Teraz jest 16 stycznia 2019, 19:34 - Śr

• Reklama

Jaki laptop?

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

illusion

Aktywny forumowicz

Re: Jaki laptop?

Post21 października 2018, 13:23 - N

Poleci ktoś jakiego ultrabooka za budżetowe 3k?
Zastanawiam się między
Asus ux410 - plusy matryca i 14"
Asus Vivobook 14 - lepszy procek i 14"
Xiaomi Mi Air 13
Huawei MateBook D14
Ewentualnie Macbook Air :D

aleksander

Super Perfumaniak

Post22 października 2018, 14:33 - Pn

Wiadomo, że najlepszy jest Macbook Air, chociażby z racji posiadania urokliwego macOS,
ale gdyby jednak nie, to jeśli w zamierzonej kwocie dostaniesz Xiaomi Mi Air 13,
to chyba będzie najlepszy wybór. Jeżeli tylko jesteś w stanie zaakceptować używanie
home, end, page up, page down z klawiszem funkcyjnym.
Na drugim miejscu Huawei MateBook D14.
Fajna obudowa, klawiatura i matryca.
Nie wiem tylko, jak z wydajnością i chłodzeniem, ale na pewno są recenzje w sieci.

blackcat

Aktywny forumowicz

Post22 października 2018, 19:17 - Pn

Ja mimo wszystko stawiam na DELL'e. W najbliższym czasie mam zamiar kupić jakiegoś poleasingowego.

thermomax

Aktywny forumowicz

Post22 października 2018, 21:31 - Pn

Ja od miesiąca jestem posiadaczem ultrabooka od della - XPS'a 15. Na jakość wykonania nie mogę narzekać. Początkowe miałem problemy, które spowodowane były nieaktualnymi sterownikami ( zrywanie sygnału wifi, migotanie matrycy itd ), po aktualizacji sterowników wszystko działa idealnie. Swojego laptopa kupiłem jako "refurbished" jednak od nówki sztuki poza ceną różniło go tylko pudełko.

Co do laptopów Apple, niewątpliwie są warte uwagi, szczególnie wtedy, gdy korzystasz już z innych produktów tej marki : iphone, ipad. Szkoda, że apple nie wypuści odświeżonej wersji Air'ów z ekranami w wyższej rozdzielczości :cry:

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post23 października 2018, 06:44 - Wt

thermomax napisał(a):Szkoda, że apple nie wypuści odświeżonej wersji Air'ów z ekranami w wyższej rozdzielczości :cry:

Ja myslę, że to jest kwestia roku-dwóch lat i następna wersja już będzie z lepszych ekranem.
Nie wierzę, że w obecnych czasach dalej będą produkować taką miernotę (mam na myśli oczwyiście tylko ekran).
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Mirx

Aktywny forumowicz

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post23 października 2018, 07:01 - Wt

O widzisz, właśnie coś mi się wydawało, że następna wersja już będzie z lepszym ekranem ale nie byłem tego pewny ;)
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Gustaw1

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post23 października 2018, 08:36 - Wt

Do 4000zł do wyżej wymienionych zastosowań - Macbook Pro 13 2015r. używany.

illusion

Aktywny forumowicz

Post23 października 2018, 11:48 - Wt

A co myślicie nt ultrabooków typu Flip? Warto w to wchodzić przy znacznie słabszych prockach i chłodzeniu? Urywają się zawiasy? :)

Breitling

Forumowicz

Post28 października 2018, 12:03 - N

thermomax a gdzie kupowałeś lapka?
Mi kilka osób mówiło żeby nie kupować dell i hp i jakoś omijam te marki.
23 listopada czarny piątek i planuje wtedy ustrzelić jakąś okazje a Wy?
Bartek

Zapraszam do zakupu: viewtopic.php?f=52&t=23290

Lucjan

Moderator

Post28 października 2018, 12:56 - N

Jakaś konkretna przyczyna nie kupowania Dell'a ?

kamolskee

Bardzo aktywny forumowicz

Post28 października 2018, 13:36 - N

Lucjan napisał(a):Jakaś konkretna przyczyna nie kupowania Dell'a ?

Jak della czy inne "markowe" to tylko z rozszerzoną gwarancją 3YNBD, no ale musisz dodatkowo zabulić.
A dlaczego? Dell jest spoko, baaa, nawet Acer jest spoko - nie ma co przepłacać. Tylko z autopsji wiem, że w ciągu ostatniego miesiąca np. w firmie miałem dwie reklamacje delli biznesowych (~6k sztuka), bo się zawiasy popsuły. Uwierzysz? :D Prywatnie mam Lenovo już 5ty rok i zero problemów, cisza, komfort obróbki filmów (wiadomo, bez przesady) a dałem nie więcej jak 3k wtedy.
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

gilbert

Perfumaniak

Post28 października 2018, 13:42 - N

Ja swoje przygody z Dellami opisałem na poprzedniej stronie, w moim Latitude z wyższej serii, już drugi raz była wymieniana płyta główna, na szczęście jest jeszcze na gwarancji...

