Teraz jest 18 grudnia 2018, 19:54 - Wt

• Reklama

Jaki smartphone, wg wymagań

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

kamolskee

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Jaki smartphone, wg wymagań

Post22 maja 2018, 10:06 - Wt

disaster3 napisał(a):
kamolskee napisał(a):ps. telefon udało mi się wyrwać za 3050.. oczywiście nówka z hurtowni. Zastanawiam się, dlaczego miałbym wydawać 4 tysiące na S9+ albo IP X i cieszę się że tego nie zrobiłem :)

Tutaj trochę z "tyłka" porównanie. Udało się wyrwać P20Pro za 3050 ale już porównujesz do S9+ w cenie retail i cieszysz się, że tego nie zrobiłeś :?
A S9+ nówki nie da się taniej znaleźć?

Inaczej: rozumiem Twoje podirytowanie, ale ja mogłem wybrać czy chcę Huaweia czy S9+, nic nie płynęło kontenerami. Jeśli wyrwałeś s9+ za 3 tys. to pewnie z tego źródła wyrwałbyś P20 Pro znacznie poniżej 3 tys. Rozumiesz? Miałem do wydania 3500 zł + ew. dołożyłbym do s9+ ale świadomie tego nie zrobiłem. Nie porównuję ceny 3050 do ceny retail samsunga, jak to mi sugerujesz.

Niczego sobie nie próbuję usprawiedliwić, kierowałem się praktycznością, tym na czym mi zależy. Wybrałem P20 Pro dla zdjęć nocnych oraz zoomu 5x, dla większej baterii oraz ze względu na niższą cenę (chociaż to nowość) w stosunku do s9+.
Na koniec: czytnik z przodu, to jest to!!! :) 8-)

edit: w międzyczasie widzę, że cena gdzieniegdzie znacznie spadła: https://www.emag.pl/samsung-galaxy-s9-d ... e=Ceneo.pl

Więc spokojnie mogłem kupić s9+. Mogłem ale jednak jakoś do samsungów się zraziłem o czym pisałem wcześniej. Ale zgadzam się, że s9+ to najwyższa liga.
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

michalsiek

Forumowicz

Post22 maja 2018, 11:47 - Wt

Ja zazwyczaj telefon posiadam 3-4 lata tak że cena początkowa telefonu oraz jej spadek lata mi że tak powiem koło nosa. Nie odsprzedaje telefonów po takim czasie, tylko grzecznie leżą sobie w pudełeczkach.
Przerwać ten czas (3-4 lat posiadania S7) może jedynie Samsung wydając być może galaxy czy to S10 czy to X (nie wiem jak będzie się nazywał), z umieszczonym z przodu aktywnym czytnikiem linii pod ekranem. Dla mnie to będzie petarda i pewnie zakup poczynię. Czytniki z tyłu, na co teraz jest moda nie są dla mnie. Sony też sprawę spieprzyło przenosząc czytnik z bocznego klawisza blokady na tył :O

S7

kamolskee

Post22 maja 2018, 14:23 - Wt

michalsiek: też zdecydowanie wolę czytnik z przodu, szczególnie jak możliwe są gesty jak w P20Pro.
Co do cen telefonów, mimo wszystko uważam, że lepiej kupić po roku od premiery i nie płaci się podatku od nowości. Nie wyklucza to nadal posiadania telefonu te 2-3 lata a może i więcej. Wyjątkowo teraz złamałem tę regułę i kupiłem w miarę nowy telefon, który za pół roku może być o 500 zł tańszy jak nie więcej, ale zamierzam go mieć te 2-3 lata (chyba że zdarzy się katastrofa, a na to liczą producenci wybierając szkło z obu stron)- myślę, że tylko baterię wymienię, reszta jest mega (ironio losu, ten wątek otwierałem z HTC one V :lol: który był dla mnie boski).
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

eduardo

Aktywny forumowicz

Post03 czerwca 2018, 12:49 - N

Jakieś ryzyko kupienia telefonu z dystrybucji play na allegro? Spotkał się ktoś np. z blokowaniem telefonu, w momencie kiedy osoba, która go wzięła nie płaci abonamentu?
Kończy mi się umowa na 3 numery, zastanawiam się czy brać nowy abonament z telefonem....żonie by się przydał. Ale widzę, że kupienie na allegro wyjdzie taniej niż wzięcie od operatora - w tym konkretnym przypadku S7. Na allegro z dystrybucji play można go wyrwać za ~ 1,3k.

