Teraz jest 21 marca 2019, 10:32 - Cz

• Reklama

Dzisiaj pachnę ...

Dyskusja ogólna o perfumach dla kobiet.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

delicjusza

Re: Dzisiaj pachnę ...

Post07 stycznia 2019, 11:01 - Pn

Down Town Calvin Klein

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post07 stycznia 2019, 12:26 - Pn

Wczoraj pachniałam Versace pour femme, dzisiaj rano spodziewałam się że straszliwie zmarznę więc wybrałam Angela :D

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post09 stycznia 2019, 12:31 - Śr

Nie pamiętam kiedy ostatni raz pachniałam tym samym przez tydzień, ale chciałabym trafić na taki zapach :)
Wczoraj użyłam Isadory (Isadora Paris) z miniaturki, dzisiaj Bijou Romantique ELdO.

mariolawiki1

Forumowicz

Post10 stycznia 2019, 19:48 - Cz

Dzisiaj Samsara edt, wczoraj Dune przez cały dzień spędzony u stomatologów. :)

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post11 stycznia 2019, 12:55 - Pt

I jak, Dune wkomponowała się w zapachy gabinetu? :) Moja dentystka uwielbia mocne zapachy (jej signature scent to Eden), więc na wizyty przychodzę zawsze niemalże skąpana w perfumach :D

Wczoraj sprawdzałam jak się miewa Kookai Oui-Non w niskich temperaturach (przewidywalnie: strzela focha na zewnątrz, w pomieszczeniach jest bardzo fajny) a dzisiaj Ruthless Countess Dorothea Penhaligon's :)

mariolawiki1

Forumowicz

Post11 stycznia 2019, 15:36 - Pt

Dune sprawdził się świetnie, choć został zdominowany w pewnym momencie przez rozgrzaną gutaperkę :P Spędziłam mnóstwo czasu, gdyż musiałam ponownie mieć otwierane oba ząbki godzinę po pierwszym zabiegu (nie do końca wypełnione kanały), a później leczyłam u innego, tym razem przyszłego lekarza ;) ząbek dolny, generalnie prawie się zadomowiłam w dość nieprzyjaznym dla mnie środowisku :mrgreen:
Ukochane perfumy na pewno mi to ułatwiły :)

Dzisiaj na razie niczego nie użyłam, jakoś nie mam nastroju.
W ogóle nie znam Ruthless Countess Dorothea Penhaligon's :o

mariolawiki1

Forumowicz

Post12 stycznia 2019, 14:31 - So

Dzisiaj Rose Oud Nicolai, z próbki :)

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post13 stycznia 2019, 17:14 - N

No to spędziłaś trochę czasu w gabinetach...ale teraz już na pewno wszystko będzie dobrze :)

Wczorajszy dzień należał do Aromatics Elixir, dzisiaj znowu Hrabina Dorothea :) Spodziewałam się że będzie tu dominował cynamon i że perfumy będą podobne do czegoś co znam, wyobrażałam sobie że to otulacz, dobry na zimowe dni. Myliłam się :) Wprawdzie cynamon jest wyczuwalny prawie od początku (pierwsza jest posłodzona bergamota), ale szybko dochodzą inne nuty, zapach robi się cynamonowo-miodowo-ziołowy, z powiewem imbiru i winkiem w tle. Sprawdzałam na Fragrze jak go widzą inni i zaskoczyło mnie że najbardziej wyczuwają imbir, ja dopiero po dobrej chwili zorientowałam się że to on, po wcześniejszych rozkminkach co tak zaostrza cynamon :D czuję go dość krótko, za to po jakiejś godzinie wyraźna robi się szałwia i jest to mój ulubiony etap zapachu. Jest całkiem przyjemny, miło się go nosi, ale nie dałabym za niego obecnej ceny tym bardzie że ma niezadowalającą trwałość. No i żaden z niego otulacz, mogłabym go nosić w lecie (nie w upalne dni), a najbardziej pasuje mi do wczesnej jesieni :)

mariolawiki1

Forumowicz

Post15 stycznia 2019, 08:27 - Wt

Piękny opis Dorotko :)
Myślę, że by mi się spodobały, nawet bardzo, kocham cynamon i imbir, nie tylko w perfumach 8-)

Rose Oud Nicolai dla mnie to ani róża ani oud. Owszem, na początku pojawia się leciutka, delikatna herbaciana różyczka w otoczeniu odległej mgiełki oudu, ale na pierwsze miejsce wybijają się drzewne akordy, które cały czas dominują, na wstępie są zaś tak suche na mojej skórze, że wręcz świdrujące, dużo później łagodnieją, perfumy stają się bardzo przyjemne w ogólnym odbiorze, dość trwałe, choć raczej bliskoskórne...
Mogłabym nosić i posiadać...

