Teraz jest 18 września 2019, 14:24 - Śr

• Reklama

Film - co warto, a co nie?

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

Ruben

Aktywny forumowicz

Re: Film - co warto, a co nie?

Post10 września 2019, 18:41 - Wt

Ja od siebie dorzuciłbym jeszcze

Siedem
Podejrzani
Taxi Driver

Bazyli

Bardzo aktywny forumowicz

Film - co warto, a co nie?

Post10 września 2019, 18:43 - Wt

A gdzie "Buntownik bez powodu", "Niewinni czarodzieje", "Il postino" ? Katarze, za "Barwy ochronne" - wielki szacun :) A ja po (gdzieś tak) 35 latach od pierwszego obejrzenia, odnalazłem "Złote węgorze" Karela Kachyni, na podstawie powieści Oty Pavla :)

Bazyli nadaje mobilnie...
Good Life, Xeryus Rouge, Kouros, Zino, Gentleman, Eternity, Declaration, Egoiste, Cacharel PH, Fleur du Male, Obsession - Mnie się podobają zapachy, które już raz czułem. Po prostu. No… To… Poprzez… No reminiscencję :D

futureproof

Forumowicz

Post10 września 2019, 19:13 - Wt

Ruben napisał(a):Siedem

W swoim zestawieniu nie dodałem żadnego filmu jednego z moich ulubionych reżyserów - D. Finchera. Oprócz "Siedem" - niewątpliwie jednego z najlepszych filmów w swoim gatunku, kolejnym, który wskoczyłby u mnie już do szerszej listy, jest Gra.

ras23

Forumowicz

Post10 września 2019, 19:21 - Wt

Podejrzani - jeśli mamy na myśli ten sam film, to Keyser Soze pozamiatał :D :D :D
Sprzedam/zamienię próbki damskie i męskie
Escada Magnestism woda po goleniu
Zaharoff for Women EDP

viewtopic.php?f=52&t=27183

mam katar

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post10 września 2019, 20:20 - Wt

"7 psychopatów" - jak ktoś lubi kompletnie odjechaną postmoedernę, film o robieniu filmu w filmie ;) i to bardzo dowcipnie i błyskotliwiie
Bez potrzeby przedłużania gatunku,
pistoletów, noży
i przykazań Bożych

Ruben

Aktywny forumowicz

Post10 września 2019, 20:26 - Wt

ras23 napisał(a):Podejrzani - jeśli mamy na myśli ten sam film, to Keyser Soze pozamiatał :D :D :D

Dokładnie ten. Świetna rola Kevina S. :mrgreen:

ras23

Forumowicz

Post10 września 2019, 21:04 - Wt

Dark Phoenix - czytałem, że flaki z olejem, możliwe i nie wykluczone :D ale niech mi ktoś powie, że Hans nie zrobił roboty i dla samej ścieżki warto obejrzeć kilka razy :)
Zaharoff for Women EDP

sen_jakuba

Post10 września 2019, 22:43 - Wt

Świetne listy, kawał porządnego kina. Spokojnie byśmy mogli sobie urządzać wieczorki filmowe.

Z tego co padło uwielbiam: Magnolia, Ukryte, Pulp Fiction, Fargo, Big Lebowski, To nie jest kraj dla starych ludzi, Tajne przez poufne, Arizona Junior, Truposz, Łowca Androidów, Lśnienie, Milczenie owiec, Annie Hall, Kawa i papierosy, Ojciec Chrzestny, Chunking Express, Między słowami, Chinatown, Idź i patrz, Rejs, Brooklyn Boogie, Big Lebowski, Manhattan, Psychoza, Ziemia obiecana, Chłopcy z Ferajny, Powiększenie, Wściekły byk, Wielkie żarcie, Buntownik z wyboru, Wesele, Donnie Brasco, Drive, Polowanie, Niewinni czarodzieje
“Unless you are educated in metaphor, you are not safe to be let loose in the world.”
― Robert Frost

Fragrantica: https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/30057/

DobraAga

Post11 września 2019, 07:32 - Śr

Hej! To mój pierwszy post :)

A co sądzicie o nowym filmie Tarantino? Moim zdaniem jest bardzo udany i w ogóle strasznie intymny jak na film tego reżysera. Intymny w sensie, że można odnieść wrażenie, że to autobiografia w krzywym zwierciadle. Postać grana przez DiCaprio jest tak zagubiona w światku Hollywood jak sam Tarantino obecnie :)

dandys

Post11 września 2019, 08:34 - Śr

"Dead don't die"
https://www.filmweb.pl/film/Truposze+ni ... 019-817413

Jak dla mnie tragedia - ciągnie się jak flaki z olejem, dialogi słabe, krytyka obecnej Ameryki łopatologiczna. Jarmusch w "Tylko Kochankowie Przeżyją" odwalił kawał dobrej roboty a to to jakiś niewypał.

