Teraz jest 05 czerwca 2020, 04:22 - Pt

• Reklama

Zakola i siwienie.

Dyskusja o kosmetykach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

mike

Forumowicz

Re: Zakola i siwienie.

Post18 maja 2015, 21:28 - Pn

Mateusz84 napisał(a):Jako profilaktykę w walce z łysieniem polecalibyście vichy dercos aminexil, czy neogenic?
oczywiście ampułki,szampony itd od vichy

Dercos bardzo dobry polecam szampon bardzo fajnie ogranicza wypadanie włosów. Aminexil w ampułkach jak chcesz mieć taniej to polecam Renaxil ma dokładnie ten sam składnik, a kosztuje znacznie taniej. Jest nawet teraz w dobrej cenie na iPerfumy zamówiłem sobie wczoraj 2 sztuki :) Z kolei neogenic jest niewiele lepszy, za to znacznie droższy od aminexilu. Negenic powoduje odrost meszku (baby hair) w miejscach wyłysiałych, jednak nic więcej z tego meszku nie będzie tzn. nie wyrośnie normalny długi włos. Tańszą alternatywą dla neogenic jest serioxyl. Oba mają w składzie ten sam składnik stemoksydynę. Zarówno Renaxil jak i serioxyl jest dokładnie tego samego producenta co ampułki vichy, a więc firmy Loreal.

Polskie marki też są całkiem w porządku można polecić firmy radical oraz seboradin. Seboradin moim zdaniem najlepsze ampułki to FORTE MEN. Radical też ostatnio wprowadził jakieś ampułki specjalnie dla mężczyzn, ale ich jeszcze nie testowałem.

Aha i taka mała uwaga ampułki i szampony mają sens przy regularnym stosowaniu. Niewiele pomoże 1 opakowanie raz na rok przez 2 tygodnie. Takich kuracji potrzeba robić co najmniej kilka razy na rok. Szampon oczywiście codziennie. Do tego jakieś witaminy dla włosów np. VITAPIL.

Mateusz84

Aktywny forumowicz

Post30 maja 2015, 09:18 - So

Teraz żałuję, że też nie kupiłem więcej. Jaka jest różnica między:
Renaxil Anti-Hair Loss Treatment, Light Hair Loss vs Renaxil Anti-Hair Loss Treatment, Advanced Hair Loss?

mike

Forumowicz

Post01 czerwca 2015, 08:56 - Pn

Czerwony ma dodatkowy składnik filtr przeciwsłoneczny i jest przeznaczony dla facetów z dużymi partiami wyłysiałej skóry, aby filtr mógł ją chronić przed słońcem. Nie wiem czemu nazwali jedną wersję niby do umiarkowanego wypadania, a drugą do zaawansowanego. Obie wersje zawierają dokładnie ten sam składnik aktywny tzn. aminexil w stężeniu 1,5% takim samym jak w ampułkach vichy dercos. Kupuję co się trafi taniej najczęściej jednak widać taniej wersję czerwoną z filtrem, tej niebieskiej jest mało na rynku nie wiedzieć czemu.

Stosuję Renaxil już trzeci tydzień i powoli widać efekty. Włosy są bardziej silne mocniej trzymają się na głowie nawet jak szarpnę to nic nie wyleci. Meszek, który był w partiach przerzedzonych wzmógł swój porost i też jakby go więcej zaczyna się robić. Skóra głowy też w dobrej kondycji zadbana wypielęgnowana ukojona. Fajnym efektem jest również kosmetyczne działanie na włosy, które dzięki polimerom są optycznie pogrubione i sprawiają wrażenie jakby ich było więcej. Zobaczymy jak będzie dalej.

Napiszę jeszcze, że na opakowaniu jest instrukcja, aby robić 4 przedziałki i na każdy przedziałek aplikować 5 pompek produktu. Uważam, że to stanowczo za dużo, nie potrzeba tyle. Ja w sumie specjalnie dla tej kuracji obciąłem się na krótko. Daję jedną pompkę na palec i maczam aplikatorem masując poszczególne partie głowy. W ten sposób zużywam tylko 6 pompek, przy czym nie smaruję calej głowy, a jedynie zakola oraz od czoła do prawie samego czubka głowy, a więc miejsca najbardziej zaatakowane łysieniem i podatne na przerzedzenia. Robię to rano po każdym myciu włosów. Potem wieczorem daję jeszcze 1-2 pompki już tylko na miejsca najbardziej przerzedzone zakola i początek linii czoła. Dzięki takiemu w sumie ekonomicznemu stosowaniu zostało mi jeszcze jakieś 70% płynu :D Producent mówi o 6 tygodniowej kuracji, ale u mnie już teraz widać, że starczy tego na o wiele dłużej. Jak dla mnie fantastyczna alternatywa wobec drogich ampułek vichy. Cena śmieszna i starcza na dłużej, a składnik dokładnie ten sam.

