Teraz jest 15 grudnia 2018, 22:18 - So

• Reklama

SERIALE

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Miasekk

Re: SERIALE

Post03 marca 2018, 10:18 - So

Od siebie odradzam wszystkim "Dom z papieru". Zachęciły mnie wysokie oceny i sporo dyskusji na portalach. Intrygował mnie dodatkowo fakt, że film dzielił się na ludzi, którzy byli zachwyceni oraz na tych, którzy zawiedli się całkowicie. Ja niestety po seansie należę do tych drugich, 3/10.

slawekwch

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post03 marca 2018, 11:25 - So

Ja polecę mindhuntera od Netflixa:
http://www.filmweb.pl/serial/Mindhunter-2017-764111
Dobry kryminalny, trochę mroczny serial
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?p=539073 - Stragan - Odlewki Invictus Aqua, Prada L'Homme, Ultra Male, Ultra Zest i inny mainstream - Chanel, Dior, itp.

turbosnail

Hiper Perfumaniak

Post28 kwietnia 2018, 19:57 - So

expanse - aktualnie leci s3
bdb sci-fi !

koorchuck

Bardzo aktywny forumowicz

Post28 kwietnia 2018, 20:08 - So

Dla miłośników klimatycznych seriali polecam "The Terror".
Wciąga jak cholera.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/2585/
-----------------------------------------------
https://www.parfumo.net/Users/Koorchuck

Stragan - Flakony i odlewki z własnych flaszek
viewtopic.php?f=52&t=19640

Shoehart

Post19 maja 2018, 00:47 - So

The Leftovers -Pozostawieni. Genialny serial, genialna gra aktorska, genialna muzyka... :-)

pingwin

Aktywny forumowicz

Post19 maja 2018, 19:55 - So

Lombard. Życie pod zastaw - polecam :)
.:: STRAGAN PINGWINA ::.
Kup Pan dekant. Już prawie 250 flakonów !

Madristas

Forumowicz

Post22 maja 2018, 08:09 - Wt

Ja w ciągu ostatniego roku oglądałem sporo seriali, podzielę je na trzy grupy:

Zdecydowanie polecam:
Mindhunter - ten serial ma niesamowity klimat, nie pamiętam już kiedy ostatnio coś tam wciągnęło i zrobiło na mnie takie wrażenie
Gomorra - długo się zbierałem do tego serialu z racji tego, iż film niezbyt mi podszedł, ale serial naprawdę warto, sam podkład muzyczny bazujący często na jednym utworze jest mistrzostwem świata, gdy tylko wjeżdża to jakakolwiek scena dostaje +100 do atrakcyjności
Skam - norweskie Skins, bardziej trzymające się rzeczywistości, polecam ale tylko jeśli macie max 25, bądź mentalnie siedzicie jeszcze w tym przedziale wiekowym
Dark - nazywanie tego niemieckim Stranger Things to obraza dla Dark, serial tajemnicy z mrocznym klimatem, mimo że sci-fi to nie żadne bajki jak ST
The End of the F***ing World - specyficzny serial, polecam dla osób lubiących brytyjskie klimaty kulturowe
Atlanta - to jest dla mnie w ogóle wielkie zaskoczenie, serial o trójce czarnoskórych ziomeczków z których jeden jest w miarę ogarniającym raperem, drugi jest jego menedżerem, a trzeci po prostu jest ich główne zajęcia to spłata jakichś drobnych długów, kłótnie z kobietami, chodzenie po klubach i palenie zioła. Prawda, że brzmi bardzo nudno? No właśnie, a jest dokładnie odwrotnie! Akcja jest w większości bardzo powolna, niektóre odcinki są mega dziwne (ale i tak świetne), nie ma tam żadnego typowego humoru, jest za to sporo absurdalno-ironicznego humoru gdzie w zależności od odbiorcy będzie albo wewnętrznie pękał ze śmiechu, albo współczuł danemu bohaterowi sceny. Wartościowym informacyjnie elementem tego serialu jest przedstawienie czarnoskórych niższych warstw społeczeństwa w USA i tego jak ich życie tam wygląda. Polecam przynajmniej na spróbowanie kilka odcinków, które trwają zazwyczaj po 22-25minut, sporo dobrego soundtracku.

Takie sobie:
Dom z papieru i Ozark - oba mogą sprawiać frajdę tylko jeśli przymknie się oko na naciągane wychodzenie bohaterów z niektórych sytuacji.
Peaky Blinders - w teorii powinien mi się bardzo spodobać, bo Anglia, bo XX wiek, a wyszło takie średnie coś, jak dla mnie kuleje klimat, a to pewnie z powodu słabszej gry aktorskiej niektórych osób i słabego zarysowania charakterów oraz motywacji życiowych wielu pierwszoplanowych bohaterów.
Opowieść podręcznej - miała być niesamowita wciągająca historia, powrzucano różne mroczne filtry na obraz i przynajmniej jak dla mnie im nie wyszło. Historia mnie nie wciągnęła.