sulek

Forumowicz

Post03 czerwca 2018, 13:42 - N

Przecież s7 nowy ze sklepu typu mm czy euro kosztuje prawie tyle samo. Warto kombinować?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

eduardo

Aktywny forumowicz

Post03 czerwca 2018, 14:14 - N

Na razie rozważam opcje. Te "prawie tyle samo" to tak naprawdę 20 % wartości.
W związku z tym warto rozeznać temat. Sam się zastanawiałem czy nie wziąć nowej promocji w Play z 2 Samsungami. Wychodzi wtedy każdy z nich po ok. 1 k. Część ludzi odrazu sprzedaje je na allegro, nie ma co zakładać, że wszyscy w złej wierze.......

Piotrlb

Forumowicz

Post03 czerwca 2018, 16:44 - N

A ja mimo moich ostatnich postòw wyrwałem Note 8 za 2800 zł, minus zwrot gotowki 250 zł. Co daje cenę 2550 zł brutto w Media M. Faktura w koszty uważam że przy tej kwocie nie ma konkurencji. Ma swoje wady, ale zalet znacznie więcej.

Jezza

Post03 czerwca 2018, 18:19 - N

A ktoś poza mną czeka na premierę Note 9?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
How hard can it be?

https://www.youtube.com/watch?v=ZXsQAXx_ao0

https://www.instagram.com/oliver.themaltese/

sulek

Forumowicz

Post03 czerwca 2018, 19:42 - N

Note 8 odpada ze względu na czytnik linii papilarnych. Już gorszego miejsca nie mogli znaleźć.
Walczyłem ze sobą czy kupić mate pro czy note i jednak zwyciężyła pierwsza opcja.

Bear Nose

Forumowicz

Post03 czerwca 2018, 19:48 - N

eduardo napisał(a):Jakieś ryzyko kupienia telefonu z dystrybucji play na allegro? Spotkał się ktoś np. z blokowaniem telefonu, w momencie kiedy osoba, która go wzięła nie płaci abonamentu?
Kończy mi się umowa na 3 numery, zastanawiam się czy brać nowy abonament z telefonem....żonie by się przydał. Ale widzę, że kupienie na allegro wyjdzie taniej niż wzięcie od operatora - w tym konkretnym przypadku S7. Na allegro z dystrybucji play można go wyrwać za ~ 1,3k.

W sieciach Play i Orange nie blokują na 100%( pytałem osobiście) gdy
pierwszy właściciel wziął na raty i np. jednej raty czy wcale nie zapłaciłby. Inne sieci nie wiem.

Jezza napisał(a):A ktoś poza mną czeka na premierę Note 9?

Ja czekam na Note 9 :)
Używam Note 8 czasami i ma wiele funkcji ,np. tłumaczenie obcych języków z rysikiem, zdjęcia w dzień i w nocy to nie "petarda",ale lepiej ,to "fajerwerki kolorowe " :!: dynamika pracy lub zabawy tym urządzeniem fantastyczna :D . Wygląda dla mnie jak"1000$ w jednym banknocie " ;) i z etui -przy szklanych plecach łatwo i szybko odblokowuje się czytnikiem lini papilarnych, mega smartfon :D

disaster3

Super Perfumaniak

Post03 czerwca 2018, 20:33 - N

Ja z S9+ jestem bardzo zadowolony, więc jak w Note9 będzie duży progres w stosunku do S9+ to rozważę wymianę a jak jakaś tylko kosmetyka to zostanę z S9+ do czasu pojawienia się 10?

Tapatok
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

Piotrlb

Forumowicz

Post04 czerwca 2018, 11:56 - Pn

Note 8 , czytniki i odblokowanie twarzą, słabe na tle chińskich flagowców, ale ekran i dodatki robią robotę. Na spory minus, przy mały dłoniach jego szerokość. Jednak co by nie mówić jest w czołówce ( przynajmniej na dzisiaj). :lol:

Piotrlb

Forumowicz

Post04 czerwca 2018, 11:58 - Pn

Osobiście uważam, że progresu wielkiego w poszczególnych modelach już nie zobaczymy szybko. Mając S8 nie warto dopłacać do S9. Z Note też będzie podobnie, pewnie tylko idąc drogą jabłka walną cenę na start 5tyś.

kamolskee

Post04 czerwca 2018, 17:18 - Pn

Po kilkunastu dniach używania P20Pro mogę coś więcej napisać.

