Teraz jest 28 lutego 2020, 00:26 - Pt

• Reklama

Zara

Dyskusja ogólna o perfumach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

RossOgrodnick

Forumowicz

Zara

Post14 września 2019, 18:50 - So

Jeszcze siedzi w pudle, późnym wieczorem wracam do domu i dopiero się dobiorę. :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

effect071

Re: Zara

Post15 września 2019, 15:15 - N

Widziałem Scent #1 w ZARA Wroclavia. Rzeczywiscie pachnie dosyc dlugo ale zapach zupelnie mi nie podszedl.

bulbazaur

Post16 września 2019, 15:33 - Pn

Mam dwa pytania co do perfum z Zary:

1. Które spośród wszystkich testowanych przez was perfum mają najdłuższą trwałość?
2. Co polecacie na jesień/zimę?

SOP3L

Forumowicz

Post16 września 2019, 19:11 - Pn

A ja mam pytanie odnośnie jednogo z zapachów Zary. Będąc ostatnio w ich sklepie powachalem jakąś nowość która przypominała do złudzenia YSL Y. Z tego co pamiętam szklany flakon i chyba brązowy kartonik. Cena ma bank 89.90zl. Ktoś kojarzy jak nazywa się ten zapach u Zary?

maniek89

Post03 listopada 2019, 23:53 - N

Witam,
Nigdy nie słyszałem, że w tych sklepach są zacne perfumy za śmieszne pieniążki :D
Do Zary jest mi bardzo nie po drodze, nikt znajomy też nie używa tych perfum. Poczytałem tu i na fragrantica i nabrałem ochoty na zakupy on-line:
Obrazek
Do tej pory zaopatrywałem się u konsultantek A... (beznadzieja) i O....... (dużo lepiej). Mieszkam i pracuję na odludziu, w sklepach na topie jest tylko Adidas lub Wars.
W domu posiadam: La Rive Brutal (w pracy wywołałem nim niezłe zamieszanie :twisted: ), Consul, Oriflame Glacier i trochę flakoników tej słynnej firmy na A....
Wyrafinowanego gustu nie mam, chcę po prostu przyjemnie pachnieć. Myślę, że te pachnidła z Zary wypełnią moje potrzeby na dłuższy czas (na każdą okazję). Zrezygnowałem z Zara 8.0 i 9.0 ze względu na potwierdzoną słabość nowych wypustów 9-tki.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 1

Post04 listopada 2019, 01:11 - Pn

9 stron o "perfumach " Zary? :?
Kiedyś z nudów przewąchałem parę ich "perfum" i, absolutnie nie chcąc nikogo urazić, stwierdzam, że to wtórne, syntetyczne gówno. Takie samo badziewie, jak w innych sieciówkach.
Pewnie ten sam Chińczyk robi te cuda dla wszystkich odzieżowych molochów z niższej półki.
Poziom perfum "lanych"
Artur

PachnącyMariusz

Aktywny forumowicz

Post04 listopada 2019, 08:25 - Pn

Że wtórne to się zgodzę ale że wszystkie to gówno to już przesada. Można znaleźć na prawdę dobrze pachnące i trwałe perełki od nich. Na przykład Brass Dream trwały maślany cedr z irysem w którym nie czuć chemii. Pięknie pachnie, jakościowo.

margr

Forumowicz

Post05 listopada 2019, 21:53 - Wt

Artplum napisał(a):9 stron o "perfumach " Zary? :?
Kiedyś z nudów przewąchałem parę ich "perfum" i, absolutnie nie chcąc nikogo urazić, stwierdzam, że to wtórne, syntetyczne gówno. Takie samo badziewie, jak w innych sieciówkach.
Pewnie ten sam Chińczyk robi te cuda dla wszystkich odzieżowych molochów z niższej półki.
Poziom perfum "lanych"

A czy testy skłaniające do tak kategorycznych wniosków były chociaż w miarę dokładne czy wymagania dotyczące staranności testów przed osądami ograniczamy do tych droższych marek? :)

Nie chcę oceniać marki jako całości, bo znam niewiele ich perfum, przetestowałem zaledwie 3 zapachy. Mogę jednak powiedzieć, że każdy z nich okazał się lepszy od moich oczekiwań (które oczywiście nie były wygórowane biorąc pod uwagę markę i półkę cenową).

