Teraz jest 19 grudnia 2018, 14:17 - Śr

• Reklama

Losowanie MŚ w Rosji.

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

icu

Aktywny forumowicz

Re: Losowanie MŚ w Rosji.

Post02 grudnia 2017, 11:15 - So

Meister napisał(a):...jeżeli w reprezentacji Japonii nadal gra Tsubasa Ozora, to może być ciężko ... ;)

Eeee... miałby dziś około 50lat więc możliwe, że dalibyśmy radę ;) Gorsza sprawa to taka, że ciężko by było z obejrzeniem całego spotkania - pewnie rozciągnęliby na 3-4 dni/odcinki :lol: To były czasy...

PS. Jeden Tsubasa śmiga gdzieś na polskich boiskach aktualnie.
⭐ MAINSTREAM & NISZA - FLAKONY / MILILITRY / DEKANTY ⭐ ---> viewtopic.php?f=52&t=22456

Meister

Super Perfumaniak

Post02 grudnia 2017, 11:30 - So

Nie możemy lekceważyć przeciwnika, Noriaki Kasai po 40 daje radę, więc i 50 letni Tsubasa mógłby wiele namieszać ;) :lol:

Don Raul de Lucho

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post02 grudnia 2017, 12:29 - So

Marks napisał(a):
Chciałem tylko przypomnieć takie nazwiska jak: Jerzy Dudek, Jacek Zieliński, Michał Żewłakow,Tomasz Hajto, Piotr Świerczewski,Paweł Kryszałowicz, Radosław Kałużny, Emmanuel Olisadebe, Tomasz Wałdoch, Jacek Krzynówek, Jacek Bąk, Marek Koźmiński. Tak silnej defensywy nie mieliśmy od lat 70/80. Na zawsze pozostanie to tajemnicą "bajkopisarza" jak można było tak słabo przygotować drużynę do turnieju.

Z wylosowania Polski cieszą się zapewne kibicie w Kolumbii, Senegalu i Japonii wiec o czymś to świadczy :)
O ile przed Euro 2016 byłem dość spokojny tak teraz myśle że będzie bardzo trudno. Wielu polskich zawodników ma poważny problem z regularnym graniem w swoich drużynach. Nawet "gwiazdor" Grosicki w 20 drużynie Championship z 18 spotkań w pełnym wymiarze czasowym rozegrał tylko 7. Krychowiak jeszcze nawet nie zbliżył się do formy z 2015/2016 roku a dyspozycja tego piłkarza będzie kluczowa. Milik, Piszczek po kontuzji to duża niewiadoma. Błaszczykowski oby powtórzył formę z Euro 2016 bo z regularnym graniem bedzie miał duży problem. Pazdan prawdopodobnie zmieni klub wiec może być różnie. Aby z Japonią nie zagrać o honor piłkarze muszą znacznie poprawić swoją dyspozycję w najbliższych miesiącach.
Kolumbia
Senegal/Polska
Japonia
Tak to widze na chwilę obecną. Nawet najsłabsza (kadrowo) Japonia będzie bardzo groźna. Każdy kto miał okazję oglądać spotkania tej reprezentacji wie co mam na myśli. Oni walczą do końca nawet jakby mieli ich znosić z murawy. W naszej reprezentacji takie zaangażowanie widać tylko u kilku piłkarzy z Lewandowskim na czele.
Panowie, trochę wiary.
Z całym szacunkiem dla Dudka, Kryszałowicza czy Krzynówka, ale teraz mamy lepszych na ich pozycjach. Szczęsny czy Fabiański są lepsi od Dudka. Jacek Zieliński, Michał Żewłakow,Tomasz Hajto, tylko ostatni mógłby startować do Glika, reszta to poziom Pazdana. Kim są Kryszałowicz i Olisadebe przy Lewym i Miliku? Od dekad nie mieliśmy takiego duetu z przodu, tak wiem, Arek może nie wrócić do pełni formy, dlatego powinien iść zimą na wypożyczenie i walczyć o miejsce w reprezentacji. Krzynówek? Mamy Grosika, który na pewno mu nie ustępuje, a moim zdaniem jest lepszy. Nieważne, że jego Hull dołuje, że tylko 7 meczów zagrał w pełnym wymiarze, ja bym powiedział, że to nawet dobrze, że nie jest przeeksploatowany, to zawodnik bazujący na szybkości i nie ma takiej wydolności żeby grać wszystko od początku do końca. Świerczewski, Krychowiak grający w klubie bez większego problemu go przewyższa. Tamta repra nie miała nikogo z przodu o charakterystyce Zielińskiego, chłopach w Napoli gra coraz pewniej, kiedy polska miała kogoś jego formatu na tej pozycji???