1. Gdy widzę kolejne nowości typu Mi8, U12+, OP6 - nie żałuję wyboru, chociaż obawiałem się, że zbyt szybko kupiłem, a w zanadrzu może pojawić się jakiś killer. Na Pixel3 nie mam cierpliwości czekać, pixele są poza tym przesadnie drogie i truno dostępne (obawiałbym się potem o serwis w PL).

2. Widziałem że s9+ potaniał i można go mieć w cenie P20 Pro. Jak ktoś się zastanawia nad Huaweiem, teraz na pewno poczekałbym z miesiąc, dwa, aż lekko stanieje. Mi udało się go kupić za 3200 (nowy, faktura).

3. Na pewno nie kupiłbym s9+, a Samsunga biorę za głównego rywala, który w kilku aspektach jest na pewno lepszy (filmy - w tym slowmo, design jeśli chodzi o przód [tył: porażka], ładowanie indukcyjne, jack, dokładniejsze odblokowanie twarzą, wydajność).

4. To co bardzo podoba mi się w P20 Pro i czego brakuje mi w innych markach, w tym w s9+:
a) duża bateria, bez problemu w cyklu mieszanym osiągam 2 dni - dziwi mnie, że w takim U12+ czy Oneplus 6 dano mniejszą.
b) perfekcyjny czytnik z przodu + gesty. Mam firmowego P9 z czytnikiem z tyłu i nigdy więcej. Nie wspomnę, że jak się ma etui typu "zamykana książeczka" to to jest jakiś koszmar,gdy tylna klapka zakrywa czytnik, ale sam fakt posiadania go z przodu to przede wszystkim bezproblemowe odblokowanie na stoliku nocnym, na biurku w pracy (nie muszę podnosić telefonu). W połączeniu z gestami to w ogóle coś pięknego. Słyszałem opinię, że ten tylny (pomijając "chore" jego położenie w samsungach czy w xperii xz bodajże) jest ergonomiczniejszy. Być może, ale nie doświadczyłem tego, gdy zawsze palec wędruje mi i tak z przodu pod ekranem (ot, przyciski ekranowe, tam palec i tak powędruje czy tego chcemy czy nie).
c) świetne aparaty - ten nocny to jest po prostu killer i wiem co piszę, bo wcześniej robiłem fotki Panasonic LX100 w trudnych warunkach i powtórzyłem to P20Pro aby zobaczyć, czy będzie lepiej i ... jest lepiej niż w bezlusterkowcu 4/3" - szok. Fakt, że zdjęcia są w znacznej większości nierealistyczne, ale cel - czyli uchwycenie tego co mało widoczne po ciemku, jest osiągnięty w 100% i to bez statywu, z ostrością taką jaką byśmy chcieli.
d) dźwięk zarówno na słuchawkach jak i z głośniczków - tego się obawiałem ale niepotrzebnie
e) wbudowana mega szybka pamięć 128 GB, niczego więcej mi nie trzeba. Tym bardziej że jak tak patrzę wstecz, w ostatnim z telefonów miałem 16 GB wbudowanej + kartę 16GB. Nie miałem ani razu potrzeby zwiększenia karty, a i pamięć wbudowana o dziwo mi wystarczała.
f) odblokowanie twarzą mega szybkie i dokładne. Nie jestem nadal do końca przekonany do tego typu blokad, chociaż próbowałem odblokować na zdjęcie i nie udało się. Poza tym jak naciśniemy w czytnik, to jest to samo naciśnięcie co celem odblokowania telefonu, więc czytnik tutaj wg mnie i tak góruje. Natomiast fajny patent jest w P20Pro - wystarczy telefon podnieść i się wybudzi sam, więc żadnego przycisku nie musimy naciskać i odblokowanie twarzą zadziała w mig. Być może tę funkcję mają też inni, nie wiem.
g) strefa prywatna: na wydzielonym palcu mogę mieć ukryty profil androida, kompletnie inne programy itd. - samo przełączenie trwa dosłownie 3-4 sekundy, więc jest to świetna opcja.
h) bardzo szybkie ładowanie fastcharge, które nie nagrzewa telefonu. Z tego co słyszałem lepsze niż w Samsungach.
i) trochę na wyrost: ale podoba mi się zagospodarowanie ekranu i że są minimalne ramki boczne. W s9+ nie podobało mi się to, że potrafiłem w pozycji horyzontalnej kilka razy zbudzić interfejs.
j) zapomniałem wcześniej, to dam tutaj: zoom x 5 w pełni użyteczny!!!

