Teraz jest 23 października 2020, 04:09 - Pt

• Reklama

Mieszkaniowe porady

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

brz

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Re: Mieszkaniowe porady

Post12 kwietnia 2019, 20:30 - Pt

Tak, to koszty podgrzewania wody w kranach i ogrzewania mieszkania - stąd różnice między latem a zimą. Z tym że mieszkanie mam w miarę duże, więc siłą rzeczy na ogrzanie tego idzie trochę energii. Liczba domowników to 3 sztuki. ;)

aligator

Forumowicz

Post13 kwietnia 2019, 13:55 - So

WiesiuWojnar napisał(a):Brz
Obecne ceny mieszkań to kosmos. Rok temu kwota 200-220 tys. w moim mieście to było maks na mieszkania, jakie mnie interesują. Teraz 260 tys. trzeba mieć na wejściu, a takie mieszkanie 'realnych marzeń' to 300 tys. ...
Miasto 125 tys. mieszkańców. Nie wyobrażam sobie nawet, co dzieje się w większych miastach :roll:

W Krakowie podobnie :( Pod koniec 2017 roku małą kawalerkę do remontu (18 metrów w bloku)można było wyrwać za 130-140 tysięcy.Teraz trzeba mieć minimum 190-200 tysięcy,żeby kupić takie małe mieszkanko w bloku.
Ceny poszły do góry bo sporo ludzi inwestuje w nieruchomości.Zamiast trzymać pieniądze w banku(marny procent),wolą lokować w mieszkania na wynajem.
W Krakowie doszło do sytuacji w której przerabiane są piwnice na mieszkania!!! Ostatnio widziałem takie "mieszkanie" zrobione z piwnicy,metraż 19 metrów,małe okienko do którego nie można sięgnąć,cena 190 tysięcy...

eduardo

Bardzo aktywny forumowicz

Post16 maja 2019, 05:46 - Cz

bardziej biurowe pytanie, ale może też być mieszkaniowe - czym wycieracie laptopy z kurzu? chusteczki dostępne w rossmannie nadadzą się?

https://www.rossmann.pl/Produkt/Scierki ... 61583,8342
https://www.rossmann.pl/Produkt/Akcesor ... 45879,8795

może ktoś ma jakiś sprawdzony produkt?

sulek

Aktywny forumowicz

Post16 maja 2019, 06:58 - Cz

Zwykły płyn do mycia szyb i mikrofibra.
Te wszystkie chusteczki to można o kant pupy rozbić.

aleksander

Super Perfumaniak

Post16 maja 2019, 15:19 - Cz

eduardo napisał(a):czym wycieracie laptopy z kurzu?
może ktoś ma jakiś sprawdzony produkt?
Obrazek
Plus szmatka bawełniana.
Oczywiście, jeśli masz laptopa z aluminium lub magnezu.

eduardo

Post17 maja 2019, 06:17 - Pt

Dzbanek filtrujący - jakieś porady? Chcę kupić najprostszy DAFI. Bez wskaźnika ledowego, z którym podobno później jest tylko problem.
Ma ktoś jakieś doświadczenia?

hrhrhr

Aktywny forumowicz

Post17 maja 2019, 07:18 - Pt

Ja używam od ok 8 lat. kupuję zwykle najtańszy, jaki akurat jest na promce w markecie, ale z otwieranym wlewem - klapką na zawias.

Jak np. w tej bricie:

Obrazek

Przy intensywnym używaniu każdy albo pęka, albo się brudzi/osadza kamieniem w sposób ciężki do umycia najczęściej (zwykle od spodu na zewnątrz). Te dzbanki mi wytrzymują ok. roku.

wskaźnik sobie odpuść. po jakimś czasie i tak będziesz wymieniał po smaku/wyglądzie wody.
Na sprzedaż / Zdjęcia
---
Kupię złoty magnetyczny korek Amouage

eduardo

Post17 maja 2019, 08:46 - Pt

hrhrhr napisał(a):kupuję zwykle najtańszy

taki mam plan, wybrałem ten

https://allegro.pl/oferta/dafi-dzbanek- ... 7160845859

celowo tak duży, bo realnie max 2 l można przefiltrować, a potrzebuję wody powiedzmy bardziej użytkowej, a nie tylko do picia.

