Teraz jest 25 marca 2019, 02:29 - Pn

• Reklama

Klon/ podróba/ alternatywa? Co tak naprawdę jest czym?

Dyskusja ogólna o perfumach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post27 października 2017, 10:19 - Pt

Na Pachnącej Polsce wywiązała się pewna dyskusja na temat podrób i innych alternatywnych perfum.
Wypowiadały się tam osoby, z którymi nie do końca się zgadzam ale zwyczajnie nie chciało mi się wywoływać gówno burzy.
Co o tym sądzicie?

Nie ma co pisać o takich wynalazkach jak Cocoa Szanel, Savege, Boos, Lokasta, 515 Vip Man itp.
Bo to jest gówno i nie ma co nawet dyskutować. Tym bardziej takie podróby, które zżynają nazwy oryginałów jota w jotę. To jest przestępstwo i powinno być karane- wszyscy wiemy jak wygląda rzeczywistość...
Ale czym się różnią takie perfumy jak La Rive, Bi-Es, FM, Xbolt i inne tego typu od takich jak Rasasi, Armafy, Al Haramainy? Jedne to słabe imitacje a drugie ciekawe klony? Mam wrażenie, że wyrażenie "klon" nie jest naładowane negatywnymi odczuciami, jest tak jakby przyzwoleniem na takie postępowanie marki, która ewidentnie bazuje na popularności oryginalnego odpowiednika.

Osobiście brzydzę się ordynarnymi podróbami, przyzwalam na istnienie kiepskich imitacji (o ile nie kradną i nie przeinaczają nazw oryginałów)- nie wszyscy mają pieniądze, żeby nabyć perfumy za 100 czy nawet 50zł, i używam co poniektórych Armafów/Rasasi (uważam, że są naprawdę dobre), ale nie wrzuciłbym absolutnie wszystkich powyższych przykładów do jednego wora- PODRÓBY, KONIEC KROPKA.

Jakie wy macie zdanie w tym temacie?
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

srG

Perfumaniak

Re: Klon/ podróba/ alternatywa? Co tak naprawdę jest czym?

Post27 października 2017, 10:45 - Pt

Było o tym tutaj:
viewtopic.php?f=59&t=7721
Ostatnio edytowano 27 października 2017, 10:47 - Pt przez srG, łącznie edytowano 1 raz

Kenzo

Bardzo aktywny forumowicz

Post27 października 2017, 10:46 - Pt

Wg mnie jest jak piszesz. Nie każdy może pozwolić sobie na droższe Chanele czy inne znane marki, dlatego wybiera różne alternatywy, co powiem szczerze mocno mnie wk****a ze względu na to, że wtedy zapach staje się mocno powszedni. Osobiście wolę mieć 10ml oryginału niż 100ml jakiegoś pachnidła z FM, ale to już mam tak zakodowane w łepetynie. Natomiast wiąże się to z innym aspektem, a mianowicie jakością tych właśnie alternatyw. Ostatnio zaistniała sytuacja: uroczystość rodzinna i mówię do brejdaka,że sprawił sobie Diora Sauvage'a i dobrze na nim pachnie. On się na mnie patrzy jak na idiotę i mówi, że mu jego panna z Yodeymy jakiś nowy zapach wzięła. No i patrzę w necie a tu YODEYMA CARIBBEAN - DIOR SAUVAGE :o

turbosnail

Hiper Perfumaniak

Post27 października 2017, 10:48 - Pt

moje zdanie jest takie jak mówi Prawo, co nie jest zabronione jest ok, każdy świadomie wybiera oryginał czy zamiennik.
i dobrze, tak powinno być.

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post27 października 2017, 17:18 - Pt

Jest jeszcze dziwna opcja że jakiś klasyk mógł powstać z jakiegoś "gówna", a nikt o tym nie ma teraz pojęcia.
Bezmyślne otępienie przygarnęło go pod swe opiekuńcze skrzydła, rzucając mu czułe spojrzenia.

bilbobag

Forumowicz

Post28 października 2017, 11:25 - So

Ja bardzo nie lubię podróbek - czy to "oryginalnego" zapachu z allegro za 1/3 ceny, czy też popularnych perfumetek. Zapachy inspirowane jestem w stanie zrozumieć, takie, które nie reklamują się oryginalnym produktem, tylko jakością i relacją tej jakości do ceny.