Wczoraj Rochas Femme.

Dzisiaj, ponieważ jestem przeziębiona bardzo, więc bezpiecznie, ale i z powodu wielkiej miłości, zwłaszcza dla niej - Boudoir VW. :) 8-)

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post15 stycznia 2019, 14:06 - Wt

"ani oud" to coś dla mnie :D może w takim razie je kiedyś przetestuję :)

Współczuję przeziębienia :( ja właśnie wróciłam z przechadzki, śnieżek fajnie sypie, poślizgnęłam się tylko raz, a gdy zaczęłam przypominać bałwanka uznałam że czas na powrót :D towarzyszył mi Baiser Vole Essence de Parfum i muszę go pochwalić, spisuje się świetnie.

mariolawiki1

Forumowicz

Post16 stycznia 2019, 13:05 - Śr

Ja sobie też współczuję 8-) , zaraziłam córkę, a ma bieg w sobotę, nie wiem, jak sobie da radę...

Dzisiaj tęskniąc za zielonym lasem, świeżymi ziołami, zielono-złotymi łąkami... Coriandre edt. Jakiż on jest piękny i wszechogarniający!!! :)

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post16 stycznia 2019, 14:45 - Śr

Ma jeszcze trochę czasu może zdąży wyzdrowieć?

Coriandre jest fajny, ale na mnie męsko pachnie i za dużo tej kolendry...
Mnie podobał się wczorajszy śnieg, dzisiejsze roztopy i błoto już nie :? Przydałoby się słońce, wystarczy mi +30 stopni :D
Dzisiaj Keiko Mecheri Attar de Roses.

mariolawiki1

Forumowicz

Post17 stycznia 2019, 08:38 - Cz

Wprawdzie Coriandre dla mnie to typowy uniseks, ale jednak z mocnym przechyłem w stronę damską, pachnie na mnie jak luksusowe mydełko, dając poczucie świeżości na wiele godzin, ale i otula przepięknym mchem. Kolendrę w takim wydaniu uwielbiam i nie mam jej dosyć! Jest jej moim zdaniem akurat w sam raz. ;)

Jak pachnie Twoje Keiko? Nie znam.

Dziś też mam na sobie Keiko - Myrrhe & Merveilles ;)

grembi

Bardzo aktywny forumowicz

Dzisiaj pachnę ...

Post17 stycznia 2019, 10:56 - Cz

Declaration Parfume

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post17 stycznia 2019, 14:57 - Cz

Mariola, ja z kolei chyba nie znam Twojego Keiko :)
Attar de Roses to bordowe róże z odrobinką przypraw, które pojawiają się z czasem. Perfumy dość słodkie, intensywne ale bliskoskórne. W nutach obiecują skórę, niestety jej nie wyczuwam choć sam zapach jest przyjemny.

Dzisiaj Prada La Femme.

Miałam dziś fajną rozmowę z siostrą :D
ja (podając flakon): sprawdź te
siostra: fuj, kojarzą mi się z PRL-em!
ja: no wiesz, taki słynny klasyk, orient...
siostra: tak, tak, pociąg orient express relacji Kraków - Katowice. W PRL-u. :lol:

Zgadniesz komu się tak oberwało? :D

mariolawiki1

Forumowicz

Post17 stycznia 2019, 16:09 - Cz

rennifer_lopez napisał(a):Zgadniesz komu się tak oberwało? :D

Ojej, nie mam pojęcia? :!: :?:
:idea: Może coś Sisleya posiadasz? Albo chodzi o Estee Lauder Cinnabar?
Nie wiem, jakie dokładnie perfumy posiadasz :)
Żadne zapachy nie kojarzą mi się z pociągiem :mrgreen:
Chyba, że to taka alegoria na łączenie przeszłości i teraźniejszości oraz przyszłości.... 8-)
Zabiłaś mi ćwieka. :roll:

"Moje" Keiko kojarzy mi się z płynnym balsamem mocno podbitym goździkami, nie jest to zapach apteczny. Mandarynka jest najbardziej wyczuwalna w bazie, dodaje słodyczy i dominuje nad nutą migdałów na mojej skórze. Jest tutaj także spora dawka pudru, ale nie jest on natrętny czy jakoś specjalnie sypki, nie wysuwa się na prowadzenie jak w niektórych innych zapachach. Są to bardzo kobiece perfumy, doskonale zmieszane, wyważone.
Też raczej powiedziałabym, że po początkowej dość intensywnej fazie perfumy stają się bliskoskórne, są jednak bardzo trwałe.

