Teraz jest 25 kwietnia 2019, 22:50 - Cz

• Reklama

Wetiwery - prośba o pomoc

Dyskusja nt. perfumowych ingrediencji. Występowanie, pozyskiwanie, opinie, mity.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Bach_rules!

Perfumaniak

Re: Wetiwery - prośba o pomoc

Post08 listopada 2012, 14:53 - Cz

Cookie13 napisał(a):
kjgeneral napisał(a):L’Artisan Parfumeur – Coeur de Vetiver Sacre
Wetyweria w nazwie, ale nie jest to klasyczny wetywerowiec. Mnóstwo drzewnych nut powoduje raczej podobieństwo do Gucia I, czyli suche drewno i tartak.

Coeur De Vetiver Sacre to bardzo wirtuozowska kompozycja. Poszczególne warstwy ukazują się na zasadzie palimpsestu; warstwa na warstwie, ale nie zanikające do końca, a zostawiające swój miraż na kolejnym piętrze zapachu. Przez to Coeur De Vetiver Sacre jest szalenie wielowymiarowym zapachem. No i oczywiście nie jest - tu się zgadzam - wetiwerowcem w klasycznym pojęciu. To zdecydowanie mój najukochańszy zapach z wetiwerem w nazwie.

U mnie nie ma tej wielowarstwowości, spłaszcza się, ale co skóra to inaczej, każdy musi sam spróbować...

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post09 listopada 2012, 13:37 - Pt

^ Szkoda, wobec tego.

kapłan

Bardzo aktywny forumowicz

Post09 listopada 2012, 16:29 - Pt

"Spłaszczenie" może też być efektem słabej projekcji i ogólnej misternej konstrukcji tego zapachowego tworu. CDVS to coś dla tych co lubią chodzić z nosem przyklejonym do nadgarstka. W przeciwnym razie większość wrażeń ucieka.

Generale - fajne zestawienie. Czy Sel De Vetiver twoim zdaniem jest najbliższy Vetiver Extraordinare z całej tej paczki?

Bach_rules!

Perfumaniak

Post09 listopada 2012, 20:37 - Pt

kapłan napisał(a):Czy Sel De Vetiver twoim zdaniem jest najbliższy Vetiver Extraordinare z całej tej paczki?

Sel de Vetiver jest wyjątkowy. Trudno mi go porównywać z którymkolwiek, bo jest aż na tyle inny, że niepodobny do żadnego innego wetiwerowca. Ale chyba rzeczywiście najbliżej mu do VE Fr. Malle, choć... to zupełnie co innego.

LeonS.Kennedy

Post19 kwietnia 2013, 13:40 - Pt

A znacie może perfumy, które łączą w sobie wyczuwalnie nuty wetiwerii i mięty ? Być może to nieco ekstrawaganckie połączenie, ale dziś pomyślałem, że może być ciekawe.

aleksander

Super Perfumaniak

Post19 kwietnia 2013, 13:47 - Pt

Oczywiście.
Sam takich używam od przeszło roku.
Tylko nie są do kupienia.

Bach_rules!

Perfumaniak

Post19 kwietnia 2013, 13:49 - Pt

Chcesz przez to powiedzieć, że sam zmajstrowałeś sobie taki zapach?

aleksander

Super Perfumaniak

Post19 kwietnia 2013, 13:51 - Pt

:oops: Tak.

Bach_rules!

Perfumaniak

Post19 kwietnia 2013, 13:55 - Pt

Nie ma się czego wstydzić - zuch z Ciebie :!: (P.S. jakbyś miał chwilę czasu i możliwości, chętnie się zapoznam...)

Ofis

Post08 maja 2013, 11:07 - Śr

Szukam wetiweru "ocieplonego". Pozytywnie mnie nastraja łagodny wetiwer w towarzystwie czegoś wyraźniejszego ewentualnie w tle jakieś owoce. Na wiosenne dni może ktoś ma jakiś pomysł?
Sprzedaż/wymiana: viewtopic.php?f=52&t=7756

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Odp: Wetiwery - prośba o pomoc

Post08 maja 2013, 11:20 - Śr

M7?

mathu

Aktywny forumowicz

Post08 maja 2013, 11:26 - Śr

Ofis napisał(a):Szukam wetiweru "ocieplonego". Pozytywnie mnie nastraja łagodny wetiwer w towarzystwie czegoś wyraźniejszego ewentualnie w tle jakieś owoce. Na wiosenne dni może ktoś ma jakiś pomysł?

Fahrenheit 32

Bach_rules!

Perfumaniak

Post08 maja 2013, 11:55 - Śr

Ofis napisał(a):Szukam wetiweru "ocieplonego". Pozytywnie mnie nastraja łagodny wetiwer w towarzystwie czegoś wyraźniejszego ewentualnie w tle jakieś owoce. Na wiosenne dni może ktoś ma jakiś pomysł?

