Teraz jest 02 grudnia 2020, 20:17 - Śr

• Reklama

SERIALE

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Major Tom

Aktywny forumowicz

Re: SERIALE

Post24 kwietnia 2020, 13:35 - Pt

Jezza napisał(a):Gomorrę widziałem, to bardzo dobra pozycja, ale tak jak wyżej - Narcos ogląda się dużo lepiej. Gomorra jest brudna, brzydka, brutalna, nieefekciarska, rzeczywista, dołująca. Ogląda się to bardziej jak dokument niż rozrywkę. Przede wszystkim dlatego, że to dzieje się tak blisko, nie jest egzotyczne, a raczej zatrważające. Jeśli założeniem twórców było nakręcenie antyreklamy Włoch jako kraju to wykonali kawał dobrej roboty...

Ruben napisał(a):..."Ja mam wielką słabość do Włoch, szczególnie południowych"
Dlatego nie jestes obiektywny bo po prostu lubisz brudasów, ich kraj i kulturę :D A co do Gomorry, to ja już wolę Narcosa. W Gomorze podobała mi się za to muzyka.

Jezza, zgadzam się z Tobą, Gomorra jest rzeczywista, dołująca, brudna, brzydka, nieefekciarska. W skrócie, przedstawia prawdziwy obraz Neapolu i Camorry. Właśnie dlatego jest świetna :) To nie jest kwestia reklamy czy antyreklamy Włoch, czy raczej właściwie Neapolu. Autorom chodziło o pokazanie prawdziwego obrazu tego miasta - bez żadnych upiększeń, z jego brudem, syfem, stertami śmieci, wszechobecnym graffiti i biedą i religijnością mieszkańców (te obrazki Ojca Pio w prawie każdym mieszkaniu :)). Chcieli też pokazać mafię - odartą z legendy rodem z "Ojca Chrzestnego", brutalną, krwawą, korumpującą polityków. Autor scenariusza Roberto Saviano po napisaniu książki Gomorra, na podstawie której w 2008 nakręcono świetny film i która była inspiracją do zrobienia serialu musiał emigrować i korzysta do tej pory z osobistej ochrony, bo Camorra wydała na nim wyrok śmierci za zdradzenie jej sekretów. Realizm, naturalizm wręcz uważam akurat wielki atut tego serialu ale nie zgodzę się, że ogląda się go jak dokument i że serial, poza tym nie ma innych atutów. Historia opowiedziana w serialu trzyma się kupy, jest napięcie, jest klimat, jest świetna muzyka, jest bardzo dobra gra aktorów, wreszcie są bohaterowie z krwi i kości, o których trudno jednoznacznie powiedzieć czy są czarnymi czy białymi charakterami. Serial jest daleki od tego, do czego przyzwyczaiło nas Hollywood ale nie jest to jego wada wg mnie. Narcosa nie widziałem więc się nie wypowiadam ale z trzech seriali, jakie obejrzałem ostatnio (poza tym 2 sezon Fargo i Westworld) akurat Gomorrę stawiam najwyżej. Mimo, że pozostałe dwa seriale to też ekstraklasa.

PS: ale ok, mogę być trochę nieobiektywny bo rzeczywiście cholernie lubię tych leni :)

krystek

Forumowicz

Post24 kwietnia 2020, 13:49 - Pt

Realizm Gomorry buduje również fakt, że część "aktorów" to członkowie Camorry. Niektórzy po nakręceniu serialu wyłapali wyroki, nawet za zabójstwo. Podpisuję się oburącz pod tekstem Major Tom. Dla mnie to Nr 1 wśród seriali o tej tematyce. Miłośnikom tematu polecam też:
- Komisarz Maltese. Na tropie mafii- serial twórców Gomorry, akcja rozgrywa się na Sycylii w l. 60-tych.
- Il Cacciatore. Polowanie na mafię- Sycylia, lata 90-te.

Marek18021989

• Ostrzeżenia: 2

Post25 kwietnia 2020, 06:02 - So

Dla tych którzy nie oglądali od siebie moge polecic Stranger Things, tylko ostrzegam wciąga niesamowicie, dostępny na netflixie

Nephilim

Forumowicz

Post25 kwietnia 2020, 13:58 - So

Kolejna dobra pozycja na Netflixie to niemiecki Dark, to w zasadzie jest Stranger Things tyle że ze schizofrenią paranoidalną. Przypomniał mi się na tę okazję nastolatkowy viralowy teledysk z przed paru lat Rebecca Black - Friday.

https://youtu.be/kfVsfOSbJY0
To jest wydanie Stranger Things...

https://youtu.be/Ti1D9t8n0qA
... a to jest Dark.

