Teraz jest 17 grudnia 2018, 19:04 - Pn

• Reklama

Outplacement

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

dzonuejn

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 3

Re: Outplacement

Post11 października 2017, 13:29 - Śr

and35 napisał(a):Czy Wasze firmy oferują coś takiego przy zwolnieniu z pracy? Mianowicie mój brat pracował do niedawna w pewnej firmie ( większa firma w Krakowie). Przy zwolnieniu z pracy ( redukcja stanowiska), firma ustaliła mu kilka rozmów doradztwa zawodowego w ramach tak zwanego outplacementu. Szczerze powiedziawszy to trochę się zdziwilem bo jednak nie jest to takie popularne

Ja spotkalem sie tylko ze standardowa odprawa przy redukcji stanowiska.

Jezza

Bardzo aktywny forumowicz

Post21 grudnia 2017, 18:53 - Cz

Mimo pracy w naprawdę dużych korporacjach z sektora audytu/konsultingu - z outplacementem spotkałem się jedynie teoretycznie na studiach. Z mojego doświadczenia wygląda to tak, że jeśli nie dałeś przysłowiowej d... a z jakiegoś powodu zostajesz zwolniony - supervisor, engagement manager lub dowolna inna osoba wyżej od Ciebie w hierarchii ma już dla Ciebie gotową ofertę pracy w innej, niekonkurencyjnej firmie. Ewentualnie umawia Cię na spotkanie z zaufanym headhunterem.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
How hard can it be?

https://www.youtube.com/watch?v=ZXsQAXx_ao0

https://www.instagram.com/oliver.themaltese/

Marrr

Forumowicz

Post05 stycznia 2018, 00:43 - Pt

Spółka, w której pracuję oferuje innym podmiotom usługę outplacementu. Najczęściej korzystają z niej przedsiębiorstwa duże,w dobrej kondycji finansowej, które na to stać i obawiają się stracić wizerunkowo. Rzadko takie organizacje tworzą i realizują taki proces samodzielnie, najczęściej powierzają to wyspecjalizowanym w tym podmiotom. Outplacement to nie tylko szukanie czy proponowanie nowego zatrudnienia, to szereg rozmów, konsultacji i porad dla zwalnianego pracownika, który po zakończonym procesie rozumie, że utrata pracy nie jest końcem świata, tylko początkiem czegoś nowego, kolejnym etapem w karierze. Pracuję w tej branży od ponad 10 lat.

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)