Vibrant Leather EDP okazał się przyzwoitym zapachem w klimatach Aventusa, przy tym nie będąc w moim odczuciu ordynarnym klonem (choć opinie co do tego, czy przekroczył tę granicę, są różne).

Tobacco Collection - Rich/Warm/Addictive to świetny miodowy, kokosowy i lekko tytoniowy słodziak. Test wykonany z ciekawości przy okazji wizyty w Zarze zakończył się nieplanowanym zakupieniem przeze mnie flakonu w zestawie z drugim zapachem z Tobacco Collection (nie był dostępny do zakupu oddzielnie). Zestaw kosztował 80 złotych, czyli wychodzi po 40 złotych za 100 ml obu pachnideł. Byłem niesamowicie zaskoczony dobrym poziomem tych perfum.

Tobacco Collection - Intense/Dark/Exclusive to druga woń z zestawu, jak najbardziej noszalna i poprawna, ale znacznie mniej ciekawa. Zapach trafił do mnie ze względu na chęć zakupu Rich/Warm/Addictive, planuję go oddać komuś w najbliższym czasie, bo nie będzie mi potrzebny.

Biorąc pod uwagę mnogość i cenę wypustów od Zary nie będę zaskoczony, jeśli okaże się, że oferują także sporo kiepskich pachnideł. Na dzień dzisiejszy zaryzykowałbym jednak stwierdzenie, że wypadają one o klasę lepiej od np. droższego Lacoste.

Jestem pewien, że gdy kiedyś znajdę się w okolicy Zary i będę miał dłuższą wolną chwilę, sprawdzę kolejne zapachy z ich kolekcji.

Artplum

Sensei Perfuforum

Post05 listopada 2019, 22:14 - Wt

Testy były tak dokładne, jak wymagające są te perfumy. ;)
Artur

ps1986

Aktywny forumowicz

Post06 listopada 2019, 07:46 - Śr

jak kiedyś lubiłem Twoje posty to stwierdzam, że strasznie męczący się zrobiłeś ostatnio.

Artplum

Sensei Perfuforum

Post06 listopada 2019, 08:07 - Śr

Przykro mi. Piszę, jak uważam i zdaję sobie sprawę, że nie wszystkim się to musi podobać.
Artur

El Perez

Forumowicz

Post06 listopada 2019, 09:07 - Śr

Artplum ocenia perfumy głównie po marce i pochodzeniu, zapach ma marginalne znaczenie.

Artplum

Sensei Perfuforum

Post06 listopada 2019, 12:05 - Śr

Rozszyfrowałeś mnie. Tak właśnie jest i tej wersji się trzymaj.
Zapomniałeś jeszcze dodać aspektu cenowego.
Tak naprawdę to w ogóle nie kupuję i nie wącham perfum.
Jak coś drogie i znanej marki to po prostu chwalę.
Tylko proszę, nie rozgłaszaj tego, bo dostaję za te pochwały po parę groszy, a wiesz, zima idzie, wszystko drożeje... Sam rozumiesz....
Artur

futureproof

Forumowicz

Post06 listopada 2019, 18:45 - Śr

9 stron o wszystkich ogólnie perfumach Zary, które ponoć są syntetycznym gównem, to nic w porównaniu z prawie 90cioma stronami o nie mniej syntetycznym saważu ;)

Artplum

Sensei Perfuforum

Post06 listopada 2019, 21:21 - Śr

Przecież przynajmniej połowa z tych 90 stron jest o tym, że Sauvage to syntetyczne gówno ;)
Artur

Bezguscie

Forumowicz

Post18 listopada 2019, 13:47 - Pn

Artplum napisał(a):9 stron o "perfumach " Zary? :?
Poziom perfum "lanych"