Jak ktoś się cieszy z naszego wylosowania to dobrze, niech nas zlekceważą, jestem pewien, że Nawałka nie pozwoli żeby nasi lekceważyli innych, nasz kapitan też na to nie pozwoli.

Co do roli Krychy to się zgadzam, dla mnie rola DM jest kluczowa i niedoceniana w tych czasach, dobry czyściciel przed linią defensywy to skarb. Wielki błąd Greś zrobił odchodząc z Sevilli, teraz musi się ciułać w słabiaku Premiership, liga bardzo silna, ale czego on się tam nauczy przy zawodnikach słabo grających? Nie ten poziom. Ale wierzę, że jak będzie grał i będzie w rytmie meczowym da radę. O Kubę się nie martwię, trochę gra w klubie, więc fizycznie nie będzie źle, a jeśli chodzi o zaangażowanie to o niego nie trzeba się martwić, zawsze podkreślał jak wążna jest dla niego repra. Pazdan jeśli zmieni klub to będzie głupcem, bo jak nie trafi do klubu gdzie bedzie regularnie grał to strzeli sobie w kolano, nie wierzę, że jest na tyle szalony. Piszczek ma wrócić do gry najdalej na początku stycznia, więc nie widzę zagrożenia aby w pół roku nie doszedł do formy.

Fajnie byłoby gdyby Kapustka i Teodorczyk wrócili do formy, bo dwóch takich dżokerów przydałoby się Nawałce.
Mój stragan

Buena suerte, porque yo me voy a California.

Marks

Aktywny forumowicz

Post02 grudnia 2017, 15:06 - So

W el do MŚ Polska w delikatnie mówiąc przeciętnej grupie straciła 14 bramek w tym nawet z takimi tuzami jak Kazachstan i Armenia.
Wałdoch, Bąk, Koźmiński, Hajto to byli by podstawowi obrońcy w obecnej reprezentacji.
Dudek w tamtym okresie miał swoje 3-4 lata najwyzszej formy w karierze.
Większość reprezentantów z kadry Engela mimo gry w przeciętnych klubach najlepsze spotkania rozgrywało w kadrze. Czego zupełnie nie można powiedzieć o niektórych aktualnych reprezentantach (m.in Zieliński, Linetty)
Piszczek jeżeli nawet się wyleczy to wcale nie znaczy że wróci do gry biorąc aktualne miejsce w tabeli Borussi. Bez świetnego przygotowania fizycznego piłkarza o takim "profilu" strach wystawiać na boku obrony.

xentrix napisał(a):Wczoraj czytałem gdzies,ze

Kolumbia to trzecia siła Ameryki Poludniowej - gwiazdy to Falcao,James Rodriguez,Cuadrado,kto sie zna to wie,ze to gracze bardzo dobrzy.
Japonia - najlepsza druzyna Azji
Senegal - najwyżej sklasyfikowana w rankingu Fifa druzyna z Afryki. Gwiazda Mane. Zobaczcie sobie jakis mecz Liverpoolu co koleś tam robi. Szybkość,drybling,po prostu bajka. To gracz który wywolal u mnie szok jak go w akcji widziałem.Zastanawiałem sie z jakiego kraju on. Teraz wiem .Senegal. To taki turbogrosik x2 albo x3.

Patrząc na to wciąż twierdze,ze szanse na wyjście z grupy sa po 25% dla każdej z drużyn.
Chyba najbardziej wyrównana grupa.

Oby na wiosne siadł na ławe w Liverpool ;)
Kolumbia, Senegal i Polska pod względem potencjału to bardzo zbliżone drużyny. Każda z nich bazuje na 3-4 gwiazdach i całej reszcie. Decydować będzie przygotowanie fizyczne i taktyczne do turnieju. Oby Nawałce udało się to równie dobrze jak na Euro 2016.

