Teraz jest 11 grudnia 2019, 01:46 - Śr

• Reklama

Kawa

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

pblonski

Aktywny forumowicz

Re: Kawa

Post11 maja 2019, 09:22 - So

disaster3 napisał(a): Przy drobniejszym zmieleniu i po tamperowaniu powinna być ściślejsza w kolbie i wypłynięcie 30ml powinno zająć więcej czasu.

Dokładnie tak. Teraz już wiesz na czym stoisz i ekspres obsługujesz poprawnie ;) pewnie smak kawy też jest inny niż w poprzednich podejściach.
Spróbuj jeszcze dodać trochę kawy jeśli jest miejsce, to wydłuży czas.

COMANDANTE nie miałem okazji testować ale opinie ma bardzo dobre, czasem trafiają się używane w dobrej cenie.

A zanim kupisz młynek możesz spróbować kupić kawę z palarni i zamówić mielenie do espresso.
Kawy z masówek są zwykle mielone za grubo (i te 15s jest typowe) ale kawy z małych/lokalnych palarni (jest ich w polsce sporo) mogą być mielone bardziej odpowiednio.

Sveq

Post19 maja 2019, 21:19 - N

Od dawna marzy mi się ekspres automatyczny. Przerobiłem ekspresy kolbowe, kapsułkowe, parzenie kawy w zaparzaczu i po prostu muszę mieć automat :lol:
Mój wybór raczej padnie na De'Longhi. Czy ktoś ma styczność z ekspresami tej firmy? Najczęściej pijemy kawy z mlekiem typu Latte więc spieniacz mleka jest obowiązkowy. Budżet 2000-3700.

lukesho

Moderator

Post19 maja 2019, 21:39 - N

Na amazon.es masz Jura E60 za ok. 2900 zł. Nic lepszego nie znajdziesz. Sam fakt, że dysponując budżetem prawie 4k zastanawiasz się nad DeLonghi świadczy o tym, że w ogóle nie zgłębiłeś tematu.

Major Tom

Aktywny forumowicz

Post20 maja 2019, 03:42 - Pn

DeLonghi nigdy nie miałem ale jestem szczęśliwym posiadaczem ekspresu Jura i tę markę mogę Ci z czystym sumieniem zarekomendować.
Moja maszyna - wycofany już chyba model Impressa c55 ma już 6 latek i sprawuje się wyśmienicie. Kupiłem go w Berlinie, na jakiejś promocji w Kaufhofie za śmieszne pieniądze. Raz był w serwisie na profilaktycznym czyszczeniu i działa cały czas jak należy a używany jest praktycznie codziennie. Ten model nie ma fajerwerków, typu automatyczne programy latte, cappuccino itp. Zależało mi na prostocie obsługi, niezawodności i dobrej kawie :D. I ten ekspres mi to wszystko zapewnia :)
Dysponując Twoim budżetem ponownie wybrałbym Jurę.

disaster3

Super Perfumaniak

Post20 maja 2019, 11:53 - Pn

pblonski napisał(a):
disaster3 napisał(a): Przy drobniejszym zmieleniu i po tamperowaniu powinna być ściślejsza w kolbie i wypłynięcie 30ml powinno zająć więcej czasu.

Dokładnie tak. Teraz już wiesz na czym stoisz i ekspres obsługujesz poprawnie ;) pewnie smak kawy też jest inny niż w poprzednich podejściach.
Spróbuj jeszcze dodać trochę kawy jeśli jest miejsce, to wydłuży czas.

COMANDANTE nie miałem okazji testować ale opinie ma bardzo dobre, czasem trafiają się używane w dobrej cenie.

A zanim kupisz młynek możesz spróbować kupić kawę z palarni i zamówić mielenie do espresso.
Kawy z masówek są zwykle mielone za grubo (i te 15s jest typowe) ale kawy z małych/lokalnych palarni (jest ich w polsce sporo) mogą być mielone bardziej odpowiednio.

Po wstępnym przeoraniu forum wszystko o kawie. Na razie Comandante się wstrzymałem. Pod espresso z ręcznych jest trochę alternatyw - "ciekawszych"
Najchętniej wziąłbym Kinu M47 ale standardowa cena to jakaś masakra, a na razie nie widzę aby jakaś "grupówka" się szykowała. Natomiast drugim pod tym kątem, który mnie najbardziej zaciekawił to Kazak Tura. W chwili obecnej nie do kupienia bo wszystkie egzemplarze się rozeszły ale w czerwcu ma się pojawić najnowsza wersja tego dzieła Tura 3 i pewnie ją kupię.