Do Twojego zapotrzebowania idealnie mi pasuje Vetiver Fatal od Atelier Cologne.

Center

Post27 grudnia 2013, 22:23 - Pt

O muszę nabyć próbkę (Vetiver Fatal od Atelier Cologne) może być ciekawie;)
Sprzedam Amouage ... Bracken ,MFK Xerjoff i inne, ...
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=7709

maciejb1986

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post16 kwietnia 2019, 10:51 - Wt

hej, odświeżam temat, po roku zbieractwa tak wygląda zestawienie moich wetiwerii (+perfum z wetiwerią wyraźnie wyczuwalną w składzie, plus krótki opis)

Wetiwerie które znalazły się u mnie (mam na stanie:P):
1.Nishane Sultan Vetiver - botaniczno kwiatowy, kilka rodzai wetiwerii, rześki, super trwałość i dobra projekcja, bardzo naturalny
2.Jovoy Incident Diplomatique - mix wetiwerii z paczulą, wytrawny, dymny
3.Jovoy Private Label - podobnie jak na górze plus skóra
4.Frederic Malle Vetiver Extraordinaire - przyprawowy wetiwer, bardzo dobrze zmiksowany
5.Lubin Le Vetiver - świetne połączenie rześkiej wetiwerii z kwiatami tytoniu, niestety parametry przeciętne
6.Byredo Sunday Cologne - podobny do Terre Hermesa, jednak bardziej uniseks, dobrze wyczuwalny anyż
7.Byredo Bal d'Afrique - słodsza wetiweria z kwiatami, lekki przechył w damską stronę, bardzo dobre reakcje otoczenia
8.Chanel Allure Homme Blanche EDP - wetiweria z cytryną i wanilią oraz kremowym sandałowcem, słabe parametry
9.Dior Eau Sauvage Parfum 2012/2017 - świetna wetiweria z mirrą i bergamotą, wzorowa projekcja i trwałość, koloński charakter
10.House of Sillage Dignified - elegancki, mieszanina wetiwerii z agarem, bardzo dobre parametry
11.Creed Original Vetiver - rześki, ziołowo-kwiatowy
12.Xerjoff Fiero - koloński wetiwer o doskonałych parametrach
13.Amouage Beach Hut man - zielony wetiwer o kolońskiej naturze, ciekawe połączenie wetiwerii z bluszczem
14.Amouage Dia man - łagodny, przyjemny wetiwer z piwonią
15.Korloff No Ordinary Man - przyprawowy, elegancki wetiwer, z mirrą kadzidłem,skórą i czerwonym pieprzem, za tą cenę sztos
(16.)Widian Black Edition III - drzewny na naturalnej piżmowej bazie z miętą - tu jest błąd szlachetne drewienka plus sandałowiec, tworzą efekt podobny do wetiwerii, pewnie dzięki mięcie i mchowi.
17.L'Artisan Perfumeur Timbuktu - szorstki suchy wetiwer z kwiatami karo-korounde i mango, lekko pudrowy
18.L'Artisan P.Coeur Vetiver Sacre - wetiwer z daktylami i mango, słodki
19.L'Aristan Mon Numero 3 - wetiwer z lawendą i irysem, dosyć szorstka, surowa kompozycja
20.Hermes Bel Ami Vetiver - wetiwer ze skórą i goździkiem oraz innymi przyprawami, bardzo charakterystyczny
21.Serge Lutens Sultan Vetiver - wetiwer pudrowy z gorzką czekoladą i przyprawami
22.Eight&Bob Nuit de Megeve - wetiwer z tonką i tytoniem, świetne parametry
23.Lalique Encre Noire - mój pierwszy wetiwer, nieco industrialny i nowoczesny, wetiweria ta sama co w Chanel Sycomore, z haiti + bourbon (!)
24.Lalique Encre Noire Sport - lżejsza wersja tego powyżej z cytrusami, świeży
25.Profumi del Forte Vetiver Moderno - delikatna wetiweria z irysem oraz dobrze wyczuwalną truskawką
26.The Different Company Santo Incenso, Sillage Sacre - wetiweria z bergamotą, kadzidłem i gwajakowcem lekarskim, wzorowe parametry
27.Ellie Saab Essence No.6 Vetiver - wetiweria z haiti świetnie zmiksowana przez FK, bardzo przyjemny uniseks, wyczuwalny papirus
28.Dueto Parfums Citiver - rzeczywiście rześki i wesoły wetiwer, podobny do TDH, jednak lżejszy, bardziej cytrusowy
29.Tom Ford Grey Vetiver EDP - elegancki i rześki, można powiedzieć już że klasyk, dobre parametry
30. D.S & Durga Cowboy Grass - wetiweria z amerykańską bylicą, bardzo naturalny, parametry zabójcze, ziołowy - dobrze wyczuwalny tymianek
31.Guerlain Vetiver - klasyk, wetiweria z tytoniem, koloński, męski, uniwersalny
32.Prada Infusion de Vetiver - skrząca się cytrusami, rześka wetiweria lekko mydlana
33.Honore de Pres Chaman's Party - powinna nazywać się jak juz wcześniej pisałem Barbecue Party, bardzo mocno palona, wędzona wetiweria na sianku
34.Miller Harris Le Petit Grain - rześki, przyjemny, lekko koloński
35.Teatro Fragranze Uniche Black Divine - owocowy, bardzo dobrze wyczuwalna poziomka (!) i winogrono, taki lepszy Dunhill Icon w wielkim skróce

