Teraz jest 29 listopada 2020, 03:06 - N

• Reklama

Kremy męskie

Dyskusja o kosmetykach dla mężczyzn.
  • Reklama

• Autor
  • Wiadomość

szok

Forumowicz

Re: Kremy męskie

Post11 kwietnia 2020, 16:12 - So

U mnie z kolei problem polega na tym, że od jakiegoś czasu strasznie zaczęła mi się łuszczyć skóra na czole. Przy każdym dotknięciu zostaje ślad i jest to trochę niekomfortowe. Próbowałem raczej takich podstawowych kremów - z Nivei czy Ziaji, ale efekty nie chce powiedzieć, że są żadne, co prawie że niewidoczne.
Czy post wyżej jest uniwersalna prawdą, czy ktoś poleca jakieś specyfiki, które mu pomogły?

g1nko

Post11 kwietnia 2020, 22:59 - So

Czy post wyżej jest uniwersalna prawdą

Nie, jest całkowitą nieprawdą. Nie ma znaczenia czy składniki są ,,naturalne" czy sztuczne. To podział marketingowy. Wiele składników uznawanych za nienaturalne są najlepiej przebadanymi składnikami pod względem stabilności, wchłanialności, potencjalnej szkodliwości. a SLSy to nie są środki wysuszające, a jedne z najlepszych surfaktantów, używany w specjalistycznych kosmetykach specjalistach do skór wrażliwych. Ale tak się robi marketing, trzeba wykreować potrzebę. Dzisiaj jest to moda na naturalne i trzeba demonizować sztuczne. Oczywiście każdy może mieć inne preferencje co do składu, ale bez testowania jest ciężko a i skład warto analizować. Z tanich warto sprawdzić kremy aamed, lub krem aa men intensywnie nawilżający, ze względu na wyjątkowo dobry skład. Albo ziaja med. Albo dermatolog ;)

szok

Forumowicz

Post12 kwietnia 2020, 08:26 - N

No i ja szanuję taką odpowiedź, kilka zdań, merytorycznie, przykłady. ;) Dzięki!

El Perez

Forumowicz

Post12 kwietnia 2020, 18:54 - N

Jeżeli "BRO SCIENCE" traktujesz jako "merytoryczną" wypowiedź, którą szanujesz, to gratuluję. Ja nie dostrzegam tam nic co mógłbym określić mianem "merytoryczne". Przykładu również żadnego nie widzę. Zdaj relację za kilka miesięcy jakie osiągnąłeś rezultaty. Uprzedzam, że na wiele nie masz co liczyć.

Potrzeba przykładów, ot proszę:
- częsty kontakt z SLS-ami może prowadzić do ogólnego pogorszenia stanu zdrowia, a także akumulację w jednym lub kilku organach ludzkich. BADANIA DOSTĘPNE W SIECI
- Jeżeli kontakt skóry z SLS-ami jest długotrwały lub powtarzający się, efektem może być alergiczne zapalenie skóry. BADANIA DOSTĘPNE W SIECI
- W stężeniu od 1% do 5% doprowadziły do powstania zaskórników na uszach królików. BADANIA DOSTĘPNE W SIECI
- 10% stężenie SLS spowodowało uszkodzenie rogówki oczu królików, kiedy nie zostały od razu wypłukane. BADANIA DOSTĘPNE W SIECI
- W przeciętnym żelu pod prysznic, czy szamponie do włosów, stężenie SLS wynosi od 10 do 20%
- Stosowanie produktów do jamy ustnej zawierające SLS-y może prowadzić do podrażnienia i złuszczania tkanki miękkiej. Badanie przeprowadzono na 28 zdrowych kobietach, gdzie stosowano 7 past różniących się jedynie stężeniem detergentu. BADANIA DOSTĘPNE W SIECI
- W przeprowadzonych badaniach In Vitro wykazano mutacje genów DNA. BADANIA DOSTĘPNE W SIECI
- SLS-y w obecności innych (konkretnych) środków chemicznych, mogą tworzyć rakotwórcze nitrozoaminy. BADANIA DOSTĘPNE W SIECI
Linki do badań dostępne w internecie.
Ponadto siarczan sodu (SLS) emulgujące tłuszcze miałby nie wysuszać skóry? A bariera lipidowa skóry, to niby z czego się składa :)
Ot raptem tylko jeden sztuczny składnik wzięty na tapetę...

