Teraz jest 26 maja 2020, 10:05 - Wt

• Reklama

Rozpolitykowani Perfumaniacy

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Criss

Aktywny forumowicz

Re: Rozpolitykowani Perfumaniacy

Post22 maja 2020, 22:06 - Pt

Haha, ale ja nie mam się czego wypierać, gdyż jestem dumnym wyborcą Konfederacji ;) i tak pozostanie.

To, że mówię prawdę o politykach partii, którą bezgranicznie kochasz i to, że nie śpiewam dziękczynnych psalmów na cześć Wałęsy. No cóż myślę, że wielu wyborców Konfederacji podziela moje zdanie w tych kwestiach ;)
Ostatnio edytowano 22 maja 2020, 22:14 - Pt przez Criss, łącznie edytowano 1 raz

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post22 maja 2020, 22:13 - Pt

mam katar napisał(a):Spójna, mocna gospodarka całej UE zawsze oznacza siłę i leseferyzm wewnątrz ( przepływ siły roboczej, handlu, usług i kapitału) i jest naturalną odpowiedzią na międzynarodowy kapitalizm podmiotów rosnących w siłę. (Patrz np. Chiny)

Mówisz o utopii i to jest właśnie cecha wspólna UE i komunizmu. Unia jest tworem, w ramach którego państwa narodowe realizują swoje partykularne interesy, co da się szczególnie zauważyć w ostatnim czasie pandemii. Spójnej gospodarki tutaj nie ma i nigdy nie będzie. Co do Chin zaś, nazywanie ich "krajem rosnącym w siłę" w kontekście rzekomo silnej gospodarki UE jest nieporozumieniem. Chiny to potęga gospodarcza, dla której Unia nie jest żadnym konkurentem. Unia jest podrzędna gospodarczo i dzisiaj jest to już oczywistość.
"Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa"
Julian Tuwim

Marcin__

Super Perfumaniak

Post22 maja 2020, 22:16 - Pt

Criss napisał(a):Nie wiem co ma tutaj Jarek do rzeczy...

Powiedz Marcin natomiast co mają do zaoferowania i jaką mają wiedzę z tej Twojej listy taki, pustak jak Brejza, który jest w polityce tylko dzięki tatusiowi, krzykacz Nitras czy maruda Neumann? ;)

O nie nie nie, przecież to jest Twoja lista! :lol:

Nie wmówisz mi teraz, że czarne jest czarne, a białe jest białe.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Criss

Aktywny forumowicz

Post22 maja 2020, 22:24 - Pt

Tak Marcin, moja lista do kabaretu, a Ty ją zatwierdziłeś :lol:

Bazyli

Perfumaniak

Post22 maja 2020, 22:26 - Pt

Criss napisał(a):To, że mówię prawdę o politykach partii, którą bezgranicznie kochasz i to, że nie śpiewam dziękczynnych psalmów na cześć Wałęsy

Po pierwsze - po czym wnosisz, że jakąś parię kocham? Nigdy, nie należałem do żadnej partii i należeć nie zamierzam. Korzystam tylko z moich praw i chodzę na wybory. Po drugie - wskaż mi te dziękczynne psalmy na część Wałęsy w moim wykonaniu. Zadziwiające jest natomiast, jak wielu jest obecnie chętnych do pisania podręczników do historii na nowo. I powstają wtedy kuriozalne teorie, np. takie brednie, że L.Kaczyński był najważniejszym człowiekiem Solidarności.

Bazyli nadaje mobilnie...
Good Life, Xeryus Rouge, Kouros, Zino, Gentleman, Eternity, Declaration, Egoiste, Cacharel PH, Fleur du Male, Obsession, Roma, Jaipur - Mnie się podobają zapachy, które już raz czułem. Po prostu. No… To… Poprzez… No reminiscencję :D

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 2

Post22 maja 2020, 22:32 - Pt

foxdojcz napisał(a):Chiny to potęga gospodarcza, dla której Unia nie jest żadnym konkurentem. Unia jest podrzędna gospodarczo i dzisiaj jest to już oczywistość.

