Teraz jest 17 sierpnia 2019, 15:51 - So

• Reklama

Dzisiaj pachnę ...

Dyskusja ogólna o perfumach dla kobiet.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

mariolawiki1

Forumowicz

Re: Dzisiaj pachnę ...

Post07 lutego 2019, 11:24 - Cz

Dzisiaj Bluebell :) Kocham ten zapach miłością trwałą i niezłomną 8-)

Koteczka jest całkiem dzika, nie wiem jak jej ząbki, czasami wychodzi jej języczek na wierzch, trzeba będzie sprawdzić. Na razie siedzi pod łóżkiem córki, nie wychodzi, siedzi zamknięta w jej pokoju, musi być na ograniczonej przestrzeni. :) biedactwo kochane.
Będzie trudno ją oswoić, gdyż od półtora roku przebywała w schronisku, wcześniej chyba miała dom, bo ma bliznę na brzuszku, prawdopodobnie po sterylizacji, chyba ktoś ją po prostu wyrzucił, znudziła się :cry: :? Koty wysterylizowane raczej nie uciekają :(
Trzeba mnóstwo czasu, miłości i cierpliwości. :)

Chciałam kiedyś kupić Stash, ale chyba podziękuję za koperek :P 8-) :lol:

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post08 lutego 2019, 00:31 - Pt

Super że przygarnęłaś tę kicię, po długim czasie ma znowu dom :)

Dziś pachniałam Jo Malone Darjeeling Tea. Co do koperku w Stashu, czułam go krótko ale było to ciekawe doświadczenie - do tej pory gdy w jakichś perfumach inni go wyczuwali, ja go nie znajdowałam a teraz był bardzo realistyczny. Wiem że są laktony pachnące koprem, przynajmniej miałam szansę się z nimi zapoznać :D I też chciałam kiedyś kupić Stash, był swego czasu w dobrej cenie w TK Maxxach, tylko niestety nie w krakowskich.

mariolawiki1

Forumowicz

Post09 lutego 2019, 11:47 - So

Wczoraj Myrrh and Tonka Jo Malone. Trzymały się przez cały dzień na mnie :)

Dzisiaj jeszcze nic :)
EDIT: Rose Couture Elie Saab noszę sobie :)

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post09 lutego 2019, 13:19 - So

A u mnie Dolce Vita, później może jeszcze jakieś próbki :)

mariolawiki1

Forumowicz

Post09 lutego 2019, 14:41 - So

Nie mam siły i czasu na próbowanie, wiem, że miałam w tym tygodniu coś przetestować, ale niemal nie ma mnie w domu, jak wracam wieczorem padam na twarz, dzisiaj wolne, wstałam dopiero koło 12, o czwartej rano córkę wyprawiałam na bieg... więc to taki przerywany wypoczynek był raczej.
Szkoda trochę, mam nadzieję, że próbki się nie popsują...

Masz jakieś fajne zapachy, Dorotko, do przetestowania?
Czekam z utęsknieniem na jakiś czas tylko dla siebie, będę testować każdego dnia coś innego :D :mrgreen:

PS. Nie mam Dolce Vity, muszę kiedyś kupić... jak i wiele innych zapachów :)

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post09 lutego 2019, 23:40 - So

Nie mam żadnych nowych perfum do testowania, ale wybrałam kilkanaście sampli, które chciałabym przetestować ponownie i zrobić jakieś notatki albo recenzje - są to głównie różane zapachy i kilka męskich. Stoją w zasięgu wzroku więc nie zapomnę że je mam, jak mi się to już nieraz zdarzyło :D
Ale dzisiaj jednak nic nie testowałam bo kuzyn chciał żebym poznała jego narzeczoną i uznałam że Dolce Vita w połączeniu z intensywną różą i męskim szyprem to za dużo jak na rodzinne spotkanie :D

mariolawiki1

Forumowicz

Post11 lutego 2019, 00:39 - Pn

Dzisiaj ponownie z próbki Rosam HdP.
Myślę, że chociaż to już kolejny zapach róży jaki poznałam, nie wspominając tych, które posiadam, wcześniej czy później znajdzie się w moim posiadaniu. :)
Jest dość wysoko na liście moich chciejstw :)