Kiedyś uwielbiałam, obecnie bardzo mocno lubię :)
Kiedy się skończą, będę ubolewać, ale chciałabym poznać niektóre pozostałe zapachy firmy, więc chyba raczej powtórki zakupu nie będzie....

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post17 stycznia 2019, 17:44 - Cz

To Shalimar, współczesna wersja :D ale podsunęłaś mi pomysł, dam jej Cinnabar do przetestowania :)

Twój Keiko brzmi interesująco, czuję że by mi się spodobał. Balsamiczne zapachy są świetne zimą :) A znasz Ume? Ja mam mieszane uczucia co do tej firmy, niektóre zapachy są fajne, ale większość się na mnie strasznie wysładza - no chyba że miałam pecha i testowałam akurat te najsłodsze :)

mariolawiki1

Forumowicz

Post18 stycznia 2019, 16:04 - Pt

Też mi przemknęło przez myśl, że to może być Shalimar, ale on mi się nie kojarzy z orientalnymi perfumami jakoś :P, bardziej rzeczywiście z orient expressem (nie z PRL :!: :!: :!: )- futra, kreacje, długie suknie, woalki, piękne kuferki jako bagaż, etc. :)

Nie znam Ume.
Czy to jakaś wada, że perfumy w końcowym etapie wysładzają się? Znam gorsze mankamenty 8-) :lol: :mrgreen:

Dzisiaj Matsuri :)

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Post18 stycznia 2019, 23:20 - Pt

Nie mam pojęcia dlaczego Shalimar kojarzy jej się z PRL-em, tym bardziej że ze względu na wiek nie miała szans podróżować w tamtym czasie pociągami :)

Na mnie sporo zapachów wysładza się znacznie wcześniej niż pod koniec :( ale dużo zależy jaka to słodycz i czy pasuje do reszty zapachu, na przykład balsamiczna, miodowa, słodycz kwiatów - na te patrzę przychylniej niż na gourmandowe słodkości :) niestety często trafiam na jakiś dobrze zapowiadający się zapach, a nagle niz gruszki, ni z pietruszki wyskakuje karmel, pralinki, jakiś budyń, do niczego to dziadostwo nie pasuje, ale być musi :roll: u mnie to jeden z najgorszych mankamentów.

Spytałam o Ume, bo dostałam sampla, a testowałam je już wcześniej i wrażenia były kiepskie, nie tylko moje :D wydawało mi się że pachnę środkiem do dezynfekcji toalet z czymś słodkim, myślałam że to tylko moje wrażenie, ale koleżanka stwierdziła że jakieś dziwaczne te perfumy...po powąchaniu z bliska dodała że to wc kaczka i marcepan :D jaka ucieszona była, nuty rozpoznała :lol: niedługo później inna osoba też powiedziała że dziwnie pachnę i co najciekawsze, też jako pierwszą wymieniła wc kaczkę :mrgreen: nad resztą chwilę rozmyślała, nie zgodziła się na podsunięty przeze mnie marcepan, stanęło na białej czekoladzie. Teraz gdy przetestowałam Ume ponownie, pachnie na mnie przejrzałymi, częściowo zgnitymi owocami, wysprzątanej toalety brak :) Mimo to miło kojarzy mi się ten zapach, uśmiałam się przy testach i komentarzach.

Dzisiaj Fracas, od rana wszystko mnie wkurzało więc poprawiłam sobie nastrój tuberozą.

mariolawiki1

Forumowicz

Post19 stycznia 2019, 13:10 - So

:mrgreen: WC kaczka i marcepan (biała czekolada) :lol:
Nie wiem skąd ludzie mają takie pomysły. :)

Chyba mnie zniechęciłaś nawet do testów, Dorotko.

Dzisiaj Terracotta.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy damskie - dyskusja ogólna