zbylus

Forumowicz

Kremy męskie

Post16 kwietnia 2020, 09:54 - Cz

Jestem po 4 miesiącach stosowania kremu kiehl’s age defender i mam ochote kupic kolejne opakowanie,lecz pojawia sie pytanie:
Po kilku msc stasowania w/w kremu,jasnym jest,ze skóra przyzwyczaiła sie,wiec czy dobrym pomysłem jest zastąpienie go innym na jakiś czas??
Zaznaczę,ze KIEHL’s bardzo mi odpowiada,chodzi bardziej o benefity przy chwilowej zmianie kremu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

g1nko

Post02 maja 2020, 03:20 - So

El Perez napisał(a):Potrzeba przykładów, ot proszę:
[...]
Ot raptem tylko jeden sztuczny składnik wzięty na tapetę...

Jej, gdyby kosmetolodzy o tym tylko wiedzieli albo organizacje, jak np. CIR. Pewnie przeoczyli... 8-) I uwaga - > SLS może być jak najbardziej pochodzenia naturalnego, więc jaki to sztuczny składnik. A badania? Tak samo jak z auluminium w antyperspirantach, trzeba odróżniać informacje oraz ich znaczenie, bo jak wiemy w 2020 r. aluminium w dezodorantach jest bezpieczne, ale mit pozostał.

El Perez

Forumowicz

Post02 maja 2020, 10:25 - So

Skoro masz małe wymagania co do jakości produktów to Twoja sprawa i Twoje zdrowie.

WiesiuWojnar

Forumowicz

Post05 maja 2020, 18:31 - Wt

El Perez napisał(a):Przed wszystkim przestaw się na naturalne kremy i olejki. Te koncernowe i drogeryjne mają masę sztucznych i drażniących skórę składników. U mnie bardzo fajnie sprawdza się na dzień LAVERA Men Sensitiv oraz balsam po goleniu z tej samej linii. Fajny skład bez żadnego syfu.
Na noc polecam stosowanie naturalnych olejków: arganowy, jojoba, z migdałów, macadamia, pestek malin, różany itp. Ale to w zależności od pory roku i typu skóry. Poczytaj i dopasuj któryś dla siebie.

Dzięki za polecenie. Ponad tydzień używam produktu i jestem bardzo zadowolony. Na początku trochę przeraziła mnie cena/ilość, ale jest naprawdę wydajny. Jedyny minus to „Made in Germany” :twisted:
Olejki na razie przekraczają mój budżet.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

slawekwch

Forumowicz

Post06 maja 2020, 15:53 - Śr

Dzisiaj kupiłem sobie na testy ten krem:
https://www.hebe.pl/yasumi-krem-zel-do- ... 22513.html
bo dobra cena. Na razie się wstrzymam z polecaniem, ale narazie najciekawsze w nim jest to, że ma zapach terre hermesa, delikatny, nie tak intensywny jak oryginalny balsam hermesa, ale dziewczyna od razu rzuciła, że ładnie pachnie :)

Kyo89

Post06 czerwca 2020, 17:52 - So

Ostatnio używam olejki do twarzy, te takie z olejem jojoba i nie wyobrażam sobie wrócić do kremów, różnica ogromna tylko trzeba uważać z dozowaniem żeby nie przesadzić bo zostaje tłusta warstwa, mam cerę mieszaną i jak się odpowiednio stosuje to jest git. A ten yasumi też kupiłem jakieś 3 miesiące temu i jedynie na plus to zapach, nie wchłaniał się na mojej skórze.

Clevland

Forumowicz

Post07 czerwca 2020, 14:27 - N

Kupiłem balsam po goleniu:
https://makeup.pl/product/520119/?gclid ... gLyV_D_BwE
Który świetnie łagodzi podrażnienia, szczególnie gdy golę się maszynką elektryczną Braun.
Przy goleniu na mokro pianka po części robi robotę.