Don Raul de Lucho

Perfumaniak

Post02 grudnia 2017, 16:01 - So

Skoro tamci byli tacy super to dlaczego nic nie ugrali? Szczęścia nie mieli? Nie, mieli braki mentalne moim zdaniem i brak profesjonalnego podejścia. No sorry, ale jak co drugie zgrupowanie były akcje z imprezami zakrapianymi, to chyba pokazuje podejście niektórych. Straciliśmy 14 goli, w tym 6 z bardzo solidną Danią, gdzie dyryguje Eriksen, kto nie zna gości, niech sobie zobaczy parę razy Tottenham.
Marks, zwróć uwagę jakie wyniki notuje BvB od kontuzji Piszczka, to równia pochyła, to pokazuje jak ważnym jest dla nich piłkarzem. Nie rozumiem obaw czy Łukasz w pół roku dojdzie do formy, dojdzie w mniej niż dwa miesiące i nie obawiam się czy nie posadzą go na ławie w Dortmundzie, bo go nie posadzą. Tu miejsce w tabeli nie ma najmniejszego znaczenia. Piszczek jeśli jest zdrowy praktycznie zawsze gra, czemu by się to miało zmienić? Daj racjonalny powód.

O ile u Engela te formacje defensywne się prezentowały nieźle, to z przodu było strasznie marnie. Znasz Bilans za Engela? 29 spotkań (12-9-8), bramki 41:34, no kurka, taka defensywa, a tyle goli straconych? Nawałka: 43 mecze (24-12-7), gole 88:39

A jeszcze właśnie Ci na których narzekasz, czyli Zieliński czy Linetty są jeszcze bardzo młodzi, mają czas, u Engela większość była bardzo doświadczona, Nawałka daje szansę młodym i chyba z dobrym skutkiem. Zieliński gra słabo? Kto grał lepiej z ofensywnych pomocników u Engela?
Mój stragan

Marks

Aktywny forumowicz

Post02 grudnia 2017, 16:57 - So

Dlaczego tamta reprezentacja nic nie osiągneła na MŚ 2002 zapytaj "bajkopisarza".
W el MS Polska straciła 11 goli w tym 4 na Białorusi gdzie niektórzy mieli problemy z utrzymaniem treści żołądkowej we własciwym miejscu ;)
Ja nie twierdze że to była świetna reprezentacja ale napewno stać ją było na dużo lepsze wyniki co pokazał mecz z USA. Engel do dzisiaj twierdzi ze świetnie przygotował zespół i błedów nie zrobił.

Co do Piszczka - zwróć uwagę ile spotkań traci od 5 sezonów. Łukasz sam wielokrotnie przyznawał ze jak go coś nie boli to czuje sie dziwnie :) Dla mnie wcale nie jest oczywiste ze 32 letnie piłkarz dojdzie do wysokiej formy po takiej kontuzji. Bardzo prawdopodobne ze po finałach zakończy reprezentacyjną karierę.

Ja nie twierdze że Zieliński jest słaby, wręcz przeciwnie. Za mojego świadomego życia nie pamiętam polskiego piłkarza na pozycji pomocnika z takim potencjałem. Problemem jest to że swoich ogromnych możliwości nie pokazuje w reprezentacji.
Z tymi młodymi u Nawałki to nie przesadzaj ;) Podejrzewam że średnia wieku będzie zdecydowanie wyższa jak reprezentacji Kolumbii czy Senegalu.
Czas pokaże, wyjście z grupy uznam za sukces.

Don Raul de Lucho

Perfumaniak

Post02 grudnia 2017, 17:09 - So

Napisałem Ci dlaczego nic nie ugrali. Inna mentalność piłkarzy i sztabu była.

Nie przesadzaj, 32 lata to nie jest jeszcze taki starczy wiek, po Piszczku tego nie widać.
Mój stragan

Marks

Aktywny forumowicz

Post02 grudnia 2017, 17:27 - So

33 lata (w czerwcu 2018) dla bocznego obrońcy bazującego na szybkości i grze ofensywnej to bardzo dużo.

To że kadrowicze Engela nie wylewali za kołnierz jest faktem. Mentalnie większość z nich nie była przygotowana do wielkiej piłki. Zresztą sam Błaszczykowski w jednym z wywiadów przyznał że dopiero w Borussi w wieku 24 lat dowiedział się ze słodycze i napoje gazowane nie sa wskazane dla sportowców.