Odradzam:
The Rain - nie próbujcie oglądać, zbyt dużo głupoty w fabule, naprawdę nie warto
Billions - jest parę takich seriali w stylu mr. zajebisty, gdzie koleś co odcinek ma jakiś duży problem, ale jest takim geniuszem iż wystarczy, że popatrzy w ścianę i już ma rozwiązanie na które nikt inny by nie wpadł. To jest właśnie taki serial. Wytrzymałem 3 odcinki.
Legion - tutaj nie dałem rady dotrwać do końca pierwszego odcinka, klimatu zero, słaba gra aktorska, pokręcona fabuła z ludźmi o nadprzyrodzonych zdolnościach.
Riverdale - jeśli nie masz więcej niż 16 lat to raczej Ci się nie spodoba.
Mój stragan - viewtopic.php?f=52&t=23276
Zapraszam :)

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post22 maja 2018, 12:32 - Wt

Nie byłem trochę pewny tego serialu, często miałem wrażenie, że w pewnym momencie twórcy "spuszczą hamulce" i wkroją coś szokująco-idiotycznego, ale na szczęście obyło się bez tego.
Znając więc cały serial, mogę serdecznie polecić wszystkim Terror (na podst. powieści Simmonsa, o tym samym tytule). Świetnie zbudowany klimat, świetna gra, dość wierne odwzorowanie książki.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

turbosnail

Hiper Perfumaniak

Post22 maja 2018, 13:28 - Wt

z nowości też polecam the terror

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post22 maja 2018, 13:47 - Wt

Z ostatnio obejrzanych:
Ozark- bardzo fajny, trzymał w napięciu, nieprzewidywalny, polecam!
Safe- bardzo średni, nie koniecznie polecam, obejrzałem tylko ze względu na "Dextera" w roli głównej :mrgreen:
Trump: An American Dream- bardzo dobry serial dokumentalny, ciekawostki z życia Trumpa, polecam!
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Lucjan

Moderator

Post22 maja 2018, 16:39 - Wt

Machiavelli napisał(a):Nie byłem trochę pewny tego serialu, często miałem wrażenie, że w pewnym momencie twórcy "spuszczą hamulce" i wkroją coś szokująco-idiotycznego, ale na szczęście obyło się bez tego.
Znając więc cały serial, mogę serdecznie polecić wszystkim Terror (na podst. powieści Simmonsa, o tym samym tytule). Świetnie zbudowany klimat, świetna gra, dość wierne odwzorowanie książki.

Zazwyczaj gustowałem w serialach HBO , ale ta własna produkcja AMC jest naprawdę świetna

grembi

Bardzo aktywny forumowicz

SERIALE

Post17 czerwca 2018, 07:25 - N

Jakiś wielkim fanem seriali nie jestem ale z okazji nabycia Netflixa postanowiłem sprawdzić najwyżej oceniany serial czyli Breaking Bad

Było warto. Kto jeszcze nie widział to gorąco polecam. Świetnie nakręcony z wybitnym scenariuszem i grą aktorską

Zakończyłem oglądanie kilka dni temu, a w głowie ciągle mam wiele pytań i przemyśleń :))

Ostatnia scena i uśmiech na twarzy Waltera White rozbroiła mnie totalnie

Ode mnie 10/10

ayylmao

Forumowicz

Post17 czerwca 2018, 08:26 - N

Z netflixowych produkcji to jak najbardziej polecam Happy. Ilość absurdu, brutalności i zawirowań akcji czyni ten serial produkcją, którą warto obejrzeć, o ile ktoś lubi kino akcji. Akcja toczy się w klimacie Bożego Narodzenia, także jeśli ktoś nie ma ciśnienia aby to obejrzeć na już, to polecam go obejrzeć w okresie świątecznym ;)

Trailer:
Kod: Zaznacz cały
https://www.youtube.com/watch?v=t7OYkSgmM-w

Whitemill

Forumowicz

Post17 czerwca 2018, 09:11 - N

Też polecam, wczoraj się wziąłem za oglądanie po raz drugi :mrgreen:

pingwin

Aktywny forumowicz

Post17 czerwca 2018, 10:22 - N

Polecam Crown na netflixie. Co prawda akcja się ciągnie i niema tam nic energicznego jednak warto dostrzec doskonała scenografię oraz wartość informacyjna na temat życia określonych osób - aż tak historii nie załamuje.
.:: STRAGAN PINGWINA ::.
Kup Pan dekant. Już prawie 250 flakonów !

SuperAIDS

Forumowicz

Post17 czerwca 2018, 10:36 - N

ayylmao napisał(a):Z netflixowych produkcji to jak najbardziej polecam Happy...

Chciałem go polecić zaraz po obejrzeniu ale jakoś nie było czasu się zalogować :P bardzo dobry serial pełen absurdu z dobrą ścieżka dźwiękową i klimatem.
Fanom Utopii można polecić serial "Dirk Gently’s Holistic Detective Agency" - na Netflixie obecnie są 2 sezony. Swietnie zrobiony również momentami pełen absurdu serial który wciąga :) everything is connected...
Polecam Ja!
Ghost don't exist and there's nothing to be afraid of. Except SuperAIDS!

Exuberant

Aktywny forumowicz

Post07 września 2018, 14:42 - Pt

Właśnie skończyłem 2gi sezon Ozark. Boże, jakie to jest dobre.

Marwol

Forumowicz

Post07 września 2018, 17:48 - Pt

Polska produkcja na "Rojst" na Showmax.

Komuna w Polsce , morderstwo , dziennikarze... Do tego Andrzej Seweryn i Ogrodnik.

Polecam !

Lucjan

Moderator

Post08 września 2018, 13:02 - So

To prawda , bardzo pozytywne recenzje

turbosnail

Hiper Perfumaniak

Post08 września 2018, 18:54 - So

tak Rojst warto
Poprzednia stronaNastępna strona