eduardo

Post11 czerwca 2019, 05:27 - Wt

szukam dobrej jakości młynka do pieprzu, elektrycznego. ma ktoś jakieś doświadczenia?
pytanie czy opłaca się płacić takie kwoty https://www.zalando-lounge.pl/campaigns ... SHH019-D00

pablo9910

Forumowicz

Post07 sierpnia 2019, 17:32 - Śr

Panowie i Panie. Macie pokój do wynajęcia w Warszawie?:)

Nephilim

Forumowicz

Post26 października 2019, 18:50 - So

W zasadzie to na wiosnę szykuję się do remontu generalnego - pierwszego w życiu - moim i mieszkania; Kuchnia na pewno musi być zrobiona od góry do dołu na wymiar. Gdy idzie o ciuchy to mam dwie duże szafy Komandora aktualnie, i od wielu lat jestem zadowolony. Rysują mi się następujące pytania:

-Marki. Czy znani są Wam jakościowi producenci? Nie ukrywam że stronię od np. IKEI bo myślę że meble powinny służyć nieco dłużej niż 4-5 lat.

-Szczególnie zależy mi na dwóch rzeczach. Szafy(miał ktoś do czynienia z aktualnymi produktami wspomnianego Komandora?) oraz niewielki zestaw wypoczynkowy do pokoju 26m2(bez aneksu). Jakaś sofa/narożnik, fotel i niski stolik. Zgrabnie i wygodnie.

-Poza tym mile widziane wszystkie porady.

Marwol

Perfumaniak

Post26 października 2019, 19:53 - So

Szafy i kuchnie na wymiar - lokalni stolarze, ale tacy z pomysłem i najlepiej z własną lakiernią. Tacy co nie boją się zaprosić Ciebie na aktualne swoje realizację , terminowi. Płyty meblowe i okucia generalnie to średnia półka (egger i blum) jest bardzo ok :)

Z meblami jest masę firm polskich po sklepach porozrzucane. Jeździj i szukaj po salonach , jeździj i jeździj. Siadaj , kładź się itp :) Wybierz lepsze tkaniny (nie pamiętam nazw) ; takie tkaniny , które można prać. Odpowiedz sobie czy musi być rozkładana (dla gości do spania raz do roku) , czy ma mieć bajery (skrytka w boku na laptopa)

No i co to znaczy remont generalny ? :)

aleksander

Super Perfumaniak

Post26 października 2019, 21:15 - So

Nephilim napisał(a):Nie ukrywam że stronię od np. IKEI bo myślę że meble powinny służyć nieco dłużej niż 4-5 lat.
Miałeś kiedyś meble tej firmy?

Nephilim

Forumowicz

Post27 października 2019, 12:19 - N

Marwol napisał(a):No i co to znaczy remont generalny ? :)

Mieszkanie ma spory przedpokój, dwa pokoje, kuchnię i łazienkę. Trzeba przyznać że deska szwedzka w pokojach ma się nieźle, więc tylko cyklinowanie. Poza tym leci wszystko. Okna, grzejniki, płytki podłogowe z przedpokoju i kuchni a w kuchni też te na ścianach. Łazienka od góry do dołu cała. Gruntowanie i malowanie. No i meble.

W meblach cenię sobie wygodę, więc bez siedzenia i pokładania, się nie obejdzie :)

https://optisofa.com/sklep/meble/narozn ... tle-green/

Przykładowo coś takiego mi wpadło w oko.

aleksander napisał(a):Miałeś kiedyś meble tej firmy?

Aye. Mam narożnik z Ikei. Niewygodny, wygina plecy w łódeczkę, wiecznie podkładam poduszkę pod lędźwia . Co do jakości mam też zarzuty.

