Teraz jest 18 grudnia 2018, 16:37 - Wt

• Reklama

Pachnący dom

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Re: Pachnący dom

Post20 października 2016, 12:39 - Cz

Mi właśnie się nie udało z kominkiem. Używacie jakiegoś konkretnego? Mój ma szklaną misę. Żywica się powoli topi, ale zapach praktycznie się nie wydziela.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

disaster3

Super Perfumaniak

Post20 października 2016, 14:12 - Cz

ja ostatnio kupiłem taką
http://yankeestore.pl/yankeecandle/sred ... 36206.html

normalnie mógłbym ją zjeść razem ze słoikiem. Moja żona ją uwielbia.
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

parasolka22

Post20 października 2016, 14:56 - Cz

Kominek ze szklaną misą?? Nie pęka pod wpływem ciepła? Ja używam kominka z kamienia

rabarbary

Super Perfumaniak

Post20 października 2016, 17:06 - Cz

parasolka22 napisał(a):Kominek ze szklaną misą?? Nie pęka pod wpływem ciepła? Ja używam kominka z kamienia

Ja mam ceramiczny, jest ok. Może dlatego, że jest niewielki, to płomień daje radę ogrzać miskę.

Krzysztoff

Forumowicz

Post20 października 2016, 18:01 - Cz

disaster3 napisał(a):ja ostatnio kupiłem taką
http://yankeestore.pl/yankeecandle/sred ... 36206.html

normalnie mógłbym ją zjeść razem ze słoikiem. Moja żona ją uwielbia.

92 PLN za świeczkę to nie mało, na jak długo wystarczy taka świeca?

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post20 października 2016, 19:51 - Cz

@parasolka Nie pęka, może dlatego, że jest dość wysoko nad płomieniem. No i nie rozgrzewa się jednak do wysokich temperatur. Sprawdza się przy olejkach.
W kominkach ceramicznych też stosuje się świeczkę, czy go ogrzewa się węgielkami?
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

rabarbary

Super Perfumaniak

Post20 października 2016, 21:05 - Cz

Machiavelli napisał(a):@parasolka Nie pęka, może dlatego, że jest dość wysoko nad płomieniem. No i nie rozgrzewa się jednak do wysokich temperatur. Sprawdza się przy olejkach.
W kominkach ceramicznych też stosuje się świeczkę, czy go ogrzewa się węgielkami?

To dużo wyjaśnia, że jest wysoko nad płomieniem.
Mój ceramiczny, na świeczkę jak Twój, ma dość nisko zawieszoną miseczkę :)

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post20 października 2016, 21:27 - Cz

Próbuję właśnie na metalowej blaszce - płomień jest jakieś 2 cm nad blaszką. Efekt niestety również mizerny.
Czy gdy używacie kominka dług czekacie aż się nagrzeje? Czy z bryłek żywicy wydziela się biały dym? Bo taki efekt uzyskuję jak na razie jedynie trzymając granulki na pęsecie jakiś centymetr nad płomieniem. Dopiero wtedy roztacza się intensywna woń.

rabarbary

Super Perfumaniak

Post20 października 2016, 21:32 - Cz

Machiavelli napisał(a):Próbuję właśnie na metalowej blaszce - płomień jest jakieś 2 cm nad blaszką. Efekt niestety również mizerny.
Czy gdy używacie kominka dług czekacie aż się nagrzeje? Czy z bryłek żywicy wydziela się biały dym? Bo taki efekt uzyskuję jak na razie jedynie trzymając granulki na pęsecie jakiś centymetr nad płomieniem. Dopiero wtedy roztacza się intensywna woń.

Nie nie dymi. Rozgrzewa się długo i potem pachnie, ale nie aż tak mocno jak spalany w płomieniu :)

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post20 października 2016, 21:38 - Cz

Spalany w płomieniu jest intensywny, ale nie aż tak przyjemny. Fakt, że trzymając nad płomieniem łatwo o zapalenie żywicy (bali się łatwo). Ale trzymając trochę nad żywica się nie zapala. Wydziela się tylko obfita ilość białego dymu i dość intensywny, ale przyjemny (nie tak jak przy palonej) zapach.

sebekel

Forumowicz

Post28 października 2016, 14:14 - Pt

czy jest jakaś świeczka zapachowa coś ala skóra z maliną :)?

