Teraz jest 21 października 2019, 12:08 - Pn

• Reklama

Używacie "damskich" perfum"?

Dyskusja ogólna o perfumach dla kobiet.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Lucjan

Moderator

Re: Używacie "damskich" perfum"?

Post07 października 2019, 17:36 - Pn

Używam Guerlain : Shalimar , Shalimar Initilal L'eau i Jicky

Bazyli

Bardzo aktywny forumowicz

Używacie "damskich" perfum"?

Post07 października 2019, 18:33 - Pn

Oooo... Fajny temat :) Ja jestem zakochany w Le Labo Ylang 49 (za którego nb. zbieram od mojej ukochanej nagminne nagany :D ) i oczywiście używam :) Globalnie przywdziewałem jeszcze Reminiscence Patchouli i Habanitę Molinarda, na swój global czeka jeszcze Shalimar. Generalnie nie mam żadnych obiekcji, jeśli chodzi o podziały - jeżeli coś mnie zachwyci i uważam, że mogę to nosić, to na etykietkę nie patrzę ;) A szczytem moich marzeń (czego, niestety, raczej nie zrobię :( ) jest użycie majstersztyku wśród damskich pachnideł - Dune :)

Bazyli nadaje mobilnie...
Good Life, Xeryus Rouge, Kouros, Zino, Gentleman, Eternity, Declaration, Egoiste, Cacharel PH, Fleur du Male, Obsession - Mnie się podobają zapachy, które już raz czułem. Po prostu. No… To… Poprzez… No reminiscencję :D

kyloe

Bardzo aktywny forumowicz

Post07 października 2019, 19:31 - Pn

Ja czasami noszę Portrait of a Lady F.Malle dla mnie to jest uniseks. Zdarza mi się też, ale dość rzadko, Encens Mythique Guerlain. Mógłbym też spokojnie nosić Mitsouko, testowałem go kilka razy i jest to świetny zapach. Ostatnio też testowałem damskie Amouage - Ubar, Fate i Imitation. Dwa pierwsze spoko, trzeci zdecydowanie na nie

Lucjan

Moderator

Post07 października 2019, 19:38 - Pn

W takim razie muszę zapukać do Beaty o Mitsuoko

NoTimeToulouse

Post17 października 2019, 11:43 - Cz

Jak najbardziej używam. Nie obchodzi mnie czy dane perfumy są sprzedawane jako damskie, męskie czy unisex. Nie ograniczam się przy zakupie próbek. Testuję wszystko i po testach sam klasyfikuję sobie perfumy - ostatecznie noszę te, które uważam za uniseksowe lub męskie. Uwielbiam i używam Chanel No 19 EDT oraz Balenciaga L'Essence - uważam je za perły w mojej małej kolekcji. Lubię też Black Cashmere, L'Heure Bleue oraz Chanel Cristalle EDT.

Z drugiej strony bardzo doceniam Guerlain Insolence, Chanel 31 Rue Cambon EDP, Chanel Coco EDT i Chanel No 5 EDT, ale klasyfikuję je jako damskie i delektuję się nimi tylko w domu. Gdy raz zaaplikowałem sobie do pracy Coco EDT, czułem się w nich niekomfortowo, pasowały do mnie jak wół do karety, obawiałem się ponadto, że jakaś grupka naprutych, skretyniałych troglodytów czując ode mnie na ulicy te perfumy, stwierdzi, że jestem gejem, po czym spuszczą mi łomot ;) Podziwiam Eugene'a z kanału U Smells Good, że ma odwagę na co dzień używać kilka z wyżej wymienionych.

rabarbary

Super Perfumaniak

Post17 października 2019, 13:12 - Cz

Bazyli, czemu nie damskie Dune? To jest wg mnie uniseks z przechyłem na męską stronę :)

Lucjan daj namiar, przyślę Ci próbki.
I chętnie bym powąchała Mitsouko na mężczyźnie, może być zaskakująco ciekawe :)

NoTimeToulouse Balenciaga L'Essence jest genialna!

NoTimeToulouse

Post17 października 2019, 13:56 - Cz

W pełni się zgadzam co do L'Essence. Szkoda, że Olivier Polge nie potrafi już wejść na taki poziom tworząc dla Chanel.

Polecam użycie L'Essence w ciężkie mrozy. Świetnie się komponuje ze sobą chłód tych perfum i zimowy chłód.

rabarbary

Super Perfumaniak

Post17 października 2019, 14:00 - Cz

O, ciekawe.
Zawsze ich używałam jesienią i wczesną wiosną.
Poczekam zatem na mrozy :)
Poprzednia strona

Powrót do Perfumy damskie - dyskusja ogólna