To jakie jest pkb Chin, a jakie UE?
Artur

Artplum

Sensei Perfuforum

Post22 maja 2020, 22:36 - Pt

Bazyli napisał(a):
Criss napisał(a):To, że mówię prawdę o politykach partii, którą bezgranicznie kochasz i to, że nie śpiewam dziękczynnych psalmów na cześć Wałęsy

Po pierwsze - po czym wnosisz, że jakąś parię kocham? Nigdy, nie należałem do żadnej partii i należeć nie zamierzam. Korzystam tylko z moich praw i chodzę na wybory. Po drugie - wskaż mi te dziękczynne psalmy na część Wałęsy w moim wykonaniu. Zadziwiające jest natomiast, jak wielu jest obecnie chętnych do pisania podręczników do historii na nowo. I powstają wtedy kuriozalne teorie, np. takie brednie, że L.Kaczyński był najważniejszym człowiekiem Solidarności.

Bazyli, ludziom urodzonym w latach 90tych można rożne rzeczy wmówić.
Tym, co pamiętają, troche trudniej :lol:
Artur

TWBolek

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post22 maja 2020, 22:45 - Pt

Artplum napisał(a):
TWBolek napisał(a):Bazyli, myślę, że komunizm upadł w Polsce na cztery łapy nie z powodu Wałesy tylko z powodu kryzysu ZSRR, nowych technologii etc. Utrzymanie komunizmu bez zamordyzmu jak w Korei Pólnocnej okazalo się niemożliwe więc się dogadano z zachodnią banksterką. Gdy dni Wielkiego Brata były policzone lokalnym wierchuszkom nie pozostało nic innego jak zrobić to samo przy okraglym stole. A że kazdy plebs potrzebuje swoich bohaterów... swoich chlubnych kart historii etc... to i się znalazł.

Nie wiem kto tu myśli zero-jedynkowo. Walesa rozwalil ZSRR... hahaha Jeszcze Wojtyłę wybranego politycznie dodaj.

A parę lat później obsadzili Tuska, a potem Kaczyńskiego.
A z kolei świstak siedzi i zawija w sreberka.
Pszczoła - kwiaty, wszędzie kwiaty....
Mucha, gówno, wszędzie gówno....

Nikt nikogo nie obsadza. Dopóki państwo należy do systemu finansowego moze obsadzać się samo. Czy ty myślisz ze mafię amerykanską obchodziłoby po odzyskaniu kasyn na Kubie czy siedzi tam proaborcjonista czy anty? Czy jest gimnazjum czy podstawówka, czy jest edukacja seksuslna i zwiazki homo czy ich nie ma? Tym moze się pasjonować tubylczy plebs do woli. A nazajutrz do roboty marsz.

Criss

Aktywny forumowicz

Post22 maja 2020, 22:55 - Pt

Bazyli napisał(a):

Szanowny kolego, nigdzie nie napisałem, że z psalmami nawiązałem bezpośrednio do Twojej osoby. Nigdzie nie pisałem nic o Kaczyńskim i nigdy bym tak nie powiedział, że Lech Kaczyński był najważniejszym człowiekiem Solidarności, bo to by były zwyczajne brednie ;) Może jacyś miłośnicy PiSu tak twierdzą, ale to chyba sami w to do końca nie wierzą :P

A miłość do jednej partii wywnioskowałem z tego, że tylko napisałem o kilku działaczach PO nieprzychylnie oraz o Wałęsie i od razu wyjechałeś mi z tekstem, że jestem kryptopisowcem, a właśnie ludzie, którzy są za Platformą często tak oceniają każdego, kto nie myśli tak jak oni ;) Jeśli byłem w błędzie co do tej oceny i wniosku, to przepraszam, że Cię uraziłem. Nie mam zamiaru twierdzić na siłę, że ten wniosek co do Twojej osoby jest trafny, jeśli to zanegujesz - w przeciwieństwie do Twojej oceny mojej osoby ;) gdyż na siłę próbujesz mnie przypisać do grupy z którą mam tyle wspólnego, co z sukcesami w skokach narciarskich.