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post28 października 2017, 12:10 - So

wszystko już było- Ben Akiba
Mario o zapachach klonach mam swoje zdanie
natomiast nazwy Cocoa Szanel, Savege, Boos, Lokasta, 515 Vip Man
są z reguły kojarzone z inną firmą
a wewnątrz jest zupełnie co innego
i to jest pasożytnictwo na marce
natomiast klon zapachu/ czy wzorowanie się na zapachu
-częste w znanych firmach lecz sprzedane pod własną marką/
lub
półfabrykat z którego robi się oryginalne perfumy/ te samo miejsce powstania/
do samodzielnego tworzenia końcowego produktu DIY
to dla mnie trochę co innego
chociaż i do tego można się przyczepić
zrobienie samodzielnie regału na książki też może być poczytane
za kopię IKEA
a jeszcze jak się zrobi z płyty z tej samej fabryki i da te same okucia/ wszystko można kupić w sklepach/
bardzo trudny temat dla każdego może być inne rozwiązanie

arek

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 2

Post28 października 2017, 13:44 - So

Ze wszystkich odpowiednikow polecam marke Yodeyma
...nie liczy się wygląd ...ważne co masz do powiedzenia i jak pachniesz !!!

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post28 października 2017, 14:06 - So

supermariobros napisał(a): To jest przestępstwo i powinno być karane- wszyscy wiemy jak wygląda rzeczywistość...
Jakie wy macie zdanie w tym temacie?

Ale wcześniej należy wyjaśnić co i jak. Co to jest podróbka? Podróbka to te pierwsze wymienione - nic nie warte i słabe, alternatywy to kopie; często dość udane i z nawet dobrych składników, a podróbki oryginalne? Na youtube są recenzje wartościowych podrobionych marek i jak testujący twierdzą - są jak oryginał, więc skoro są jak oryginał i ich jakość jest świetna to o jakiej podróbce mowa? Toż to doskonały produkt. Tajemnicą jest dlaczego taki produkt powstał i w jakich okolicznościach? No proszę, nie macie spekulacji jak to się dzieje, polecacie seriale o detektywach przecież :D
Bezmyślne otępienie przygarnęło go pod swe opiekuńcze skrzydła, rzucając mu czułe spojrzenia.

Fabrice

Forumowicz

Post28 października 2017, 23:02 - So

Wtedy to jest plagiat, a w tym przypadku w perfumach sprawa bardziej ociera się o etykę niż o prawo :geek: . Nawet, jeśli charakterystyczna kompozycja brzozy, ananasa, i innych tam owoców i szypru jest jakoś wyjątkowa, to słynący z niej dom nie ma na nią wyłączności :mrgreen: Granice są bardzo płynne i trudno klony posądzać o bycie podróbami, nawet te nachalne i łudząco przypominające bardziej znane pozycje...

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post29 października 2017, 12:21 - N

Mario z drugiej strony po co o tym pisać
bo chcesz przekonać nie przekonanych
lub żeby ciebie przekonali
a na temat alternatyw możemy pisać
mało tego jest oddzielny dział
i chwała administracji za to
to czego ci brakuje? :?:
bo jak wymiany to masz grupę GO na fb
i tam możesz wymieniać / handlowa/rozbierać
i jak się Żywnie podoba
na naszym forum są reguły i bardzo dobrze
dlatego jak już chciałeś pogadać na temat alternatyw/ i nie tylko/
to lepiej otworzyć temat w dziale alternatyw :)
ps widziałem twoją dyskusje na Pachnącej Polsce
i prócz burzliwych emocji nic nie przyniosła
bo i przynieść nie mogła ;)

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post14 marca 2019, 18:56 - Cz

odkopuje temat ktory Mario zalozyl :P ostatnio wywiazala sie dyskusja(a nawet i dzisiaj)na temat al haramain knight i blanche,wiec teraz swoje dywagacje,zale itp rzeczy mozna pisac tu! zeby nie zasmiecac watkow :P

Lucjan

Moderator

Post14 marca 2019, 19:00 - Cz

Bardzo dobrze Piotrek , że wyciągnąłeś ten wątek . Mam nadzieję że tematy o zapachach będą traktowane teraz jako wrażenia użytkowników o odbiorze danych perfum a nie jako insynuacje kto od kogo " pożyczył " pomysl na jego stworzenie

