Teraz jest 02 czerwca 2020, 02:24 - Wt

• Reklama

Kryzys finansowy

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

aiai

Aktywny forumowicz

Kryzys finansowy

Post24 marca 2020, 09:56 - Wt

Ciekawi mnie wasze zdanie na temat słabnącej złotówki i sposób na ochronę swoich oszczędności w tej walucie. Czy zgodzicie się z tym, ze na waluty, złoto jest już za późno i trzeba pachać się w rzeczy materialne, najbardziej potrzebne? Interesuje mnie także to czy to dobry czas na budowę domu ;) Możemy jeszcze nawiązać tematem do tytułowej tematyki tego forum jakim są perfumy i wpływ na nasze hobby tego całego zamieszania. Ktoś pamięta jak było ostatnio? Ten kryzys jest trochę inny, ale warto wspomnieć o różnicach z poprzednim.

apix

Re: Kryzys finansowy

Post24 marca 2020, 11:11 - Wt

Oj mozna wiele pisac na ten temat. Jednak moim zdaniem najlepsza jest po prostu dywersyfikacja oszczedności w
walutach obcych
na kontach w złotówce (dobrze jest otworzyć sobie konto oszczędnościowe, fakt,ze oprocentowanie nie jest duże ale jakieś jest) https://pozyczkaportal.pl/konta-oszczednosciowe/
w nieruchomosciach o ile oczywiście kogoś na to stać

Sam zastanawiałem się czy inwestować w etf, szczególnie, ze w ostatnim czasie były spore spadki na giełdzie, z drugiej strony kto wie czy nie będzie jeszcze wiekszych spadków i nie będzie to jedynie łapanie spadających noży?

zbylus

Kryzys finansowy

Post29 marca 2020, 11:12 - N

W obecnej chwili,kryzys finansowy najbardziej odczuła branża turystyczna jak i gastronomiczna.Odnośnje nieruchomości,nie liczyłbym na jakies mega spadki cen.Temat jest zbyt świeży,ale w przypadku kupna,deweloperzy napewno są bardziej skłonni do negocjacji cen.
Moim zdaniem,jeśli ktos ma jakies grubsze oszczędności,nie trzymać na jednym koncie a podzielić na kilka,najlepiej w różnych bankach.

Czekać,nie panikować.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

kamolskee

Bardzo aktywny forumowicz

Post29 marca 2020, 11:54 - N

Już to pisałem gdzieś indziej, to Państwo którego coraz częściej się wstydzę (to dziwne uczucie, gdy mówię znajomym znajomych spoza PL że jestem z Polski), robi sobie po raz kolejny jaja ze zwykłych obywateli, a paradoksalnie również z przedsiębiorców. Obniżenie historycznie najniższych stóp procentowych to po prostu kretynizm, robią to "pod siebie", by tanio się kredytować. Wg mnie i mądrzejszych ode mnie, stopy procentowe powinny być zbliżone do inflacji.
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

koorchuck

Post29 marca 2020, 12:07 - N

Polecam ten i inne jego filmy

https://youtu.be/xB7Ije78WTY

Rossi

Aktywny forumowicz

Post29 marca 2020, 12:45 - N

to Państwo którego coraz częściej się wstydzę (to dziwne uczucie, gdy mówię znajomym znajomych spoza PL że jestem z Polski)

Nieważne co za idioci rządzą, ale jak można się wstydzić swojej Ojczyzny?

kamolskee

Post29 marca 2020, 12:58 - N

To, że tu się urodziłem, nie znaczy że będę kochać ten kraj, który zawsze stawiał się w roli męczennika, który jest mega zbiurokratyzowany. Przedsiębiorcę traktuje się tutaj jak wroga nr 1. Chyba musimy wrócić do definicji "Państwa", czym ono jest dla Ciebie a czym dla mnie, ale szkoda mi czasu na takie dyskursy. Jak ładnie napisałeś "ojczyzny" przez wielką literę, pięknie. Rządzący tym krajem są z Ciebie dumni, mam nadzieję że jesteś oddanym patriotą, który jak będzie wojna pójdzie oddać swoje życie, gdy tymczasem rządzący będą już dawno poza granicami w ciepłych schronach. O to właśnie im wszystkim chodzi, ojczyzne trzeba kochać i szanować!