Moja kobieta urządziła pół swojego mieszkania z Ikei, a drugie pół z Zara home. Mam wrażenie że formuła w której produkują tą swoją sklejkę jest ciekawa, i nie mam zarzutu co do jej jakości. Sam kilka szafek skręciłem; Fajna zabawa.
Łóżko w sypialni szybko się "wyhuśtało", mimo że sprawiało wrażenie solidnego. Szafy i szafki bez większych problemów. Sofa lekko się wypaczyła(szkielet) już po dwóch latach.

Poza tym na przestrzeni kilku lat, wiele odwiedzonych lokali wyposażonych w meble z Ikei. Jakoś nigdy nie leżały mi ich produkty i wizualnie i "dotykowo". Mam wrażenie że starają się wyglądać dobrze "na dziś dzień":

Obrazek

Takie mieszkania z seriali po prostu. Sam fakt że proponują gotowe "inspiracje" budzi moje mieszane uczucia. We wnętrzach kilku lokali widziałem rozwiązania żywcem z Ikei, jeden do jednego. Trochę jak wejść do sklepu odzieżowego i kupić wszystko co ma na sobie manekin.

Marwol

Perfumaniak

Mieszkaniowe porady

Post27 października 2019, 12:31 - N

Myślałeś nad projektantem?

aligator

Forumowicz

Post27 października 2019, 13:14 - N

Odnośnie mebli IKEA
u mnie meble zawsze trzymały się długo.Szafa z lustrem z przesuwanymi drzwiami,komoda,stół,mała kuchnia.Użytkowałem 4lata i nie było żadnego problemu.Jak sprzedawałem mieszkanie,to wizualnie jak i sprawnościowo były w bardzo dobrym stanie.W nowym mieszkaniu też mam meble ikei,i nadal nie ma problemów.
Natomiast nigdy nie miałem szczęścia z sofami i narożnikami,zakupionymi w ikei.Ciężko się spało(musiałem ratować się materacem nawierzchniowym).
Decydowałem się na zakupy w tym sklepie,bo wiedziałem,że kiedyś i tak wyprowadzę się,więc nie było sensu inwestować w meble na wymiar.

Nephilim

Forumowicz

Post29 października 2019, 18:30 - Wt

Marwol napisał(a):Myślałeś nad projektantem?

Nie. Z bardzo prostego powodu - wg mnie przy 62m2 pewne rozwiązania narzucają się same. Mała powierzchnia je determinuje. Poza tym czułbym pewien dyskomfort, związany z tym że ktoś mnie urządził. Wierzę też w swój dobry smak :)

Marwol

Perfumaniak

Post29 października 2019, 19:04 - Wt

Projektant to także wiedza i doświadczenie ; zwłaszcza na małych powierzchniach robi cuda :)

polewoj

Mieszkaniowe porady

Post29 października 2019, 20:50 - Wt

Projektant, to także "wysadzenie z torów własnych gustów i stylistyki". Warto się zastanowić nad projektantem, bo czasem spojrzenie z zewnątrz daje zupełnie inne rezultaty. Oczywiście nie należy ślepo wierzyć w sugestie projektanta. Trzeba mieć własne zdanie i je wyrazić, ale też warto się otworzyć na nową estetykę.
Proszę zauważyć, że projektant śledzi na bieżąco aktualne trendy, wykonał "kilka" projektów i był w stanie obronić swoją koncepcję w konfrontacji z klientem.

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Marwol

Perfumaniak

Post29 października 2019, 20:56 - Wt

Z żoną mieliśmy projektantkę do wnętrza domu ; kawał roboty za Nas zrobiła - płytki do łazienek , oświetlenie w salonie , pomysły...

Powiedzieliśmy czego oczekujemy - dostaliśmy wizualizacje , które nam pasowały w 95% ; drobne korekty i dostaliśmy listę zakupów ; oczywiście szukaliśmy tańszych zamienników :)

Generalnie fajna sprawa
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)