Teraz jest 17 lipca 2019, 09:17 - Śr

• Reklama

Jeremy Fragrance Perfumy

Czyli miejsce na dyskusje na tematy pozaperfumowe
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Re: Jeremy Fragrance Perfumy

Post15 kwietnia 2019, 19:17 - Pn

Mirx napisał(a):To jeszcze sobie wmówmy, że to pudełko zachwyca minimalizmem.

+1

Albo będzie zaraz, że z uwagi na ochronę środowiska i zrównoważony rozwój, kartonik jest gluten free i z recyklingu.
Ja mu nawet trochę kibicowałem ale flakon, opakowanie i brak korka jest żenująco słabe.
Kto jak kto ale on powinien wiedzieć ze ta cała otoczka zapachu jest bardzo ważna.

Moim zdaniem porównywanie braku korka do takich tworów jak JPG czy Montale jest totalnie nie na miejscu. Te flakony są zaprojektowane z pewnym zamysłem, tam korek nie jest dopełnieniem całości. Jego brak był elementem flakonu. Tutaj ewidentnie flakon wyglada jak bubel bez korka.
Ostatnio edytowano 15 kwietnia 2019, 19:21 - Pn przez supermariobros, łącznie edytowano 1 raz
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

icu

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post15 kwietnia 2019, 19:19 - Pn

grzegorz01 napisał(a):Nie żebym go bronił, ale np. takie costume national też nie mają korków ...

Mają ;)

Mirx napisał(a):To jeszcze sobie wmówmy, że to pudełko zachwyca minimalizmem.

Jeśli to jest post w moim kierunku to ja nic nie wspominałem o pudełku.

Wakabaya

Forumowicz

Post15 kwietnia 2019, 19:24 - Pn

icu napisał(a):PS. @Wakabaya - Niemiec zarabia średnio 8€/h?? Hmmm... lata temu pracując w DE nie spotkałem nikogo kto zarabiał mniej niż 15€/h, wiadomo najniższa może tyle wynosi ale na pewno nie średnia. Co nie zmienia faktu, że oni za "najniższą" pracują na ten flakon 1,5-2 dni, a "my" 5-6 dni przy najniższej krajowej. Więc po części jest to racja, że 160$ szału na nich nie robi.

15€ to zarabia prywaciarz, ale nie kasjer, albo śmieciarz lub sprzedawca butów. Wynajem mieszkanie to 500-1000, do tego czynsz, utrzymanie i zostają grosze. Niektórzy zarabiają 3k miesięcznie, ale nie są to kokosy.
Ostatnio edytowano 15 kwietnia 2019, 19:32 - Pn przez Wakabaya, łącznie edytowano 1 raz

Mirx

Bardzo aktywny forumowicz

Post15 kwietnia 2019, 19:25 - Pn

Nie, nie. Po prostu chodzi mi o to, abyśmy nie dali się zwariować, że ewidentne niedoróbki są ciekawym pomysłem designerskim.

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post15 kwietnia 2019, 19:26 - Pn

icu

Aktywny forumowicz

Post15 kwietnia 2019, 19:30 - Pn

Korek wygląda tak jak atomizer, dlatego na niektórych zdjęciach nie widać "dziurki". ;)

Obrazek

PS. I to jest pomysłowe rozwiązanie - jasne, kwestia gustu czy ładne.
Ostatnio edytowano 15 kwietnia 2019, 19:45 - Pn przez icu, łącznie edytowano 1 raz

Mirx

Post15 kwietnia 2019, 19:37 - Pn

Nie zmienia to faktu, że nawet to pięknie nie wygląda. No ale to już kwestia gustu.

ironiczny

Post15 kwietnia 2019, 22:01 - Pn

wolfmark napisał(a):Podejrzewam, że 160€ dla Niemca to tak samo jak dla nas 160zł, nieważne. Ważne jest to, że brak korka to żenada. Gościu chciał zarobić jak najwięcej i dlatego przydusił grosza na szkle, opakowaniu i korku, a raczej jego barku. To nie jest tak, że poszedł w prostotę z opakowaniem.
Nie zdziwi mnie jak teraz projektuje "haj level kap" który "bloł jor brejn" i będzie jeszcze kolejna zbiórka na korek. Niestety nie da się tego bronić w żaden sposób.

lukszyk

Forumowicz

Post15 kwietnia 2019, 22:42 - Pn

Jeremy tylko udowadnia, że wystarczy ludziom zrobić wodę z mózgu, wmówić im że są częścią czegoś ważnego, i kupią byle gówno za wysoką cenę
Takie mechanizmy stosuje się w wielu dziedzinach życia ;)

Cekawi mnie, czy gdyby dał cenę 300euro to ... oczywiście że by kupili :)
Zapraszam na mój bazar viewtopic.php?f=52&t=26041

wolfmark

Forumowicz

Post16 kwietnia 2019, 00:59 - Wt

Kolejny gwiazdor. Kolejny kanał.
https://youtu.be/MEpvUWGD7Qs

Oraz mały update ws korka :lol:

https://youtu.be/7nbWbM48xgI

Machiavelli

Post16 kwietnia 2019, 06:12 - Wt

Nie dajcie sobie wcisnąć, że taki flakon to celowy, minimalistyczny design. Sorry, ale atomizer bez "kołnierza" wygląda zwyczajnie niechlujnie.
Za to w tym konkretnym przypadku, Jeremy przyciął sobie koszty flakonu praktycznie o ok. 50% (rezygnując z korka i kołnierza wokół atomizera).
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