Ja jestem zwolennikiem świata bez granic, Państwa i ich władcy, wojny - nie, to nie moja bajka.

A tak btw. ja nie wiem jak można wierzyć w jakiekolwiek bóstwa :D
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

Rossi

Aktywny forumowicz

Post29 marca 2020, 14:17 - N

Widzisz kolego, masz rację w czasie wojny, nawet takiej jak jest dziś biorę w niej udział z racji zawodu. Tutaj masz rację. To jest mój patriotyzm. Nie mieszaj mnie w politykę.

TWBolek

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post29 marca 2020, 15:44 - N

Ojczyzna... to takie fajne słówko, taki trik językowy. Wiecie jak to jest jak jest dyskusja i ktoś nagle stosuje zabieg w postaci pytania typu dlaczego, albo nagle używa słówka, którego znaczenie jest niejasne? Hahahaha, to taki dżoker wśrod kart. Wtrdy nastepuje cisza a rozmowca skonfundowany zazwyczaj milknie. Takim słówkiem jest ojczyzna choc mogłoby byc także lelum polelum.
Za co?! Za zdradę ojczyzny! I cisza. Bo o czym tu dyskutować, gdy nagle zdaleś sobie sprawę, że twój rozmowca albo ma wyprany mozg albo udaje? Lelum polelum. Hahahahaha

Nie kocha Pan lelum polelum?
Jaki jest Pana stosunek do lelum polelum?
Czy nie uważa Pan, że obrona lelum polelum jest obowiazkiem każdego polaka?

Cisza.

kamolskee

Post29 marca 2020, 17:09 - N

Rossi napisał(a):Widzisz kolego, masz rację w czasie wojny, nawet takiej jak jest dziś biorę w niej udział z racji zawodu. Tutaj masz rację. To jest mój patriotyzm. Nie mieszaj mnie w politykę.

no tak, jesteś żołnierzem to się nie dziwię jakie masz zdanie. Tylko nie mów, że bierzesz udział w tym teatrze i na rozkaz zrobisz wszystko co Ci rozkarzą. Jak widzę żołnierzyków na jakichś uroczystościach salutujących i wykonujących dziwne ruchy, bo głowa Państwa się zbliża, to mnie śmiech ogarnia i zażenowanie, jak ludzie potrafią robić z siebie.... chyba jestem faktycznie pacyfistą :)

Dlaczego te nasze żołnierze nawet zapasu masek nie mieli na wypadek takich wydarzeń jakie mają miejsce? I cywile muszą pomagać w ich szyciu.

Rossi

Aktywny forumowicz

Post29 marca 2020, 17:12 - N

Nie kolego, nie jestem wojakiem. Koniec tematu.

Damian_25

Post29 marca 2020, 22:56 - N

kamolskee powiedz, czy to mocno boli jak się w głowie pop...doli ? :roll:

Pomijając już fakt, jakie barany obecnie są u władzy, choć wcześniej myślę, że były jeszcze większe, to skoro tak mocno razi cię Polska to po cholerę w niej siedzisz lub do niej wracasz. Wyjedź i zapomnij o niej, ulży ci na sercu 8-)

Zawsze śmieszą mnie tacy, którzy wyjeżdżają za granicę i psioczą na swój kraj, ale jak ich jakiś wirus postraszy to o dziwo przypominają sobie skąd pochodzą i nagle zachciewa im się powrotu do ojczyzny...

Ruben

Aktywny forumowicz

Post29 marca 2020, 23:24 - N

Mieszkałem trochę za granicą więc miałem okazję do obserwacji rodaków. Ci, którzy najbardziej pluli na Polskę, jak tylko był mecz polskiej reprezentacji pierwsi zakładali koszulki, szaliki i najgłośniej śpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Pokazywali wszystkim dookoła jacy to są dumni, ze są Polakami. Po meczu natomiast wracali do domu, zasiadali do netu i napier...na Polskę jak się tylko dało. Wiem - bo naocznie widziałem.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 2

Post30 marca 2020, 07:43 - Pn

I czego to dowodzi?
Artur

kamolskee

Post30 marca 2020, 09:01 - Pn

Damianie, ja nie uznaję Państwa, granic ;) A tak serio, skąd wiesz dlaczego rodacy wracają? Może nie ze względów ekonomicznych, czy miłości do OJCZYZNY, tylko aby zaopiekwać się rodzicami, którzy tutaj zostali?
Wybacz, ale nie musisz wiedzieć czy jestem obecnie w PL czy w UK czy gdziekolwiek indziej. To moja prywatna sprawa. A opinię mogę mieć i mam prawo ją wyrażać czy to się Tobie podoba czy nie.