Natomiast na chwilę obecną zamówiłem z ali sprawdzonego chińczyka MYM 54, którym się pobawie do momentu zakupu Kazak'a a później Kazak zostanie to espresso a MYM'a ustawię pod kawiarkę i będzie jako portable na wyjazdy. ;)
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

Sveq

Post20 maja 2019, 19:03 - Pn

lukesho napisał(a):Na amazon.es masz Jura E60 za ok. 2900 zł. Nic lepszego nie znajdziesz. Sam fakt, że dysponując budżetem prawie 4k zastanawiasz się nad DeLonghi świadczy o tym, że w ogóle nie zgłębiłeś tematu.

Ja sobie doskonale zdaję sprawę, że są porządne firmy takie jak właśnie Jura czy Nivona, jednakże to czego wymagam od ekspresu (czyli m.in. Latte i inne mleczne kawy oraz ewentualnie możliwość zapisywania ustawień użytkowników) w ekspresach tych firm ceny zaczynają się powyżej mojego budżetu. Bardzo chętnie kupiłbym sprzęt którejś z tych marek, ale mnie na niego najwyraźniej nie stać łamane na nie dam 4000+ za ekspres :lol:

byluś

Forumowicz

Post20 maja 2019, 20:35 - Pn

Mam DeLonghi ecam 22.110. Spieniacz jest, moc kawy ustwiasz pokrętłem, możesz zapisać w pamięci ilość wody. Cena ok 1200 zl. Dla mnie w zupełności wystarcza dla domowego użytkowania. Nie ma żadnych automatycznych kaw, typu latte, capucino itp. sam sobie wszystko robisz według własnego uznania.

pblonski

Aktywny forumowicz

Post21 maja 2019, 07:26 - Wt

disaster3 napisał(a):Najchętniej wziąłbym Kinu M47 ale standardowa cena to jakaś masakra

Niestety tak to wygląda, w tej cenie lepiej kupić jakiś używany, nowoczesny młynek z programowanym dozowaniem i bezstopniowym ustawianiem.
Jedyny minus to wymagane miejsce na jego ustawienie i brak mobilności (często ważą ponad 10kg).

mimmi

Post25 czerwca 2019, 07:49 - Wt

Raczej wolę herbatę, kawa tylko przy niskim ciśnieniu i z dużą ilością mleka.

Tracershy

Aktywny forumowicz

Post10 października 2019, 20:09 - Cz

Ja piję głównie kawy Davidoff i Carte Noir. Również w tej kwestii przyzwyczajam się do konkretnych marek. Zazwyczaj wybieram ziarniste. Zapach świeżo zmielonej kawy jest jednym z najlepszych zapachów jaki znam.

CzarciPomiot

Post11 października 2019, 07:55 - Pt

Sveq napisał(a):
lukesho napisał(a):Na amazon.es masz Jura E60 za ok. 2900 zł. Nic lepszego nie znajdziesz. Sam fakt, że dysponując budżetem prawie 4k zastanawiasz się nad DeLonghi świadczy o tym, że w ogóle nie zgłębiłeś tematu.

Ja sobie doskonale zdaję sprawę, że są porządne firmy takie jak właśnie Jura czy Nivona, jednakże to czego wymagam od ekspresu (czyli m.in. Latte i inne mleczne kawy oraz ewentualnie możliwość zapisywania ustawień użytkowników) w ekspresach tych firm ceny zaczynają się powyżej mojego budżetu. Bardzo chętnie kupiłbym sprzęt którejś z tych marek, ale mnie na niego najwyraźniej nie stać łamane na nie dam 4000+ za ekspres :lol:

Cześć.
Słuchaj ja od 4 lat używam Jury A7 Piano White.
Robi wszystko jak należy, jest bezproblemowa , ma kawy czarne jak i mleczne jak latte . Wszystko idzie zaprogramować na 1 kliknięcie guzika. W budżecie 4k spokojnie go kupisz, bo ja 4 lata temu płaciłem 3999.

Ostatnio widziałem go w RTV Euro na promocji za 3500~~

Czasem nie ma co oszczędzać parę zł, bo potem szkoda nerwów. Jura jest praktycznie bezobsługowa, nie trzeba wyciągać modułów zaparzania, czyścić tergo i smarować pędzelkiem. Może na początku to nie przeszkadza, ale po kilku latach może szlag trafić :)

disaster3

Super Perfumaniak

Post11 października 2019, 09:22 - Pt

Ja od ostatniego razu, wkręciłem się konkretnie w kawy. Tylko z automatami mi nie po drodze. :P

Zdecydowanie wolę espresso a jesli espresso to tylko "kolba".