Kristoff78

Post28 kwietnia 2020, 13:03 - Wt

Właśnie kończę oglądać Better Call Saul, bardzo udany spin-off, trzyma poziom Breaking Bad. Na początku nie ma za wiele akcji jak dojdzie motyw z kartelem to robi się ciekawie :) Teraz mam problem bo nie mogę znaleźć nic na podobnym poziomie. Próbowałem przemęczyć Ozark ale nie dałem rady obejrzeć pierwszego odcinka

mack-23

Forumowicz

Post28 kwietnia 2020, 13:13 - Wt

Też byłem rozczarowany początkiem Ozark, szczególnie, że gdzieś czytałem porównania do Breaking Bad. Nie jest to ten sam poziom, na pewno. Jednak w miarę oglądania, coraz bardziej mnie wciągał, z odcinka na odcinek było coraz lepiej. 2 sezon lepszy, 3 najlepszy -jak do tej pory.
Jeśli jeszcze nie oglądałeś, to podpiszę się pod tym co pisali poprzednicy - Gomorra! Koniecznie! ;)

Kristoff78

Post29 kwietnia 2020, 06:45 - Śr

Mnie porwał dopiero od 3 sezonu, czyli wracasz do oglądania :P

srG

Perfumaniak

Post03 maja 2020, 13:51 - N

Skończyłem drugi sezon After Life, cudo. Obawiałem się tego sezonu przez ostatni odcinek poprzedniego, ale niepotrzebnie, bo według mnie jest jeszcze lepszy. Jedynie przeszkadzały żenujące sceny z psychologiem i dziwakiem.

dandys

Bardzo aktywny forumowicz

Post04 maja 2020, 10:49 - Pn

srG, dokładnie, drugi sezon "After Life" jest lepszy niż poprzedni.
However, terapeuta robi robotę :D
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1027/
Money for nothin' and chicks for free

srG

Perfumaniak

Post04 maja 2020, 14:20 - Pn

dandys napisał(a):srG, dokładnie, drugi sezon "After Life" jest lepszy niż poprzedni.
However, terapeuta robi robotę :D

Mnie chyba nie podchodzi ogólnie taki rodzaj wulgarnego humoru, ale to akurat jest szczegół, bo zdecydowanie przeważają rzeczy, które mi się tutaj podobały. Dla mnie Gervais jest mistrzem. Czekam na trzeci sezon.

umberto

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 3

Post04 maja 2020, 14:51 - Pn

The Last Dance na Netfilx - dokument o ostatnim mistrzowskim sezonie Bulls i MJ.
Doskonale się to ogląda, ale ja spaczony jestem wspomnieniami o pobudkach nad ranem by finały np. z Jazz w TVP oglądać i kibicować Bykom z Wietrznego Miasta.

mam katar

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post12 maja 2020, 23:13 - Wt

Nephilim napisał(a):Kolejna dobra pozycja na Netflixie to niemiecki Dark, to w zasadzie jest Stranger Things tyle że ze schizofrenią paranoidalną. Przypomniał mi się na tę okazję nastolatkowy viralowy teledysk z przed paru lat Rebecca Black - Friday.

https://youtu.be/Ti1D9t8n0qA
... a to jest Dark.

Dobry klip i muza, ale niekoniecznie rozumiem co masz na myśli z tą schizofrenią paranoidalną. Byłem nie raz w stanie psychozy i wierz mi, że było zarazem bardziej straszno i mniej malowniczo niż w tym klipie. Trochę przesada z tą schizofrenią jednak... ale co ja tam wiem... mam inną diagnozę psych.

Ja z kolei polecę Wam "Czarnobyl". Fantastyczny mini serial. Połączenie systemu tot-autorytarnego z radioaktywnością stworzyło prawdziwą apokalipsę. I w tym serialu się to czuje. Moc.
Bez potrzeby przedłużania gatunku,
pistoletów noży
i przykazań bożych...

Ile chcesz pan tego amora i psyche?