5. To co mi się nie podoba w P20 Pro:
a) cena - to jakaś paranoja, aby telefonik kosztował więcej jak 3 tysiące w dniu premiery
b) ikony w systemie huawei-a - "trącą myszką", dla mnie wzorem był tutaj zawsze HTC z pięknym systemem, na który aż miło było patrzeć i nie trzeba było szukać jakiegoś launchera. Na szczęście są motywy, ale jednak mały niedosyt pozostał
c) notch - mimo że to wcięcie jest znacznie mniejsze niż w Iphone - to jednak jakoś tego nie kupuję. Dlatego mam je wyłączone.
d) śliska obudowa, palcująca się. To jakiś dziwny trend i o ile brak jacka mi nie przeszkadza (przejściówka kosztuje grosze, można ją na stałe podpiąć do jakiejś tam ilości słuchawek, jeśli mamy ich kilka), to z tą obudową to porażka. Dlatego mam gumowe etui, które było w zestawie.
e) telefon podłączony do kompa nie jest widoczny jako pendrive, a szkoda.

Piotrlb

Forumowicz

Post04 czerwca 2018, 18:23 - Pn

https://forum.xda-developers.com/huawei ... c-t3780286 Może to ci pomoże co do punktu 5.e

kamolskee

Post04 czerwca 2018, 21:55 - Pn

Piotrlb: dzięki, ale to chyba jednak nie to samo o czym pisałem, poza tym u mnie pod win7 x64 nie ma w ogóle takiej grupy.

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post23 czerwca 2018, 20:48 - So

Zaczynam cykl z rodzaju "cierpienia młodego Wertera czyli czy dobrze zrobiłem wybierając ten smartfon"

Tytuł alternatywny: jaki smartfon do 1500zł <5" - Zapis przejścia z Sony Z3 compact na iPhone SE

Tytułem wstepu:
Z3 Compact to w swoim czasie topowy android wychwalany w recenzjach. Używałem 2,5 roku. Przez 2 lata nie działo się abosultnie nic. Telefon po za takim sobie aparatem był/jest dla mnie (prawie) bez wad. Ideał! Do tego nakładka sony na androida jest wg mnie najlepsza z całej puli. Genialny smartfon, absolutnie kasował wszystko z czym miałem wcześniej do czynienia. Jednak po 2 latach zaczeły się problemy najpierw z ekranem dotykowym, potem z czujnikiem zbliżeniowym i gniazdem słuchawkowym, potem jeszcze upadł mi dwa razy, do tego zaczeły się problemy z głośnikiem i ładowaniem magnetycznym. Większość rzeczy naprawiłem, jednak, nie wszystko.
Mówiąc szczerze przez 2 lata byłem w 7 niebie a gdy zaczęły się problemy w pewnym momencie miałem dość i stwierdziłem że niestety czas na zmianę.
Najpierw był pomysł na kupić używany Z5 Compact (ale ponoć kicha to odpuściłem), potem kolejny Z3 comapact ale tu znowu pytanie na co się trafi (ilość rzeczy jakie zaczeły siadać w moim dała mi mocno do myslenia).
Potem znowu pomysł na X compact (tu znowu recenzje że taki sobie i w umie szkoda czasu), potem XZ1C lub XZ2C ale tu cena na razie nie zachęca do tego problemy z moim jakoś mnie tak negatywnie nastawiły do marki.