Don Raul de Lucho

Perfumaniak

Post02 grudnia 2017, 17:35 - So

Ale czy myślisz, że nagle w pół roku Piszczek ze znakomitego motorycznie kopacza stanie się kaleką? 2 miesiące kontuzji nie zrobi z niego inwalidy. Nie demonizujmy, to są profesjonaliści, Piszczu to nie Ronaldinho czy Adriano, którzy więcej czasu spędzali w nocnych klubach niż w obiektach treningowych. Zobacz takiego Juanfrana z Atletico, też ma prawie 33 lata, a gość nie do zdarcia jest na boku obrony.
Mój stragan

kyloe

Bardzo aktywny forumowicz

Post02 grudnia 2017, 17:41 - So

Co do naszych szans wyjścia z tej grupy to nie uważam wcale żebyśmy byli faworytami. Grupa jest ciężka i w zasadzie każda kolejność jest możliwa. Faworytem jest Kolumbia która w poprzednich mistrzostwach doszła do ćwierćfinału. W bezpośrednim starciu niezwykle trudno będzie ich pokonać jest to drużyna która gra ofensywny, techniczny futbol. W zasadzie żaden z przeciwników nam "nie leży". Senegal ma kilku dobrych graczy ( Mane, Koulibaly, Niang, Balde ) większość ich piłkarzy gra regularnie w lidze francuskiej, grają systemem 4-3-3 bardzo ofensywnie.

Kluczową kwestią w każdym z trzech spotkań będzie gra w obronie, piłkarze tej formacji będą musieli wznieść się na wyżyny swoich umiejętności bo mówiąc delikatnie, w obronie nie gramy najlepiej i to się musi poprawić jeśli myślimy o wyjściu z tej grupy.

Obecnie mamy dużo lepszą drużynę niż w 2002r. tamta drużyna zajęłaby w takiej grupie ostatnie miejsce ( w 2002 roku graliśmy z Japonią u siebie i przegraliśmy 0:2 )

Marks

Aktywny forumowicz

Post02 grudnia 2017, 17:49 - So

Życzę Piszczkowi żeby doszedł do pełni formy i bardzo dobrze zaprezentował się na MS.
Co do profesjonalizmu - do dzisiaj zastanawiam się jak hiper profesjonalny sztab szkoleniowym wystawił piłkarza w Kopenchadze z.... niedyspoycją żołądkową ;)

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post02 grudnia 2017, 18:13 - So

Ostatni raz jak oglądałem mecze to jak ktoś grał z drużyną z Afryki to nikt się nie bał o przegraną.
Podręczniki i gazety sportowe robią jednak swoje.

xentrix

Super Perfumaniak

Post02 grudnia 2017, 19:31 - So

to było to chyba ze 25 lat temu ;)
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

disciple

Forumowicz

Post02 grudnia 2017, 23:15 - So

Jestem bardzo zadowolony z losowania. Marzyła mi się grupa egzotyczna, tak aby nasza drużyna mogła zagrać z ekipami z każdego zakątka świata, poza drużyną europejską, bo z takimi gramy na ME czy w eliminacjach :)
Uważam, że jest to grupa najbardziej wyrównana ze wszystkich gdzie każdy może wygrać, zremisować i przegrać z każdym. Żaden wynik i kolejność w tabeli mnie nie zdziwi.
Przed naszymi piłkarzami bardzo trudne zadanie. Mimo, że mamy skład o wiele lepszy niż w 2002 czy 2006 roku, grupa wbrew pozorom jest bardzo wymagająca. Mimo to, przypuszczam, że każda drużyna jest zadowolona z losowania.
Mamy szansę udowodnić, ze stać nas na coś więcej niż sam awans do wielkiej imprezy. Pokażmy się jak najlepiej na tle bardzo silnych drużyn z innych kontynentów. Oby kontuzję ominęły kluczowych piłkarzy no i żeby forma dopisała jak na ME 2014.
Trzeba pokazać klasę nie tylko piłkarską ale też profesjonalizm mentalny i odpowiednie zaangażowanie oraz przygotowanie pod rywala. Nasz sztab szkoleniowy też ma kawał roboty do odwalenia.
Myślę, ze taki Lewandowski może zrobić różnicę i jego postawa być może przesądzi o awansie do kolejnej fazy, gdzie chętnie zobaczyłbym jak nasi skopią tyłek Anglikom czy Belgom.
Pierwszą jedenastkę mamy solidną. Ze zmiennikami może być już gorzej. Chcę jednak wierzyć, że Nawałka to bardzo dobry fachowiec i odpowiednio to wszystko poukłada.
Kupię odlewki: Sonoma Scent Studio: Forest Walk, Tabac Aurea, Incense Pure, Ambre Noire

