Teraz jest 25 maja 2020, 15:11 - Pn

• Reklama

Najlepsze męskie pachnidła do 100 złotych

Dyskusja ogólna o perfumach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Marks

Aktywny forumowicz

Re: Najlepsze męskie pachnidła do 100 złotych

Post27 lutego 2013, 19:43 - Śr

Swoją drogą z czego mogą wynikać takie różnice w cenie tego Horizona, że bardziej nam się opłaci kupić 3x 50ml niż 1x 100ml? Zazwyczaj jest odwrotnie?

Pewnie dlatego ze w tej chwili trudno go dostac, jakis czas temu na jednej z najpopularniejszych perfumerii internetowych był za ok 80-90 zl.

IrekFF

Aktywny forumowicz

Post28 lutego 2013, 22:52 - Cz

nautica voyage

bije większość świeżaków na rynku w tym AHS
http://www.fragrantica.com/member/275893/#

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post01 marca 2013, 14:31 - Pt

Salvatore Ferragamo F by Ferragamo Pour Homme.

Dawidow90

Post02 marca 2013, 11:50 - So

Polecam wody Federico Mahora. To tak naprawdę podróbki znanych marek, ale dobre jakościowo. Mocne, trwałe i przyjemne. Cena - ok. 60 PLN za 100ml.

Siedzeipachne

Forumowicz

Post02 marca 2013, 11:55 - So

Podróbki znanych marek za 60zł? Za te pieniądze można dostać kilka unikalnych zapachów które nie są podróbkami (co było pokazane w tym wątku wielokrotnie).

Ja teraz przymierzam się do zakupu Franck Olivier Black Touch. Nie miałem okazji jeszcze korzystać ale po opiniach na forum tym czy też zagranicznych stronach wygląda to na kolejną perłę jeśli chodzi o niską i średnią półkę cenową. 100ml około 70-90zł(z przesyłką) także mieści się w naszym przedziale, i muszę przyznać, że te perfumy posiadają jeden z ładniejszych flakonów jakie widziałem :).

PS: Teraz widzę, że ten cały Federico Mahora to poprostu perfumy "FM". Miałem 2 razy perfumy tej firmy (kupione chyba tylko by odczepili się ode mnie ci natrętni dystrybutorzy którzy kiedyś byli moimi znajomymi ale teraz muszę ich unikać :twisted: ) i to był jakiś żart jeśli chodzi o jakość, szczególnie za taką kasę. Poniżej tej kasy za 100ml kupiłem (po opiniach w tym dziale) np adidas AB (55zł z przesyłką) czy malizie (25zł/50ml= 50zł/100ml) i biją jakością i kompozycją FM na głowę. Te perfumy FM używam tylko jako odświeżacz powietrza bo ich trwałość na skórze to żart (zapach we wszystkich taki sam :)). Nie polecam! Jeśli jakość zmieniła się przez ostatni rok to możecie wyprowadzić mnie z błędu ale ja już raczej nigdy nie wrócę do tej marki :).

Marks

Aktywny forumowicz

Post02 marca 2013, 13:55 - So

Ja teraz przymierzam się do zakupu Franck Olivier Black Touch. Nie miałem okazji jeszcze korzystać ale po opiniach na forum tym czy też zagranicznych stronach wygląda to na kolejną perłę jeśli chodzi o niską i średnią półkę cenową. 100ml około 70-90zł(z przesyłką) także mieści się w naszym przedziale, i muszę przyznać, że te perfumy posiadają jeden z ładniejszych flakonów jakie widziałem :).

Black Touch mozna znalesc juz za ok 60 zl z przesyłka :) nie tak dawno były dostepne testery z korkiem za 45 wiec zapach naprawde tani a jakosc całkiem dobra :)

Siedzeipachne

Forumowicz

Post02 marca 2013, 14:38 - So

Marks napisał(a):

Black Touch mozna znalesc juz za ok 60 zl z przesyłka :) nie tak dawno były dostepne testery z korkiem za 45 wiec zapach naprawde tani a jakosc całkiem dobra :)

Będę więc obserwował oferty (zapach i tak raczej bardziej jesienno-ziomowy niż wiosenno-letni) gdybyś zauważył go w ciekawej cenie daj znać na PW proszę :).

Wracając do tematu polecam jeszcze Tabac Sport który miałem okazję kiedyś powąchać, kilka dni temu przypomniałem sobie o nim, problem w tym, że praktycznie nigdzie nie można go dostać... jeśli ktoś jednak znajdzie gdzieś to po pierwsze warto się skusić bo kosztował z tego co znalazłem archiwalne oferty około 50zł/100ml a po drugie niech da znać gdzie go znalazł :).

http://www.youtube.com/watch?v=S2W5wTuVCVU

khorne

Aktywny forumowicz

Post02 marca 2013, 14:48 - So

Jesli podoba Ci sie Terre (a nie posiadasz butli) to BT bedzie strzalem w 10tke

lukesho

Moderator

Post02 marca 2013, 16:28 - So

khorne napisał(a):Jesli podoba Ci sie Terre (a nie posiadasz butli) to BT bedzie strzalem w 10tke

Nie zawsze będzie strzałem w 10. U mnie nie był. Terre lubię, a BT mi nie odpowiada. Może dlatego, że te pachnidła mają ze sobą niewiele wspólnego.

khorne

Aktywny forumowicz

Post02 marca 2013, 16:38 - So

Mam zarowno Terre jak i BT. Nie przepadam za tego typu klimatem i obydwa zapachy nie robia na mnie wielkiego wrazenia ale w moim odczuciu sa b.podobne do siebie.