Marcin__

Super Perfumaniak

Post22 maja 2020, 23:49 - Pt

Obrazek

Andrzej Duda napisał(a):Moja krew jest lepsza od reszty krwiodawców
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

mam katar

Super Perfumaniak

Post22 maja 2020, 23:52 - Pt

foxdojcz napisał(a):
mam katar napisał(a):Spójna, mocna gospodarka całej UE zawsze oznacza siłę i leseferyzm wewnątrz ( przepływ siły roboczej, handlu, usług i kapitału) i jest naturalną odpowiedzią na międzynarodowy kapitalizm podmiotów rosnących w siłę. (Patrz np. Chiny)

Mówisz o utopii i to jest właśnie cecha wspólna UE i komunizmu. Unia jest tworem, w ramach którego państwa narodowe realizują swoje partykularne interesy, co da się szczególnie zauważyć w ostatnim czasie pandemii. Spójnej gospodarki tutaj nie ma i nigdy nie będzie. Co do Chin zaś, nazywanie ich "krajem rosnącym w siłę" w kontekście rzekomo silnej gospodarki UE jest nieporozumieniem. Chiny to potęga gospodarcza, dla której Unia nie jest żadnym konkurentem. Unia jest podrzędna gospodarczo i dzisiaj jest to już oczywistość.

Oczywiście. Mam na myśli pewien ideał przyświecający ojcom założycielom i innym. Jasne, że rozgrywa się wewnątrz prawdziwy realpolitik polegający na ścieraniu się partykularnych interesów narodowych. Ale chyba nie zaprzeczysz, że przepływ towarów, usług, ludzi i kapitału nie ma miejsca na wcześniej niespotykaną skalę. I chyba trochę umniejszasz znaczenie UE w handlu międzynarodowym, bo jednak jakiś słyszalny nawet głos ma. Wiadomo, że Chiny to rosnąca potęga, ale też porównywanie UE do komunizmu... no sorry ziom - trzeba być ślepym, głuchym i młotkiem w czerep pierdolniętym żeby nie.dostrzegać, że UE to wyraźny krok w kierunku liberalizacji międzynarodowych stosunków gospodarczych. No ale tak... Skoro wśród Konfederatów są liberałowie - narodowcy, to mnie już nic nie zdziwi... :lol:
A diabeł co go każdy w sercu nosi tylko chmura

Chcemy do nieba, chcemy kebaba..

Mój straganik. Cebulowe ceny. Zapraszam.
viewtopic.php?f=52&t=29275&p=691142#p691142

Bazyli

Perfumaniak

Post23 maja 2020, 00:07 - So

Criss napisał(a):A miłość do jednej partii wywnioskowałem z tego, że tylko napisałem o kilku działaczach PO nieprzychylnie oraz o Wałęsie i od razu wyjechałeś mi z tekstem, że jestem kryptopisowcem, a właśnie ludzie, którzy są za Platformą często tak oceniają każdego, kto nie myśli tak jak oni ;) Jeśli byłem w błędzie co do tej oceny i wniosku, to przepraszam, że Cię uraziłem. Nie mam zamiaru twierdzić na siłę, że ten wniosek co do Twojej osoby jest trafny, jeśli to zanegujesz - w przeciwieństwie do Twojej oceny mojej osoby ;) gdyż na siłę próbujesz mnie przypisać do grupy z którą mam tyle wspólnego, co z sukcesami w skokach narciarskich.