mariolawiki1

Forumowicz

Post11 lutego 2019, 12:21 - Pn

Dzisiejszego dnia ponownie z próbki Don't Be Shy Kiliana.
Bardzo przyjemny słodziak, dość trwały, z mnóstwem wanilii i kwieciwa oblepionych cukrem, niestety niczym szczególnym nie zachwyca, ale gdyby ktoś mi je podarował, z miłą chęcią od czasu do czasu nosiłabym :) Myślę, że można je polubić, na pewno w cieplejszych temperaturach zapach może ukazać inną twarz, dlatego resztkę próbki zachowam na wiosnę, aby sprawdzić jak wtedy się rozwiną na mojej skórze :)
Cena stanowczo za wysoka jak na pachnidło dość nudnawe i w sumie bez polotu. :roll:

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post11 lutego 2019, 15:24 - Pn

Don't Be Shy ma w nutach karmel i cukier, czyli w moim przypadku odpada...z testowanych ostatnio Kilianów w miarę spodobał mi się Yes I Was Madly In Love But It Was Yesterday, ale kiedy chciałam go jeszcze raz przetestować w perfumerii, zdziwiłam bo tego akurat u nas nie ma. No trudno. A w ogóle to jeśli chodzi o samego pana Kiliana, mam jakieś takie wrażenie patrząc na flakony, nazwy, otoczkę niektórych zapachów, że on widzi siebie jako gotyckiego księcia...czerń, stos czaszek, wokół latają kruki, takie klimaty, a tak naprawdę to siedzi na stosie cukru w kostkach, w wyciągniętej dłoni dumnie trzymając puszkę mleka skondensowanego :mrgreen: wiem że to niesprawiedliwe, marketing i te sprawy, no ale tak go widzę :D

Dziś drugi dzień z rzędu noszę Dior-Dior. Jaki to jest cudownie wiosenny zapach! :) Bukiecik z konwalii, bzu i narcyzów w otoczeniu pięknych cytrusów, bardzo harmonijny zapach, przestrzenny, lekki. Bardzo lubię konwalie, a te w zapachach Roudnitski są piękne :)

mariolawiki1

Forumowicz

Post12 lutego 2019, 18:55 - Wt

Psychedelique Jovoy dzisiaj noszę sobie cały dzionek :)

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post12 lutego 2019, 22:39 - Wt

A ja Lubin Figaro. Taki sobie :)

mariolawiki1

Forumowicz

Post19 lutego 2019, 11:53 - Wt

Dzisiaj testuję sobie z próbeczki Absinth Nasomatto. Ciekawe, choć nieco zbyt słabe jak dla mnie, tzn. pierwsza faza jest dość ostra i porażająca mocą, ale szybko mija na mojej skórze i przechodzi w mgiełkę zapachu. Przypuszczam, że z pełnowymiarowego flakonu mogłabym uzyskać trwalszy i głębszy efekt. Perfumy doskonale komponują się z kremem do rąk Hemp The Body Shop :)

Nosiłam przez ostatnie dni Shalimar Parfum Initial L'Eau, Angel Muse edt Muglera, L`Eau Couture Elie Saab, Rose Anonyme :)

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post19 lutego 2019, 21:52 - Wt

Dla mnie za mało absyntu w absyncie, ale przyjemny, słodko-gorzki. Rozbawiłaś mnie tym kremem :D

Dzisiaj Oscar de la Renta Something Blue. Noszę ostatnio to czego rzadko używałam, żeby żaden flakonik nie był poszkodowany :D

mariolawiki1

Forumowicz

Post20 lutego 2019, 19:13 - Śr

Tak, za mało goryczy, tylko na początku ogromna jej ilość zmiksowana ze słodyczą. Szkoda, że później tak łagodnieją tracąc pazur i charakter. Bardzo mi się podobają, pomimo to, nie na tyle jednak, aby je kupować.