Siedzeipachne

Forumowicz

Post02 marca 2013, 17:44 - So

Nie wiem czy lubię Terre, ogólnie perfumami (tymi prawdziwymi) zainteresowałem się ze 2 tygodnie temu, ale nie wiedziałem że to będzie tak wciągające bo już zdążyłem zakupić 6 butli 8-) i kolejne kilkanaście ciekawych pozycji na liście. Ogólnie podoba mi się większość zapachów bo w porównaniu z tym czego używałem wcześniej (tanie "perfumy" gdzie wersja męska pachnie zawsze tak samo, ostra alkoholowa woń i damska to samo, wygładzone kwiatki, damskich nie używałem rzecz jasna ale dla porównania o co mi chodzi, oczywiście o 3 fazach zapachu nie było mowy) każdy zapach wydaje mi się niezwykły i mam zamiar próbować różnych gatunków od świeżaków po ciężkie drzewno/kadzidlane nuty :).

Wracając do wątku:

Nabyłem w ciemno perfumy: JACQUES BOGART one man show Gold Edition. Wersja Gold jest zdecydowanie droższa i trudniej dostępna od wersji standardowej ale też ponoć dużo ciekawsza. Cena około 70-80zł/100ml. Jak już przyjdą i wypróbuję to dam znać jakie są. Ponoć super intensywne i trzeba z nimi ostrożnie, ale zobaczymy :).

khorne

Aktywny forumowicz

Post02 marca 2013, 19:15 - So

W takim razie zdecydowanie odradzam BT. To jest zapach, ktory moze Ci sie nie spodobac. Raczej z cyklu "albo uwielbiam, albo nienawidze" a nie "bardziej lub mniej ale wszystkim sie spodoba". W ciemno bym nie bral bo duze ryzyko niepowodzenia woni.

Siedzeipachne

Forumowicz

Post02 marca 2013, 19:28 - So

khorne napisał(a):W takim razie zdecydowanie odradzam BT. To jest zapach, ktory moze Ci sie nie spodobac. Raczej z cyklu "albo uwielbiam, albo nienawidze" a nie "bardziej lub mniej ale wszystkim sie spodoba". W ciemno bym nie bral bo duze ryzyko niepowodzenia woni.

Jak powiedziałem jestem otwarty na propozycje więc pewnie zaryzykuję :). Jak się nie spodoba to będzie dobry prezent dla kogoś kto takie wonie preferuje albo sprzedam go na allegro czy forum z lekką stratą :). Ale tak jak mówię, po przejściu od zapachów typu str8 podoba mi się niemal wszystko co prezentuje jakąś jakość :).

Yoroi

Post03 marca 2013, 16:08 - N

Gdybym miał np. koledze szczerze zaproponowac fajne zapachy do 100 zł za 100ml to rzekłbym tak:
Przede wszystkim kup nr 1.
1. Azzaro Chrome - miły, kultowy, charakterystyczny i trwały zapach. Trzyma na skórze ok. 6-10 godzin. Na odzieży nawet dłużej. Kupiłem w hurtowni oryginał w targetowym pudełku w cenie 180 zł za 200ml. Czyli 90 zł/100ml lub 45zł/50ml. A tester 100ml w białym kartoniku mogłem kupic za 100-95 zł.

Jeśli chcesz jeszcze taniej (ok. 20-50 zł/100ml) to mogę polecić:
2. Chicago Blues od Vittorio Belluci - dostałem w prezencie od teściowej. Cena ok 20zł/100ml. Rewelacja w kategorii wrażenia do ceny. Zapach w typie: Chanel Bleu Men. Nuta głowy- pomarańcza, szałwia. Nuta serca – imbir, gałka muszkatołowa, pelargonia. Nuta bazy –wetyweria, paczula wonna. Męski , ciepły zapach o niezłej trwałości. Na nadgarstku czuc nawet po 4-6 godzinach.

3. Esprit Life by Esprit Man od Coty – to też był prezent od teściowej. Miły, świeży lekko cytrusowy męski zapach. Nuty zapachowe: nuta głowy: czerwona pomarańcza, zielone jabłko. Nuta serca: gałka muszkatołowa, biały kardamon, anyż. Nuta bazy: biała ambra, skórka grejpfruta, drzewo tekowe. Flakonik 75 ml kosztował ok. 40-50 zł. Zapach trwały 5-6 godzin na skórze. Obok Chrome to mój ulubiony świeżak.