Artplum

Mega Perfumaniak

Post15 marca 2019, 01:33 - Pt

Lucjanie, to kto od kogo i w jakim stopniu pożyczył, jest tak samo ważne, jak wrażenia z obcowania z danym produktem.
Ale dobrze, że wątek odkopany.
Moje zdanie o podróbach wielu tutaj już zna.
Ba! Mam nawet wielbicieli :P
Dopóki będę na tym Forum, będę chamską podróbę nazywał chamską podróbą, bez względu na to, ilu użytkowników się przy niej onanizuje, bo za 10 procent ceny pachną prawie tak samo.
Będę też zdania, że wątki takich tworów powinny być przeniesione do działu alternatyw, skoro takowy powstał.
O inspiracjach wkrótce napiszę
Artur

Rafal_Chow

Forumowicz

Post15 marca 2019, 09:27 - Pt

Artplum

Czyli Creed Original Santal też powinien się znaleźć a alternatywnych?.
Kto to ma oceniać?.
Przykładowo.
Wiem. Ty nie widzisz, żeby był zerżnięty czy zapożyczony. Czyli nie.
A ja widzę, że to zapożyczone było od Individuela. Czyli tak.

wasylz

Forumowicz

Post15 marca 2019, 09:36 - Pt

Właśnie testuję Hawas od Rasasi - i czytam w niektórych komentarzach że jest klonem Invictus Aqua. Trochę mnie to dziwi, bo jak można być klonem czegoś, co powstało później od ciebie?

Machiavelli

Post15 marca 2019, 09:44 - Pt

W miarę poznawania nowych zapachów, te "zapożyczenia" czy "inspiracje" zaczynają być coraz powszechniejsze i łatwo odkrywane (z drugiej strony coraz też łatwiej odkrywać niuanse, które je od siebie odróżniają). :P Często w różnym stopniu i z różnym efektem. Granica jest tak bardzo subiektywna i płynna, że nie bardzo rozumiem tak skrajnej postawy Artura.
Ostatnio edytowano 15 marca 2019, 09:46 - Pt przez Machiavelli, łącznie edytowano 1 raz
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

grembi

Post15 marca 2019, 09:45 - Pt

No PR jest silniejsza marką na rynku więc z założenia Rasasi nie ma szans :-)

Ogólnie ja nic nie mam do zapachów inspirowanych, drażnią mnie za to chamskie podróbki.

wahoo

Post15 marca 2019, 09:48 - Pt

Ja też mam problem alternatywami/podróbami. Gdzie np. postawić granicę między GO a perfumami? Czy takie GO rozlane we "Francuskich perfumach na mililitry" to podróba, ale to samo GO w ładnym flakonie Zary czy innego Al Haramaina to już inspiracja (wiem, trochę przejaskrawiam, ale skoro niejedno GO jest bliższe pierwowzorowi niż "inspiracje", to może wcale nie aż tak bardzo?)?
Dyskutowane podobieństwo Original Vetiver do Muglera nie jest moim zdaniem w najmniejszym stopniu kontrowersyjne - OV to zapach, który powstał na podobieństwo (i Creed nie wstydzi się tego przyznać), ale nie z zamierzeniem bycia jak najbardziej podobnym. OV jest zapachowo zbliżony, ale z inaczej rozłożonymi akcentami czy niuansami. To jest zapach inspirowany, który można użyć jako alternatywę.
Co innego gdy ktoś próbuje stworzyć zapach możliwie jak najbardziej podobny, a najlepiej jeszcze jak najmniejszym kosztem - to ordynarna podróba.

Ja mam awersję do takich zapachów, a że w szafie nie brakuje mi perfum, które mogę nosić, to "tanie zamienniki" odpuszczam bez żalu.

Artplum

Mega Perfumaniak

Post15 marca 2019, 10:20 - Pt

Rafal_Chow napisał(a):Artplum
Kto to ma oceniać?.

Zostanie powołana komisja śledcza :lol:

Machiavelli napisał(a):W miarę poznawania nowych zapachów, te "zapożyczenia" czy "inspiracje" zaczynają być coraz powszechniejsze i łatwo odkrywane (z drugiej strony coraz też łatwiej odkrywać niuanse, które je od siebie odróżniają). :P Często w różnym stopniu i z różnym efektem. Granica jest tak bardzo subiektywna i płynna, że nie bardzo rozumiem tak skrajnej postawy Artura.

Święte słowa, Alanie.
Nie zawsze jest wszystko proste i jasne, a forum jest po to, żeby i o takich niuansach dyskutować.
Zauważ, że moja skrajna postawa dotyczy ewidentnych klonów, które w świetle prawa nie są podróbami, bo nie jest podrobiony flakon i nie jest użyta nazwa, ale i tak każdy wie, o co chodzi, vide L'Aventura, czy La Yukawam.
Artur
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie - dyskusja ogólna