Dzisiaj Ce Soir Ou Jamais edt. :)
Ostatnio edytowano 21 lutego 2019, 00:03 - Cz przez mariolawiki1, łącznie edytowano 1 raz

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post20 lutego 2019, 23:04 - Śr

U mnie był dzisiaj Precious Oud Van Cleef & Arpels :)

mariolawiki1

Forumowicz

Post21 lutego 2019, 00:07 - Cz

Co do w miarę rozsądnego i równomiernego zużywania perfum, nie wychodzi mi to w ogóle. Po prostu część flakonów mam w miejscach trudniej dostępnych, więc rano, kiedy spieszę się do pracy, sięgam po te zapachy, które są łatwiejsze do wyjęcia i użycia. Muszę coś z tym zrobić i pokombinować, na razie mam w planach generalne porządki w ciuchach, przy okazji perfumy też to czeka. Może wtedy znajdzie się jedno konkretne miejsce z uniwersalną dostępnością :)

Sam pomysł, aby żaden flakonik nie czuł się pominięty uważam za świetny :) :)

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post21 lutego 2019, 14:40 - Cz

Moje perfumy mieszczą się w jednej szafce, więc mniej więcej mam je na oku, od czasu do czasu przestawiam te z tyłu do przodu - ale lubię to bo przy okazji wyjmuję z pudełka, wącham zapach z korka...teraz zależało mi głównie na użyciu perfum, których nie będę nosić w lecie. Niektóre źle mi pachną poza konkretnymi porami roku, na przykład Mauboussin czy Obsession, więc korzystam póki czas, bo na lato i tak je przeniosę w chłodniejsze miejsce.
Równomierne zużywanie perfum też mi nie wychodzi, nawet gdy w ciągu dnia używam czegoś innego, lubie sobie dać psiczka czy dwa jakiegoś ulubieńca. Femme Joop wychodzi mi bardzo szybko, w tej chwili kończy mi się flakon i nie mam zapasu :D taki ze mnie perfumoholik, mój signature scent a mam jakieś 20ml :D z drugiej strony, dopóki jest łatwo dostępny nie muszę robić zapasów.
Dokupiłam za to Precious Oud i czekam na Romę, mam ochotę na kolejne zakupy :)

Dzisiaj Alien edp.

mariolawiki1

Forumowicz

Post22 lutego 2019, 21:25 - Pt

Cieszę się, że masz ochotę na kolejne pachnidełka w swoich zbiorach, Dorotko :)

U mnie prawdopodobnie odwyk zakupowy przebiegł pomyślnie, gdyż w ogóle mnie nie ciągnie do nabywania chciejstw, cieszę się tym co mam, ale być może na własne imieniny nabędę coś, o czym marzyłam od dawna :)

Dzisiaj przepiękne i zmysłowe, pełne światła, blasku, intymności i kobiecości oraz cielesności - L'Eau Ambree Prada :)

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post23 lutego 2019, 14:30 - So

Bardzo zachęcający opis tej Prady, zaczęłam jej się przyglądać bo ma opoponaks w składzie :D

Na dzisiaj planowałam coś wiosennego, ale gdy rano wstałam i zobaczyłam że za oknem -4 stopnie, uznałam że to dzień na Casmir. Sąsiadka zaczepiła mnie w sklepie słowami "jakież to piękne!" a potem zaczęła wypytywać co pachnie w tych perfumach, bo chyba nie kwiaty. Całą drogę do domu rozmawiałyśmy o zapachach, roztaczałam wizje cudownych żywic i balsamów, sąsiadka ucieszona bo obiecałam że jej dam sampla perfum i trochę żywic, po czym wchodzimy do klatki i od progu wita nas intensywna woń kiszonej kapusty :lol: popatrzyłyśmy na siebie bez słowa i wybuchnęłyśmy śmiechem :D Proza życia walnęła mnie w łeb, ale co tam, wróciłam do domu i dopsikałam się Casmirem :) zauważyłam że wprawia mnie w doskonały nastrój.

mariolawiki1

Forumowicz

Post24 lutego 2019, 16:25 - N

:lol: Proza życia często dopada w nieoczekiwanym momencie ;)

Wczoraj Ivoire Balmain w postaci edp.
Dzisiaj Tea Rose Workshop - w sumie mam problem z tym zapachem, z jednej strony jak niemal wszystkie różane zapachy doskonale się wpisują w moje ulubione klimaty, z drugiej - początek jest dla mnie trudny do udźwignięcia, 1000% róży w róży, mocno jednak syntetycznie, do tego róża ta pachnie na mnie jak konfitura różana do pączków :mrgreen: Może w tłusty czwartek powtórzę aplikację :lol: 8-)
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy damskie - dyskusja ogólna