Poniosło Cię i to mocno, a zgodzić się mogę tylko z opinią o wtórności ew. możesz mieć rację co do Chińczyka, ale osobiście obstawiam, że rozlewają to w Hiszpanii. Nie jestem jakimś wybitnym specjalistą od Zary (znam może z dziesięć wód), ale mam jeden zapach dobrze przetestowany (20 może 30 ml) a drugi do dzisiaj używam (kończę 100ml). Ten drugi nazywa się Aromatic Future i stwierdzam z całą stanowczością, że gdyby nie parametry (są średnie po prostu) to nawet nie spojrzałbym w stronę sosydża. Stosunek cena/jakość nie do pobicia. Wszystkie Mexy, Banani, Nautica, Avony, Calviny, większoć Lacost, Bossów, Lanvinów, jakieś L'Aventury i wiele innych - mogą się schować. Razem z Erosem i Kourosem Silverem na przkład. Porównanie do lanych perfum już w ogóle od czapy (pierwszy z brzegu CK pachnie od tego kilka razy lepiej). Piszę to, bo każdy może mieć własne zdanie, ale porównywanie kaszlaka do np. Opla Astry jest zupełnie nie na miejscu. Tak samo jak porównywanie Opla Astry do nawet pierwszego z brzegu samochodu, który nie był produkowany jako jeździło dla mas. Trzymając się dalej przykładów motoryzacyjnych, powiedziałbym, że Zara to taki Opel Astra, ale w cenie VW Up! I tego będę się trzymał.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/7407/
“The world you desire can be won, it exists, it is real, it is possible, it is yours.”

igr

Post25 listopada 2019, 11:51 - Pn

Perfum od Zary osobiście nie mam ale ostatnie zapachy wąchałem, nie jest to nic wyjątkowego choć i tak nie ma tragedii ale o to chodzi, należy zdawać sobie sprawę z celu jaki perfumy w takim sklepie mają osiągnąć i generalnie że to sklep masowy. Bliska mi osoba pracuje w Zarze i wiem, że perfumki sprzedają się bardzo dobrze, zwróćcie uwagę na nową linię Zara Emotions z Jo Loves (EDP!), wygląda świetnie, jest tania a że pachnie przeciętnie dla bardziej wymagających, nie zmienia faktu że Zaraz to co robi - robi dobrze.

torion

Forumowicz

Post25 listopada 2019, 23:28 - Pn

Proszę wybaczyć.... Czy ktoś coś z tego zrozumiał? :?
Dbajmy choć trochę o styl klasę, nawet jeśli to wątek ZARA.

PoczątkującyAmator

Post26 listopada 2019, 15:14 - Wt

Witam chciałbym się zapytać naszych Szanownych użytkowników czy aktualnie jest dostępny maksymalnie w 100 ml opakowaniu coś bardzo podobnego do Blue Hole? Spodobał się mi, super cytrusowy zapach, posiadam również Vibrant Leather Cologne, który jest bardzo podobny i z o wiele większą trwałością. Znam From Paris to New York, wiem, że to blue hole tylko w innym flakonie jednakże te perfumy są niedostępne, a trochę kiepsko sprowadzać coś z Zary z innego kontynentu. Może wrzucili coś bardzo podobnego, nie przekraczającego 120 ml, Mercedes Benz Cologne by załatwił sprawę, ale 120 ml bądź jedynie 40 ml w niezbyt przyjemnej cenie. Nie musi być z zary, ale żeby było jak najbardziej do tego zbliżone:) Pozdrawiam

Hermes

Post27 listopada 2019, 00:28 - Śr

Pojawiła się seria ośmiu nowych perfum powstałych w kolaboracji Zary z Jo Malone London. Opisy perfum sugerują ciekawą kolekcję, minimalistyczne flakony i cena niewiele wyższa niż typowe zapachy z zary wyglądają zachęcająco
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Perfumy męskie - dyskusja ogólna