Chciałem sprawdzić działanie kwasu hialuronowego Bielendy:
https://www.cocolita.pl/men/bielenda-pr ... gJ1tvD_BwE

Krem Bielendy dla kobiet oprócz kwasu hialuronowego ma jeszcze konezym Q10, witaminę E.

Z tego co czytałem to jedne z najlepiej działających składników.

slawekwch napisał(a):Dzisiaj kupiłem sobie na testy ten krem:
https://www.hebe.pl/yasumi-krem-zel-do- ... 22513.html
bo dobra cena. Na razie się wstrzymam z polecaniem, ale narazie najciekawsze w nim jest to, że ma zapach terre hermesa, delikatny, nie tak intensywny jak oryginalny balsam hermesa, ale dziewczyna od razu rzuciła, że ładnie pachnie :)

Podoba mi się opakowanie.
Czy to lepszej jakości plastik?
Gdyby to było matowe szkło to wyglądałoby świetnie...

Tracershy

Bardzo aktywny forumowicz

Kremy męskie

Post22 czerwca 2020, 08:17 - Pn

U mnie z kremami jest trochę jak z perfumami, lubię je często zmieniać i rzadko używam jakiegoś dłużej niż 2 opakowania pod rząd.
Moje najnowsze odkrycie to ten krem:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1685 ... ew-2876068
W przeciwieństwie do innych kosmetyków tej firmy ten krem ma całkiem niezły skład, ciekawy jest też trawiasty zapach zielska i naprawdę dobre działanie.
Dla mojej tłustej skóry rewelacja. Świetnie matuje, choć producent się tym nie chwali, dobrze nawilża i bardzo fajnie wygładza. Pory są mniej widoczne, twarz wygląda trochę jak po bezbarwnym pudrze matującym. Kupiłem za niecałe 40zł. Bardzo dobry na dzień. Na noc trochę za lekki.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

slawekwch

Forumowicz

Post22 czerwca 2020, 10:26 - Pn

Clevland napisał(a):...
Podoba mi się opakowanie.
Czy to lepszej jakości plastik?
Gdyby to było matowe szkło to wyglądałoby świetnie...

to plastik, ale opakowanie stoi na wysokim poziomie.

Ostatnio przerzucam się na naturalne kosmetyki i kupiłem sobie takie coś:
https://www.ceneo.pl/43549623
Jestem mega zaskoczony stosunkiem ceny do jakości. Chyba najlepiej nawilżający krem jaki miałem. Nie wchłania się zbyt szybko, przez co nie nadaje się zbytnio na dzień, ale na noc jest rewelka (ja się golę wieczorem, więc tym bardziej). Gdyby tylko opakowanie zamienili na jakąś pompkę, albo chociaż tubkę, to byłoby super, bo to jest mega niepraktyczne przez lejącą konsystencję

Shavel

Post10 lipca 2020, 10:26 - Pt

Miałem okazję ostatnio przetestować nową serię Duetus. Seria bardzo przyjemna, szczegónie polecam tutaj żel do mycia twarzy jak rownież krem na noc. Nie jest tłusty, ale jednoczesnie dobrze nawilża. Ma dobry sklad, tak wiec zauważylem zmniejszenie powstawania wyprysków ( a moze była to zasługa żelu do mycia twarzy). Z kremow świetna jest rownież Mialena, która podkradam mojej pannie ;)

xamos

Post20 listopada 2020, 13:42 - Pt

Warto jest również poczytac sobie o rodzajach kremów.Inny krem będzie odpwiedni do cery suchej. Inny do cery tłustej. Jesli nieodpowiednio dobierzecie sobie krem możecie wręcz pogorszyć stan swojej cery

Osobiście lubię lekkie, naturalne kosmetyki. NIe przepadam za kremami gęstymi. Wołę te w firmie zelu. Lepiej się wchłaniają oraz nie zostawiają na cerze tłustej warstwy.

Messer80

Post23 listopada 2020, 12:12 - Pn

Od kilku lat używam tych dwóch kremów z Ren Cosmetics na dzień i na noc. Jestem po 40-ce i chyba nawet nieźle działają.
Rano - matujący https://www.renskincare.com/collections ... -gel-cream
Wieczorem - odżywczy https://www.renskincare.com/collections ... ight-cream
Poprzednia strona

Powrót do Kosmetyki dla mężczyzn