kamolskee

Post28 października 2018, 13:48 - N

Ja nie rozumiem jak można kupowac laptopa za więcej niż 4 tys. ale to moja opinia. Tak jak pisałem firma nie ma dla mnie większego znaczenia, wszystko zależy od egzemplarza na jaki trafimy. W przeciągu 6 lat - sprawdzałem ostatnio - reklamowaliśmy w firmie 5 delli i jednego hp - wszystkich laptopów mamy jakieś 50 sztuk. Kiedyś kupowaliśmy Lenovo (pamiętne R61i) i nigdy żaden się nie popsuł.

Co do laptopów za > 4k, ktoś mi powiedział: płacisz za fajną obudowę, mobilnosć itd. No właśnie, bo patrzę na te delle drogie i szału nie ma. Procesor niskonapięciowy U, gdzie ja w swoim lenovo mam M i nawet po tych 5ciu latach nadal daje radę. W dellu nawet drugiej, dodatkowej karty gfx nie ma, ja w lenovo mam GF 755M. No spoko, Dell na baterii wytrzymuje 5-6h (mój lenovo na początku 4h, teraz 2) ale za to ma wbudowaną baterię. Ciekawe co będzie za kilka lat, ja w Lenovo mogę w każdej chwili wymienić. Tyle ode mnie :lol:
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

Breitling

Forumowicz

Post28 października 2018, 14:33 - N

Ja nie mam powodów by nie wierzyć dellowi choć przez krótki czas pracowałem w dellu i wiem że klawiatury do kompa bym od nich nie wziął :D.
W tej chwili mam acera, już od 5 lat i nic mu nie dolega. Myślę znów nad acerem lub lenovo
Bartek

thermomax

Aktywny forumowicz

Post28 października 2018, 22:29 - N

Breitling napisał(a):thermomax a gdzie kupowałeś lapka?

Breitling na oficjalnej stronie della w USA, zakładka ze sprzętem outletowym. Miałem farta, ponieważ znajomy był w Ameryce i mógł mi go przywieźć. Cały czas są jakieś promocje od -10 do -25%. Za swój model razem z podatkiem zapłaciłem niecałe 780$. W Polsce ciężko dostać laptopa z podobną specyfikacją w tej cenie.

Breitling

Forumowicz

Post28 października 2018, 23:35 - N

Dzięki thermomax. Znalałem już tą zakładkę, w wolnej chwili z ciekawości im się przyjrzę
Bartek

Lucjan

Moderator

Post29 października 2018, 18:44 - Pn

kamolskee napisał(a):Ja nie rozumiem jak można kupowac laptopa za więcej niż 4 tys. ale to moja opinia.

A ja się zapatrzyłem na Della za 13 500 pln :lol:

kamolskee

Post29 października 2018, 19:08 - Pn

Wiem, że są i takie. Ale za takie pieniądze mozna kupić i wypasionego lapka i jeszcze stacjonarkę.

slawekwch

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post29 października 2018, 21:08 - Pn

kamolskee napisał(a):Ja nie rozumiem jak można kupowac laptopa za więcej niż 4 tys. ...

Co do laptopów za > 4k, ktoś mi powiedział: płacisz za fajną obudowę, mobilnosć itd. No właśnie, ...

To itd. to akurat troszkę duże uproszczenie. Za 4k nie znajdziesz nic co by było choćby zbliżone np. do macbooków za 10k i więcej. Jeśli dla kogoś komputer to podstawowe narzędzie pracy, to się wybiera po prostu to co najlepsze do danych zastosowań i czasami warto dopłacić za komfort. To tak jakby być mechanikiem i zamiast kupić sobie raz porządny zestaw kluczy, kupowałoby się co tydzień jakiś chiński szmelc, albo nawet klucze ze średniej półki - po 3 latach sumarycznie zapłacimy więcej za kilka kompletów niż zapłacilibyśmy na początku, do tego marnujemy czas, spada komfort pracy.
Jeszcze taka jedna ciekawostka - 3 lata temu kupiłem macbooka pro 13" za 5500zł. Ostatnio sprzedałem go za 3400zł. Przez 3 lata używany był prawie codziennie jako główne narzędzie pracy. Dla porównania miałem w tym samym czasie HP Probooka kupionego za 3800zł z bardzo podobną specyfikacją, jedynie SSD był na sata3 zamiast pcie (ale za to 2x większy). Ostatnio sprzedany za 800zł. Dlatego jak kupuję macbooka - to nowego, jak PCta - to poleasingowego :)
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?p=539073 - Stragan - Odlewki Invictus Aqua, Prada L'Homme, Ultra Male, Ultra Zest i inny mainstream - Chanel, Dior, itp.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)