RAVENSHEART

Aktywny forumowicz

Post16 kwietnia 2019, 15:44 - Wt

O ile się nie mylę,to jeszcze nikt z tu piszących tych perfum nie wąchał, ale juz wiadomo,ze to g....o. Wiele osób kupuje testery albo podróbki i nie ma z tym problemu. W sąsiednich watkach o podróbkach, zapachach inspirowanych, aventusie, rasasi, wartościowaniu perfum itp. czytałem dzisiaj wiele mądrych i ciekawych wypowiedzi co jest ważne ,a co nie w ocenianiu zapachu. Czy ważna jest cena, wygląd, firma, a może tylko sam zapach.
Tymczasem w tym wątku najważniejszy jest tylko korek, opakowanie, za wysoka cena i opinie internetowych "celebrytów" - jak na razie chyba tylko tych mniej znanych.

wolfmark

Forumowicz

Post16 kwietnia 2019, 16:05 - Wt

Oczywiście że ważne jest opanowanie produktu przy takiej cenie w dodatku kogoś kto nie miał wcześniej nic wspólnego z tworzeniem perfum. Także jak najbardziej krytyka jest wskazana.

piechu

Forumowicz

Post16 kwietnia 2019, 16:14 - Wt

Nie można pominąć dyskusji o opakowaniu, korku i całej otoczce towarzyszącej tym perfumom w oderwaniu od kontekstu. A kontekst jest taki, że kolega niemiec nakręcił hajp. Miało być najlepsze opakowanie, miał być najlepszy flakon, w końcu miał być najlepszy zapach.

jazon

Aktywny forumowicz

Post16 kwietnia 2019, 16:33 - Wt

Ocena odnosi się do tego, co do tej pory da się ocenić.
Profil Fragrantica: https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/19140/

Poszukuję korka do Guerlain Homme (w nowej szacie)

sabbracadabra

Forumowicz

Post16 kwietnia 2019, 17:51 - Wt

Wakabaya napisał(a):
supermariobros napisał(a): Średnie wynagrodzenie przeciętnego Niemca to 8€/h, więc 2 dni musi na to harować.

Płaca minimalna w Niemczech to 9,19 € za godzinę.

Wakabaya

Forumowicz

Post17 kwietnia 2019, 10:12 - Śr

Fakt, w styczniu podnieśli, co nie zmienia faktu, że dla przeciętnego Niemca 160 Dolarów USA jest dużym wydatkiem.

icu

Aktywny forumowicz

Post17 kwietnia 2019, 10:48 - Śr

^^ Nie wiem co dokładnie miałeś na myśli pisząc "prywaciarz" bo ja to rozumiem jako właściciel firmy. Ja pisałem wcześniej o normalnych, szeregowych pracownikach. Co prawda nie "na kasie" itp. ale takie faktycznie były zarobki kilka lat temu, teraz na 100% są wyższe. Podpieranie się minimalną i twierdzenie, że to "przeciętne" wynagrodzenie jest wg mnie błędne.

160$ = 140€ jest mniejszym wydatkiem niż dla przeciętnego Polaka np. 100ml Dior Sauvage w S...

wolfmark

Forumowicz

Post17 kwietnia 2019, 10:56 - Śr

Jeżeli chodzi o zarobki, mocno zdziwiłem się oglądając informację dotyczące sytuacji we Francji i kwesti żółtych kamizelek. Wypowiadał się Francuz który mieszkając w centrum Paryża nie jest w stanie się utrzymać zarabiając 2 tyś euro. Może i faktycznie 160 euro przy zarobkach 2 tyś to nie specjalnie dużo, ale koszty utrzymania są o wiele większe (kupno, wynajem, opłaty mieszkaniowe), wtedy nawet kwota 160 euro to spory wydatek.
Myślę że przeciętny Niemiec nawet nie słyszał o JF.

Wakabaya

Forumowicz

Post17 kwietnia 2019, 14:17 - Śr

Koszta wyżywienia również są o wiele droższe niż u nas, nie wspominając już o papierosach. Myślicie, że dlaczego sklepy takie jak Lidl czy Aldi są ciągle pełne a do Edeki czy Rewe można wjechać samochodem i będzie luz? Macie jakieś błędne wyobrażenie o Niemcach, bo przecież 4*1000=4000, jednak nie bierzecie pod uwagę tego jak przeciętny Niemiec żyje. 160$ do dla Niemca duży wydatek, tak samo jak dla Polaka. Jeśli jednak się upierasz przy jakimś urojeniu, to odpowiem Ci, że dla przeciętnego Polaka160 Dolarów to grosze. Nie znam żadnego polskiego zaawansowanego programisty, który zarabia mniej niż 5 tysięcy na rękę.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Gadki na dowolne tematki ;-)