Teraz jest 19 grudnia 2018, 15:10 - Śr

• Reklama

Czy ktoś posiada parowar ?

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

marcinklin

Bardzo aktywny forumowicz

Czy ktoś posiada parowar ?

Post31 października 2017, 08:51 - Wt

Hej !

Mam zamiar kupić parowar i zastanawiam się jaki. Standard - wpisałem w allegro parowar i wywaliło mi dziesiątki różnych marek i modeli.
Wybrałem 3 wg. mnie najpewniejsze:

Nr. 1 AMICA PT3011 Lunaris 900W
http://allegro.pl/parowar-amica-pt3011- ... 36241.html
Opinie mam bardzo dobre, ogólnie żadnych bajerów - parowar jak parowar robi swoje. Jest możliwość dolania wody podczas pracy. Cena 149 zł.

Nr. 2 PHILIPS HD 9140/91 900W
http://allegro.pl/okazja-parowar-philip ... 28035.html
Opinie ma również bardzo dobre, jedynie różni się ceną od w/w parowara od Amica, wodę również można dolać podczas pracy. Cena 239 zł.

Nr. 3 TEFAL VS4003 VITACUISINE COMPACT 1800W
http://allegro.pl/parowar-tefal-vs4003- ... 11905.html
Największy z całej trójki (teoretycznie), pomimo dużego pojemnika na wodę ludzie pisali, że czasem trzeba dolać jej podczas pracy, ale nie ma jak bo nie ma wlewu, trzeba ściągać pojemniki gorące. Jest jedynie 1 tacka z dziurkami, 2 następne to tacki bez dziur do parowania produktów we własnym sobie. Opinie ludzi podzielone co do tego parowania w sosie. Moc 2x większa jak i cena - 337 zł

Pytanie do Was czy ktoś z Was posiada któryś z w/w parowarów i mógłby mi coś więcej o nim napisać ? Lub może polecić jakiś inny ?

xentrix

Super Perfumaniak

Re: Czy ktoś posiada parowar ?

Post31 października 2017, 09:04 - Wt

ja mam tego Philipsa , fajna sprawa , zdrowe gotowanie . Dodam ,ze trzeba sie przyzwyczaić do gotowania na parze , bo jednak to inaczej smakuje niż z patelni na tłuszczu . Na dole ma sitko gdzie mozna dać przyprawy i aromat sie bedzie unosić w parowarze , tak samo jednak mozna dać przyprawy na warzywa czy mięso na poszczególnych poziomach.
Ma funkcje podtrzymania temperatury.
Obecnie mam tez garnek z pokrywką z 2 poziomami , coś jak parowar tylko gotuje na gazie i powiem ,ze czesciej tego garnka używam niż parowaru,bo jakoś mi szybciej po prostu a parowar to musze przenosić , bo stoi troche w innym miejscu z braku powierzchni.
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

marcinklin

Post31 października 2017, 09:08 - Wt

Właśnie też się obawiam braku miejsca w kuchni, więc automatycznie Tefal odpada bo jest ponoć duży.

A w tym Philipsie dzieje się coś takiego, że np soki z potraw skapują na grzałkę itp ?
Wstawiając kuraka + parę ziemniaków + warzywa jako jeden-dwa obiady trzeba podczas parowania dolać wody ?

xentrix

Super Perfumaniak

Post31 października 2017, 09:46 - Wt

jest tam misa ociekowa , gdzie ten sok spływa

a wody jesli dlugo gotujesz to trzeba czasem dolać (rzadko sie to zdarza)

i ten philips też jest duży

kamolskee

Post31 października 2017, 11:13 - Wt

moczek napisał(a):Ja posiadam i nie uważam tego za warte uwagi.

korzystalem z philipsa na poczatku, potem nie chcialo mi sie go rozstawiac, myc i teraz rzadko uzywam. a tak w ogole ostatnio staram sie oszczędzać na prądzie a te parowary nie sa oszczedne.
natomiast sam parowar philipsa oceniam bdb

ostrzegam natomiast przed kupowaniem kolejnego wynalazku philipsa airfryer, gotowanie rozgrzanym powietrzem. kupilem berlingera 3x taniej i ten sam efekt, a tesciowa miala tego airfryera philipsowego. kolejny sprzet, który rzadko wykorzystuje. frytki sa, kurczak trochę przesuszony no i znowu ten prad. ale sedno jest takie, ze w imie zdrowia niektorzy sa w stanie wydac krocie, wierza ze schudna? raczej ich portfel a sprytny philips z tego korzysta /1000zl/
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

lukesho

Moderator

Post31 października 2017, 11:37 - Wt

kamolskee - usunąłem post tego spamera, myślę, że jego opinia i tak jest nic nie warta.