Hann

Forumowicz

Post27 czerwca 2015, 16:56 - So

Ja od roku używam loxon 2% tylko na zakola. Efekt jest, ale mógłby być lepszy. W miejscu stosowania sprayu pojawiły się włoski, ale są bardzo cienki i jest ich może z kilkanaście, a to za mało, aby pokryć skórę. Może przejdę się do dermatologa, żeby mi przepisał loxon 5%, bo ten jest na receptę.

kamolskee

Bardzo aktywny forumowicz

Post24 października 2017, 11:29 - Wt

DX2 działa? Nie na mnie i moich znajomych. Zwykły efekt placebo jak już. Coraz więcej powstaje takich produktów, szczególnie widać to na allegro - janusze biznesu wybierają sobie target np. "łysiejący faceci" i już w opisach aukcji stosują zabiegi socjotechniczne: "100% skuteczności na siwienie, wypadanie włosów" itd.

Jedyne co mi w miarę pomaga to suplementacja cynkiem, Dercos i środki o podobnym skłądzie o których pisał Mike oraz... mezoteriapia igłowa - jakieś tam efekty były, ale cudów w postaci przyrostu nowych włosów nie ma, wiec biorąc pod uwagę koszty zabiegu wg mnie nie warto (lepszy już byłby przeszczep).

edit: moderacja czujna chyba :) bo już nie widzę wpisu o dx cośtam.

xentrix

Super Perfumaniak

Post25 października 2017, 17:58 - Śr

fryzjerka mi mówiła ostatnio ,żeby nie kupować tych szamponów , bo one nic nie dają a do tego jest ryzyko ,że włosy beda zabarwione na rudy kolor...
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

wolfmark

Forumowicz

Post28 października 2017, 22:06 - So

Na mądrej głowie włos się nie trzyma. A tak na poważnie zakola są w modzie, specyfiki typu loxon może pomogą na samym początku zobaczysz marny wzrost, a następnie włosy bardzo osłabną z powodu na długie stosowanie.Kiedyś interesowałem się tym tematem i było kilka przypadków gdzie podczas długiego stosowania efekt był wręcz odwrotny. Jude Law ma zakola a gościu dalej przystojny ;)
......

Kasę którą wydasz na loxon wydaj na perfumy 8-)

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post11 stycznia 2018, 11:57 - Cz

Najlepszy sposóba na zakola:

Obrazek

Polecam ;)

Ispanito

Post11 kwietnia 2018, 09:49 - Śr

Słuchajcie a czy ktos może zapisał sie na zabieg dermapenem? Czytałem, że w przypadku łysienia andrgenowego jeśli jeszcze nie są zniszczone wszystkie cebulki włosowe to taki zabieg możę przynieść dobre efekty działania. Moze macie jakieś doświadczenia? Włosy się po nim wzmacniają? A może zaczynają odrastać?
Ostatnio edytowano 15 maja 2018, 11:41 - Wt przez Ispanito, łącznie edytowano 1 raz

cellow137

Forumowicz

Post18 kwietnia 2018, 13:42 - Śr

Dermapen? To chodzi Ci o mezoterapie? Ja jestem w trakcie kuracji, ale trycholog nie używa dermapenu tylko po prostu zwykłą igłe. Jestem póki co po 2 zabiegach, (pierwszy 7 tygodni temu, docelowo ma być 10) dodatkowo loxon 2% i dieta bogata w różne minerały i witaminy i efekty jak na 7 tygodni są super, dużo babyhair i nowe włoski na zakolach i poniżej linii włosów, wiec ciekawi mnie jak to będzie wyglądało za pare miesięcy, bo obecnie nooo... :lol:

kamolskee

Bardzo aktywny forumowicz

Post23 kwietnia 2019, 12:08 - Wt

W ciągu ostatniego roku miałem około 10 zabiegów na mezoterapię iglowa glowy i niestety... to nie przynosi widocznych rezultatów. Na domiar złego zauważyłem, ze Pani która wykonywała zabieg "ściemniała" że widzi poprawę i mówiła tak za każdym razem, przy każdej wizycie. W końcu nie wytrzymałem i powiedziałem jej że ta _poprawa_ powinna być bardziej widoczna jesli chodzę do niej już prawie rok.