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post02 grudnia 2017, 23:36 - So

disciple napisał(a):Mamy szansę udowodnić, ze stać nas na coś więcej niż sam awans do wielkiej imprezy.

Ale to już wiele razy słyszeliśmy w przeszłości - nawet słowo w słowo. Przychodzi mecz, wyjście na boisko, odświętna atmosfera, jest kolorowo na trybunach, godzina popołudniowa, a więc słońce pada na jedną stronę boiska i to jest piękne. Każdy wierzy że Polacy coś pokażą. Kilka pierwszych minut to wrażenie się utrzymuje, najczęściej staramy się utrzymać bezbramkowy wynik i nie ryzykować.
Z czasem zaczynamy grać coraz gorzej i to widać, momentami przypomina to wręcz grę trampkarzy, robi się patetycznie gdy strzelają nam bramkę. Wtedy już wiadomo że co najwyżej ewentualny remis będzie sukcesem. Tak jest zawsze na mistrzostwach, i całkiem prawdopodobne że tak będzie znowu.

t00kie

Forumowicz

Post06 grudnia 2017, 08:10 - Śr

Co do losowania to są dwa uda :) albo się uda albo się nie uda. Z jednej strony dobrze, że nie mamy Hiszpanii, Anglii czy innej Chorwacji bo historia mówi sama za siebie... A z drugiej strony taka egzotyka na pewno sprawi, że będzie ciekawie ale niekoniecznie łatwo. Japończycy wybiegani jak diabli a gracze Kolumbii i Senegalu to porównywalne "gwiazdy" do naszych w silnych ligach europejskich. Zatem przychylam się co do większości - możemy z każdym wygrać jak i z każdym przegrać. Jedno jest pewne - będzie ciekawie :)

A co do Typera to też poczyniłem pewne przygotowania. Znalazłem pewną wtyczkę do Wordpressa, która doskonale spełniałaby nasze wymagania. Plusy są takie, że unikniemy jakichkolwiek błędów w obliczaniu punktacji (No i człowiek by się mniej przy tym narobił :D ). Minusy są takie, że uczestnicy musieliby się zarejestrować na zewnętrznej stronie, żeby złożyć typy. Jeśli odpowiadałby Wam taki format to potrzebowałbym ze trzech ochotników do symulacji Mistrzostw przed Mistrzostwami ;) Tak by to wyglądało - http://bc.t00kie.pl/ oczywiście warstwa graficzna jest jeszcze do dopracowania :D

Jacynt

Post06 grudnia 2017, 14:40 - Śr

Podejrzewam, że wszyscy z grupy cieszą się z losowania tak samo jak my.

~NN

Forumowicz

Post08 grudnia 2017, 20:08 - Pt

Już widzę co Hazard robiłby z naszymi obrońcami :) chętnie bym to zobaczył, bo podziwiam talent tego piłkarza tym bardziej, że przypominam sobie, że w ubiegłym roku była statystyka, która mówiła, że Hazard ma najwięcej udanych dryblingów w całej europie. Ten gość jest niesamowity.

Co do naszej grupy myślę, że 3 ekipy są na podobnym poziomie tj. Polska, Kolumbia i Senegal. Kto ogląda Premier League na pewno kojarzy Kouyate, Gueye, Mane. Gueye ma więcej odbiorów niż Ngolo Kante który w ubiegłym sezonie był najlepszym graczem PL a u nas Krychowiak na ławce siedzi w WBA. Jak ktoś nie ogląda może pomyśleć że nic ciekawego, ale to są na prawdę dobre ekipy, powiedziałbym nawet że mają więcej nazwisk niż my. Będzie wyrównana rywalizacja.
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)