Suma, summarum zakupiłem HX'a Nuovo Simonelli Oscar II ( https://www.elektros.it/de/en/oscar_II_ ... black.html ) + od razu fabryczny tunning (OPV + presutat Sirai), dodatkowo sitko VTS 18g I dedykowany tamper pod to sitko od rodzimego "rzemieślnika"

W końcu pije espresso takie jakiego chciałem + przekonałem się do kaw mlecznych. Od czasu do czasu sobie je robie a z HX'em jest to dziecinnie proste. ;)
Sprzedam

CzarciPomiot

Post11 października 2019, 09:50 - Pt

Swojego czasu też pijałem espresso, i z Jury z systemem PEP wychodziły całkiem spoko, przy odpowiednim dobraniu parametrów. W tej chwili pijam sobie latte, odreagowując 2x zalewajkę z pracy :D

disaster3

Super Perfumaniak

Post11 października 2019, 10:09 - Pt

do pracy kupiłem sobie AeroPess'a i zabrałem ze sobą młynek MYM54 (wspominałem już, że "dość" się wkreciłem w kawy 8-) :lol: 8-) )
Sprzedam

myperfumestories

Post02 grudnia 2019, 17:40 - Pn

Kawe uwielbiam, najbardziej espresso, doppio z bita smietana lub americano (nie zalewane woda), polecam takze kawe gotowana po wlosku lub w stylu dalekiego wschodu z przyprawami w moka pot :) polecam wlasnoreczne mielenia w młynku żarnowym-to wszystko ma znaczenie. Polecam tez kanal na YT czajnikowy.pl
Love from MPS

Djun

Forumowicz

Post02 grudnia 2019, 19:18 - Pn

Głównie (w domu/pracy) piję zwykłą małą czarną bez cukru i jedna taka dziennie mi wystarczy. Czasem jeszcze zaparzam espresso w kawiarce. Nie celebruję jakoś specjalnie momentu picia kawy i nie dla mnie są zaawansowane technologie związane z tym tematem, tj. wszystko inne niż czajnik i filiżanka :D Przeważnie sięgam po złotą Lavazzę bo jest mocna i aromatyczna, od czasu do czasu próbuję czegoś innego.

igr

Post02 grudnia 2019, 23:59 - Pn

Czytam te kilka stron wstecz i jedna sprawa mi nie pasuje - głównie wspominacie o kawach z palarni masowych. Część pewnie wie ale zachęcam Was do kupowania kaw w małych polskich lub ościennych palarniach, trwa moda jak na piwa kraftowe i są dziesiątki mikro palarni, które wypalają genialne mieszanki.

Kupujecie perfumy Amouage a pijecie kawę "Adidas" no hellouu :D

hrhrhr

Aktywny forumowicz

Post03 grudnia 2019, 09:14 - Wt

igr napisał(a):Kupujecie perfumy Amouage a pijecie kawę "Adidas" no hellouu :D

To, że trwa moda, czy to, że używam niszowych perfum, to obliguje mnie do picia kaw z polskich mikro palarni? Co za bzdura. Próbowałem wiele. No i podobnie jak z częścią kraftowych piw - otrzymuję bardzo drogi, a mało smaczny produkt. Wyspecjalizowane serie hayb, czarny deszcz, polit... Ok, w ramach ciekawostki, blendy z ameryki południowej może nawet i chętnie na co dzień, ale po co, jak zdecydowanie bardziej smakuje mi chociażby włoskie pellini top, lucaffe, albo klasyki z mk cafe fresh. I to najlepiej z przelewu, albo na szybko z aeropressa. Czy to znaczy, że jestem kawowym januszem od adidasa i nie powinienem się więcej wypowiadać w tym temacie? :roll:
Na sprzedaż / Zdjęcia
---
Kupię złoty magnetyczny korek Amouage

Mirx

Bardzo aktywny forumowicz

Post03 grudnia 2019, 09:18 - Wt

Pewnie to kwestia wyrobienia i dobrego ekspresu. Ja tam się cieszę, że smakuje mi Pellini Top i Kimbo Top Extreme. Jak chcę się napić naprawdę dobrej kawy, to idę do kawiarni. :-) Wychodzi taniej, no i atmosfera kawiarni, to jednak atmosfera kawiarni.

igr

Post03 grudnia 2019, 10:32 - Wt

hrhrhr napisał(a):To, że trwa moda, czy to, że używam niszowych perfum, to obliguje mnie do picia kaw z polskich mikro palarni? Co za bzdura.

Ależ, hrhrhr nic Cię do niczego nie obliguje, za daleko wysunąłeś wniosek. Ja podkreślam zachęcam humorystycznie do korzystania z polskich palarni a mówię to dlatego, że od 9 lat pracuje z biznesie około kawowym. Wiem jakie mieszanki i jak robią duże palarnie a jak podchodzą do tego mniejsze brandy, często grupy przyjaciół czy rodzin itd. Na szczęście takie kawy nie są tak drogie jak perfumy :)

Prawdą jest jednak, że najlepsza kawa jest tą, która nam najbardziej smakuje.

Co do kawiarni to atmosfera jest niezastąpiona, lubię przysiąść "po włosku" w biegu na espresso, porozglądać się i lecieć dalej - zdarza się Wam?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)