Loxon 5% - stosuję już 3cie opakowanie i też tak sobie. Moze coś źle aplikuję? Wcieram po prostu i tyle, jakieś 5-6 psików (3 na jedną stronę głowy, 3 na drugą). Może znacie coś skuteczniejszego?

Z szamponów, stosuję kilka różnych od Kerastase (uwielbiam te zapachy!).
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

blackcat

Aktywny forumowicz

Post28 czerwca 2019, 13:21 - Pt

Niektórzy zamiast finasterydów biorą wierzbownicę w tabletkach/piją w formie naparów. Podobno można uzyskać podobne rezultaty bez skutków ubocznych.

robertx112

Post05 grudnia 2019, 09:53 - Cz

Witam,

jako już lekko zaawansowany pacjent, wypowiem się.

Od 6 lat stosuję finasteryd i minoxidil. W 2013r trycholog stwierdził u mnie łysienie androgenowe. Pierwsze objawy łysienia zaobserwowałem w 2012r, mając 18lat. Łysienie u mnie polega na równomiernym przerzedzaniu się włosów oraz lekkie zakola.

Co do finasterydu - zmniejszenie libido, impotencja i inne skutki uboczne związane z ,,męskością" u mnie nie wystąpiły.
Natomiast po 6 latach postanowiłem zrobić badanie nasienia. W moim przypadku finasteryd uszkadzał plemniki. Miałem tylko 3% prawidłowych plemników co już kwalifikuje się jako teratozoospermia. Wg lekarzy odstawienie leku powinno przywrócić prawidłowość plemników po ok pół roku do roku. Wszystkim tym co stosują już dłuższy czas finasteryd polecam zrobić rozszerzone badanie nasienia. Właśnie przerzuciłem się na Saw Palmetto.

Jakieś plusy finasterydu? No czupryna trochę się zagęściła. Z pewnością zmniejszone wypadanie włosów po około pół roku stosowania. Na zakola niestety nie pomogło.

Minoxidil - stosowałem Loxon 5%. Ogólnie nie polecam. Więcej narobił mi szkód niż pożytku. Psikałem na całą górę głowy. Te włosy, które zgubiłem podczas etapu linienia nie wróciły. Obecnie stosuje jedynie na zakola i trochę tam włosków odrosło, ale też szału nie ma.

Ponadto od kilku lat stosuje produkty firmy Seboradin i polecam. Włosy stały się mocniejsze, szybciej rosną.

Homme

Aktywny forumowicz

Post26 grudnia 2019, 18:22 - Cz

Pojawił się kolejny wynalazek VICHY z aminexilem. Tym razem mamy do czynienia z 36ml tubą z aplikatorem. Stosuję kilka tygodni i mogę powiedzieć, że jest to bardzo fajna alternatywa dla ampułek vichy aminexil. Mniej zabawy otwierania tych małych buteleczek po prostu biorę tubkę i aplikuję. Stosowana na czoło i zakola starcza na bardzo długo. Jestem po 3 tygodniach kuracji, a zużyłem ok 1/4 tubki. Nie wiem jak oni to policzyli, że ma wystarczyć tylko na 2 tygodnie :lol: Można kupić na promocjach za nieco ponad 60zł.

Obrazek

kamolskee napisał(a):DX2 działa?

Ten na siwienie owszem działa, ale bardzo słabo. Widać, że ma za mało wyciągów z roślin, które przyciemniają siwe włosy. Tak jakby chciał zadziałać, a nie mógł. Białe włosy zamienia na lekko stalowe, wciąż jednak widać, że są to siwe włosy. Nie są zamaskowane. Piszę po 2msc stosowania.

zbylus

Zakola i siwienie.

Post15 stycznia 2020, 13:43 - Śr

W moim przypadku pierwszy problem z wypadaniem włosów zauważyłem jakies 8 lat temu.Po kilku wizytach u dermo. dotarło do mnie,ze jeśli nie zajmie sie problemem,bede ŁYSY!!