Ależ nie uraziłeś mnie :) Akurat polityka jest ostatnią dziedziną, w której można mnie urazić, czy też obrazić ;) Tak, od dosyć długiego czasu jestem wyborcą PO, bardzo dużo rzeczy nie podoba mi się, ale na obecnej scenie politycznej nie widzę alternatywy. Niestety, najgorsze co może być, a tak właśnie jest, to wybieranie (nomen omen) gorszego zła. Na tle wszystkich niedociągnięć całej opozycji (jak to Siara powiedział do Wąskiego - Ty mnie tu pokaż, gdzie tu są dociągnięcia :D ), ma ona jedną zaletę - nie posiada kilku cech, której nienawidzę u obecnie rządzących. Chodzi mi głównie: o fanatyzm, hipokryzję do entej potęgi, homofobię. Do tego dochodzi: niszczenie konstytucji (tak wiem, zaraz będzie, że peło to niby co robiło...), dążenie do pełnej centralizacji i dyktatury, kompletna demolka TK, SN, parlamentu, rozdawnictwo pieniędzy nierobom i wiele innych.

Good Life, Xeryus Rouge, Kouros, Zino, Gentleman, Eternity, Declaration, Egoiste, Cacharel PH, Fleur du Male, Obsession, Roma, Jaipur - Mnie się podobają zapachy, które już raz czułem. Po prostu. No… To… Poprzez… No reminiscencję :D

TWBolek

Aktywny forumowicz

Post23 maja 2020, 00:11 - So

No fakt, trzeba byc młotkiem... żarówki 99 watów, obrazki ma paczkach papierosow, krzywizna banana, kwoty biożywnosci i zakaz słomek.... leferyzacja jak nic. Ojcowie założyciele... lol.

Artplum

Sensei Perfuforum

Post23 maja 2020, 06:57 - So

TWBolek napisał(a):No fakt, trzeba byc młotkiem... żarówki 99 watów, obrazki ma paczkach papierosow, krzywizna banana, kwoty biożywnosci i zakaz słomek.... leferyzacja jak nic. Ojcowie założyciele... lol.

Bolek, te "argumenty" o krzywiźnie banana, zakazie słomek itp (zapomniałeś, że, ślimak to ryba) są już bardziej oklepane, jak dupa Sashy Grey i naprawdę obliczone na poklask raczej łysych narodowców, niż normalnie myslących ludzi.
Oczywiście, że są błędy, niedociągnięcia, manipulacje itd. Nikt nie przeczy.
Ale pomyśl na spokojnie, czy aby plusy dodatnie nie są większe od plusów ujemnych.
Czy nie jest to pierwsza w historii, realna, nie oparta na ogniu i mieczu próba zjednoczenia Europy?
Czy na pewno byłoby nam lepiej poza UE?
Artur

-pepe-

Post23 maja 2020, 08:05 - So

Bazyli napisał(a):
Criss napisał(a):A miłość do jednej partii wywnioskowałem z tego, że tylko napisałem o kilku działaczach PO nieprzychylnie oraz o Wałęsie i od razu wyjechałeś mi z tekstem, że jestem kryptopisowcem, a właśnie ludzie, którzy są za Platformą często tak oceniają każdego, kto nie myśli tak jak oni ;) Jeśli byłem w błędzie co do tej oceny i wniosku, to przepraszam, że Cię uraziłem. Nie mam zamiaru twierdzić na siłę, że ten wniosek co do Twojej osoby jest trafny, jeśli to zanegujesz - w przeciwieństwie do Twojej oceny mojej osoby ;) gdyż na siłę próbujesz mnie przypisać do grupy z którą mam tyle wspólnego, co z sukcesami w skokach narciarskich.

Ależ nie uraziłeś mnie :) Akurat polityka jest ostatnią dziedziną, w której można mnie urazić, czy też obrazić ;) Tak, od dosyć długiego czasu jestem wyborcą PO, bardzo dużo rzeczy nie podoba mi się, ale na obecnej scenie politycznej nie widzę alternatywy. Niestety, najgorsze co może być, a tak właśnie jest, to wybieranie (nomen omen) gorszego zła. Na tle wszystkich niedociągnięć całej opozycji (jak to Siara powiedział do Wąskiego - Ty mnie tu pokaż, gdzie tu są dociągnięcia :D ), ma ona jedną zaletę - nie posiada kilku cech, której nienawidzę u obecnie rządzących. Chodzi mi głównie: o fanatyzm, hipokryzję do entej potęgi, homofobię. Do tego dochodzi: niszczenie konstytucji (tak wiem, zaraz będzie, że peło to niby co robiło...), dążenie do pełnej centralizacji i dyktatury, kompletna demolka TK, SN, parlamentu, rozdawnictwo pieniędzy nierobom i wiele innych.