Wybór padł więc na iPhone SE jako, że rozmiarami i ceną mi pasował a swego czasu miałem ipoda nano (którego mam w sumie do dziś) i uważałem za świetny sprzęt.
Nie miałem nigdy iOS ale stwierdziłem że co tam, raz się żyje i przynajmniej wypróbuję. Bawiłem się kilka razy iphonami w marketach ale zawsze odchodziłem zniesmaczony z myslą, że są mało intuicyjne i ogólnie zaskoczony wtf z tym ios
Jest to więc zapis przejścia wad, zalet i zaskoczeń tego co się zdarzyło kilka dni po zmianie systemu/telefonu.
Może komuś się przyda.
Dzień 1
iPhone SE wrażenia
- jakiś taki mały - faktycznie o przegladania netu przydałby się większy,
- jakiś taki delikatny - dobrze zrobiony ale wydaje się delikatny; Z3C jest też świetnie zrobiony ale też sporawia wrażenie solidnego (może przez to ze jest cięższy) a taki SE wydaje się znacznie mniej wytrzymały
- WTF! ikonki przeskakują z pulpitu - w androidzie można było rozmieścić ikonki w dowolnym miejscu a tu nie w iOS są za kolejnością - tzn działa to jak by w windowsie włączyć opcję na pulpicie "Autorozmieszcenie ikon" - zapyta ktoś co mi to przeszkadza a więc chodzi o to że łatwo zgubić/zmienić miejsce ikony na pupicie a to jest złe bo trzeba potem szukać ikonki z danym programem
- złącze lighting do ładowania/podłączania pod komp?!? serio serio ?? Apple zlitujcie się (załamka)
- iTunes - do wszystkiego ? że niby ma się porzadek ?!? ... no dobra może rzeczywiście łatwiej o porządek,
- cholera! czy mi się wydaje czy faktycznie jest wolniejszy od Sony Z3C ?? Tak sorry Apple ale wydaje się wolniejszy (trochę ale jednak) - zaskoczenie!
- brakuje mi diody powiadomień
- brakuje mi podwojnego kliknięcia w ekran,
- brakuje mi usypiania telefonu wygodnym przyciskiem (tak żeby po włożeniu do kieszeni nic się nie włączyło przypadkiem),
- klient poczty - dla kogoś kto korzysta z gmaila najlepszy będzie ... gmail. No sorry nie kupuje tego ich klienta. wszystko wrzuca do jednego wora czy to reklama czy powiadomienie (może da się to sutawić gdiześ ale ja nie wiem gdzie). Do miałem problem z ustawieniem zewnętrznego serwera poczty w oparciu o microsoft , chciał jakieć smtp itp podczas gdy włączyłem outloka i odpalił od razu
- ekran - retina - no niby taki dobry a jednak nie taki dobry. sony reagował lepiej (był bardziej czuły). ano tak i żadne reklamy tego nie zmienią

Podsumowując: miałem przez chwilę ochotę oddać telefon do sklepu albo sprzedać. Zaskoczyły mnie ograniczenia systemu. zaskoczyło mnie trochę działanie systemu. Zaskoczył mnie brak rzeczy które wydawały mi się oczywiste i potrzebne ... no coż zobaczymy co dalej.
cnd

Piotrlb

Forumowicz

Post16 lipca 2018, 12:46 - Pn

sulek napisał(a):Note 8 odpada ze względu na czytnik linii papilarnych. Już gorszego miejsca nie mogli znaleźć.
Walczyłem ze sobą czy kupić mate pro czy note i jednak zwyciężyła pierwsza opcja.

Jeśli chodzi o czytnik, ni w ząb nie rozumiem czemu z przodu jest wygodniej. Mam w domu S7 i Mi6 z czytnikami z przodu i Note 8 z tyłu i śmiem twierdzić - jest mega wygodnie. Jedynie co zabrałbym od konkurencji to aparat do nocnych zdjęć z P20 Pro.

sulek

Forumowicz

Post16 lipca 2018, 13:59 - Pn

Ależ ja wolę z tyłu. Ale umiejscowiony tradycyjnie - na środku :)

rabarbary

Super Perfumaniak

Post16 lipca 2018, 21:30 - Pn

Ja po głębokiej analizie moich wyszukanych potrzeb i ograniczonych zasobów finansowych wybrałam jako rozsądny kompromis Samsunga A8 i po dwóch miesiącach używania jestem zadowolona.
Może trochę mało wodotrysków, ale wszystko co trzeba działa i to sprawnie.
Zobaczymy jak będzie po paru latach.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)