"The Spy"
https://www.filmweb.pl/serial/The+Spy-2019-810934
Pierwszy odcinek co najwyżej średni, ale od drugiego robi się przyjemnie; jestem po trzech odcinkach i polecam. Miniseriale to chyba moja ulubiona forma.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1027/
Money for nothin' and chicks for free

mam katar

Perfumaniak

Post11 września 2019, 22:15 - Śr

Zapomniałbym. "Musimy porozmawiać o Kevinie" - książka 100 razy lepsza niż film, ale film i tak lepszy od jakiejś setki dobrych filmów. ;) Zdecydowanie warto.
pistoletów, noży
i przykazań Bożych

Major Tom

Forumowicz

Post11 września 2019, 22:20 - Śr

Bazyli napisał(a): ...ja po (gdzieś tak) 35 latach od pierwszego obejrzenia, odnalazłem "Złote węgorze" Karela Kachyni, na podstawie powieści Oty Pavla :)

Po ok 35 latach? "Złote węgorze"? Bardzo prawdopodobne, że oglądaliśmy ten film razem, w sensie - w tym samym czasie :D. W 2 programie TVP, która tym się różni od dzisiejszej, że wtedy można było tam zobaczyć bardzo dobre kino. No i propaganda była trochę bardziej finezyjna ;) Pamiętam jak przez mgłę niektóre sceny z tego filmu. Z przyjemnością obejrzałbym go jeszcze raz po tylu latach.

mam katar napisał(a): BTW - widzę na Twojej liście "Bezdroża", które również uwielbiam. Mam pytanko: a widziałeś trochę wcześniejszy film Payne'a "Wybory"? Jeśli nie, to polecam. Beczka (sarkastycznego) śmiechu. ;)

Bardzo lubię "Bezdroża" , banan nie schodzi mi z ryła ilekroć je oglądam, a widziałem je już ze trzy razy. Tak samo mam z innym filmem Payne'a - "Spadkobiercami", który załapał się na moją listę. Uwielbiam te jego słodko-gorzkie historie (z przewagą słodkiego) z pierdołowatymi bohaterami, których nie sposób nie lubić. Zobaczyć Clooneya z lekkim brzuszkiem, w szortach, przygniecionego problememi codziennego życia, próbującego rozpaczliwie podołać roli ojca - urocze i bezcenne :D . Polecam ten film każdemu, kto ma dorastające dzieciaki. "Wyborów" nie oglądałem, muszę nadrobić zaległości

sen_jakuba

Post12 września 2019, 17:50 - Cz

Dla mnie nowy Tarantino to niestety zawód, daję tak 6/10. Było zabawnie, ale brakowało mi treści w tym filmie. Twierdzę, że zarówno Pitt jak DiCaprio kiepsko grali. Nie powalił mnie też od strony wizualnej. Znacznie bardziej podobała mi się "Nienawistna ósemka", która od razu trafiła na podium jeżeli chodzi o filmy tego autora.
“Unless you are educated in metaphor, you are not safe to be let loose in the world.”
― Robert Frost

Fragrantica: https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/30057/

mam katar

Perfumaniak

Post12 września 2019, 21:05 - Cz

A takie cuś widzieliście? https://www.filmweb.pl/film/Samotno%C5% ... 010-536321

Słabo rozpropagowany film, a naprawdę bardzo dobry, europejski kawałek kina zrealizowany w fajnej koncepcji plastycznej.
pistoletów, noży
i przykazań Bożych

DobraAga

Post13 września 2019, 11:57 - Pt

sen_jakuba napisał(a):Dla mnie nowy Tarantino to niestety zawód, daję tak 6/10. Było zabawnie, ale brakowało mi treści w tym filmie. Twierdzę, że zarówno Pitt jak DiCaprio kiepsko grali. Nie powalił mnie też od strony wizualnej. Znacznie bardziej podobała mi się "Nienawistna ósemka", która od razu trafiła na podium jeżeli chodzi o filmy tego autora.

Brak treści w tym filmie? W mojej ocenie to najbardziej treściwy i wręcz bardzo ckliwy film. Jest wszystko czego można było się po Tarantino spodziewać - eskapizm wylewa się po brzegi. No ale każdy ma prawo do swojego zdania.

Dzisiaj zabieram się za klasykę SF - Odyseja kosmiczna. Nigdy nie widziałam, a chyba trzeba nadrobić taką zaległość ;)

aleksander

Super Perfumaniak

Post14 września 2019, 11:42 - So

mam katar napisał(a):A takie cuś widzieliście? https://www.filmweb.pl/film/Samotno%C5% ... 010-536321
Obejrzałem wczoraj. Dobry film.

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post16 września 2019, 03:05 - Pn

Chyba ktoś tu zapomniał mimo tylu innych tytułów o najważniejszym, przełomowym w kwestii ukazania przemocy filmie gangsterskim...
Obrazek

Major Tom

Forumowicz

Post16 września 2019, 05:21 - Pn

Ból i blask - nie polecam.
Lubię wczesne filmy Almodovara ale ten, tak jak kilka ostatnich jest dla mnie rozczarowaniem.
Film nudny i przegadany. Almodovar robi jakieś rozliczenia z przeszłością ale w sposób, który mnie delikatnie mówiąc nie porywa. Za to brawa dla Banderasa - kapitalna rola.

Bendigo

Post16 września 2019, 06:12 - Pn

A ja polecam ostatni film Almodovara, uwielbiam historie, które przedstawia w swoich filmach, ten wyjątkowy klimat i Penelope Cruz. Banderas zagrał świetnie.

ras23

Forumowicz

Post16 września 2019, 09:51 - Pn

Al Pączino rządzi ;)
Załączniki
w400.jpg
w400.jpg (34.7 KiB) Przeglądane 87 razy
Zaharoff for Women EDP