Podzielę sie co u mnie działa:

- Rogaine foam -pianka 5% minoxidil kupowana lub sprowadza z usa POMAGA!!
-palma Sabałowa - IMO wzmacnia włosy,ale zauważyłem tez znaczny porost włosów na torsie i nogach.Libido znacznie spadło
-od niedawna biotebal- za krótko go biore by cos powiedzieć

Szampony:

Wedlug mnie,maja nie wiele wpływu na wypadanie włosów ale warto wybrac te,które są zalecane i maja pomóc zwalczyć nasz problem niż zwykle H&S.

-sebiradin (włosy wypadające i przerzedzajace sie)- stosowałem bardzo długo i polecam
-masveri- plusy to ładny zapach ale pojawiło sie swędzenie skóry i łupież wiec do kosza
-alpecin Caffeine shampoo- używam go 2 msc,myśle ze utrzymuje to co wychodowałem a może i nawet przybyło cos na zakolach:)
Skończę butelkę,I wracam do seboradin ma jakiś czas.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

igr

Forumowicz

Post15 stycznia 2020, 23:11 - Śr

Kolega robertx112 dobrze podsumował. Naprawdę dużo przetestowałem i byłem na różnych zabiegach z mezoterapii, u trychologa a ostatnio już u doświadczonego lekarza zajmującym się przeszczepem. Realne środki w walce z łysieniem która bywa bardzo nierówna i zależna od jednostki to, minoxidil np. Loxon 5% najlepiej w piance, zwykły u mnie bardzo wysuszał skórę, pianka ma nieco mniej alkoholu który jest konieczny bo substancja aktywna się właśnie w nim rozpuszcza, witaminki zawsze - ze wskazaniem na cynki, biotynki itp., Finasteryd tak ale trzeba sobie zrobić badania przed i podczas stosowania oraz obserwować klejnoty i funkcje seksualnie, 2% spośród badanych doznało skutków ubocznych, nie mniej to zależy od jednostki.

Najważniejsze jednak jest rozpoczęcie kuracji póki jeszcze mamy włosy!! Jeśli w rodzinie łysienie występowało, czym prędzej należy zapobiegać i spowalniać proces łysienia a my zazwyczaj zabieramy się za to kiedy już skutki są mocno widoczne i próbujemy reanimować nieboszczyka. Czy wspominać o tak prozaicznych a zarazem podstawowych sprawach jak zdrowa i zbilansowana dieta, sport i możliwie mało stresu?

streak

Forumowicz

Zakola i siwienie.

Post15 stycznia 2020, 23:30 - Śr

Chlopaki a nie lepiej przyzwyczaic sie ze nie bedzie wlocha na glowie? Jak mi zaczely wypadac w wieku 25, po prostu je wygolilem. 2 dni zastanawialem sie czy dobrze zrobilem, a pozniej doszedlem do wniosku ze jest git. I tak do dzis.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
I tak powiem..

Antarjami

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post16 stycznia 2020, 00:34 - Cz

zapuścić brodę, głowę ogolić.
Nad łysieniem jeśli oczywiście to nie jest dziedziczne (DNA) nie zapanujecie. Mozna zapanować jeśli się choruje czy brakuje wam jakiś witamin lub innych minerałów - wtedy można zaleczyć ale niestety natura facetów tak stworzyła ze łysienie faceci dostają gratisie, nie wszyscy ale większość tak. Mozna je opóźnić prowadząc odpowiedni tryb życia.

streak

Forumowicz

Zakola i siwienie.

Post16 stycznia 2020, 11:36 - Cz

O wlasnie. Broda to dobry towarzysz golej glacy. Ten kierunek Panowie a wszystkie smutki znikna.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
I tak powiem..

chaber108

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Zakola i siwienie.

Post16 stycznia 2020, 11:45 - Cz

Zakola mam takie, że mi się prawie łączą u góry głowy :D . Z tym, że ja od ponad 20 lat golę głowę. Mam brodę. Siwizna na niej też jest. I dobrze mi z tym. Nie walczyłem nigdy z tym, nie walczę i nie będę :) . Zaakceptujcie swoje uwarunkowania. Każdy jakieś ma :) .

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kosmetyki dla mężczyzn