A w temacie - mam parowar Philips HD9125/00 i działa bardzo fajnie, robię w nim głównie ziemniaki/ryż/warzywa, dla 2 osób idealny. Kładę jedzenie na każdym poziomie na srebrną folię spożywczą, wtedy przyprawy nie ściekają mi razem z wodą, tylko wszystko zostaje na swoim poziomie ;)

kamolskee napisał(a):ostrzegam natomiast przed kupowaniem kolejnego wynalazku philipsa airfryer, gotowanie rozgrzanym powietrzem. kupilem berlingera 3x taniej i ten sam efekt, a tesciowa miala tego airfryera philipsowego. kolejny sprzet, który rzadko wykorzystuje. frytki sa, kurczak trochę przesuszony no i znowu ten prad. ale sedno jest takie, ze w imie zdrowia niektorzy sa w stanie wydac krocie, wierza ze schudna? raczej ich portfel a sprytny philips z tego korzysta /1000zl/

A ja mam podobną zabawkę, bo Tefal Actifry FZ7010 i wykorzystuję przede wszystkim do frytek i jestem zadowolony. Frytki smaczne i na pewno zdrowsze, z tego co liczyłem, to użyję tego 200 razy i wychodzi kosztowo tak samo, co tradycyjna frytownica na olej. A potem oszczędzam, bo nie marnuję tyle oleju (koszt prądu pomijam, bo i tu i tu jest podobny).
Kurczaka wolę z piekarnika ;)

kamolskee

Post31 października 2017, 16:41 - Wt

Bo ten odpowiednik "airfryer" jest spoko, tylko że ja nie wydałem na to 1000 zł a jakieś 280 i wtedy uważam, że się opłaca ;)
Co do kładzenia folii spożywczej, piszesz o srebrnej a czy przypadkiem nie zaleca się jej tam, gdzie są wysokie temperatury? Np. używając jej w piekarniku może wnikać do jedzenia jakiś szkodliwy pierwiastek..

lukesho

Moderator

Post31 października 2017, 18:06 - Wt

No ja dałem niecałe 500 i to jest górna granica za taką zabawkę ;)

Co do wnikania, to tutaj jest ok. 120-130 stopni, wątpię, by to była zbyt wysoka temperatura. Trzecia ręka mi nie rośnie ;)

SuperAIDS

Forumowicz

Post31 października 2017, 18:35 - Wt

to ja tez się wpisze :)
rok, może 2 mam pierwszy parowar z tej listy czyli AMICA PT3011 Lunaris 900W powiem tak, nie ma z nim najmniejszego problemu, działa jak ma działać, ma funkcje podtrzymywania temperatury. Jedyna wada to nie można myc elementów w zmywarce. Bardzo dobre rybki, mięciutka wołowinka, pyszne ziemniaki, ma tackę ociekową i sitko na przyprawy. Ja go kupowałem na jakiejś promocji w makro za 90-100 zł. Tak jak piszą koledzy na początku się używa często a potem coraz mniej bo nie chce się wyciągać i najgorsze to myć jak np kurczak przywrze do tej kratki na jednym z poziomów. Jeśli chodzi o mnie polecam i do tego jest najtańszy.
Ghost don't exist and there's nothing to be afraid of. Except SuperAIDS!

hrhrhr

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post31 października 2017, 18:45 - Wt

Obrazek

nie zajmuje duzo miejsca, mozna uzywac jako zwyklego garnka, albo durszlaka. bardzo tani, nie psuje sie, DZIAŁA.
Na sprzedaż / Zdjęcia
---
Kupię złoty magnetyczny korek Amouage

xentrix

Super Perfumaniak

Post31 października 2017, 18:55 - Wt

no i dokladnie takie cos tez mam (podobne) i używam 10 x czesciej niż parowaru , łatwiej sie myje , przechowuje i do tego jest na gaz , stawiasz na kuchence i gotujesz a parowar to przestawianie i potem zabawa z myciem , duzo wygodniejszy taki garnek,tanszy no i polecam

kamolskee

Post31 października 2017, 19:08 - Wt

Straciłem poczucie sensu używania parowaru na prąd :/

Czy będą chętni na rozbiórkę mojego parowaru? Parowar + trzy elementy. Kto weźmie całość otrzyma dodatkowo przepisy z Lidla. Co do nut bazy, to nie są to nuty kulinarne, bo zawsze po robocie myłem go płynem do naczyń z biedronki. Jednak nie są to też nuty animalne, a bardziej cytrusy.
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

illusion

Aktywny forumowicz

Post01 listopada 2017, 12:02 - Śr

Jeżeli autor tematu spożywa dużo kaszy lub ryżu to polecam ryżowar z możliwością gotowania na parze.

http://allegro.pl/urzadzenie-do-gotowan ... 77313.html

pro_Jolanta

Post12 grudnia 2017, 09:31 - Wt

Ja mam od 2 lat elektryczny, póki co spisuje się dobrze. Nie jest on duży, ma 3 poziomy, ale naczynia mają niewielką średnicę. Jednak robię w nim obiady głownie dla mnie samej więc dla mnie jest ok. Ogólnie fajna sprawa bo warzywa i mięso gotowane na parze mają dużo lepszy smak i oczywiście są zdrowsze.

kamolskee

Post14 grudnia 2017, 10:23 - Cz

pro_Jolanta napisał(a):Ja mam od 2 lat elektryczny, póki co spisuje się dobrze. Nie jest on duży, ma 3 poziomy, ale naczynia mają niewielką średnicę. Jednak robię w nim obiady głownie dla mnie samej więc dla mnie jest ok. Ogólnie fajna sprawa bo warzywa i mięso gotowane na parze mają dużo lepszy smak i oczywiście są zdrowsze.

Czy jest to zdrowsze niż worki do pieczenia wkładane do piekarnika? Wydaje mi się, że nie, więc jak ktoś ma już piekarnik... :)

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)