Mój straganik.
viewtopic.php?f=52&t=29275&p=691142#p691142

Nephilim

Forumowicz

Post13 maja 2020, 16:59 - Śr

Założeniem było przedstawienie różnicy klimatu Dark, a Stranger Things. Są one niejako podobne, choćby pod względem czasu zawiązania się fabuły, czy faktu że bohaterami jest pokwitająca młodzież. Klimat jednak znacząco się różni od produkcji amerykańskiej. Jest mroczny i gęsty.
Muzyka która buduje atmosferę również stoi na wyższym poziomie:
https://youtu.be/66VnOdk6oto
Apparat to dla mnie pierwsza liga elektroniki.

W tym moim porównaniu miałem na myśli energią jaka emanuje z danego tworu, sposób w jaki eksploatuje ona ciało i ducha. Równie dobrze mógłbym napisać że twórczość Philipa K. Dicka to Stanisław Lem na dragach - i to może byłoby bardziej czytelne, choćby dlatego że Dick był przekonany, że Lem nie istnieje, a jest to grupa komunistycznych pisarzy natchniona wrażą siłą z innej płaszczyzny rzeczywistości.

A czy paranoja/psychoza jest koherentna do tego, co jest w filmach - nie jest i nigdy nie będzie. Odmiennych stanów świadomości(szeroko pojętych) doświadcza -10% ogółu, a twórcy czasem bardzo chcą pokazać coś na ekranie, gdzie najczęściej bardzo czy też z goła zupełnie rozmijają się z prawdą.
Opisać dziecku z głębokiej Amazonii smak cukru, albo niewidomemu kolor fioletowy - to w zasadzie pestka, gdy idzie o przekazanie komuś skomplikowanych reakcji neurochemicznych. Sam rozpoznania nijakiego nie mam, natomiast otarłem się o doświadczenia, które można klasyfikować jako "niecodzienne", a gdzie aktywność elektrochemiczna synaps na pewno była egzotyczna i stanowiłaby ciekawy przedmiot analizy.

krystek

Forumowicz

Post18 maja 2020, 13:38 - Pn

Na Netflixie ciekawostka: Eric Cantona w roli głównej w serialu Zakładnik. Całkiem przyjemne w odbiorze, ciekawe zwroty akcji, nieźle pomyślana fabuła.

zbylus

Forumowicz

SERIALE

Post18 maja 2020, 14:13 - Pn

Moje TOP 5
1.Narcos
2.Peaky Blinders
3.Breaking Bad
4.Mr. Robot
5.Gra o tron

Każdy z nich to dużo więcej niż fajna historia.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

Post15 października 2020, 12:30 - Cz

Świetna wiadomość dla fanów Dextera.

W przyszłym roku,po 8 latach od ostatniego odcinka - pojawi się 10-odcinkowy sezon tego serialu.W roli Dextera ponownie Michael C.Hall.

aiai

Aktywny forumowicz

Post15 października 2020, 15:13 - Cz

zbylus napisał(a):Moje TOP 5
1.Narcos
2.Peaky Blinders
3.Breaking Bad
4.Mr. Robot
5.Gra o tron

Sprawdź Boardwalk Empire, powinien się spodobac fanom Peaky Blinders

zbylus

Forumowicz

SERIALE

Post15 października 2020, 16:28 - Cz

aiai napisał(a):
zbylus napisał(a):Moje TOP 5
1.Narcos
2.Peaky Blinders
3.Breaking Bad
4.Mr. Robot
5.Gra o tron

Sprawdź Boardwalk Empire, powinien się spodobac fanom Peaky Blinders

Oglądniete ,polecam

aiai

Aktywny forumowicz

Post31 października 2020, 14:29 - So

Jak ktoś jara się serialem Euphoria to w grudniu mają wyjść 3 bonusowe odcinki. Pokrótce serial może się wydawać kmiotem dla nastolatków i ich problemach, ale polecam obejrzeć to zdanie zmienicie.
Dodatkowo polecam obejrzeć serial Atlanta. Z początku zwykła komedia, ale został wpleciony ciekawy motyw narastania absurdów w miare upływu czasu.

krystek

Forumowicz

Post31 października 2020, 15:47 - So

Na Netflixie pojawił się 3 sezon Suburry, czyli rzymskiej Gomorry.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)