odsprzedałem/skończyły się:
36. Proraso Cypress and Vetiver - dobra woda po goleniu, lekko przypominajaca Encre Noire Sport
37. Ferrari Vetiver Essence - bardzo spokojny ułagodzony wetiwer, przeciętny
38. Lalique Encre Noire L'Extreme - bardziej niż wetiwerowy, kadzidlany, trochę sztuczny
39. E.Zegna Italian Bergamot - naturalny, rześki, uniseksowy
40. Dunhill Icon - wetiweria z winogronami, przypomina trochę fantę winogronową
41. Guerlain L'eau Boisee - wetiweria z limonką, niezbyt podszedł, zbyt sztuczny
42. Montale Red Vetiver - Terre D'Hermes o mocniejszych parametrach, trochę wiecej przypraw
43. Kenzo Power Cologne - kolońska wersja kwiatowego klasyku Kenzo z balsamem tolu
44. Lalique Equus - jedzie do mnie znowu, świetna wetiweria z jałowcem, cytronem i sekwoją za śmiszne pieniądze
45. Amouage Journey Man - wetiweria na drugim planie, na pierwszym pieprz i tytoń, na mnie na dłuższą metę męczący
46. Il Provfumo Imprinting - koloński z charakterystycznym starym piżmem, które niestety dominuje kompozycję z czasem
47. TDC Sel de Vetiver - zbyt słony, zbyt woda po ogórkach, niestety nie dałem rady, pomimo paru prób
48. Terre D'Hermes - klasyk, niestety znudził mi się ten grejprfut
49. M.Micallief - Jewel for Him - świetny, szkoda, że już go nie mam, dla mnie o niebo lepszy od TDH i Montale RV, coś ma w sobie mega przyjemnego, moim zdaniem uniseks
50. Lalique L'Homme Voyageur - wetiweria z paczulą i papirusem w bardzo nowoczesnym wydaniu, ciekawe, niestety odsprzedana przez parametry- podobne do Jovoy ID i PL, z tymże Jovoye biją tego Lalique klasą i kasą.
51. Bentley Infinite Rush - pieprzny, alkoholowy, czuć rozmaryn i wetiwerię, dosyć szorstki i niestety miałem wrażenie, że pachnie tanio
Na mojej liście poszukiwanych:

L.Villoresi - Vetiver
Andy Tauer Vetiver Dance
Profvmvm - Fumidus
Chanel Sycomore- znam ale ciężko z dostępnością
Comme des Garcons Vettiveru
Diptique Vetiverio EDT/EDP
Hermessence Vetiver Tonka
L'Occitane Vetiver - mieszane recenzje
Maitre Perfumeur et Gantrier Route de Vetiver
ETRO - Vetiver
Mona di Orio – Vetyver
PDM - Byerley
Le Labo Vetiver - 46 - mieszane recenzje
Lubin Itasca
Phaedon Black Vetiver
Atelier Cologne Vetiver Fatal
+
https://www.fragrantica.com/perfume/Bru ... 18858.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Bru ... 52306.html

bardzo dziękuję za wskazówki i opinie, na fragrantice mam jeszcze dużo dużo więcej, aczkolwiek tyle naklikałem pozycjy że nawet ciężko mi tam szukać, jakby było jeszcze coś warte uwagi to poproszę o dopisanie do wątku:) pozdrawiam!
Ostatnio edytowano 19 kwietnia 2019, 10:18 - Pt przez maciejb1986, łącznie edytowano 2 razy

srG

Perfumaniak

Post16 kwietnia 2019, 17:23 - Wt

Spokojnie możesz dodać do listy Lampback i przy okazji obczaić Vetiverissimo od Fazzolariego.

maciejb1986

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post16 kwietnia 2019, 17:41 - Wt

Dzięki, czytałem o nich już, chyba jednak ciężko z dostępnością, jak ktoś ma to niech się podzieli chociaż po 5ml :)

srG

Perfumaniak

Post18 kwietnia 2019, 19:14 - Cz

Zawsze zostaje Ci kupno próbek, albo odkupienie od kogoś dekantu na BN.
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Składniki