emera

Perfumaniak

Post19 listopada 2016, 21:00 - So

parasolka22 napisał(a):Dla wszystkich palących kadzidła żywiczne na węgielku trybularzowym: o wiele lepszym rozwiązaniem jest palenie kadzideł żywicznych w kominku do olejków eterycznych ;) Brak siwego dymu (...)
Dziękuję ogromnie za podpowiedź.
Sprawdziłam i to faktycznie świetny sposób na palenie kadzideł. Dymu nie ma, a zapach jest dużo łagodniejszy, przyjemniejszy. I przy tym efekty dźwiękowe - grudki kadzideł "strzelają".
Fragrantica
Straganik
Poszukuję odlewki Carillon Tauera.

Machiavelli

Aktywny forumowicz

Post19 listopada 2016, 21:15 - So

Ja tam rozpaliłem ostatnio na grillu zwykły, drzewny. Co prawda trochę się kopci, ale zapach jest przyjemny- dymno- żywiczny z cytrusowym akcentem.
Trochę zachodu jest z rozpalaniem tych kilku węgielków, ale przynajmniej można za jednym zamachem okadzić szybko cały dom. :D

hrhrhr

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post21 listopada 2016, 16:27 - Pn

http://bahoma.com/bahomashop/product/va ... oom-spray/

wczoraj dorwałem coś takiego w tk maxxie za 20zl. bardzo ładny.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Na sprzedaż / Zdjęcia
---
Kupię złoty magnetyczny korek Amouage

kamolskee

Bardzo aktywny forumowicz

Post05 grudnia 2016, 22:09 - Pn

Słuchajcie, połasiłem się na ciut tańszą wysyłkę (całe 4 złote) w sklepie http://www.homeperfume.pl i bardzo tego żałuję.

Jeśli kusi Was dokonanie zakupu dyfuzorów, świec zapachowych polecam Aromanti. Co do homeperfume.pl (https://www.facebook.com/homeperfumepl-150068238389821/) napiszę tak: jeśli ktoś ocenia sklep po wyglądzie (a dokładniej grafice, outfitowi zastosowanym via www) to się może solidnie rozczarować. Ktoś być może podpatrzył sukces aromanti i skorzystał nawet z tego samego silnika sklepowego.

Wystarczy w sumie spojrzeć na streetview, jak wyglada ich jedyny sklep w Polsce:

https://www.google.pl/maps/place/krak%C ... ce!6m1!1e1

Na emaile odpisują strasznie niedbale albo wcale, nie odbierają telefonów. Zwodzą z wysłaniem przesyłki. Nawet jeśli w końcu ją otrzymam, nie kupię już u nich nic nigdy więcej.

Ator

Post20 kwietnia 2017, 11:26 - Cz

Jakiej konkretnie firmy świece zapachowe polecicie?

kubanczyk

Perfumaniak

Post20 kwietnia 2017, 11:27 - Cz

Świetnie pachnące świece są w TK MAXXX od Raplha Laurena
viewtopic.php?f=52&t=22431- Wiele ciekawych flakonów niszowych i mainstreamowych !

edis

Post24 kwietnia 2017, 09:25 - Pn

Szczerze powiedziawszy to nie zwracam takie juwagi na to jakiej firmy kupuję świece. Po prostu wącham i jeśli świeca mi sie podoba to ląduje w koszyku. Czaami również zamawiam w ciemno w sieci, aczkolwiek wole na początku poczuć zanim kupię ( już kilka razy zdarzylo mi się,że zapach mi nie odpowiadał)
Widziałem, że niektórzy kupują drogie świece po 100 zł sztuka. Sam jednak nie dałbym tyle za byle świeczkę. O wiele taniej można już sobie kupić porządny świecznik.

gurlen87

Perfumaniak

Post23 września 2017, 14:45 - So

Ma ktoś może kominek Body Shop ? ;)
Planuję zakup poniższego
http://allegro.pl/the-body-shop-natural ... 65184.html
Nie będą to $ wyrzucone w błoto :mrgreen: :?: , olejki dobrałbym również z BS

bilbobag

Forumowicz

Post23 grudnia 2017, 11:12 - So

A co byście polecili, żeby zapach był może nie tak intensywny, ale stale utrzymujący się w pokoju? Też świeczki, woski? Czy może jakieś room spraye? Myślałem o fierce room spray, ktoś miał z tym do czynienia?
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)