Nie chciałem zbaczać z tematu wątku, pierwszy mój wpis był na temat, nikt nie odniósł się do tych stóp procentowych więc rozumiem, że Wam to "zwisa" ;)

Jezza

Post30 marca 2020, 10:48 - Pn

Trochę dziwnie się patrzy na ten dysonans w komentarzach. Z jednej strony jak Polacy chcą wracać na czas pandemii to źle, ale jak Ukraińcy się zawinęli kilka dni temu to naród się cieszył. To jak to w końcu?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
How hard can it be?

https://www.youtube.com/watch?v=ZXsQAXx_ao0

Ruben

Aktywny forumowicz

Post30 marca 2020, 11:24 - Pn

Artplum napisał(a):I czego to dowodzi?

Ano chodzi o to, że jak w zachodniej Europie korona szaleje bardziej niż u nas to nagle Polska już nie jest be. Teraz jest cacy. Jestem ciekaw co zrobią jak się nagle okaże, że jednak w Polsce będzie więcej zakażonych niż w zachodniej Europie. To co, będą wracać z powrotem do Anglii, Niemiec, Francji i innych?

Jezza

Post30 marca 2020, 11:36 - Pn

Szanse na otrzymanie pomocy za granicą są gorsze niż w kraju pochodzenia. Mieszkałem kilka lat w Niemczech, m.in. w trakcie największej inwazji imigrantów w okolicach 2015. Nacjonalizm wszędzie rośnie w siłę, a nam, ze względu na relatywnie bezkonfliktową naturę i w pewnym sensie wręcz "służalczość" dostaje się od miejscowych bardziej niż np. Muzułmanom. Taki Niemiec czy Anglik wie, że może więcej w starciu z Polakiem, bo Polak zawsze będzie sam. Taki Turek zaraz przyprowadzi armię innych Turków i będzie kłopot. Polak Polakowi wilkiem nie wzięło się z niczego.

W 2017 złapałem przeziębienie i poszedłem do apteki po jakieś podstawowe leki. Kobieta za ladą poznała inny akcent i zapytała skąd jestem. Jk się dowiedziała, że jestem Polakiem to stwierdziła, że musi poprosić koleżankę o pomoc, bo ona polskiej świni nie będzie obsługiwać. Inny przykład: znajomy mieszka w Niemczech od kilku lat, okolice Berlina. Facet już 3 raz walczy z rakiem. 2x w Polsce, tym razem w Niemczech. Ciężka operacja, definitywny wymóg stałej opieki. Wyrzucili go ze szpitala do domu kilka godzin po operacji, bo muszą zrobić miejsce dla Niemców, bo wirus nadchodzi (sytuacja z lutego).

Choć sam nie wracam do PL to absolutnie nie dziwię się, że bardzo wielu Polaków jednak decyduje się na powrót. A to, że 90% śmietanką towarzyską/intelektualną nie jest i nigdy nie było to inna sprawa.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
How hard can it be?

https://www.youtube.com/watch?v=ZXsQAXx_ao0

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 2

Post30 marca 2020, 11:41 - Pn

Ale człowiek, tak naprawdę, jest pojedynczy.
Za jego decyzjami stoją indywidualne przesłanki i nie można tu uogólniać.
Poza tym jest w nas naturalna dążność do czynienia sobie życia lepszym.
A plucie na własny kraj, podobnie jak nadmierna jego admiracja, są tak samo głupie.
Artur

igr

Forumowicz

Post30 marca 2020, 22:00 - Pn

Nieruchomości, dzieła sztuki, kruszce i wiedza/wykształcenie od zawsze uchodzą za top 4 inwestycji. Nie mniej każdy kryzys cechuje coś innego. Generalnie Ci co mają pieniądze ale mam na myśli duże i ugruntowane pieniądze tj. majątek pokoleniowy, na kryzysach mogą zyskać najwięcej. To idealny moment na odkupienie lub przejęcie jakiejś cudzej upadającej aktywności czy słabnącej pozycji..
Następna strona

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)