Podpisuje się pod tym, jak Duda pod wszystkim co mu podsuną :) Idealnie opisałeś obraz obecnej sytuacji

Mirx

Bardzo aktywny forumowicz

Post23 maja 2020, 08:14 - So

TWBolek napisał(a):No fakt, trzeba byc młotkiem... żarówki 99 watów, obrazki ma paczkach papierosow, krzywizna banana, kwoty biożywnosci i zakaz słomek.... leferyzacja jak nic. Ojcowie założyciele... lol.

Nie filozuj. :lol: Leseferyzacja, jeśli już.

Przeczytaj o tych euromitach na demagog.org.pl

Wstyd takimi argumentami operować. Poważnie.

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post23 maja 2020, 08:46 - So

Artplum napisał(a):To jakie jest pkb Chin, a jakie UE?

Łączne PKB wszystkich państw będących członkami Unii jest porównywalne do chińskiego. Tylko trzeba tutaj zadać pytanie, na ile miarodajny jest obecnie wskaźnik PKB ujmowany w ten sposób. Byłby miarodajny, gdyby integracja europejska była dużo dalej posunięta.
Zresztą jeśli wziąć pod uwagę PKB z uwzględnieniem parytetu siły nabywczej pieniądza to i tak ta suma europejskiego PKB jest niższa od PKB chińskiego.
mam katar napisał(a):
Oczywiście. Mam na myśli pewien ideał przyświecający ojcom założycielom i innym. Jasne, że rozgrywa się wewnątrz prawdziwy realpolitik polegający na ścieraniu się partykularnych interesów narodowych. Ale chyba nie zaprzeczysz, że przepływ towarów, usług, ludzi i kapitału nie ma miejsca na wcześniej niespotykaną skalę. I chyba trochę umniejszasz znaczenie UE w handlu międzynarodowym, bo jednak jakiś słyszalny nawet głos ma. Wiadomo, że Chiny to rosnąca potęga, ale też porównywanie UE do komunizmu... no sorry ziom - trzeba być ślepym, głuchym i młotkiem w czerep pierdolniętym żeby nie.dostrzegać, że UE to wyraźny krok w kierunku liberalizacji międzynarodowych stosunków gospodarczych. No ale tak... Skoro wśród Konfederatów są liberałowie - narodowcy, to mnie już nic nie zdziwi... :lol:

Ideały są piękne, to prawda. Niewątpliwie pod tym względem przodujemy w świecie.
A o handlu nie pisałem. Pisałem ogólnie o gospodarce.
"Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa"
Julian Tuwim

Jezza

Bardzo aktywny forumowicz

Post23 maja 2020, 09:53 - So

PKB jest problematyczne, bo w wielu przypadkach ujmuje przepływy tego samego pieniądza kilkukrotnie, a także subwencje i monetarną ingerencję państwa. W mojej pracy dużo bardziej miarodajne są GVA poszczególnych gałęzi gospodarek, a także przepływy kapitałowe, jego pochodzenie i własność. Jak będę miały chwilę to zrobię szybką analizę.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
How hard can it be?

https://www.youtube.com/watch?v=ZXsQAXx_ao0

Artplum

Sensei Perfuforum

Post23 maja 2020, 10:55 - So

Foxdojcz, pkb porownywalne, a ludność? No to sam wyciagnij wnioski...
A, że Chiny to potęga i że w ogóle wiek XXI będzie (chyba, że coś wyskoczy) wiekiem Azji, to przecież nikt w to nie wątpi.
Jezza - bardzo jestem ciekaw Twojej analizy
Artur

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post23 maja 2020, 11:16 - So

Nie bardzo rozumiem. Co ma do tego ludność? Masz na myśli poziom zamożności społeczeństw?
Julian Tuwim
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)