ktory jesli nie nacisniemy rownolegle wzgledem szkla, to nie chce sie wcisnac i nic leciec. Dlatego placac za np 10ml jakiegos Tomka Forda, ktory tani nie jest wole od razu przelac do swoich flakonikow i cieszyc sie regulowana aplikacja a nie prysznicem zapachu.

pingwin

Aktywny forumowicz

Post15 lipca 2018, 21:54 - N

Kenzo napisał(a):wole od razu przelac do swoich flakonikow i cieszyc sie regulowana aplikacja a nie prysznicem zapachu.

Ja Ci polecam... Travalo.
To jest dla mnie najlepszy atomizer jaki w życiu widziałem - niestety nie da się go użyć zgodnie z przeznaczeniem z butli od decant.pl :(

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post15 lipca 2018, 22:10 - N

Ja nie narzekam na atomizer w decant pod kątem wypsikiwanej objętości płynu. Inna sprawa, że stosuję zazwyczaj 1-2 psiki (3 to już szaleństwo) i dekanty 10ml mi się nie kończą (wyjątek to Aventus, jedna odlewka którą w całości wypsikałem). Natomiast szczelność tych szkieł jest dla mnie olbrzymią zaletą, podobnie jak - wbrew pozorom - ich estetyka. Nie trzeba ich obklejać taśmą ze wszystkich stron, żeby pozostały szczelne. Lubię to.
Obadwa z jednej zapialiście nuty,
Boście obadwa koguty. -
Kiedy głupstwo jeden powie,
Głupstwo drugi mu odpowie;
Potem płacą życiem, zdrowiem.
Co rzec na to? Wiem - nie powiem.

Mirx

Aktywny forumowicz

Post15 lipca 2018, 22:21 - N

Atomizer z decant.pl daje chmurkę o masie 0,08-0,10 g. Perfumy w perfumach mają oczywiście atomizery o różnej wydajności. Dla przykładu Dior Homme to 0,06 g, a Tom Ford Tuscan Leather (50 ml) to 0,04 g. Generalnie nie stosuję aplikacji mniejszych niż 0,3 g, więc decant.pl jest dla mnie bardzo dobry. Czasem, w przypadku bardzo mocnych perfum i specyficznej okazji dawkę zmniejszam do 0,2 g – np. Tom Ford Tobacco Vanille.

ŁukaB

Aktywny forumowicz

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź

Post15 lipca 2018, 22:34 - N

Bum! Mirek zaorał :)

ayy

Forumowicz

Post16 lipca 2018, 06:26 - Pn

Mirx napisał(a):Atomizer z decant.pl daje chmurkę o masie 0,08-0,10 g. Perfumy w perfumach mają oczywiście atomizery o różnej wydajności. Dla przykładu Dior Homme to 0,06 g, a Tom Ford Tuscan Leather (50 ml) to 0,04 g. Generalnie nie stosuję aplikacji mniejszych niż 0,3 g, więc decant.pl jest dla mnie bardzo dobry. Czasem, w przypadku bardzo mocnych perfum i specyficznej okazji dawkę zmniejszam do 0,2 g – np. Tom Ford Tobacco Vanille.

Masz może jakąś listę takich danych? Przejrzałbym z ciekawości.

Mirx

Aktywny forumowicz

Post16 lipca 2018, 06:48 - Pn

Nie mam tych danych zebranych. Kiedyś dla ciekawości, jak kupowałem nowe perfumy, starałem się poznać solidność aplikacji. Tym razem po prostu zważyłem kilka flakonów przed i po aplikacji. Możesz to zrobić sam wyposażając się w wagę:

http://s.aliexpress.com/uumABJvi

To tylko przykład. Podobne są na Allegro. Ważne, żeby miała nośność 500 g. Warto ją po zakupie skalibrować.

Gdy robiłem testy perfum dla syna, nanosiłem odmierzoną dawkę, by wyeliminować tę zmienną. Oczywiście jest różnica w ocenie perfum przy różnej aplikacji.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie - dyskusja ogólna