4.STR8 Original – fajny charakterystyczny męski zapach. Niestety trwałośc słaba. U mnie na skórze tylko 2-3 godziny. Cena 50-60 zł za 100ml flakon w blaszanym pudełku. Od kilku lat rytualnie na imienimy/urodziny/święta otrzymywałam różne STR8. Mam porównanie i wg mnie Original był/jest najlepszy. Ale poproszę najbliższych darczyńców żeby przy zakupach celowali już w inne marki.

Wszystkie ww zapachy polecam nie na podstawie małych lub incydentalnych prób ale z perspektywy wielomiesięcznego używania.

Siedzeipachne

Forumowicz

Post03 marca 2013, 17:26 - N

Yaroi a gdzie znajdziemy ten zapach: Chicago Blues? Dostępny w jakiejś sieci marketów/sklepów? Cena śmieszna a ja lubię odkrywać takie perły :).

koorchuck

Bardzo aktywny forumowicz

Post03 marca 2013, 17:31 - N

Zapachy Vittorio Bellucci są podróbkami markowych perfum, więc szukał bym go na jakichś bazarach, pasażach, chińskich centrach handlowych (sam widziałem te wody w jednym z nich, ale nie testowałem, więc o ich jakości się nie wypowiem), ewentualnie jakichś drogeriach z tanimi kosmetykami.

Doniek

Aktywny forumowicz

Post03 marca 2013, 17:37 - N

Czy jest sens podawania propozycji podrobek? Wydaje mi sie, że nie taki był zamysł tego tematu ;)

koorchuck

Bardzo aktywny forumowicz

Post03 marca 2013, 17:38 - N

Tego nie wiem, ja tylko odpowiedziałem na zadane pytanie ;)

Yoroi

Post03 marca 2013, 18:31 - N

Doniek napisał(a):Czy jest sens podawania propozycji podrobek? Wydaje mi sie, że nie taki był zamysł tego tematu ;)

To chyba w pełni legalna firma jest!? Na opakowaniu podany jest adres, nazwa firmy i produktu - mi to nie sugeruje próby podrobienia czegokolwiek.

Teściowa kupiła mi pod choinkę m.in. zestaw prezentowy (woda + balsam po goleniu). Podejrzewam że w Auchan lub Rossmanie lub pochodnym. Teściowa po bazarach nie chodzi.
W google pod hasłem "Zestaw prezentowy Chicago Blues Vittorio Bellucci" znajdziecie ten zestaw , za ok 30 zł.
A wody toaletowe luzem też można wyszukac w internecie (15-20zł).

Mam jeszce karton (karton jest naprawde dopracowany) i jest na nim: nazwa firmy Verona, adres: okolice Sochaczewa. Na ich stronie wyczytałem, że zapachy produkują dopiero od roku? Link poniżej.
http://www.veronavpp.eu/index.php?m=makeup&id=19

Uwaga nie jestem powiązany z tą firmą ani z branżą kosmetyczno-perfumeryjną. Równie dobrze mogą napisac Wam co jest wydrukowane na kartoniku Azzuro Chrome, które pachnie szlachetniej i dłużej .... ale kosztuje 10x więcej.
Ostatnio edytowano 03 marca 2013, 18:49 - N przez Yoroi, łącznie edytowano 1 raz

Siedzeipachne

Forumowicz

Post03 marca 2013, 18:44 - N

Rzeczywiście firma chyba to coś w stylu FM która kopiuje zapachy od innych i nie o to nam chodziło w tym wątku. Niemniej jednak pewnie i tak postaram się wypróbować tą wodę jeśli gdzieś ją znajdę bo opinie ma całkiem niezłe a czasami nawet wśród imitacji trafi się coś ciekawego (jak na stosunek cena/jakość) jak np hitfire czy tego typu wynalazki :).

Ostatnio w necie natknąłem się na opis jakiegoś pachnidła z biedronki za 15 czy 20zł/100ml które przypominało ponoć czerwonego Lacosta i ponoć było bardzo bliskie oryginałowi, także moim zdaniem warto sprawdzać takie zapachy bo mimo, że 95% z nich nadaje się do kosza bo wszystkie pachną tak samo tanio i krótko to jednak czasami trafiają się perełki a w tym wątku chcemy je przecież odkrywać :). Oczywiście też wolę zdecydowanie wody które nie wzorują się na żadnych innych ale może czasami jak nie mają pomysłu to niech się wzorują :).

PS: W każdym razie chyba i tak nikt nie dowie się jak ta woda pachnie bo nawet oficjalny sklep producenta nie ma jej w magazynie już :).

Swoją drogą firma wygląda mi na mało poważną, jakby wymarła, profil na facebooku nieaktualizowany od roku (a jak był aktualizowany to wklejane jakieś totalne śmieci i prywatne zdjęcia WTF?), strona jak z poprzedniej epoki etc :).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Perfumy męskie - dyskusja ogólna